Illiona 2020 nov. 28. - 23:11:24
(238505/239045)
még egy blogcikket teszek ide: mit jelent a megcsalás Dél-Koreában?

nagyon érdekes, az itt emlitett sorozatokat szerencsére láttam.
Még ehhez a témakörhöz illik a japán Hirouge cimű sorozat is, az is ugyanerről a témáról szóló és roppant érdekesen járja körül a témát.

https://koreainhungary.blog.hu/2020/11/27/megcsalt_vagy_csak_felrelepett?fbclid=IwAR18CFoRjOSsqiPTxhTe1Xccq2WDNU-W3K4LZ48uAYPswdaRT5K2Ba8yTd4

Annak idején mindegyik sorozatról irtunk itt, ezeken az oldalakon.
Illiona 2020 nov. 28. - 21:32:48
(238504/239045)
itt egy kimcsi recept egy ujságból:

Én magam szoktam készíteni, és igen, kellett egy másik hűtőt is beállitani a szaga miatt.
én egy másik receptet használok, amit Heesuntól, a koreai barátosnémtól kaptam anno, nagyon finom.

https://otthonka.ezalenyeg.hu/konyha/savanyitas-ii-a-savanyusagok-kiralya-a-kimcsi-25679?fbclid=IwAR3l5RK5pflghKpbRmDfJxLe-KTE16r2hTbyz1PCz8dO50KMVSUA9Y-V4fw
Illiona 2020 nov. 28. - 12:23:58
(238503/239045)
KAIROS

SPOILER

A titkár jellemzésével nem értek egyet.
Részben az hogy a feleség "rabszolgája" lenne, ez igy nem igaz.
Egy rabszolgával szemben vannak saját ötletei, sőt az egész elrablási terv az fejéből pattant ki. Ő az aki képviseli hármójuk közül a humanista jellemet, ölni tilos, mondja, amit a két másik nem tart be, igaz, kénytelen szemet hunyni. (igy, ha más öl, pl a sofőr) akkor neki nyugodtan lehet humanistának lenni ha ha ha
Neki eleve nincs is, nem is lehet jó kimenetel.
Akkor kellett volna észnél lennie, amikor a korábbi szakitás után ujra összejött a nővel, aki közben férjhez ment, sőt már gyereke is van. Ez az ujbóli nagy szerelem lesz a veszte.
Neki nincs ugye saját pénze, vagyis elmenekülni a szerelmével, és annak gyerekével az országból: hová? miből? ehhez rengeteg pénz kell, ezt valamilyen fondorlattal meg kell szereznie.
Hiszen a nő (az épitész felesége) is a pénzt tette első helyre, pénz nélkül nem lehet gyereket nevelni sem és szerelmet sem megélni. Ebben tökéletesen igaza volt.
Vagyis a titkár egy mókuskerékbe került, ahonnan nem tud kiszállni, pedig már érzi hogy képtelen lesz meg is szerezni a pénzt, elvinni titokban a nőt és a kislányt az országból, és legalább gyikosságben nem résztvenni.
De miután a nőtől külön élve már megtapasztalta azt, hogy nem tud a nőtől elválasztva lenni, igy már minden alapon belemegy a most kezdődő végharcba is. Neki csak a rossz megoldások jutottak.
Kép: a titkár. Amikor a szerelmével van, soha nincs rajta szemüveg, vagyis ez csak álca. Talán azért, hogy ne lehessen igazán a szemébe nézni?
8/10
edimir 2020 nov. 27. - 21:13:06 8/10 Előzmény Illiona
(238502/239045)
OFF
Kairos
Spoiler

Tény, hogy az Igazgató szerepe rendkívül hálás, kellően összetett, amit Shin Sung Rok tökéletesen ki is aknáz. Kíváncsian várom, hogy ezúttal mivé válik majd az "arrogáns bunkó".:)

A Feleség. Azért van ebben a szerepben is potenciál... a babaszépség és a velejéig romlott belső... Bár a Sofőrrel ők ketten az abszolút negatív szereplők, de vhogy a Feleséget mégis undorítóbbnak érzem. Talán azért, mert bár anya lett, de más gyereke iránt nem egyszerűen csak közömbös, hanem kifejezetten rideg. Az a hullaházi jelenet, a tökéletes érzéketlenség... brr.... sem a művészet, sem az anyaság nem lágyított rajta, csak még inkább kihangsúlyozza mindezt.

