8/10
edimir 2021 márc. 04. - 21:33:30 8/10
(238825/239045)
Gondolom, sokan vagyunk úgy, hogy a nagy hajtásban kezdünk iszonyúan elfáradni...

Ide már annyifelé előadó és dal került fel... Illiona említette: Isten, haza, család... hát vhol ott van ebben mind együtt... és még sok minden más is...

Kodály: Esti dal (Erdő mellett estvéledtem népdal feldolgozása)
https://www.youtube.com/watch?v=b055cHvLgtk

Jó pihenést Mindenkinek!
8/10
edimir 2021 márc. 04. - 21:18:22 8/10 Előzmény Illiona
(238824/239045)
off

Do Jo Yeong - Yeo Gae So Moon két fia

Spoiler

A másodszülött talán nem is annyira buta, mint inkább naiv. A templomi tanulmányai közepette senki sem készíti fel a körmönfont intrikákra, a hátulról mellbe húzásokra. Azt azért reálisan látja, hogy az ország akkori helyzetében - kivérezve és kiéhezve - képtelen egy támadó hadjáratra, szűkös forrásai csak a védekezéshez elégségesek. A hibát ott követi el, amikor hagyja magát bepalizni, hogy neki kell lennie az új főparancsnoknak, amihez semmilyen tudása, adottsága nincs.

Az elsőszülött. Az elején nincs tudatos döntés, egyszer csak a főparancsnokságból a Tang udvarban találja magát, ezek itt kényszer szülte "döntések", ezért is mondtam rá, hogy sodródás. Hiszen nem vmi vonzó új karriert akar építeni, csak igyekszik a sorsfordulatából kihozni vmit, amibe megkapaszkodhat a friss, gyökértelenné vált helyzetében.

Hazafiság v. karrier? Szerintem ő mindvégig hazafinak tartja magát, csak esetleg mi látjuk őt kívülről másként. Ő mindvégig abban a hitben él és cselekszik, hogy tetteivel vmilyen módon Goguryeo érdekeit szolgálja, még akkor is, amikor az ellenséges Tang erők szolgálatába áll.

Nagy pozitívuma az, hogy amikor az Andong Protekturátusba visszatér Goguryeo bukása után, akkorra már érettebb fővel, bölcsebben képes szemlélni a dolgokat. Nem önző, nem féltékeny, a maga módján igyekszik önzetlenül segíteni. Valóban izgalmas karakter, aki a végére pozitívvá válik, mintegy bemutatva, hogy a tévedések, gyengeségek után is lehet visszakapaszkodni...
Illiona 2021 márc. 04. - 01:57:51 Előzmény edimir
(238823/239045)
Do Jo Yeong - Yeo Gae So Moon két fia

spoiler

Én a másodszülöttel nem is foglalkoznék, egyszerűen buta volt.
Viszont az elsőszülött az nem volt buta, nagyon is eszes volt.
Szerintem az apja kivételezett vele, és nem tanitotta neki az ország mindenelőtt való szeretetét.
Mert az olyan magától értetődő volt, viszont pl a szolgák, igy Dae Jo Young is megtanulták, hogy a haza az első mindenekelőtt.
Igy ő inkább volt tudatos utkereső, mint sodródó ember.

Nem tudom melyik találkozón, vagy ha jól emlékszem a Taxisöfőr kapcsán merült fel, hogy ki mit is választana, milyen sorrendet az Isten - Haza - család hármasból.
Arra emlékszem csak hogy szinte mindannyian másképp neveztük meg a sorrendet.
Persze azóta Isten a háttérbe szorult, a Haza is másképp értékelődik, és a családok pedig szétesőben, átalakulás alatt.
Pedig csak 3 vagy 4 év telt a tábor óta......
8/10
edimir 2021 márc. 02. - 22:09:35 8/10 Előzmény Illiona
(238822/239045)
off

Do Jo Yeong - Yeo Gae So Moon két fia

Spoiler

Nekem a sodródás szó jutott róluk az eszembe. Apjuk életében mindketten tisztán látják a helyük és feladatuk, és ezzel tökéletesen elégedettek... bizalmon, egyetértésen nyugszik a kapcsolatuk... De ezt lám, széjjel lehet zilálni, egymástól előbb elválasztani, majd elidegeníteni őket a fülbesúgásokkal


... és ők sodródnak, mind távolabb egymástól, az eredeti céljuktól. Mindkettőben ott munkál Goguryeo védelmében tenni, csak másként képzelik el. Ha megbeszélhetnék az álláspontjaikat... de ugyebár a fülbesúgóknak nem ez az érdeke.... és bekövetkezik a szakítás, ami nem csak személyes bajukhoz, de az ország tragédiájához is vezet...

