Illiona 2019 nov. 17. - 14:09:06
(237705/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki? filmet néz?

most kivételesen egy dél-koreai könyvre hivnám fel a figyelmet: Han Kang : Nemes Teremtmények

Ezt a könyvet még szeptemberben a névnapomra kaptam egy barátnőmtől, aki csak mint koreai irónő könyvét vette meg, mindennemű ismeretek nélkül.
Igy lehet lám hozzájutni KINCS kategóriába tartozó gyöngyszemekre.
A könyvet a repülőutra vittem magammal, és milyen érdekes: utunk során pont Kwagjuba mentünk el, és ez a regény is pont Kwangjuban játszódik, mégpedig a 1980-as diáklázadások idején.

Nem könnyű olvasmány: a forradalom közbeni és utána halál, a kinzások szinte megjelenik előttünk, szinte érezzük a rothadó hús szagát, halljuk a megkinzott emberek jajveszékelését.

Az egész regény szét van tördelve, több helyszinen, több elbeszélő, és több idősikra.
Olyan mint egy puzzle, aminek csak az utolsó oldalon kerül a helyére az utolsó darab.
De pont igy a jó, hiszen igy nem annyira sokkoló, nem annyira meggyötrő a könyv, hanem benne van a túlélés lehetősége, a megnyugvás (illetve belenyugvás) is. A túlélőké.
Itt van a moly.hu oldaláról egynéhány jobban megfogalmazott vélemény:

https://moly.hu/konyvek/han-kang-nemes-teremtmenyek

Ki olvasta már? vélemény?
10/10
kimbin01 2019 nov. 15. - 20:18:21 10/10
(237704/239045)
Mivel hangulatfüggő , hogy melyik filmet nézzem, ezért esett vígjátékra a választásom. Van elég dráma a való életben, van bosszankodni való, valahol le kell ereszteni a gőzt. Vagy vígjáték, vagy akció ilyenkor a legjobb nekem. Ha a kettő együtt, az még jobb!
10/10
kimbin01 2019 nov. 15. - 20:15:17 10/10 Előzmény Illiona
(237703/239045)
Egyébként a Pasta nem volt valami nagy, egyetlen jelenet, amire emlékszem, amikor kihúzzák a főnököt a jéghideg téli vízből, a nő ráteszi a szőrös fülvédőt, hogy meg ne fázzon.
10/10
kimbin01 2019 nov. 15. - 20:13:12 10/10
(237702/239045)
Csak kisdolog volt a wc-ben! Pedig mindent félretéve később nagyon is jó volt! Némelyik film, néha csak egy-egy jelenet miatt válik emlékezetessé, mint Az én vagyok a királyban is a fenéktörlőt váró herceg az erdőben. Nem véletlen tettem fel ezt a tehénfejő képet, itt majdnem baj lett.
Nem emlékszem miben láttam, koreai avagy sem, amikor a gugguló ember alá lapátot csempésztek, és az dolga végeztével nem találta az eredményt. Csak erre emlékszem, és mivel elég jó empátiával rendelkezem, úgy elképzelem élesben a helyzetet, és emiatt volt már nevetőgörcsöm, amit nem kívánok senkinek!
10/10
kimbin01 2019 nov. 15. - 20:04:01 10/10 Előzmény Illiona
(237701/239045)
Nem a filmet méltattam, csak a főszereplő férj személyét akartam azonosítani. Sokan szerették a hangjáért.
Illiona 2019 nov. 15. - 19:10:53 Előzmény kimbin01
(237700/239045)
All Abeot My Wife
nem szeretném, ha megsértenélek a negativ véleményemmel, ez csak az én személyes meglátásom, elvem.
nem tudom ki emlékszik erre a filmre, de egyszer beszéltünk róla az egyik találkozón.
Arra nem emlékszem, hogy Kimbin jelen voltál -e akkor, ez már évekkel ezelőtt volt.
Azt hiszem Maggi értett velem egyedül egyet (immár sokadszor) a többiek pedig nem foglaltak állást.