A Titkár. A Feleség rabszolgája, neki akar mindenáron megfelelni, az ő érdekeit, kívánságait, szeszélyeit kielégíteni. Nem híve az erőszaknak, de a nő bármire rá tudja venni, ezért nem lesz számára lehetőség megállni a lejtőn.

A vállalat öreg elnöke. Na, ő tényleg egy sötét ló.... Látszólag aggódik a vállalata legifjabb igazgatójáért, megérti a tragédiáját, de a valódi szándékát jól leplezi. S ne felejtsük, azért az ő cége volt benne a 18 éve történt épületkatasztrófában, aminek okait még mindig nem ismerjük. Tehát az is tisztázásra vár.

Meg természetesen az is, hogy a Lány anyja mit tud a 18 évvel korábbi dolgokról. Mit mesélhetett a feleségének anno a Lány apja, ha az olyan nagy titok, hogy roppant summát ér, ha hallgat róla, ill. halálos veszélyt jelent azokra nézve, akik tudnak róla. Bevallom, nekem elég idegesítő szereplő a Lány anyja. Kavar össze-vissza, holott csak azt kellene megértenie, hogy a lánya számára ő a fontos. Lehet hogy azt hiszi, ha nem avatja be a lányát, azzal védi, de valójában épp az ellenkezőjét éri el vele. A fenyegetőzései a telefonba számomra bármilyen vehemensek, de súlytalanok.

Illiona 2020 nov. 26. - 11:03:52 Előzmény edimir
(238501/239045)
Sziasztok!

Kairos 8.rész

spoiler

Nagy szerep ez Shin Sung Rok számára, igazi jutalomjáték.
Eljátszhat a maga szerepén belül 2 teljesen különböző karaktert, anélkül, hogy az elcsépelt ikertestvér lenne, lehet önmaga. A többi szereplőnek nem adatik meg ugyanez, ők be vannak zárva a karakterük lehetőségei.
A feleségnek sokkal kevesebb mozgástere van, szerintem ő egy pszichopata, nincsenek korlátai, sem a társadalommal szemben, de önmagával szemben sem.
Miután érzésekkel nem rendelkezik, igy marad az örökké monoton arc. Nem véletlenül örültem, amikor a sorozat első félórájában vizbe ugrott és meghalt. De visszajött....
A nagy szerelme a titkár, de én ezt sem tartom igazi szerelemnek. De még ebből bármi lehet, most vagyunk a sorozat felénél. Az is lehet hogy a következő részben tényleg meghal, elég kétértelmű képeket adtak az epizód végén (előzetes).
A titkárt alakitó szinészt eddig kizárólag egy sorozatban láttam, a The Best Lover cimű 120 részesben, ott is titkára volt a főszereplőnek, ez ugy jól áll neki. Ahhoz a sorozathoz képest szerintem nagy előrelépés ez a szerep, itt már nem csak egyszerű titkár, hanem az események alakitója, ambiciózus fiatalember. Ő viszont tényleg szerelmes a feleségbe (mármint az épitészébe) , csak hát a lehetőségei korlátozottak, semmilyen kimenetele az eseményeknek nem hoz neki végleges megoldást.
Még fő szerepe van a sofőrnek- bár egyszerű lélek-, ha valaki illetve helyesebben bárki nem tetszik, vagy szembemegy vele, akkor kivégzi - nincs több baja vele. Ő is olyan, mintha pszichopata lenne, de kettő már sok.
Még egy szereplő van, akiről nem szabad elfeledkezni, ez a vállalat öreg elnöke. Nagyon keveset jelenik meg, de akkor is érződik rajta, hogy hatalma van, tiszteletet vált ki. Róla semmit nem tudunk, hogy van-e családja, örököse, titkos gyereke stb.... Pedig biztosan neki van köze a 20 évvel ezelőtti épület összeomláshoz, a körülmények elmaszatolásához. No majd ezután...
8/10
edimir 2020 nov. 25. - 23:02:51 8/10 Előzmény edimir
(238500/239045)
Helyesbítés