Sodródás... Yeon Namsaeng... azért mekkora távolság Goguryeo főparancsnokságától a Tangban segítséget kérő menekültig.. sodródás, miközben folyton azzal áltatja magát, hogy ez nem árulás, az új helyzetében még lehet Goguryeo hasznára.. csak szerezzen újra hatalmat - akár Tang segítséggel is - majd azt volt hazája/népe érdekében fogja kiaknázni....

Igen, miként Bojang király, úgy ő is a bukás után próbál másként keresni a lehetőségét. Valóban segít Do Jo Yeongnak, az ellenállási mozgalmukat sem árulja be, ez tényleg pozitív változás... de gyakorlatilag felette is eljárt az idő, nem ő ad új irányt a dolgoknak, még mindig sodródik, ha ezúttal már jobb felé is.

Yeon Namsaeng, Goguryeo bukása után még 15 évig élt, 45 éves korában hunyt el 679-ben.
https://en.wikipedia.org/wiki/Yeon_Namsaeng
Illiona 2021 márc. 02. - 17:00:40
(238821/239045)
Dae Jo Young

spoiler

Azért az elsőszülött sokkal összetettebb személyiség, és ő az, aki igazi jellemfejlődésen megy keresztül.
A kezdetben öntelt, elbizakodott ficsúr megkapja élete első pofonját a tang hadseregtől.
Pedig micsoda álmai voltak! Szerette (mármint ha lehetett volna szeretni) az ország hercegnőjét, meg akarta kérni. Bizonyitani akart apjának is, hitte, hogy ő csak kilovagol. és a Tang hadsereg az már menekül is hazafelé.
Hát nem igy történt. Csúfos kudarc érte, ráadásul mig gyógyulgatott súlyos sérüléséből, a már emlegetett Taktikus folyton duruzsolt a fülébe, hogy mit kellene tennie, ezek a jótanácsok sem szolgáltak neki jól.
Végül Kogurjo bukásában is nagy szerepe van.
Jó nagy fordulat, amikor elkezd "dolgozni" a Tang hadseregnek.
Miután ő mindent tud Kugorjo hadseregéről, igy nagyon hasznos segitség volt az ellenségnek.
Amikor néztem a sorozatot, akkor igencsak elitéltem az ellenséghez való átállásért, de azután megbékéltem vele. Ő inkább volt elsősorban tábornok, mint Kugorjo védelmezője.
És amikor visszatér, már nem tábornokként, hanem civilként, akkor ujra csak segit Dae Jo Youngnak, Személye megkerülhetetlen a szabadságharcosoknak. És ezek után már nem árulja el őket.

Maga a karakter is egy izgalmas, de maga a szinész is tökéletesen alakitja.
8/10
edimir 2021 márc. 02. - 00:11:43 8/10 Előzmény Illiona
(238820/239045)
off

Do Jo Yeong - Yeo Gae So Moon két fia

Spoiler

Yeo Gae So Moon számára természetes volt, hogy az idősebb fiát tekintette annak, aki majd a nyomdokaiba lép a katonai vezetőként. Így is nevelte, úgymond ez Goguryeo-ban hallgatólagosan elfogadott tényként volt lezsírozva, amit senki nem mert megkérdőjelezni, amíg Yeo Gae So Moon élt.

Persze a halála után beindult az intrika, hogy a katonai diktatúra helyett a civil nagykutyák kezébe kerüljön az ország irányítása. Hogy Yeo Gae So Moon idősebb fia alkalmas lett volna a fővezéri szerepre? Teljesen igazad van benne, nem!!!! Túl nagy ego az apa tehetsége, akaratereje, tapasztalata nélkül. Ha elég esze lett volna, akkor csak névlegesen főparancsnok, valójában Yang Manchunra támaszkodik. Nehéz felnőni egy nagy apához... neki nem sikerült.

Az ifjabb testvér . A buddhizmus érdekli, a templomban folytat tanulmányokat. Akinek se a hadászathoz, se a politikához nincs lövése, annak a legnagyobb ostobaság az udvari intrikába mártania magát. Ő ilyen jószándékú ostoba, egy hiszékeny, könnyen befolyásolható vki. Benyalja a hangzatos frázisokat , engedelmes bábként fordul a testvérével szembe.