Én anno letöltöttem ezt a filmet és terveztem is megnézni, nagyon jó visszhangja volt a magyar nézők körében is. De amikor csak belenéztem, hogy jó e videó minősége, meg a felirat passzol-e, akkor láttam meg, hogy egy wn-n ülő nővel volt a jelenet, aki majd fölállt, és mutatták ott a wc kagylóban azt a barna valamit. Nem irom le, mert kimoderálnak.
Ezt a filmet én ugy moderáltam ki, hogy azonnal, a másodperc tört része alatt, a delete billentyű segitségével.
Akkoriban irtam is erről itt is, és megbeszéltük a következő találkozón.
Illiona 2019 nov. 15. - 18:50:39
(237699/239045)
Sziasztok!
mert? a Pasta akkora sorozat volt? szerintem az utolsók közül való, ami még éppen nézhető. Én is végignéztem anno, nem is igazán tetszett, de akkoriban még minden koreait megnéztem. (anno még a királyi tv-n).
Ma már semmiképp nem nézném végig.
10/10
kimbin01 2019 nov. 14. - 13:55:25 10/10
(237698/239045)
A második egy Ji Sung film volt szintén 2012-es, My P.S. Partner címmel.
Adott egy srác, Hyun Seung akinek élete a lehető legrosszabb ponton van: barátnője szakított vele, és Németországba megy tanulni, ráadásul zeneszerzőként se akar sehogyan sem befutni, ezért is hagyták faképnél. A másik főszereplő Yoon Jung, aki bár tudja, hogy barátja már megcsalta, izgatottan várja az eljegyzését. Egyik este, mit gondolt mit nem, kipróbálja új telefonját, és felhívta a barátját. Na igen, de egy számjegyet szépen kicserélt, így a 7892 helyett a 7895-öt tárcsázza, úgyhogy megtörténik egy érdekes beszélgetés. Amikor Hyun Seung pár nappal később totál ki van, felhívja a múltkori számot, és elkezd vele veszekedni, hogy minden nő egyforma, és hogy egyik sem jobb a másiknál. Szép lassan pedig napi szinten elkezdenek beszélni, s előbb utóbb egymás lelki társává válnak, nyíltan mindent megbeszélnek egymással. Azonban egy idő után már kíváncsiak egymásra, így sor kerül egy találkozásra is. De mindkettejük szerelmi élete elkezd stabilizálódni a másik féllel.
10/10
kimbin01 2019 nov. 14. - 13:43:14 10/10
(237697/239045)
Sziasztok! Mostanában visszanyúlok régebbi filmekhez is, amelyek sokkal jobban szórakoztatnak, mint amiket nemrégiben néztem, Az egyik a Monstrum Mulgoe (horror, szörny), a másik a Rampant (vámpíros-Hyun Bin), de tegnap este beleszaladtam két romantikus, vígjátékba, amiken igen jókat kuncogtam. Sőt az egyikben, ha továbbfejlesztették volna azt a jelenetet, nevetőgörcs, sőt tena kellett volna! Még jó, hogy már ágyban voltam. Tehát az első All About My Wife (2012)
Hét év házasság után, Jung In még mindig, szexi, vonzó háziasszony, remekül főz, de örökös panaszkodásával, nyafogásával férje agyára megy. Doo Hyun a válást fontolgatja, de meg sem meri említeni, mert fél felesége félelmetes nyelvétől. Egy évre vidékre helyezteti magát, azt gondolván, hogy erre az időre szabad ember lesz. Persze Jung In meglepetést akar szerezni a férjének, és leköltözik hozzá a vidéki házba. Ott folytatódik minden, ahol abbahagyták. Doo Hyun végső elkeseredésében, felbéreli a szomszéd Casanovát, hogy csavarja el a felesége fejét. Közben Jung In dolgozni kezd a helyi rádiónál, ahol egyre sikeresebb lesz a műsora, és a Casanovával is egyre jobban megértik egymást. Doo Hyun dörzsöli a tenyerét. Ám kezdeti örömébe egy kis üröm vegyül, amikor felfedezi, hogy felesége a munkája és a szoknyapecér hatására kezd a hét évvel ezelőtti Jung In-ra hasonlítani, akit ő annyira szeretett.
A férj a Pasta főszereplő főnöke :))
Illiona 2019 nov. 14. - 09:48:20
(237696/239045)
Secrets of Women

