Illiona 2020 dec. 20. - 15:35:53
(238585/239045)
Az az igazság, hiába szántam magam rá, hogy megnézzem, eddig mindegyik epizód elejébe belekezdtem, de annyira kiélezettek a karakterek, főleg ez a főszereplő nő (nő????? Nem!!!!!)
hogy ott is hagytam. Ez nem az én világom.

Most éppen megtaláltam Maryu legfrissebb forditását, (tegnapi) egy orosz történelmi filmet, felrakta a videa nevű oldalra is , a címe TOBOL,még csak a 20 percnél tartok, de szuper!!! ezt inkább ajánlom mindannyiótoknak!!!
8/10
edimir 2020 dec. 20. - 14:53:33 8/10 Előzmény edimir
(238584/239045)
Off

Cheat On Me If You Can - 3-6. rész

Spoiler

Szerencsére nem a félrelépés X+1 verzióját kapjuk, hanem az eltűnt színésznő esete bonyolítja meg a szálakat.

Ami a Kairosz és a Revenge gyengéje egy kicsit, hogy gyengék bennük a mellészereplők, sőt, némelyik karaktere nem túl sikerült.... s amit ritkán írok le, de bizony a színészi játék sem tetszik... pl. a Kairoszban a Lány anyjától a falat kaparom, olyan idegesítően rossz, minden szempontból, de a Revenge nyomozó barátnője is túlzizegi a szerepet.

Ebben a sorozatban végre kapunk érdekes mellékszereplőket... a NIS csapata, a rendőr páros, színesítik a palettát, mindnek van egy kis sajátossága. A történet így nem ül le, pezsgőbbé teszik. Különösen tetszik, ahogy a főhőseinket is általuk más nézőpontból látjuk.

Krimiíró. Úgy tűnik, ő mindenkit irritál, aki bármilyen kapcsolatba kerül vele. Így van vele az asszisztensként mellé beépült NIS ügynök, de az a rendőr is, akinek nyomozásába beleüti az orrát.... s ráadásul fel sem sül, sőt..... Nem könnyű a nő arroganciáját, hideg, kioktató stílusát elviselni..... De azért neki is van egy jól titkolt lágy oldala....

KÉP: a nemzeti lobogó a házassági évfordulón kell a házra kitűzni, mert számára ez a legnagyobb ünnep
8/10
edimir 2020 dec. 18. - 00:45:58 8/10 Előzmény edimir
(238583/239045)
Off

True Beauty - 3-4. rész

Spoiler
A "mintadiák" Cha Eun-Woo mellett a vagány Hwang In Yeop is feltűnik.
Hwang In Yeop 1991-ben született, de nem gondoltam volna, hogy már 29 éves. Mivel csak 2018-ban kezdődött a színészi karrierje, így nála nem kilométeres a diszkográfia.

A szemei kicsit emlékeztetnek Junkiéra... ha még nem is nyilvánították nemzeti kinccsé.:))))))))))))))))))))))
Egy kis részlet a sorozatból, ahol énekel: https://www.youtube.com/watch?v=TsDZZlx9A3g

KÉP: Hwang In Yeop
8/10
edimir 2020 dec. 17. - 17:02:36 8/10
(238582/239045)
KÉRÉS

A pécsiek egy remek kezdeményezést bocsátottak útjára, advent vasárnapjain a dzsámira gyermekrajzokat vetítenek fel. A gyerekek rajzaira lehet szavazni még holnap (dec. 18. - péntek) 17 óráig.

Szeretném kérni a segítségeteket, hogy kedves ismerősömnek, Kluitenberg Alexnek minél több szavazat gyűljön össze. A szavazás kicsit macerás.
A menete:
1. regisztrálni ezen az oldalon név és e-mail cím megadásával: https://gyerekrajzpalyazat.hu/korcsoport-3/

2. az e-mail címünkre érkező megerősítő linkre kattintani

3. visszatérni az oldalra: https://gyerekrajzpalyazat.hu/korcsoport-3/ Belépés, majd szavazás! ☺

Köszönöm.

Szép napot, jó egészséget kívánok mindenkinek!

KÉP: Alex rajza a szavazós oldalon - az adventi vásárt rajzolta meg.... legalább képen élvezzük, ha az idén már elmarad...
8/10
edimir 2020 dec. 16. - 22:16:10 8/10
(238581/239045)
Off

Mr Queen - 1-2. rész
Spoiler

Akik netán egy veretes történelmi sorozatot szerettek volna, azok talán csalódnak, de akik szeretnek nevetni, azok megkapják egy kis Jeseon selyembe burkolva. A karakterek kitaláltak, a valós történelmi eseményekhez, személyiségekhez nincs közük.

