10/10
Mara60 2010 nov. 17. - 19:27:46 10/10
(285/239045)
A válasz igen és igen. Sowa szerepe távolról sem ért véget. Misil pedig tényleg kedveli Csilsukot, aki most akkorákat hazudik neki, mint a ház.
10/10
katibb 2010 nov. 17. - 19:21:32 10/10
(284/239045)
Van egyáltalán valami különleges szerepe annak, hogy a forgatókönyvírók életben hagyták Sohwát, vagy "csak" romantikus túlzás volt a részükrõl? Tehát fontos szerepe lesz még?
Érdekes, hogy Mishil mennyire ragaszkodik Chilsukhoz (még el is sírta magát), és mindenáron maga mellett akarja tartani...
1/10
offtopic
csikosi 2010 nov. 17. - 17:03:00 1/10
(283/239045)
Én azt szeretném, hogy legalább egy órával késöbb adnák le ezt a filmet. Fõidõben.
Nagyon érdekelne egyébként, ha nem ütközne más sorozatok egyidejû vetítésével.
Köszönöm: Csikosi
10/10
offtopic
katibb 2010 nov. 17. - 16:17:17 10/10
(282/239045)
Nem tartozik szorosan a témához, ezért offtopic mondom, hogy a Duna TV-n, ill. a Duna Autonómián adnak egy ismeretterjesztõ sorozatot Korea, Kína és Japán kultúrájának története címmel. Csak azért hívom fel rá a figyelmet, mert többen írtátok, mennyire szeretitek ezeket a távol-keleti kultúrákat, és talán van köztetek, akit érdekel(A Duna Autonómián vasárnap reggel adják)... A mai részben a gyógyításról volt szó...
10/10
katibb 2010 nov. 17. - 14:33:17 10/10
(281/239045)
Bravó Mermailor, ezek szerint nemcsak, hogy tovább kísérted figyelemmel a sorozatot, bár sok mindent nyögvenyelõsnek találtál benne, hanem ilyen értékes kiegészítésekkel is láttad el a fórumot, ez szép! És ami a nehezen bevehetõ részeket illeti: én azon akadtam ki, hogy hogyan akarják elhitetni, hogy Sohwa túlélte azt, hogy a homokörvényben elsüllyedt (láttuk, hogy már csak a keze látszott, tehát a fejét is elborította),aztán jött a homokvihar (gondolom, nem egy-két másodpercig tartott, és még Chilsuk is eszméletét vesztette és majdnem megfulladt tõle, ki tudja, meddig nem volt magánéál), és akkor kiásta a nõt, aki néhány profi elsõsegélynyújtó lélegeztetéstõl rögtön lélegzethez jutott. Nekem csak az vele a problémám, hogy a nõ már eleve tüdõbeteg volt (a füsttõl amivel maga Chilsuk akarta kifüstölni 15 évvel korábban!) és azt is hallottam, hogy még ha egy ember fejét nem is borítja el a homok,a bordáit és a tüdejét akkor is összenyomja a homok súlya... És logikátlan, hogy Chilsuk miért akarja Sohwát megmenteni, amikor eddig meg akarta gyilkolni?
Mermalior 2010 nov. 17. - 03:48:04
(280/239045)
Még valami. Az összes leírásból az jön le (bár a filmben ez nem egyértelmû), hogy a Silla királyság idejében Hwarangoknak csak a csapatok vezetõit (a fõnemeseket, a királyi család ifjait és a kiemelkedett tanítókat, harcosokat) nevezték. A köréjük csoportosult csapat tagjait csak "Rang" névvel illették, és azok lehettek másodvonalbeliek, vagy közrendûek is. Mint pl. a sorozatban Godo meg a többi "idióta"...
Mermalior 2010 nov. 17. - 03:25:03
(279/239045)
Amúgy a Wonhwa-s leírásból látszik, hogy az elején a Hwarang nem katonai szervezet volt, hanem pár csinos nõ (késõbb fiú) köré légypapírra ragadt bon vivant, tékozló nemes csoportjának a király által háttérbõl írányított titkos tehetségkutató "versenye".

A nõi intrikák/balhék/gyilkosságok után lecserélõdött ez fiú csalikra (valamint morális alapokra helyezték), és csak késõbb jött hozzá a mûvészet, tudomány, buddhista tanok és a harcmûvészet.

Amúgy érdekes adalék, hogy a Japánok innen nyúlták a sógun/szamuráj dolgot (Hwarang/Rang), illetve a Wonhwa/Ginyeo volt a minta a gésáknak.


