10/10
kimbin01 2020 szept. 04. - 16:57:32 10/10
(238325/239045)
Azért egy jó pont Nastjának, jobban helyt állt harcosként, mint Dokman. Igaz,őt az akarata, kitartása, és hite vitte végig a megpróbáltatásokon, nem a harci képességei, bár ezek is fontosak, mert mit sem ér az erő, és az ügyesség kitartás, és hit nélkül.
10/10
kimbin01 2020 szept. 04. - 14:31:58 10/10 Előzmény Illiona
(238324/239045)
Sziasztok! Nastjanak hívják a kereskedő feleségét. Nincs miért elítélni Usztyinat sem, mert csak életben akart maradni, és nem a szolgák között. Csupán élt a szépségével, és az eszével.
Illiona 2020 szept. 04. - 13:44:05
(238323/239045)
Sziasztok!
egy nem koreai filmrajongó barátnőm kért meg, hogy szedjem le Kim Ki Duk egy 2005-ös filmjét.
Ha már leszedtem (Avista, angollal együtt) , akkor meg is néztem.

Hát azt eddig is tudtam, hogy vannak beteg emberek, ezek itt élnek köztünk, ugyanugy beszélgetnek, vásárolnak meg minden egyéb mint bárki más, és utána pedig ott a nagy sötét és a még sötétebb titkok.

Sok mindenről szól ez a film, mindenki kiszedheti belőle, ami neki magának fontos.
Számomra ez részben szól a feltétlen bizalomról (hinta a nyilak előtt).
A totális kiszolgáltatottságról, mind fizikai, mint érzelmi téren.
A szexuális vonzódásról (Kim KI Duk már csak tudja mi is az :))) ) az aberrált szexuálitásról.
Mivé is lesz valaki, akit 6 évesen elzárnak a külvilágtól, és már 16 éves, mindenféle ingerek nélkül él.

A történetről: egy 60 éves férfi 6 évesen magához vesz egy kislányt, azóta neveli egy nyilt tengeren lávő hajón. A lány 17. születésnapját lesi, hogy elvehesse feleségül. de egy csoport halász érkezik a hajóra, köztük egy fiatalemberrel, ő próbálja megmenteni a lányt.
Na de nem ugy van az ám: az öreg lázad, nehogy már elvegyék az ő játszópajtását (nem dobókockázni akart...) .
Nem sok minden történik a filmben, de végig fenntartja a feszültséget, nincs üresjárat közben.
A vége meg: mindenki nézze meg!!!
Én googlézott magyarral néztem meg, de nagyon keveset beszélnek benne (mondjuk pár mondattal többet mint a "3 Iron" c filmben.). A mondatok egyszerűek, jól érthetők igy is.

Vélemény?
Kép: a film posztere
Illiona 2020 szept. 03. - 20:10:23
(238322/239045)
off

Az Arany Horda

nekem semmi bajom nem lenne a kereskedő feleségével, ha nem húznád le annyira Usztina hercegnőt.
Annyira indulattal húztad le őt, mindenféle lealázó jellemzéssel, hogy muszáj volt védelmembe venni, és muszáj volt a kereskedő feleségének a karakterében néhány egyszerű negativumra felhivnom a figyelmed . Ennyi. Azért valami mértékletességet szeretnék elérni.
:)))))
Apropo! hogy is hivták a kereskedő feleségét? Hát igy.

Ja! és az is mintha elfelejtődött, hogy a vén kujon mindennapi matatása a nőn, engem még a hideg is kiráz attól az undorito piszkálástól.
Azért vén fejjel bevállalni azt a több ezer km-es gyalogutat, még fiatalnak is nehéz volt. Ezert megérte neki!
8/10
edimir 2020 szept. 03. - 17:58:15 8/10 Előzmény Illiona
(238321/239045)
Off

Az Arany Horda
Spoiler

Nem tudom, hogy mi a bajod a kereskedő feleségének karakterével. Ő egy egyszerű, becsületes, bátor nő. Ennyi. Ő is alkalmazkodik, helytáll a nehéz viszonyok közepette, ráadásul a belső tisztaságát is mindvégig megőrzi. Még az ellenséggel szemben is korrekt, adott szavát megtartja. Amikor azt hiszi, hogy a festőfiú a mongol parancsnoka közbenjárására kerülte el a kivégzést, akkor a parancsnoka mellé állva kíséri el azt a perzsa hadjáratra.