Bocs, mellényúltam a képnek... az a Csangan leghosszabb napjából volt...
KÉP: - felirat - ez már valóban az:)
8/10
edimir 2020 nov. 25. - 23:00:23 8/10 Előzmény edimir
(238499/239045)
OFF
Kairos - 8. epizód
Spoiler

Gyakorlatilag innentől a Férjnek csak az az énje marad életben a sorozatban, amelyik a Lánnyal egyidőben, azaz 1 hónappal korábban létezik. De ez az én a "régi" karrierista, mit sem tud a Lánnyal való együttműködésről, sőt... annak egy szavát se hiszi, mint ahogy a telefonon lévő üzenetváltást sem. Semmit sem tud a valós helyzetről. Azt hiszi, ha megússzák a gyerekrablást, azzal minden rendbe jön.... pedig.....

És igen, nem a gyerekrablás volt a tragédia, mert az az addigi elhibázott élete folyamodványa... Ezért nem igazi megoldás a bajra, ha az eredeti gyerekrablás nem következik be. Hiszen ha nincs trauma, nincs változás sem. A bajok bekövetkezte csak elodázódik, mert körülveszi mindenhonnan az árulás...

KÉP: a Férj és a Lány - különös találkozás, különös párbeszéd... a hitetlen és a csalódott... S bizony a Lány ezt a férfit már nem szenvedő apaként, hanem egy arrogáns, beképzelt alakként ismeri meg, akit a háta közepére sem kíván, akit innentől már látni sem akar soha többé.....
8/10
edimir 2020 nov. 25. - 22:41:08 8/10 Előzmény edimir
(238498/239045)
OFF
Kairos - 8. epizód
Spoiler

Nagyon tetszik a játék a Férj két időben való létezésével. A saját jelenében (1 hónappal később) a Lány segítségével eljut az igazság felismeréséhez, hiába tud meg mindent, az új ismeretekkel már nem tud mit kezdeni, mert ezen a ponton meg kellene halnia. Ez a Lánnyal együttműködő, megvilágosodó énje tehát innentől kiiktatódik a sorozatból. Pedig mennyire megkedveltük ezt az apát, aki a korábbi törtető, mindent a karrierjének alárendelő énjét a sutba vágja és csak a határtalan kétségbeesése és szeretete tölti ki a lényét.

KÉP: - felirat - igen, még reménykedett abban, hogy visszakapja a lányát és a feleségét, és immár tanulva a tragédiából bölcsebben újrakezdheti az életét.....
8/10
edimir 2020 nov. 25. - 21:07:06 8/10 Előzmény edimir
(238497/239045)
OFF
Kairos - forgatókönyvíró: Kim Soo-hyun

https://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Soo-hyun_(writer)&prev=search&pto=aue

Le a kalappal a 77 éves hölgy előtt!!!! Ő a maximális igényességével és tehetségével nyűgöz le ebben az alaposan felhígult filmes ipartban.