:-D
Mermalior 2010 nov. 17. - 03:10:39
(278/239045)
Hali!

Igazából nem találtam ezek között a Hwarang címekrõl, rangokról (belsõ struktúráról) semmit. Ami érdekelne, az a Hwarang szervezeten és az egyes csoportokon/csapatokon belüli tisztségek, mint pl. a
- Pungwolju,
- Gukseon
- Wonsanghwa
stb. leírása.

Kigyûjtöttem a netrõl és lefordítottam a "Wonhwa" meghatározását, remélem a többit nem kell, mert megvan valakinek. Szóval valami ilyesmire gondoltam:


Wonhwa
(a hwarangok nõi elõdei voltak, majd a hwarangok nõi szellemi vezetõi - pl. Mishil)
------------------
Chinhung király (576) és a hivatalnokai keresték a tehetséges embereket. Ezért azt a feladatot adták két gyönyörû, okos, mûvelt arisztokrata nõnek (õk voltak az elsõ wonhwa-k) hogy gyûjtsenek maguk köré sokszáz embert, akiket aztán megfigyelhetnek és akik közül aztán válogathatnak tehetségeseket az udvarba tisztségviselõknek. A két nõ azonban rivalizálni kezdett, majd az egyik leitatta és folyóba vetette a másikat, végül a másik követõi megölték az elsõt.

Ekkor döntött úgy a király, hogy jóképû fiatal fiúkkal helyettesítik a nõket, akiket hwarangoknak neveztek el. Hogy az eset ne ismétlõdjön meg, szigorú erénykódexet kaptak, kifestettek és beöltöztettek õket, akik köré aztán nemes ifjaik tucatjai, százai gyûltek (a Rangok). Ezek az ifjak egymást szórakoztatták, nagyon magas fokon mûvelték a mûvészeteket, festettek, zenéltek, egymást tanították az igazságosságról, erényrõl, rengeteget utaztak, és sok idõt töltöttek a természetben (innen is a Virágifak név). Hamar kiemelkedtek az igazán tehetséges és karakteres ifjak a többiek közül, akiket aztán az udvar magához csábított, belõlük lettek a tisztségviselõk, miniszterek, harcosok és tábornokok.

A Wonhwa-t késõbb úgy említik, mint azok a nõk, akik a szellemi, erkölcsi és vallási tanításokkal látták el a Hwarang csoportokat, egyfajta matriarchák, akik végig hatással voltak az ifjakra, szórakoztatták, tanították, beavatták, és az Úton terelték õket. Egyes elképzelések szerint belõlük lett késõbb a kisaeng/gisaeng, amit neveznek ginyeo-nak is (kb. mint a gésák / gyógyítók keveréke, de errõl vita van, mert a wonhwa arisztokrata nõkbõl állt, a ginyeo meg nem)
9/10
napraforgó 2010 nov. 16. - 19:55:18 9/10
(277/239045)
No és most, hogy Misil megszerezte a még pontosabb naptárt, mi lesz? "Varázsolni" fog?

És vajon Tokmán találkozik a nevelõanyjával? Csilsuk vakon ki tud térni az õt keresõ vharangok elöl?
9/10
napraforgó 2010 nov. 16. - 19:51:30 9/10
(276/239045)
Megnéztem a linkedet. Hihetetlen, hogy milyen magasak a koreaiak! Minden férfi legalább 178-180 cm magas. Egyébként az arcuk is szép, egyenes az orruk, és nem olyan nagy, mint az európaiaké. (Bár igaz, hogy eleinte elég tányérképûnek láttam õket). Most már elég jól meg tudom õket különböztetni. Helyesek a mandulavágású szemükkel.
10/10
Kattrin 2010 nov. 16. - 19:41:20 10/10
(275/239045)
Nem lehetne magyarul?
Mermalior 2010 nov. 16. - 19:24:53
(274/239045)
Sziasztok!

Érdekelnének a Hwarang tisztségek. Az összes neve és hogy pontosan mit takar. Azt láttam hogy a hercegnõk voltak a Hwarang parancsnokai, volt verseny valamilyen címért, töltött be Chilsuk és Munno is ettõl különbözõ tisztséget, meg az egyes színeknek is voltak parancsnokai, de ezek pontosan mik, mire jogosítanak fel és mit takarnak?
9/10
napraforgó 2010 nov. 16. - 19:20:35 9/10
(273/239045)
Vicces volt az a jelenet, amikor Miseng fia a kereskedõkkel megy az erdõben, õket követi titokban Bo-dzsong és csapata, õket meg Ha-dzsong és kompániája. Misil meg: Az én két édes fiacskám. Mit csináltok itt az erdõben, bújócskáztok?