KÉP: az orosz templom a fényben....
8/10
edimir 2020 szept. 03. - 17:45:43 8/10 Előzmény edimir
(238320/239045)
Off

Az Arany Horda
Spoiler

Múködik az összetartás....
KÉP: - felirat - mert mindig akad egy becsületes ember, aki lerőja a háláját az életéért...
8/10
edimir 2020 szept. 03. - 17:43:50 8/10 Előzmény Illiona
(238319/239045)
Off

Az Arany Horda
Spoiler

A sorozat két pontján jutott eszembe az általad is említett szempontból a Taxisofőr. Az első pont akkor jött el, amikor a kereskedő felesége arra a párra hagyja a gyermekeit, akinek a fia helyett katonának áll. A másik jelenet az volt, ahol a z orosz foglyok elindulnak hazafelé, de a Kereskedő/építőmester nem megy velük, pedig ő tervezte meg a szükést, de úgy dönt, hogy a felesége miatt, aki a perzsa hadjáratba vesz éppen részt, mégos a mongoloknál marad.

KÉP: - felirat - itt hangzik el tőle a kérés, hogy a gyerekeire viseljenek gondot a hazatérő szuzdali foglyok. És azok megígérik! Tehát múködik az összetartás!
Illiona 2020 szept. 03. - 16:16:08
(238318/239045)
off
Az Arany Horda
ebben a kérdésben azért szeretném kikérni Mennyei Harmónia véleményét is. Ő volt aki annyira szenvedélyesen képviselte véleményét a Taxisoför cimű mozifilm kapcsán amikor a filmes táborban együtt néztük. (Ott ugyanez a szituáció volt, bár 1980-as évben. Miután a gyereknek csak 1 szülője volt, emiatt nem kellett volna életveszélyes helyzetekbe önként belemenni.)
Itt is ugyanaz a szituáció: a kereskedő felesége egyszerűen otthagyja a 2 gyerekét. Az a két öreg akikre rábizta, azok élete is egyetlen hajszálon mult, hiszen abban a világban a túlélés céljából össze kellett fogni, együtt voltak erősek (folyamatos zaklatások rablóbandák részéről). Ezt lehet magyarázni de minek? Amugy már korábban mondtam, egy nő soha nem választja a gyerekét a párja ellen. Itt is beigazólódik.
Az hogy egy mongol katonának ölnie kell, ez tény. Azt is mondhatjuk, hogy lélek nélkül, szinte iparszerűen. És ő ezt önként választotta. Az hogy ezt a kereskedő felesége meguszta, az csak a véletlenen mult.

Usztina hercegnőnek pedig meniie kellett, ha tetszett neki, ha nem, nem dönthetett. És hamár vitték, akkor ebből csinált egy kitörési lehetőséget. Ő bölcsen felismerte, hogy ez a lehetőség tartogathat valamit ami neki jó, de azért amikor az oroszok eldöntötték a feje fölött, hogy menjen el mongolokkal, nem tudott előre semmit. Csak a bizonytalanság volt ami biztos volt.
Ő sodródik az árral, hiszen azt sem tudja majd a Nagy Kán tart-e igényt rá, vagy meghagyja a unokaöccsének. Azonkivül további bizonytalansági faktor volt, hogy Mengu Temür probálta elbagatelizálni a csere súlyát a Nagy Kán udvarában. Csak fokozatosan ébredtek rá, hogy konkrétan 30 000 katona hiányzik. A következő háború kimenetele már emiatt is boritékolható volt.

