9/10
napraforgó 2010 nov. 25. - 11:22:17 9/10
(445/239045)
Azt mondják, hogy egy zuhanó repülõgépen nincs ateista. Ez azért jelent valamit.
twillight 2010 nov. 25. - 10:02:18
(444/239045)
Az, hogy Misil hogy viszonyul az Ég Akaratához, nem mond semmit arról, hogy a sleppje hogy viszonyul hozzá.
Továbbá Misilt is vallásosnak nevelték, és hát - mint azt ma is láthatjuk - nehezen kopnak ki a berögzült szokások (erre jó példa, hogy manapság már van ahol külön szakterület a pokoltól való félelem kikezelése a pszichológiában olyanoknál, akik bár már felismerték hogy a rájukerõszakolt vallás minden ízében baromság (ez ugyebár elég könnyû ha végre valaki ténylegesen beleolvas az istenített "szent" könyvébe), mégis félnek a kárhozat kínjaitól).
9/10
napraforgó 2010 nov. 25. - 09:53:53 9/10
(443/239045)
Misil nem szívbajos, ha valakit el kell távolítani az útból, láttuk, hogy még a nagy királyt, Dzsin-Hjüngöt is megölte volna - már ment hozzá a méregpohárral - pedig az õ ágyasa volt és szinte mindent tõle tanult. Miért pont a lehetséges trónutódokat kímélte volna? És könnyebb tõlük még akkor megszabadulni, amikor még nem ülnek a trónon. Egy gyerek akkoriban bármikor, bármiben meghalhatott, hát még egy katona a háborúban. Ezeket a lehetõségeket biztosan ügyesen kihasználta.
Kim-Szjoholt és a fiát is azért küldte egy lehetetlen feladattal a háborúba, mert azt remélte, hogy sose jönnek vissza.

És tényleg hová lett Csuncsu, Cson-Mjong kisfia? Én úgy emlékszem, hogy miután Tokmánnal és Jusinnal visszatért a palotába a szerzetesi kolostorból, a szülei tudtára adta a gyermek születését és a kicsit is a palotába hozták. Igaz, azóta sem hallottunk róla. Valaki úgy tudja, hogy Kínában nevelkedik, hát én erre nem emlékszem, vagy nem figyeltem eléggé.
9/10
napraforgó 2010 nov. 25. - 09:43:45 9/10
(442/239045)
Azt, hogy Misil hisz-e az ég akaratában, nem igazán tudom eldönteni. Hallhattuk párszor, hogy mond olyat, hogy "velünk van a menhi". (Pl. mikor Szoli fõpapnõvel, vagy az öccsével beszélget. Akkor maguk vannak, nekik nem kell igazolnia a tetteit az ég akaratára hivatkozva)Gondolom ez a menhi az ég akarata, ha úgy tetszik Isten, vagy az istenek akarata.
Õ maga is hisz a Munno által kapott égi kinyilatkoztatásban - a Göncöl csillagairól, és tart a Munno féle második jóslattól is.
Ez persze nem akadályozza meg abban, hogy az ég akaratára hivatkozva a saját terveit szövögesse.
Szerintem is lehetséges, hogy a 3 kis herceget, a potenciális örökösöket õ tette el láb alól - persze nem lekaszabolta õket, de annyiféle méreg van, és lehet szép lassan is elsorvasztani valakit az ételébe kevert méreggel.
Nem vagyok abban sem biztos, hogy Cson-Mjong férjét nem az õ megbízásából lõtték-e le, aztán meg ráfogták egy pekcsei katonára. Mert érdekes módon a férjét - akit épp akkor neveztek meg trónörökésként - akkor lõtték le, amikor már megnyerte a háborút.
twillight 2010 nov. 25. - 08:56:28
(441/239045)
Muci, elég tisztességtelen - de vallásos emberkétõl nem is várunk mást - hogy nem linkeled rendesen a hsz-edet.

Most komolyan azt mondtad egyébként, hogy - mittomén, 500 éve voltak istenek? Ez ugye most pojén volt?