Az se semmi, ahogy a két pasit hülyíti, na azt tanítani kellene.

Csilsuk viszont gyakorlatilag elárulta az úrnõjét, hisz azt hazudta, hogy a szolgáló és a gyermek halott... Bár Tokmánról nem tudott semmit, de a szolgáló vele van...
9/10
napraforgó 2010 nov. 16. - 19:09:43 9/10
(272/239045)
Ha Misil mindenhez értett - és fõleg mindent uralt, a hadsereget, a kereskedelmet, a tudományt, a naív nép szentként tisztelte, akkor hogy lehet, hogy mégsem õ, hanem a sivatagban felnõtt, buta szolgálólány által felnevelt Tokmán lesz Korea elsõ nõi királya? Gondolom õ lesz az, aki valamilyen módon egyesíti a koerai félsziget államait, beteljesítve ezzel a nagy Dzsinhül király álmát.
9/10
napraforgó 2010 nov. 16. - 19:04:53 9/10
(271/239045)
Oké, szóval egy naptár. Most már Misil két különbözõ naptárral is rendelkezik, így nyilván "jobban tudja uralni az elemeket", és tényleg, ha idõben kezd el sírni, még esni is fog.
A sok hülyeség mellett jó helyen is kapisgáltam. De nem gondoltam, hogy ekkora jelentõsége lett volna, azt hittem, azért van több példány is belõle, nem annyira nagy "államtitok". Meg aztán az esõ vagy megjön a szokott idõben, vagy nem - szertartás nélkül is.
Az, ha valaki elõre meg tudja jósolni a nap- vagy holdfogyatkozásokat, már jobb, de most õszintén, mi változik tõlük? A rizs ugyanúgy nõ a földeken, az állatok éppúgy szaporodnak. Ha a parasztoknak kajájuk van, mit érdekli õket a többi? Misil asszony imádkozgat - na és? Olyan távol van tõlük, mint a hold.
Szegény királyoknak meg nem volt másik naptárjuk, nem voltak tudósaik, "bölcseik"?
Azért kicsit naív ez a sztori, hogy mindenhez csak Misil értett....
8/10
Icurami 2010 nov. 16. - 18:18:20 8/10 Előzmény Kattrin
(270/239045)
Spoiler .: amugy elõre olvastam és jól láttam h Jusin szerelmet vall Tokmánnak ?? :DD ohh én nagyon örülnék .. mert eddig semmi ilyesmi utalü jel nem volt h egyáltalán vmelyik hercegnõ fele lenne vmi .. de amugy meg beirtam a Google ba és ott meg csak ugy ovlt találat h Tokmán meg vmi Bidam .. vagy vmi ilyesmi szall nem tom mi lesz itt .. :) bár a Bidamot még nem ismerem de Jusin (bár persze nem az esetem .. de sztem aranyos ) szimpatikus ..:))
10/10
Kattrin 2010 nov. 16. - 15:50:59 10/10
(269/239045)
Van egy hibája: gonosz. De azon kívül nem lehet rá rosszat mondani.
9/10
napraforgó 2010 nov. 16. - 15:48:36 9/10
(268/239045)
Az igaz, de a céljai érdekében bárkin átgázol, bárkit likvidál. Még az öreg Dzsinhül királyt is megmérgezte volna, ha az hamarabb meg nem hal. Maya királynét elraboltatta és megölette volna. Kim-Szjoholt, meg a fiát is halálba küldte volna, pechjére õk túlélték a harcokat. Bájosan mosolyog, de kõkemény nõ.
10/10
Kattrin 2010 nov. 16. - 15:27:59 10/10
(267/239045)
Mishil fantasztikus egyéniség. Szép, tudja mit akar, okos és sikeres.
9/10
napraforgó 2010 nov. 16. - 14:03:17 9/10
(266/239045)
Köszi, estig kibírom. De hogy mi a csuda az a valami, el nem tudom képzelni. Valami misztikus dolog, pl. az örök élet elixírje, vagy valami "csodaszer", amivel parancsolni tud az elemeknek? Hiszen mindene megvan, mindent megkaphat, csak a trónt nem.