itt egy ismertető a szereplőkről:
http://asianwiki.com/Secrets_of_Women

kép: a 2 főszereplő
Illiona 2019 nov. 13. - 15:56:47
(237695/239045)
attól hogy nem irtam be ide a fórumra nem voltam koreai sorozatok nélkül.
Részint egy csomó eddig le nem forditott feliratot kell googleval leforditani, ez is időt rabló munka, hiszen december 4-én megszünik ez az eddig kedvelt forditási lehetőség.
Miközben forditanék, sajnos folyton elcsábulok, és emiatt már a 3. hosszú, 120 részes sorozatot nézem.

Igazi gyöngyszemekre lehet bukkanni ezek közt a félórás, de 120 részes sorozatok között (sajnos van néhány gagyi is köztük, de hát van a billentyűzeten Delete billentyű is...

Az egyik ilyen nagyon nagyon jó sorozat volt a Secret's Women cimű.
Egy igazi nyomozós, szerelmes, jóságosan gonosz nagyapás sorozat.
Volt olyan szereplő is, aki nem volt annyira ütősen jó, de ezek mind mellékszereplők voltak, vagyis ...

A főszereplő 4-es viszont nagyon jó volt, annyira szerettem, amikor ők voltak jelenetben, a fiú annyira következetes volt, eltökélt, és megtántorithattalan. Tulajdonképpen csak azzal az egy éjszakával nem tudott elszámolni, amikor részgen öntudatlanul aludt egy szállodai szobában. Minden egyes ezen kivüli pillanatban szinte tökéletes volt. De hát van az ugy, hogy egyetlen éjszaka is elég ahhoz, hogy megváltozzon az életünk!?
És ott van a lány: boldog gyerekkor, balettmüvész, egész estés fellépések, és egy tökéletes férfi az életében, akivel el is jegyzik egymást, majd együtt töltenek egy éjszakát. Nos ez az idilli szakasza az életének pont eddig is tart.
Mert a papa utban van , hamarosan elteszik láb alól, és ki is? hát a fiú, akibe szerelmes annak a családja. A nő aki elveteti magát, már készülődik a másik helyébe lépni, és ugy tünik, talán sikerül is neki?
ármány, bizonytalanság, balesetek, halál, kórház, cselszövés hazugság, szóval itt minden van.
Nagyon szépen bontakozik ki a történet, ahogyan a lány a végzetes baleset után mindösze egy tetoválásra emlékszik, amugy is roggyant az elméje, és mégis elindul bátram, és kideriti mi is az igazság.
Illiona 2019 nov. 13. - 14:30:49
(237694/239045)
Sziasztok!
Sajnos nekem sem felel meg a november 30.-a, akkor éppen egy rendezvényre vagyok hivatalos, és ez nem az a rendezvény, amire éppen nem megyek el , ha nem akarok!
Mivel többen vagyunk aznap elfoglaltak, a decemberben pedig minden szóba jöhető szombaton munkanap van, igy inkább tegyük át a ködös, párás, havas, sötét, szürke januárra, legalább nem lesz annyira unalmas a sok ünnep után. :)))

Nemcsak a találkozó időpontja volt ilyen bizonytalan, hanem - ebben én is hibás vagyok tudom- hanem a filmnéző tábort is csak tologattuk, meg nézegettük az időpontokat.
Tudom, hogy az én utazásom is közrejátszott abban, hogy most ősszel elmaradt.
De sebaj, itt az uj év, soha nem tapasztalt sok hosszú hétvégével!
Itt van pl május 1-e, több nap. Sőt, a munkát is tudjuk ünnepelni - hiszen ki meri azt mondani, hogy 15 film egy hétvégére,( és az első éjjel nem is szoktunk aludni menni,) ki meri azt mondani hogy ez csak szórakozás: ez bizony munka, kemény munka a javából!!! :)))))

Vagyis javaslom január 11-et vagy 18-at Budapesten találkozni.
és javaslom május 1-2-3-at a filmes táborra.