Ez egy nagyon ügyes forgatókönyvi húzás, a két fivér mint apjuk méltatlan utódai egyrészt, másrészt szembefordulásuk személyes szinten ragadja meg a polgárháború romboló hatását.
8/10
edimir 2021 febr. 28. - 22:28:41 8/10 Előzmény Illiona
(238819/239045)
Off
River Where The Moon Rises

spoiler

Nagyon ügyesen alakítja az együgyűt. Hiszen első találkozásukkor tisztában van azzal, hogy a lány bérgyilkos, mégis úgy tesz, mintha egy normál erdei utazóval lenne dolga, és ezzel ügyesen irányít, még arra is ráveszi a lányt, hogy kezelje a korábban általa megsebesített embereket. Teljesen faramuci helyzet, ahogy gyógynövényeket kezd el pépesíteni a sebekre. Micsoda nevetséges ötlet! És mégsem, mert így látszólagos együgyüségével megtanítja az élet tiszteletére a bérgyilkost, akinek szótárából épp ez a fogalom hiányzik.

És innentől minden közös jelenetük épp erről szól, úgy tenni mintha, jön a képtelen ötlet, aztán a finom terelés, rádöbbentés, megtapasztaltatás... a Te életed is fontos, vigyázz magadra, lehet otthonod, nem vagy egyedül.... és a többi új élmény....

Önvakítás. Számomra is elborzasztó, nehezen elfogadható... és abban a korban is épp így álltak hozzá az emberek, azért volt minden szörnyűsége ellenére hatásos eszköz. Ye Hae Go "csak" az egyik szemét áldozza be, borzalmas trauma és kín, de végül még így is lát. Csak ezen az áron tudta meggyőzni az öreg khitán hadvezért és a császárnét, hogy bízzanak benne. Az önvakítás előtt padlón volt, senki és semmi a két ép szemével is. Volt-e más út? Szerintem szavakkal, fogadkozásokkal nem ment volna semmire. A mindenre való elszántságát bizonyítania kellett. Azt tette, amit senki sem mert volna az ő helyében. Kockáztatott és nyert. Megjegyzem a kínai főparancsnoknak, mielőtt kivégezné, felajánlja, hogyha megvakítja magát, akkor megkíméli az életét. A kínai parancsnok képtelen rá!

Dadus. Volt-e másik út? Lehet, de akkor és ott kellett a fiút megállítania, mielőtt bajba keverik a heves indulatai. Ki kellett zökkentenie a fiút a személyes tragédiájából, ehhez egy másik, hasonló súlyú tragédiát használt fel, az önvakítást. Itt sem lettek volna elégségesek a szavak, azok leperegtek volna a fiúról. De az, hogy vki vakká lesz érte, hogy az onnantól segítségre szorul, mégpedig az övére... ezt már nem lehet csak úgy semmibe venni. A dadus is jó "nevelő"... a személyes bosszúd helyett segíts inkább egy emberen, vigyázz az életedre, hogy támasza lehess a másiknak....
8/10
edimir 2021 febr. 28. - 15:18:39 8/10 Előzmény Illiona
(238818/239045)
Off
Vincenso

Épp tegnap nézegettem az új sorozatokat, hogy mit is válasszak közülük. A Vincenso-on is gondolkodtam. -2 fő, mivel Song Joong Ki nekem sem a kedvencem.

Amiről írtál, hogy a koreaiak milyen képet festenek rólunk Európaiakról? Nos, anno csak én voltam egyedül, aki a Descendants of the Sun sorozat kapcsán a nagy rajongások közepette írni merészeltem arról, hogy milyen megalázó, lekicsinylő, ahogy a jóságos, fitt, emberbarát koreai orvoscsoport és katonák jótékonykodnak -az igaz csak képzeletbeli - európai országban, ahol a gyerekek koszosak, szakadtak és éheznek. Nincs bennem faji előítélet, tudom a sorozatokban szeretnek sarkítani, de a túl általánosító, lesajnáló, pejoratív ábrázolást egyetlen nép esetében sem tartom jónak.

A Do Jo Yeong-nak is a nagy erénye az volt, hogy minden oldalon mutatott fel pozitív és negatív karaktert egyaránt.
Illiona 2021 febr. 28. - 14:10:43
(238817/239045)
Vincenso

Az első részek mentek le ebben a hétvégi sorozatban, aminek főszereplője a mindenki nagy kedvence Song Joong Ki. (mostmár minusz 1 fő)
Én is nagy felbuzdulásomban elkezdtem nézni, amikor megjelent, de azután rögtön, kb a 15. percnél abba is hagytam.
Utána másnap nagy levegő, és ujra csak nekiduráltam magam, és kb 30. percnél megint csak abbahagytam. Majd a 3. résztől folytatom, de az ujjam a billentyűzeten tartom, és megállitom ha kell.