Ez a nyilatkozata különösen tetszett , amit a nézettség növelése érdekében bedobott szex, erőszak stb. szerepeltetéséről mondott : "Sok producer és író a minősítésekre vagy a nézőkre hivatkozik, hogy miért népszerűek, de én szerintem nagyon felelőtlenek. Az iparban élők felelőssége, hogy a nézők számára magas színvonalat tartsanak fenn, és ne tegyék le a mércét. "

8/10
edimir 2020 nov. 25. - 20:56:06 8/10
(238496/239045)
OFF
Kairos - 8. epizód
Spoiler

Nem tudom, hányan nézik itt Magyarországon a sorozat legfrissebb részeinek a koreai TV-ben leadásra kerülését lesve????? De aki bekapcsolódott ennek a sorozatnak a nézésébe, az bizony tökéletesen megérti Illiona türelmetlenségét.

Bevallom, ilyen sorozatot én még nem láttam. Most tart a felénél, de egyszerűen fogalmam sincs, hogy mi várható a másik felében. Már most annyi fordulat következett be a történésekben, amiből más sorozat 32 részen át vígan elvan.

Indult egy gyermek eltűnésével, amiből gyermekrablás lett, kaptunk kétségbeesett szülőket, a fájdalmát és bűntudatát feldolgozni képtelen anyát... aztán bejött az időhurok, 1 hónap esély, hogy hátha minden megváltoztatható, a tragédiák elkerülhetőek, ha a Férj egy különös telefonszám segítségével együtt tud működni egy Lánnyal, aki 1 hónappal korábban van az időben, ő viszont az anyját keresi.

Nem elég, hogy a Férj és a Lány hatékony együttműködésének következtében sikerül újabb tragédiákat elkerülni, amitől folyton változnak a dolgok, de a történet kiindulópontjáról is kiderül, hogy vmi egészen más, mint amit a sorozat elején gondoltunk.

Az, hogy senki sem egészen az, aminek hisszük kezdetben, ez már szinte bevett fogás a koreai sorozatokban, de ez a forgatókönyvi bravúr, amit az eddigi 8 rész alatt fejünk kapkodva megfigyelhetünk, ez lenyűgöző. Pazar elme-játék! Zseníálisan van összerakva.

És igen, eljutottunk oda, hogy a kezdetektől számítva eltelt 1 hónap, tehát a Lány épp ott van időben, ahol a Férj volt a sorozat elején. Jön a nagy csavar, te jó Ég, de hogyan tovább???????????????????

KÉP: 8. rész vége
8/10
edimir 2020 nov. 25. - 19:46:59 8/10
(238495/239045)
OFF
Kairos - 8. epizód

Spoiler

A Feleség vmi borzadály, a legaljasabb teremtmény... Pénz, lánya, szeretője nála a sorrend, de a pénz a legfontosabb, talán még a lányához is kötődik, a szerető? Hát, szerintem azt csak kihasználja...

A Férjét sosem szerette, csak érdekből ment hozzá, jó parti. Mondjuk a Férfi sem volt a házasságkötéskor szerelmes, csak kellett neki egy trófea-feleség, aki az építőmunkás apját feledtetni tudja a cég fejeseinél, a dekoratív művelt feleséggel lehet villogni. A jégverem is melegebb a házasságuknál. Ha nem lenne a kislány és az imázs féltése, a Férj már régen elvált volna......

KÉP: boros kelyhek - a titkár még kulturáltan fogja, a Feleség igazi habzsolón markolja... igen, neki minden kell, hogy vki meghal közben, az nem számít.....
8/10
edimir 2020 nov. 25. - 19:36:17 8/10 Előzmény Illiona
(238494/239045)
OFF
Kairos 7. epizód

Spoiler

Az égett arcú az a Feleség apja. Azért zsarolja a lányát, mert még fiatal lányként rágyújtotta a házat a részeg apjára úgy, hogy az ajtót kivülről kitámasztotta egy vascsővel (lásd 6. rész 16:49-nél kezdődik, ahogy belép a házba anno, az apja részegen fekszik). Úgy látszik túlélte a tüzet, rájött a lánya milyen jó partit csinált és pénzt akar tőle.