Lökdösték Usztina Hercegnőt, háremről háremre.
Ő ebben a bizonytalan idegen közegben próbált túlélni, és közben megtalálni a szerepét, megtalálni azt a férfit, aki megvédi, ami méltó párja lesz. Megvoltak az adottságai, átlátta a hatalmi és politikai szerepeket, tisztán megmondta előre ki hogyan fog viselkedni.
Ő megy keresztül igazi jellemfejlődésen. Az elkényeztetett szabadszájú nő, aki épp csak férjet nem kapott olyat, ami méltó lett volna hozzá. De hát kinek a házassága tökéletes? illetve hát azokban az időkben kinek volt tökéletes? Ahhoz képest kellett a Nagy Kán udvarába (táborában) túlélni. Sokszor az élete is veszélyben volt. És ő nem önként vállalta ezt, őt odavitték.
Először még próbálta dölyfösen kezelni a helyzetét, de azután szép lassan rájött, csak megalázkodással jut csak előre. És a legnagyobb, legerősebb férfi előtt ez nem szégyen. Azonkivül gyönyörű is volt.
Hogy ölt volna? erre nem is emlékszem, de lehet hogy csak átugrottam egy jelenetet?

A 2 nőt nem is lehet együtt emliteni.



8/10
edimir 2020 szept. 02. - 22:52:59 8/10 Előzmény Illiona
(238317/239045)
Off

Az Arany Horda
Spoiler

Vászka, a kereskedő felesége

őt egyértelműen Usztina hercegnő ellenpontjának szánta a forgatőkönyvírő a történetbe. Ő a férjében megtalálta a valódi párját, olyat, akire felnéz, akit becsülni tud, akit szeret.

Önálló nő, aki felnőtt a férjéhez, megtanulta megvédeni magát, egyedül vinni tovább a férje kereskedését, a gyerekeinek megkeresni a kenyeret. Előtte is váratlanul nyílik meg a lehetőség, hogy a mongol birodalomba jusson, amit csak azért ragad meg, hogy megtalálja évekkel korábban elhurcolt férjét.

A Feleség legyőzi benne az Anyát, dönt és megy a gyerekeit hátra hagyva. Jól döntött? Ó úgy fogalmazza meg, hogy a férje nélkül nincs értelme az életének. Lehet ezen vitatkozni, csak épp nincs értelme. A gyerekeiről gondoskodik, a lekötelezett házaspár gondjaira bízza őket. A fia bár fiatalka, de elég életrevaló, a zsiványokkal való harcban is megállta a helyét.

Hogy katonának áll és majdan ölnie kell? Ez volt az egyetlen lehetősége a céljához, hogy katonának áll. Ölni? Igen, már eddig is megtette, a rá támadó zsiványok közül is ölt, az élet, a sors így hozta, tehát nem újdonság a számára. S ha öl is, akkor is csak szükségből teszi, harcban, nem önzésből sunyin, mint ahogy Usztina hercegnő! A hazáját, az övéit nem árulja el, nem adja föl, sőt. Nem csak férjéért, de a festőért is kiáll, szót emel.

Ő közember, a nagy politikai összefüggéseket nem látja át, mint Usztina hercegnő, ő nem hidegen bölcs, őt a szíve vezérli nem az ambíciói.

KÉP: a találkozás, amiért annyi áldozatot hozott...
8/10
edimir 2020 szept. 02. - 22:27:23 8/10 Előzmény Illiona
(238316/239045)
Off

Az Arany Horda
Spoiler
Akkor nézzük meg közelebbről Usztina hercegnőt, a Nagyfejedelem fivérének feleségét. Vszínűleg anno a házasság megkötésénél nagyon jó fogásnak tűnhetett a Nagyherceg fivére Borisz, de aztán az évek során kiderült, hogy egy gyáva, mihaszna alak, aki a fontos döntések elől inkább az alkoholmámorba menekül. Becstelen ravaszkodás a bölcsesség helyett rá jellemző. Hiába igyekszik a felesége a háttérből irányítani, hogy hatalmasabb legyen, egyszerűen nem alkalmas vezetőnek. Nem véletlen, hogy Usztina még csak gyereket se akar szülni neki. Ilyen alakból még egy is sok.