Misil, lévén a "közvetlen kapcsolattartó az istenekkel", pontosan tisztában volt azzal, hogy minden, amit az istenek nevében õ tesz, amit bárki valaha tett, és amit bárki majd tenni fog holmi istenek nevében, az egyszerû hazugság, az illetõ a saját közléseit teszi, a csodák semmi mások mint csalás (l. a kútból kiemelkedõ buddhát).
10/10
BicskaMaxi 2010 nov. 25. - 04:22:31 10/10 Előzmény Kattrin
(440/239045)
Igen, nem kell mindent kimondani. Van, ami úgy szép és úgy marad örök, hogy egy ujjal sem érnek hozzá.
10/10
BicskaMaxi 2010 nov. 25. - 04:10:21 10/10
(439/239045)
A Hercegnõ szerintem mindent tud. Nem lehet, hogy az ok az, hogy a Hercegnõ a szerelme, az érzelmei fölé helyezi a testvéri szeretetet? Hogy adott esetben fölül tud emelkedni a még oly gyengéd érzelmein is? Hogy nem birtokolni akarja Yusint, hanem tud igazán szeretni? Mit kérhetne számon Yusintól, a saját érzelmeit? Az érzelmeken uralkodás szempontból szerintem Yusin viselkedése is figyelemre méltó.
10/10
Kattrin 2010 nov. 25. - 02:42:44 10/10 Előzmény Letty72
(438/239045)
Nem fiúként nevelte. Kemény volt az élet a sivatagban, a fogadóban sok volt a munka, ez tény. De Deokman csak azóta álcázza magát férfinek, mióta elindult a sivatagból Sillába.
9/10
Letty72 2010 nov. 24. - 23:12:41 9/10
(437/239045)
Chungmyung a palotában nõtt fel, hercegnõként nevelték fel, míg Deokmant Showa mindig is fiúként nevelte, és az élet a sivatagban is nehezebb volt.

Yushin szerintem Deokman-ba szerelmes, de a hercegnõt is kedveli.
9/10
Letty72 2010 nov. 24. - 23:07:33 9/10
(436/239045)
Szerintem a hercegnõ egyáltalán nem elkényeztetett. Gyerekkorától kezdve Mishil folyamatosan gyötörte, és az apja a király sem tudta megvédeni. A férjével is csak rövid boldogság adatott meg, hisz mikor kitört a háború Mishil kimondta, hogy nem térhet vissza a háborúból, ha az ellenség nem öli meg, akkor majd a Pecsétõrzõ emberei, ami be is következett.
flower_baba 2010 nov. 24. - 22:26:37
(435/239045)
:) Hm kicsit elvagyok most veszve. Az 5. résztõl nézem mostmár megértettem a lényegét meg minden a fórum sokat segített.
Ugye van ez a jóslat stb stb.
Amikor hazatért Csom jong (bocsi hogy a neveket nem jól írom)volt egy rész amikor hoztak egy kisfiút és a király fogta a kezébe és Csom jong férjétõl (aki ugye meghalt egy csatában) van. Na õ vele mivan? Mert elvileg fiú és ugye örökség szempontjából számít( biztos Misil elöl rejtegetik)vagy nemtudom....???

Deokman és Yushin :D végre elindult valami Deokman-nak kicsit túl sok ez egyszerre,hogy megismerte a múltját, eldobták a szülei és még a szerelem is.

Amúgy nemértettem Yushint amikro azt kérte, hogy Tokmán maradjon katona,hogy vele maradhasson (az oké, hogy nemakarja elengedni) de egy nõnek az nem egészen jó,hogy férfiként éli le az életét.nem?
Csom Jong szerintem elkényeztetett, Yushinnál hiába próbálkozik.
10/10
Kattrin 2010 nov. 24. - 21:33:23 10/10
(434/239045)
Nem kell mindent kimondani.
10/10
kiskovacska 2010 nov. 24. - 21:24:55 10/10
(433/239045)
Én még mindig úgy gondolom, hogy Misil nem volt ennyire gonosz, hogy megölje a fiúkat, hiszen akkor egyszerûen megölhette volna a hercegnõt is, hiszen mindig benne van a pakliban, hogy fiú gyermeket szül és mint, ahogy az öreg király az unokájára hagyta a trónt, úgy a mostani király is megteheti. Tehát, ha Misil ilyen gonosz, akkor miért hagyta életben a potenciális veszélyforrást? Miért nem ölte meg õt is? Tehát én még mindig azt mondom, hogy a késõbbi történések adnak választ arra, hogy miért halnak meg a gyermek hercegek.
A hercegnõ-Yushin-Dokman hármasra szerintem egy egyszerû válasz is létezhet. Elõször is elég szemérmesek, ahhoz, hogy soha nem beszélnek nyíltan az érzéseikrõl. Ezenkívül, ha egy nõ igazán szerelmes, akkor nem biztos, hogy észre akarja venni, hogy a szeretett férfi más iránt is érez valamit, pláne, ha arról a valakirõl csak most derül ki mindenki számára, hogy nõ és nem is beszélünk nyíltan még saját magunknak se a saját érzéseinkrõl.
twillight 2010 nov. 24. - 21:17:54
(432/239045)
Misil nem akarja bizonyítani hogy nincsenek istenek, hanem teljesen tudatában van, lévén õ a fõszertartásmester.