A Feleség azért is akarja az egész bulit, mert az apja feltűnt, mielőtt a Férjének kitálalhatna, addig kell neki az új élet külföldön, pénzzel, a lányával és a szeretőjével, hogy végleg megszabaduljon a férjétől és az apjától.

KÉP: a tűz a 6. részben - a Feleség emlékezik rá vissza
Illiona 2020 nov. 24. - 23:29:31
(238493/239045)
Kairos 7. epizód

Spoiler

Hú, ez is érdekes epizód volt, Szépen fejlődik a cselekmény, egyre többen szereznek tudomást a furcsaságokról. És közeledik a vállalat ünnepe, vagyis az idő az fogy.
És ráadásul megint ugy fejeződött be, hogy lehessen izgulni egy ujabb hetet.
És a sebhelyes arcú, akinek az egész feje egyetlen sebhely az ki lehet? gondoltam talán Ae Ri apja, vagy az épitész apja. De akkor miért zsarolja az épitész feleségét? Teljes a homály.
8/10
edimir 2020 nov. 23. - 21:58:06 8/10 Előzmény edimir
(238492/239045)
Off

Nirvana in Fire - kínai sorozat - 2015- Langya Csarnok
Spoiler

Már a sorozat első részében kapunk egy csomó támpontot, amit persze nem érthetünk meg teljesen.
Azt már sejtjük, hogy Da Liang birodalom utódlásáért elég öldöklő a küzdelem a Koronaherceg és Yu herceg között, hogy a másikkal szembe előnyre tegyenek szert, ehhez minden eszközt bevetnek. A Langya Csarnoktól szeretnék megtudni, mi a siker kulcsa?

KÉP: - felirat - egy másik hercegnek egy másik ország trónjára ez a tanács segített feljutni... de vajon tényleg elég az uralom megszerzéséhez egy tudós segítsége? Ki az a bizonyos Isteni Tehetség?

Persze a császár jót nevet a két hercegnek a Langya Csarnok által adott á. Még hogy egy tudós?! Természetesen örökké gyanakvó természete megköveteli, hogy mindenről tudomást szerezzen, de a többin nem izgatja fel magát.... hmm, pedig talán nem ártana.:)
8/10
edimir 2020 nov. 23. - 21:30:56 8/10 Előzmény Illiona
(238491/239045)
Kairos

Van egy rossz hírem. Ma nem adnak részt belőle, csak holnap egyet.:(
Most néztem meg a wikin.

KÉP: jelenleg így néz ki a Kairos egyes részeinek adásba kerülése....
8/10
edimir 2020 nov. 23. - 21:23:46 8/10 Előzmény bori4
(238490/239045)
Off

Nirvana in Fire - kínai sorozat - 2015- "postagalamb fogadó" - Langya Csarnok
Spoiler

Mondjuk nekem nem jött be a számítógépes galambröpte, annál inkább az, ahová a postagalamb landolt. Ez a "postagalamb fogadó" egy különleges hely: a Langya Csarnok. Az információ hatalom, ez már régen is igaz volt. A postagalambok által begyűjtött üzeneteket feldolgozták és a Langya Csarnokhoz forduló klienseket ezek alapján szolgálták ki.

Problémád van? Fordulj a Langya Csarnokhoz. Fogalmazd meg a kérdést, tedd egy kulcsos fiókba, fizesd meg a tarifát és 3 nap elteltével megkapod a választ. Micsoda szolgáltatás!:))))))))))))))))))))))


A kínai sorozatokban előszeretettel bedobnak vmi fantasztikusan lenyűgöző működésű szerkezetet. Ezúttal igazán mérsékelték magukat a sorozat készítői...

KÉP: a Langya Csarnok adatbázisa...