Nézzük a történetet! A jelenben van egy nőcsábász arrogáns séfünk, aki a Kék Házba is bizonyítja képességeit... csakhogy.... egy különös vizes baleset után 1851-ben tér magához nőként... mégpedig a fiatal király jövendőbelijeként, épp a nász előtt...

Érdekes párost kapunk... Vajon az ifjú király tényleg olyan iszákos, nőbolond, az országot romlásba döntő, mint ahogy a történelem könyvek állítják? S az ifjú királyné bőrében séfünk mihez kezd?

Háttttttttt.... nem egy szokványos kosztümös sorozat, nem is akar az lenni, inkább pimasz, humoros és nagyon friss.....

Majd meglátjuk, hogyan is alakul...:))))))))))))))

KÉP: az ifjú pár a nászéjszaka után egy nem szokványos beszélgetés közben....
8/10
edimir 2020 dec. 16. - 18:00:24 8/10 Előzmény edimir
(238580/239045)
Off

Kairos 14. epizód
Spoiler

Így a vége felé még inkább bekeményített a sorozat. Még két rész, aztán kiderül, hogy a sok változás közepette a sors végül is milyen verzió alapján dől el, az időhurok végleg megszűnik, és az Idő a megszokott medrében folyik tovább, miként az emberi életek is. Lesz, aki visszavonhatatlanul meghal, lesz, aki él, de egészen másként, mint a sorozat elején. Remélem, hogy a szálakat rendesen varrják el. S nem gabalyítanak össze olyanokat, akiket nem kellene......

KÉP: a Titkár.... tévedtem, a Feleség talán mégis szerette.....
8/10
edimir 2020 dec. 16. - 17:50:18 8/10 Előzmény Illiona
(238579/239045)
Off
The Goddess of Revenge - A Bosszú Istennője 7 - 8. epizód
Spoiler

Felvásárolta, hogy aztán elégesse, tehát gyűlölte kezdetben a nőt.

A kiadónak kára keletkezett, az ügyvéd azért nem az összes létező példányt vásárolta fel, hiszen a nőt is látjuk a botrány után eladatlan könyvei között keseregni. Az elégedetlen könyvvásárlók is igényelték vissza a könyv árát, másrészt már előre le volt kötve nyomdával, könyvesboltokkal a könyv újabb kiadása. A könyvkiadónak esett folt a tekintélyén, hogy mennyire "szavahihető", ez pedig egyfajta eszmei kár, ha úgy vesszük.
Illiona 2020 dec. 16. - 15:46:20 Előzmény edimir
(238578/239045)
The Goddess of Revenge - A Bosszú Istennője 7 - 8. epizód

Szerintem itt a szerelmi szál elkezdődött a sorozat előtti időben, hiszen azzal kezdődött az 1. rész, hogy az ügyvéd felvásárolta a nő által kiadott könyv összes meglévő példányát.
Ilyet pedig nem csinál csak ugy.
Mondjuk, ha felvásárolta, akkor hogyan lehet ebből kára a könyvkiadónak? Csak kérdezem! :)))
Kár az ügyvédért, egy ilyen nő! De ez van!
8/10
edimir 2020 dec. 15. - 22:23:18 8/10
(238577/239045)
Off

True Beauty - 1-2. rész

Spoiler

Nem tudom, hogy kik látták anno a My ID Gangnam Beauty c. sorozatot, de azoknak lesz egy kis áthallásuk.

Ott ugyebár az ork-csúnya lány az egyetem megkezdése előtt egy teljes arcplasztikát végeztet el, hogy megszabaduljon a kirekesztéstől és a folytonos megaláztatásoktól. A most induló sorozatban a középiskolás lánynak elég ügyesen sminkelni és lám, a rút kiskacsa hattyúvá, a kigúnyolt lány rajongott "istennő"-vé válik.

S hogy még erősebb legyen a My ID-re a visszautalás, a főszereplő fiút újfent Cha Eun-Woo alakítja majd. Szerencsére főszereplő lánykánk egyébként roppant belevaló, s kap még egy szép fiút, hogy kavarjunk az állóvízen koreai módra.