Mengu Temir azért nem egy egyszerű közepes hatalommal rendelkező kán. A mongol ralkodói családból származik. A gyermektele Berke nagykán két lehetséges utódjának egyike. Ha pedig azt vesszük, hogy az orosz fejedelemség a mongolnak adózó, alávetett státusú, akkor bizony Mengu Temir magasan Borisz rangja felett áll társadalmilag, férfiként pedig minden szempontból lazán lekörözi. Amikor Usztina belegyezik, hogy becseréljék 30 ezer oroszra, akkor ez részéről nem akkora áldozat, mint inkább lehetőség. Azért is megy bele. Nem a jószívűségéről nevezetes nőszemély!:) Egyrészt Mengu Temir ajánlata jelzi, hogy ez a férfi bolondul érte. Másrészt van kellő önbizalma, hogy a férfit hosszabb időre is képes lesz magához kötni. Harmadrészt az ambíciói előtt új tér nyílik meg. Orosz földön ő az örök második a Nagyherceg felesége mellett, de ki tudja, hogy mire juthat a mongol udvarban. Azért az, hogy szolgának bélyegzik meg, az eredendően nem volt benne a kalapban, azt Mengu Temir anyja találja ki, hogy megtörje.. és persze gyűlöli, mert úgy véli, hogy tönkre teszi a fiát és az anyjától is eltávolítja.
Usztina roppant tehetséges, remekül átlátja a politikai helyzetet, gyorsan alkalmazkodik. A heves vérű szerető és a hideg fejű politikus nagyszerű elegye, amiből az Anya abszolút kimarad, ahogy a honleány is. Vallást, hazát zívfájdalom nélkül cserél le, megtalálta végre a "legerősebb" férfit, akin keresztül végre a hatalom közelébe juthat. Önző, hideg és számító, nincsenek erkölcsi skrupulusai.
Kép: a kendő... a férfi választása
10/10
kimbin01 2020 szept. 02. - 17:43:03 10/10
(238315/239045)
Sziasztok! Jó hogy felhívtátok a figyelmem erre a sorozatra, mert bár láttam a Dzsingisz kánt, a Mongolt, és még néhány hasonló mozifilmet, viszont egy sorozatban van idő az árnyalásra, és a jellemek részletesebb bemutatására. Rögtön meg is keresem, mert már nem tudtam mit nézni.
Illiona 2020 aug. 31. - 16:43:11 Előzmény edimir
(238314/239045)
off
Az Arany Horda
nekem a kedvencem mindenképpen az orosz hercegnő, akit odaadtak a "pogánynak" csak ugy , 30 000 orosz katona ellenértékeként.
A legnagyobb áldozatot ő hozta.
Azért bármennyire is gyáva, és jellemtelen volt a férje, mégiscsak ő a nagyherceg fiútestvére volt, ez azért bizonyos előjogokat biztositott neki. És ebből az előkelő helyzetből kényszeritették ágyasnak egy mongol, közepes hatalommal rendelkező kánnak.
A kereskedő felesége viszont önként ment, előre tudta, hogy mi vár rá, és ha harcra kerül sor, akkor neki is ölni kell. Ez nem csak egy kirándulás volt, ahol megkeresi élete szerelmét... Otthagyta emiatt a két kis gyerekét is a bizonytalanságban. Igaz, ha megtalálta a férjét, akkor utána majd keresheti a gyerekeit is évekig.. :)))
A sorozat tökéletessége mellett azért van, ami nem tetszik. Tudom hogy akkiban ez igy volt, ma már semmiképp, de ezek a szolgák össze-vissza fogdossák, simogatják az urnőjüket, és mindenbe beleszolnak ami nem az ő dolguk.
Szerintem teljesen mindegy mit mondanak, de azért nem fognák be!!!
A kereskedő feleségét kisérő öreg is egy vén kujon... Mindig, naponta vagy kétszer azt a szövetet kell szoritani a nő mellére. ha ha ha......
Na persze!
Amugy Tokmán is járt férfiruhában, és nem vette igénybe senki segitségét ....

Én a 8. epizódnál tartok éppen....


8/10
edimir 2020 aug. 30. - 23:35:01 8/10 Előzmény Illiona
(238313/239045)
Off

Az Arany Horda
Spoiler

Én is nézem, nagyon tetszik. Az időszak, amikor játszódik az Berke kán uralkodásának (1257-1266) vége felé lehet. A történet kitalált, de a kosztümös filmek javához tartozik mindenképp az első 5 rész alapján, amit láttam. Erős karakterek mindkét oldalon. Tulaj, az egyik mongol vezér elég, ha feltűnik a színen, már a vér is megfagy az ereimben olyan rémisztő az ábrázata. A nők gyönyörűek, oroszok és a kán udvarában élők egyaránt. S bár a férfiaké a világ, de a nők azért mesterkedéssel igyekeznek a hatalom morzsáját megszerezni, vagy legalábbis a saját céljukhoz közelebb kerülni.