Egyébként ezen kívül ők állítják össze a különböző területeken az "élő" listát a legkiválóbbakból.... Harcosok , tudósok... stb. listája!:))))))))))))))
8/10
edimir 2020 nov. 23. - 21:08:15 8/10 Előzmény Illiona
(238489/239045)
Szerintem a legfőbb bajod a két kínai sorozattal ott van a hozzászólásod 1. mondatában!:)))))))))))))))))
A csalódott várakozásod a Kairos-ra. Tökéletesen megértem, mert szívem szerint minden más helyett én is a Kairos részeit néznem, annyira izgat, hogy mik lesznek az új fejlemények. Ilyenkor kevesebb az ember türelme máshoz, ez van. Vmiért nem tartják magukat az előzetes ütemtervhez az egyes részek leadásánál. Nagy kár, mert ezzel szétcincálják az idegeinket és a sorozat élvezetéből is jócskán levonnak.
8/10
edimir 2020 nov. 23. - 21:01:41 8/10 Előzmény Illiona
(238488/239045)
Szia!:)

Nem benned van a hiba. Van úgy, hogy vmi elsőre nem jön be, nem olyan passzban vagyunk, nem arra vagyunk ráhangolva. Bevallom, a Csangan leghosszabb napja első részei számomra inkább megterhelőek voltak, mint felhőtlenül élvezetesek. A Nirvana in Fire esetében is több rész kellett ahhoz, hogy "elkapjon", beszippantson. Rengeteg szereplő, kapcsolódások tömkelege, történések, amiből egy kukkot se értünk először. Kell hozzá kitartás, hogy az ember átkecmeregjen ezeken a kezdeti nehézségeken, hogy aztán kezdje érteni, majd igazán élvezni, de végül megéri, mert vmi felemelőt, lélek-fényesítőt kap.

Hu Ge. Én nem láttam vele semmi mást, csak ezt a sorozatot, de ebben számomra hatalmasat alakít. Egy fitt fiatal férfi játszik 54 részen keresztül egy fizikailag legyengült, beteg embert. Egész testbeszéde, minden mozdulata ezt a leromlott állapotot kell, hogy megjelenítse hitelesen, ráadásul egyfajta karizmát is kisugározzon, az akarat és a szellem erejét, ami a gyenge test fölé képes kerekedni. És bizony nagyon jól csinálja, mert sikerül neki, sőt tud belevinni fanyar humort, és fegyelmezett szenvedést, vágyakozást és lemondást... egy teljes embert, nem vmi vérszegény árnyat....

Szinkron - bealvás:) Mit vársz magadtól? Folyton dolgozol, ami ráadásul nagy koncentrációt igényel, természetes, hogy elfáradsz fejben. Ezek azért nem könnyed matinék, másrészt a császár dühkitörésein kívül nem sokan emelik fel a hangjukat, itt nincs olasz vircsaft, mindenki fegyelmezetten beszél, főleg, mert az élete múlik a kimondott szavakon. Ezekben a sorozatokban a szereplőknek nagyon is észnél kell lenniük, nem hőböröghetnek, csattanhatnak fel kedvük-szeszélyük-hangulatuk szerint... főként a palotában nem.
8/10
edimir 2020 nov. 23. - 20:40:26 8/10 Előzmény edimir
(238487/239045)
Off

Nirvana in Fire - kínai sorozat - 2015- szél
Spoiler

A záró, 54. részben pedig a sokat megélt Gao eunuh mondja....

KÉP: - felirat - "A palota falain belül a szélfúvás sohasem hagy alább"
8/10
edimir 2020 nov. 23. - 20:37:09 8/10 Előzmény edimir
(238486/239045)
Off

Nirvana in Fire - kínai sorozat - 2015- szél
Spoiler

Hogy mennyire igényes és elgondolkodtató a sorozat... az OST When The Wind Blows dalát már az 1. rész elején felvezetik egy megjegyzéssel.....

KÉP: - felirat - "Még ha a szelek és a felhők meg is változnak, lényegüket megtartják" - mondja ezt a Langya Csarnok egyik embere.....