Kedves, könnyed sorozatnak néz ki így az elején. Az egyetlen rejtély is csak 1 évre nyúlik vissza, nem egy évtizedre, semmi agyon komplikálása a dolgoknak. Köszöni szépen, ő csak szórakoztatni akar.... S valljuk meg, ebben a borongós időben ránk fér egy kis felhőtlen nevetés!:)))))))))))))))

KÉP: a sorozat plakátja... milyen ötletes a tükörrel!:))))

Forrás és ismertető: https://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=en&u=https://asianwiki.com/True_Beauty&prev=search&pto=aue
8/10
edimir 2020 dec. 15. - 22:02:55 8/10 Előzmény edimir
(238576/239045)
Off

The Goddess of Revenge (A Bosszú Istennője) 8. epizód
Spoiler

A sorozat feléhez értünk el. A múlt egyre jobban kezd körvonalazódni, mint a sorozaton végig vonuló szál. Az adott epizódban pedig új ügyként a biztosítások kerülnek terítékre. A biztosító természetesen ahhoz a nagy vállalatcsoporthoz tartozik, aminek Elnöke itt is a "főgonosz", minden rossznak az eredője... Kicsit ebben is összecseng a Kairos-szal.

Biztosítás. Gyorstalpalon kiképzett biztosítási ügynökök a családjuk és ismerőseik körében igyekeznek biztosításokat kötni, hogy teljesítsék a magas kvótát. De maguk a biztosítási kötvények rejtenek csalafintaságot, ami ott szerepel az olvashatatlan kisbetűs kitételben. Aztán az átvert biztosítottak kártalanításához az ügynök jutaléka és büntetése lesz a fedezet, csak a biztosító társaság jár jól.

Ehhez kapjuk az egyéni sorsokat a száraz tények fűszerezéseként. S hogy azért az izgalmakat is fenntartsák, beindul a szerelmi szál is. Ügyvédünk egyre többször aggódik Heraért... s ez az aggódás bizony már nem az ügyvédé, hanem egyre inkább a férfié....

Közben választ kapunk a múlt néhány kérdésére...

KÉP: - felirat - többek közt a rejtélyes doboz tartalmára ... hogy miért is nem lottózom?!:)))))))))))))))
8/10
edimir 2020 dec. 15. - 20:04:22 8/10 Előzmény edimir
(238575/239045)
KÉP: - felirat - a karácsonyi üdvözlet után ez is szerepelt a video végén......
8/10
edimir 2020 dec. 15. - 19:54:13 8/10 Előzmény Illiona
(238574/239045)
Alig egy órája hívott fel az egyik munkatársam, hogy nem érez illatokat, ízeket, a gyengeség mellé az izmaiban olyan fájdalmat érez, hogy semmilyen testhelyzetben sem képes megmaradni. Holnap nem tud jönni dolgozni.... Ja, és szívbeteg gyerekkora óta + magas a vérnyomása, egyedül él, van mitől tartania..... és ő már sokadik nálunk a sorban.

A feltett video címe: Pedagógusoktól karácsonyra 2020 | Add tovább
Amatőr felvétel, aminél a gesztus számít igazán, az melenget. Főként a dal végén a jókívánság és az, ahogy összefogtak, hogy elkészüljön.....
Illiona 2020 dec. 15. - 19:29:57
(238573/239045)
Ide írhattad volna hogy mi ez, és akkor nem kattintok rá!!
Ez nem melegit.
8/10
edimir 2020 dec. 15. - 19:21:32 8/10
(238572/239045)
Ez a szép kezdeményezés megérdemli, hogy minél többekhez eljusson. Továbbadtam, hogy belül megmelengessen mindenkit.....

https://www.youtube.com/watch?v=ZrZlx4f5m4Y&feature=emb_logo
8/10
edimir 2020 dec. 15. - 00:06:53 8/10 Előzmény Illiona
(238571/239045)
Kairos 13. epizód

KÉP: - felirat - a google rendkívül szórakoztató, nekem kicsit mást dobott ki!:))))))))))))))))))) Micsoda kényszer!:)))))))))))))))))))))))
Illiona 2020 dec. 14. - 21:25:44
(238570/239045)
Kairos 13. epizód

semmi spoiler

Azért a googlee forditó képes hihetetlen szóösszekapcsolásokat csinálni, itt a feszültség megvan, és közben a felirat:
"Nekem is szivárgást kell tennem"
és elvonul a mellékhelyiségbe.
10/10
Ljerk 2020 dec. 13. - 10:13:03 10/10 Előzmény edimir
(238569/239045)
Egy nagyon picit változott a véleményem a Csanganról azok alapján amit olvastam tőled, de alapjaiban nem. Nem tartottam rossz filmnek, hiszen több részét is "meg kellett néznem" :) naponta. A főszerep és néhány karakter, valamint a színészek is jók voltak.