Itt is azt látjuk, mint a koreai sorozatokban, a hódoltatott nép adót fizet, s ebbe az emberek is beletartoznak, esetünkben 40 ezer orosz hadra fogható férfi, akit a mongolok a lázadó perzsák ellen akarnak bevetni. Két legyet egy csapással... hiszen a lázadót az alávettettel intéztetnék el, másrészt kivéreztetik az oroszokat, hiszen így nem marad elég fiatal férfi ahhoz, hogy maguk is a mongol iga lerázásán törhessék a fejüket.

S persze jönnek a jó kis intrikák. A nagyherceg gyáva öccse és mihaszna fia orosz oldalon. Míg a mongoloknál Berke kán gyermektelensége piszkálja fel a mongol előkelők vágyát a káni címre.

Szerencsére azért az erős karakterek a köznép körében is megtalálhatóak a sorozatban. Nekem az egyik kedvencem a mongolok altal elhurcolt kereskedő felesége, aki beválasztatja magát férfinak öltözve a mongoloknak küldött orosz katonák közé.... és a kis ikonfestő zsidó árva fiú... egyik a végtelen szerelem és hűség, a másik a hatalmas tehetség, egy csepp művészet a kőkemény harcosok rideg világában.

KÉP: felrat - az orosz nagyherceg, aki szeretné a mongol-perzsa viszály hurkából a nyakát kihúzni. Milyen elkeserítő lehet egy bátor és nagyszerű uralkodónak, hogy nem ugorhat szíve szerint a mongolnak, hanem bölcsen lavíroznia kell.
Illiona 2020 aug. 30. - 11:59:29
(238312/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki? filmet néz?

off

Elkezdtem az első orosz történelmi sorozatot nézni, Az Arany Horda cimmel.
A forditásért Maryunak egy nagy köszönet.
Az az igazság én nem is tudtam erről a sorozatról, amig a forditásokat Maryu el nem kezdte felpakolni a facéra. most tartok a 4. epizódnál a 16-ból.
Nagyon nagy élmény nézni ezt a sorozatot, tekintettel arra hogy számomra ismeretlenek a szinészek, nagyon jók a karakterek egytől egyig, a történet pedig izgalmas.
A tatárjárás idejébe visz el bennünket a történet, ekkor a z oroszok függő viszonyban álltak a tatár hordákkal, ha annyi katonát adnak nekik, amennyit kérnek, akkor nem marad épkézláb ember orosz földön. Ha megtagadják, akkor elpusztitják őket, (tudjuk, hogy pl. itt Magyarországon milyen pusztitást végeztek a tatárok, - élő ember alig maradt. )
ez még megvan spékelve némi kis szerelemmel - illeve nem is, semmi szerelem, csak vágy, az az irányithatatlan öserőből fakadó fizikai vágy. És ebben az időben csak a férfiaknak voltak vágyaik, a nők meg csak elviselték, ami aki jőtt.

Kegyetlen idők voltak....

nézem tovább....
Illiona 2020 aug. 22. - 14:17:25
(238311/239045)
Szia bori4!

Szerintem én nagyon is tudom szétszedni, mi is a szinész maga, és a karakter, amit játszik.
Ezzel nekem semmi problémám, hiszen már 10 éve nézek koreai filmeket, sorozatokat, és naponta átlagosan 4-8 órát. Sőt az ezelőtti időkben (már már történelmi időszak ) is sok filmet láttam, főleg amerikait, sok más ország filmjeit is. Azonkivül - miután ez a fórum annyira kiürült, - a különféle sorozatokról, filmekről, szinészekről. beszélünk hetente legalább 2-szer 2 órát!!!! telefonon edimirrel.