Nem ugyanaz a célszemélyzet, ugyanis a filmnéző tábor NEM libagoly tábor, ide várom azon kedves filmszerető ismerőseimet - barátaimat is, akik nem tagjai a libagoly közösségnek!
10/10
kimbin01 2019 nov. 13. - 11:38:30 10/10 Előzmény edimir
(237693/239045)
Sziasztok!
Tévedés az öncélú horror, mert egy óriási csavar van benne! A sorozat jó része a fiatal pap hipnotikus álma, és a sorozat első néhány része, és az utolsó három a valóság. Persze mindenki döntse el maga mennyire hisz ezekben a dolgokban, bár eddig még se ez, se a mozifilm nyomába sem léphet egy amerikai filmnek, az Ördögűzés Emily Rose üdvéért-nek.
8/10
edimir 2019 nov. 12. - 21:24:19 8/10
(237692/239045)
Ha vki kezébe veszi a november 30-ra a találkozó szervezését az jó, de akkor ő intézi asztalfoglalást is, mert ezúttal maggi sajnos nem tud jönni, általában ezt ő szokta.

Úgy tudom, hogy Illiona sem tud most a koreai útjáról élménybeszámolót tartani, mivel egy korábbi időpontban már lefoglalt programon vesz részt. Úgy alakult, hogy közben nov. 30. nekem sem jó.

Tehát a szervezést ezennel átadom november 30-ra. Ha a többségnek jó az időpont, akkor csak üljetek össze egy kis beszélgetésre és falatozásra!:)
8/10
edimir 2019 nov. 12. - 21:10:53 8/10 Előzmény kimbin01
(237691/239045)
Szia!

A vetítés idején belenéztem az első részbe anno. Ha jól emlékszem, akkor vhol a felén túl szépen eldöntöttem, hogy nekem erre nincs szükségem. A mozifilmet láttam, az meghatározó élmény volt a számomra, ennél csak azt éreztem, hogy inkább a horrorisztikus elemekre mennek rá kicsit öncélúan.
10/10
kimbin01 2019 nov. 12. - 07:38:20 10/10
(237690/239045)
Sziasztok!
Még nem tudom tudok-e menni, ha igen, majd itt megtalálom a helyszínt, és az időpontot is. Gőzerővel készülök a karácsonyra, jönnek a gyerekek.
Közben persze filmezek, Vége KNG sorozatának, a Doktor John is halad, de azért esténként megnéztem A pap című sorozatot is.
http://asianwiki.com/Priest_(Korean_Drama)
Oh Soo-Min fiatal és energikus papnövendék, aki fiatalon elveszítette az anyját, mikor megszállta egy démon. Ezután a vallásnak szenteli az életét, hogy segítsen másokon, akiket megszálltak. Csatlakozik Moon atyához, aki a 643 Rend tagja, akik ördögűzéssel foglalkoznak. Ham Eun-Ho egy tehetséges orvos, aki életeket akar menteni. Egy katolikus kórház sürgősségén dolgozik és nem hisz Istenben. Egy véletlen folytán találkozik Moon atyával és furcsa dolgoknak lesz szemtanúja.
(képen a 634)
10/10
micike_MSc 2019 nov. 11. - 23:11:28 10/10
(237689/239045)
Túl sok időm továbbra sincs, de SSH Great Show-ját természetesen végignéztem.
Mondjuk az utolsó 15 perc kissé cukormázas, édi-bédi hepiendje annyira nem jött be, de az előtte lévő 16 rész azért bőven tetszett és sok meglepetéssel szolgált a családon belüli tabutémák és a politikai csűrés-csavarás bemutatásával. Legalábbis nekem, aki továbbra is rácsodálkozó naivitással vagyok képes szemlélni azt a kevés koreai filmet és sorozatot, ami belefér az időmbe... :)))