A "műanyag" érzés sajnos nem tudott érzelmeket kicsiholni belőlem, igazából teljesen meg kéne fejteni, hogy ugyanezt néhány koreai rendező és forgatókönyvíró hogyan éri el. Bár pont a magyar felirattal is rendelkező japán Gunshi Kanbee sorozat rendezője nyíltan bevallotta, hogy a koreai filmek mintájára ő is belesző a történetbe átérezhető érzelmeket (nemcsak olyat amit csak "ésszel" lát valaki), egész szépen sikerült neki egyébként, mert jó színészeket választott.

Pont ezért, ha filmet ajánlhatok - akkor inkább Gunshi Kanbee, mint mondjuk az Age of Warriors.

Age of Warriors spoilerek:

Az Age of Warriors forgatókönyvírója írta később a King's Dream -et, de az rosszabb lett, mert abból még az izgalom is kiveszett.

A sorozat a hadurak korszakának első felét öleli fel, így tulajdonképp 4-6 külön történetfüzérből (azért 4-6, mert egymásba mosódnak) áll össze. Ne keressünk 2-3 tudós kivételével nagy államférfiakat, azok lényegében nincsenek - csak a katonahősök, akiknek egy része nagy célokat fogalmaz meg, a másik része meg lavírozik.

Silla készítőinek mi tetszhetett a filmből?
- A nagy célok, amik Goryeot ( vagy Sillát - igen az Age of Warriorsban is) újra naggyá teszik. A "nagy cél ügye igazolja a vérontást" elvet azonban csak egyetlen "hős" utasítja el. Sillában ez Bidám rosszabbik oldala, és Yushin karaktere közti különbség. Mondjuk annyiban realistább az Age of Warriors, hogy itt hosszú távon semmi esélye sincs egy "igazi hősnek".
- Mishil Sejong mellére bújik, és oltalmat kér tőle :) - na ez itt, vagy három különböző esetben is megtörténik.
- Az utolsó "hős" halála előtt "találkozik" önmagával és "beszélgetnek", ami Dokmánnal is megtörténik majd.


8/10
edimir 2020 dec. 13. - 00:23:24 8/10 Előzmény Illiona
(238568/239045)
Nyugodjék békében...

Talán az általad megfogalmazott kérdésre nem... de a bűnről és bűnhődésről igen, a Tavasz, nyár, ősz, tél… és tavasz-ban... a békára kötött kő... és az emberre kötött szobor.. a deszkába faragott Gyémánt szutra....

Amikor még létezett Bip-bip mozis fóruma, akkor sokat beszélgettünk ott a filmjeiről...

Az ókori egyiptomi úgy tartotta, mondd ki a nevét.. és azzal életet adsz a holtnak.... Nézd újra a filmjeit, és beszélni fog újra hozzád....

Illiona 2020 dec. 12. - 22:07:46
(238567/239045)
Sziasztok!
Vártam, hogy valaki majd csak hozza a hírt, hogy Kim Ki Duk meghalt ma.
itt egy ujsághír, ami összefoglalja az egész életét, a filmjeit.
Én itt ezeken az oldalakon korábbi években a Lopakodó Lelkek (3 Iron) cimű filmről irtam, és nem is olyan rég az Az Ij ciműről.

https://hang.hu/kultura/2020/12/12/meg-kell-kuzdenunk-a-koreai-rendezozseni-filmjeivel/?fbclid=IwAR3T5eHl-m7Mt18LBTQXUf9TVVRua0KZllRtwZfqRL3Rq6AXzckDV65A0_4

Természetesen azemlékezés azért nem teljs, hiszen sosem derült , mi a véleménye az elfolytott szexualitásról az Az Ij cimű film kapcsán , a szexuális vádaskodások tükrében.
Nem is remélem hogy valamikor megtudjuk.
8/10
edimir 2020 dec. 12. - 21:14:30 8/10
(238566/239045)
Off

The Goddess of Revenge (A Bosszú Istennője) 7. epizód
Spoiler

Ügyvédünk asszisztensének múltjára is fény derül, s hogy miért akar ő is bosszút állni az Elnökön.
KÉP: a fotón családja valódi romba döntője....

Ügyész és asszisztens egyaránt utálja Herát, az Ügyvéd nővérének tönkretevőjét, aki átgázol mindenkin az érvényesülésért..... felhasználni, aztán eldobni, ők így gondolják... De vajon Ügyészünk is?

Ő kezd belátni a kemény nő álarca mögé, észreveszi a félelmet, a fájdalmat, a figyelmességet mások iránt.

Még vasárnap jön a 8. rész, meglátjuk, mit hoz?::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))