Hogy értsd a gondolatmenetemet:
- istenek nincsenek
- Misil folyton a nevükben cselekszik
- van egy jóslat ami szerint ha a királyi párnak ikrei születnek, a vérvonal megszakad (= nem lesz fiúörökös aki átvegye a trónt)
- tudjuk, hogy a királyi pár azért próbálkozott, össze is hoztak 3 fiúgyereket
- tudjuk hogy a fiúgyerekek meghaltak
- tudjuk, hogy Misil hogy megszerezze a trónt bármire képes, jó szervezõ, és képes megjátszani hogy az istenek akarata létezik, holott istenek nem léteznek

A következtetés adja magát: a fiúgyerekek haláláért Misil felelõs.
10/10
Kattrin 2010 nov. 24. - 21:04:53 10/10
(431/239045)
A dolgok lényege az apróságokban rejlik. A hercegnõ érez valamit Jusin iránt. Talán szerelmet, de szeretetnél mindenképp többet. Látja, hogy Jusin érez valamit Deokman iránt. Ezekrõl a dolgokról tapintatból nem beszél. Jusinra bízza a döntést.
twillight 2010 nov. 24. - 20:44:09
(430/239045)
Rosszul látod.
Az 1. mondatot azért mondja, mert a jóslatot komolyan véve tényleg úgy van.
A 2. mondatot pedig hiába Tokmánnak mondja, az tényleg úgy van (nincsenek istenek, nincsen akaratuk, csak az emberek vannak).

Amúgy pont jól látod: ha fiúgyermek születne és felnõne, az ténylegesen áthúzná Misil legnagyobb célját: a trón megszerzését.
twillight 2010 nov. 24. - 20:30:29
(429/239045)
Az eldugott ikerrõl nem volt szó, azt nyilván érdekében van elõkeríteni.
A királyi családban az ikrek után születõ fiúgyermekekrõl beszéltem. AZOKAT nagyon is érdekében áll Misilnek megöl(et)ni, hogy megszakadjon a királyi vérvonal.
10/10
kiskovacska 2010 nov. 24. - 20:23:19 10/10
(428/239045)
Nem értek veled ebben egyet, mert ahogy már egyszer Orosz felhívta rá a figyelmet Misilnek nincs érdekében megöletni az eldugott ikert, hiszen akkor hogyan bizonyítja az ikrek létezését és akkor hogyan fogja letaszítani a királynét a trónról, hogy õ ülhessen a helyére? A parancs az volt és az is lesz, hogy Tokmánt vissza kell hozni a palotába, hogy a tanács és a nép is lássa, hogy valóban léteznek. Ha olyan gyilkológép lenne, akkor a fiát is megölte volna, amikor már nem volt rá szüksége.
twillight 2010 nov. 24. - 20:13:35
(427/239045)
Misil már akkor kész volt gyilkolni mikor kiderült hogy ikrek születtek.
És nemhiába mondogatta a kisfiúk halálakor mindíg a hercegnõnek: "Ez miattad van."
És ne feledd mikor ezt fontolgatod mit mondott Tokmánnak: "Menny Akarata mint olyan, nem létezik. Bármi történik is, az Misil akarata."
10/10
lazi95 2010 nov. 24. - 19:35:00 10/10
(426/239045)
valaki meg tudná mondani, hogy az egész filmet minden részt hol tudok megnézni.(lemaredtam pár részrõl) (vagy esetleg letölteni?)
Elõre is kössz