Valóban egy szinésznek követnie kell a rendező utasítását. De egy szinésznek nem kellene mindent aláirni ugy szolgalelküen. Ha senki nem irná alá ezeket a megalázó jeleneteket, akkor annak a rendezőnek is lennie kellene még néhány megoldásának, hogy csak érzékeltesse a megalázásnak, megaláztatásnak a látszólagos elfogadását, és belül a lélek legmélyén az összes beszedett és elnyomott indulat titokban való elutasítását. Én ezt mind értettem. Ehhez azért nem kellett volna egyenesben mutatni a hányadékot magát.

Amugy meg, mi is az, amit jó filmnek nevezünk?
Azt amikor nem monitoron gubbasztva a számitógép előtt nézzük, hanem egy besötétitett szobában, nagyképernyős tv-n. Amikor ugy oda tudok figyelni, hogy szinte eggyé válva a szereplőkkel, velük együtt érzem a fájdalmukat, a lemondásukat, de az örömüket, boldogságukat is. Nem is "látom" ezeket a filmeket, hanem hanem beleélem magam, és egy -egy jó film után még napokig kattog az agyam, elképzelek más befejezést, vagy a történet másképpeni folytatását.
(szoktunk barátnőkkel koreai filmet nézni projektorral vászonra vetitve, igazi moziélmény+ utána kibeszéljük)
Ekkor ebben az esetben vajon szét lehet-e szedni, hogy mi a rendező utasitása? nem hiszem.

Egyetlen dolgot nem lehet nem észrevenni. amit itt ennél a Blue Swallow- Kék Fecske c filmnél éreztem. Amikor a saját gyomrom elkezd dolgozni, és érzem hogy a gyomorszájamnál visszafelé, fölfelé tör valami, az fizikailag is érezhető, és csak nyelni vissza....

Kép: Blue Swallow- Kék Fecske
bori4 2020 aug. 20. - 19:02:42 Előzmény Illiona
(238310/239045)
Aha, szóval úgy látom, hogy kicsit összemosod a színészt a feladatával... Mert hogy egy sorozatban vagy filmben hánynia kell, azt ő csak eljátssza, mert a szerepébe beleírták, ő meg a rendező ízlése szerint előadja.
Ebből nem vonnák le olyan végkövetkeztetést, hogy az egész életműve, munkássága e miatt utólag nulla, és ő meg biztos megbánta.... Gondolod, hogy amikor lepörög (ha lepörög) pont ez ugrott be neki? Tavasszal láttam ezt a filmet, már nem emlékszem, hogy mit akart a rendező az "okádással" szemléltetni, de úgy rémlik, a nyomorult élete nem volt rendben, nem azt csinálta, nem úgy élt, ahogy szeretett volna, apai erőszaknak engedett, amikor katona lett.... talán így érthető, ha forog az ember gyomra időnként. :)
A felemlített másik két pasi - pont életkoruknál fogva -, elég sokat letettek az asztalra, mondjuk Jang Hyuk kiváló filmeket is! Hogy egy-egy szerepfelfogás miatt az egész munkássága menjen a levesbe, nem biztos hogy igazságos hozzáállás :)
Kim Ju-Hyeok 45 évesen távozott, vagy 20 filmet, és 8 sorozatot hagyott nekünk.


Illiona 2020 aug. 20. - 18:11:14 Előzmény bori4
(238309/239045)
Szia bori4!
Arra gondoltam ebben a mondatomban, hogy hitem szerint az ember halálakor egy pillanat alatt lepörög az élete, mindent ujra átérez, jót-rosszat egyaránt.
Kim Ju Hyeok elég szép életművet hagyott volna maga után, szerintem ezért a hányásért nagyon kár volt.
A film első részében fel sem ismertem őt, csak ez a hányás után néztem meg az adatlapját a filmnek. Meg is döbbentem, annyira más volt itt ebben a filmben, mint a sorozataiban, de ennek ellenére egyből ki is húztam az általam jónak tartott koreai szinészek listájából, érdektelenné vált.
De nem csak ő. Ji Jin He is pont ugyanígy végezte, van az a pénz amiért aranyerest játszott, és a délben emlegetett Jang Hyuk is eggyé vált azzal az idióta röhögésével.
Ezek közül egyedül Jang Hyuknak van lehetősége, hogy javitson a megitélésén, nem vállalva el olyan szerepet, ahol ilyet próbálnak rákényszeriteni. Egy ilyen szerepet már játszott az elmult 1-2 évben (most nem jut eszembe a cime) de még nem lehett elfeledni.
mert ugye azt szokták itt mondani, hogy hát koreaiak szeretik ezeket a testi eseteket megjeleniteni, ott más a kultúra.
Akkor mi van? Miért is? Ha lehet egy embert tönkretenni azzal hogy megsimogatta a combját, és rögtön "halálba vele" kiáltani, akkor miért is nem lehet egy ilyen hányós felkérésre nemet mondani? mert elvállalja másik szinész, és kell a pénz? Akkor vállalni kell a negatív megítélést is. Ha minden szinész nemet mondana, akkor ez a jelenség eltünhetne a sorozatokból, filmekből.