[SPOILER ! Mondjuk azt sem értettem, hogy ha főhőseink között tíz évre nyúló (bár beteljesületlen) szerelmi kapcsolat(-szerűség) van, akkor mi ez a tartózkodó pironkodás egy szerepe szerint 35 éves nő és 39 éves férfi között... hacsak az nem, hogy LYA "túl öreg" és konzervatív volt Saimdangként, míg a 25 éves Lee Sun-bin meg túl fiatal SSH-hoz képest...
Meg ugyebár ez egy tévésorozat, amiben a szereplők legtöbbször túl szemérmesre vannak formálva, mintha a gyerekeket a gólya hozná arrafelé... főleg, hogy a sorozat egyik szála éppen arról szólt, hogy a 18 éves lány teherbeesett a 20 éves fiújától, és ez a gyerekecske aztán meg is születik a sorozat végére.]
10/10
micike_MSc 2019 nov. 11. - 23:04:09 10/10 Előzmény Illiona
(237688/239045)
Ha Szegedre nem is jutottam el, de természetesen én is örömmel olvastam a beszámolódat, néztem a képeidet a koreai utadról.
Lassan már olyan, mintha hazamennél, bár mindig van valami újdonság és különlegesség. :) <3

Az új szöuli Arborétum megépítése jól szimbolizálja azt a látásmódot, ahogy a koreaiak szemlélik a világot, ahogy igyekeznek harmóniában lenni a természettel, ahogy egy új komplexum építése során nemcsak a történelmi hagyományaikat, hanem ezt is figyelembe veszik.

Itt egy videó arról, milyen egy új építésű lakópark - koreai módra. Amíg el nem jutunk mi is arrafelé, addig legalább gyönyörködhetünk... :)))
Eugenia S.Lee: "Négy éves park a semmiből." Ahol szintén több évtizedes fák átültetése mellett a kiépített sétálóutak, játszótér, kis patak és sziklás, vízeséses tavacska teszik élhetővé a rendkívül modern környezetet (matricával nyíló beléptető kapu, közelben elérhető épületkomplexum a szükséges boltokkal, orvosi rendelőkkel, alapvető szolgáltatásokkal).
https://youtu.be/HxzW1LffYrc

És egy másik videó, amiben egy Rubint Rella nevezetű leányzó számol be arról, hogy milyen körülmények között él Busanban. Nekünk nyilván nem annyira újdonság, mint azoknak a fiataloknak, akik rendszeresen nézik RR beszámolóit, de Koreát amúgy nem ismerik.
(A csaj leginkább arról ismert, hogy Rubint Réka unokahúga és egy bizonyos Novotny Soma nevű focista barátnője/élettársa. Korábban annyit tudtam róluk, hogy nem sok fogalmuk volt Koreáról, ahová a focista fiú elszerződött és természetesen mindketten elköltöztek a "világ végére"...)
https://youtu.be/Lqs5BV0T0jg
10/10
micike_MSc 2019 nov. 11. - 22:59:43 10/10 Előzmény edimir
(237687/239045)
Sziasztok! Szép estét Mindenkinek!
Továbbra is leginkább olvasó üzemmódban vagyok, mert vagy nem érek rá családilag, vagy szégyenszemre elcsábulok másfelé... :(
Én személy szerint örülnék a november 30-i találkozónak, véletlenül éppen szabadnapos leszek. Jó lenne Illiona útibeszámolóját is meghallgatni, megnézni, ahhoz viszont olyan hely kellene, ahol van lehetőség vetíteni (mint pl. a K.Point különtermében, a többi helyre annyira nem emlékszem).
Már persze, ha Illiona szintén ráér, meg ha még lehet valahol helyet foglalni aznapra. :)
10/10
offtopic
Cilia 2019 nov. 08. - 13:54:12 10/10
(237686/239045)
Elvileg nekem is jó a 30, meg a Boszi tanya is rendben, ha a többieknek is megfelel - Maggi talán el tud fuvarozni oda, mint anno. Ha mégsem jó a 30, akkor marad jövőre..