A társadalmi folyamatok soha nem egy pillanat alatt zajlanak le.
Vagyis a nők egyenjoguságának is ideje van, 5-10-15-20 év, mire eljutnak oda, hogy megszünnek a nőverések, a szexuális erőszak, a visszaélések az intim fotókal, de a folyamat közben kellene más dolgokban is fejlődnie egy tásadalomban. Kihagyhatnák a sorozatokból a kötelező tussolkodós jeleneteket, nekem pl semmi szükségem ilyenekre, ezeket más középkorú nők miatt csinálják, hát engem nem vesznek meg ennyire olcsónak!
Hogy hogyan jön össze a hányás, és a női egyenjoguság, (sőt túlemancipáltság), és a fiatal szép fiuk félmeztelen mutogatása? Mert ez egy társadalom érettségét mutatja!!!

Épp a napokban kezdtem el, -illetve kezdtem volna el- nézni a It's Okay To Not Be Okay cimű sorozatot, és amiatt hagytam abba, mert az első 15 percben már a főszereplő hányt egy jó kiadósat, amit persze mutattak is. Volt ennek valami más szerepe is? Nem volt.

Tudom, hogy én egy csak icike-picike pont vagyok ebben a nagy filmes világban, és az én szavam nem ér el semmilyen fórumon sehová. De mégis kikivánkozott, és nem lennék én, ha szóvá nem teszem.

Tudom hogy ez a szinész neked nagy kedvenced volt, többször is megemlegetted a halálát. Még gondoltam is rád, amikor délben irtam.
Illiona 2020 aug. 20. - 13:35:12
(238308/239045)
Egy uj filmet mutatnak be szeptember 17-én The Swordsman cimmel. A főszerepben Jang Hyuk.
Kiváncsi leszek, felhagy -e ezzel a röhögős stilussal, vagy inkább eggyé válik vele.
Egy ismertető:
http://asianwiki.com/The_Swordsman_(Korean_Movie)?fbclid=IwAR13jtIfSt8HHtEHJ_nRMj5D2Cc9tBUaReumIqzTanTYm2Nj4v8fKHu1nUE
Kép: a film plakátja
bori4 2020 aug. 20. - 12:53:18 Előzmény Illiona
(238307/239045)
A filmnek van magyar felirata.
https://azsiaekkovei.hu/film/blue-swallow

Kedves Illiona!
Ezt a mondatodat kicsit bővebben kifejetenéd? - nem értem pontosan mire gondolsz?
"Nem tudom, amikor halála után visszapillantott az életére, összességében vajon megérte-e neki?
Biztos vagyok benne, hogy NEM érte meg..."

Illiona 2020 aug. 20. - 12:20:25
(238306/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki? Filmet, sorozatot néz?

Blue Swallow
Még annyit tennék ehhez a filmhez hozzá, hogy googlés forditással néztem, és nagyon jól googlézhetó angollal rendelkezik, talán ha 3 mondat volt amit nem tudtam kikövetkeztetni.
A filmet az Avistáról szedtem, és a googlézható angolt a Subscene .... oldalról szedtem le.

A filmben van egy jelenet ami még nem (nagyon nagyon nem) tetszett, ahogy egyenesen mutatják amikor Kim Ju Hyeok hány. Nem is nevezném hányásnak, inkább @kád@tt.
Nem tudom, amikor halála után visszapillantott az életére, összességében vajon megérte-e neki?
Biztos vagyok benne, hogy NEM érte meg (na persze, hogy mi van a halál után, azt mindannyian másképp sejtjük)