A történet itt Európában, Olaszországban kezdődik. Vagy Sziciliában, vagy Toszkánában. (Mindkét helyen fantasztikusan jó borokat csinálnak. ) Főszereplőnk megjelenik egy birtokon.
Itt úgy jelenitenek meg minket, európai embert, mint nagy tésztazabálót, és ahogy eszik az olasz férfi, a szájából lóg ki a nagy mennyiségű tészta.(???????)
Nos, az olasz ember európai, és a valóságban nem igy eszik tésztát. Egy keveset felcsavarja a villájára, és bekapja. Ahogy itt bemutatták, i gy maguk a koreaiak esznek tésztát, méghozzá sötétbarna tésztát, amiből bekapnak fél tányérnyit, lóg ki a fele a szájukon.
És mielőtt engem előitélettel vádolnátok meg, oké, aláirom, de akkor a koreaiakat is előitélettel kell megvádolni, ahogy minket európai embereket lát!
Megjegyzem, jártam már Toszkanában, és vannak olasz barátaim, ettünk tésztát itthon is, és Olaszországban is, nem csak a levegőbe beszélek (illetve hát irok)

És eljött az első rész 30. perce is, a koreaiak egyszerűen felégették a szőlőt!!!
Tudom hogy ez csakis trükkfelvétel lehet, de akkor mintha belém égettek volna, annyira fájt.
Megállitottam a filmet, és csak néztem ki a fejemből, megdöbbenve. Azóta sem csillapodott a dühöm.

Egy uj tapasztalatot szereztem a koreaiak gondolkodásmódjából, a hozzánk való viszonyunkról.
És ez egy nem túl jó tapasztalat....

Kép: szőlőégetés a Vincenso cimű sorozatból

Illiona 2021 febr. 28. - 13:18:06
(238816/239045)
Dae Jo Yuong

spoiler

Nagyon elgondolkodtató a másodszülöttek helyzete akkoriban .
Itt van Yeo Gae So Moon két fia. Bár ez egy katonai vezető, de mégis természetes, hogy az idősebb fiu örökli a posztot. Fel sem merül, hogy alkalmas-e katonának, avagy sem. (inkább nem alkalmas)
A másodszülött, aki csak amiatt született meg, ha az idősebb meghalna korábban, akkor elő lehet venni, mint a nyulat a kalapból. Ugy nő fel, hogy nincsenek elvárások vele szemben, nincs hazafias nevelés, csak ami ráragad.
És megtalálják a hatalom elleni szövetkezők, és ő egy szóra elhiszi, hogy nélküle nem fog tovább forogni a Föld. Micsoda kicsinyszerűség ez! Nem látni hogy mire született, és minek, és mennyit is ér!!! Amikor rájön minderre, akkor már egy lehetséges út van : az öngyilkosság. (még az sem jön össze a szerencsétlennek). Az ő karaktere is egy tanulságos, sokat mondó egyéniség. Itt Európában is divat volt az elsőszülött fiú előnye a többi szülöttel szemben, de ezt most éppen hagyjuk.

Ugyanez előjön a Mr Queen cimű sorozatban.
A két testvérből az elsőszülöttből király lesz, a másik pedig egész életében szolgálhatja a királyt.
Még a szerelemben sem választhat szabadon, a király a levetett nőjét, volt ágyasát is megkaphatja!
( egyébként arról volt szó, hogy korábban a király minden hozzátartozóját megölik, akkor a testvér hogyan is élhet? Csak kérdezem!)

Kép: A másodszülött a Dae Jo Youngban
8/10
edimir 2021 febr. 27. - 23:56:59 8/10 Előzmény Illiona
(238815/239045)
Off

River Where The Moon Rises

Spoiler

Én csak a Do Jo Yeong miatt vágtam bele. Annyira megfogott, hogy egy kis Goguryeo-i történet pont jól jött. Hát igen, ez vmi egészen más, most a romantikus szál kap majd hangsúlyt, de legalább nem ülnek az asztal körül folyton.:)))))))))))))))))))))))

A királynőt és felnőtt lányát ugyanaz a színésznő játssza. Ez talán nem volna baj, ha a színésznő lenne jobb, de sajnos igazad van abban, hogy csak hanggal akarja megoldani, mimikailag nulla. Ez egyébként az egyik gyenge pontja lesz a sorozatnak, elvégre főszereplő. A karaktere jó, csak az alakítója gyengécske hozzá most még.

A király. Húúúúúúúúúúúú micsoda hang!:))))))))))) Érdekes karakter. Milyen önérzetes, amikor a sóbevételtől megfosztják. Kicsit meg is sajnáljuk a kiszolgáltatottsága miatt. De aztán felmerül bennünk a kérdés, hogyha már ott ül a trónon, akkor miért nem használja a fejét? A királynéjának kell kitalálnia, hogyan oldják meg a helyzetet. De aki gyenge, az gyenge! A király milyen könnyen rászedhető, féltékennyé tehető! Ott és akkor mutat erélyt, ahol nem kéne... királynéja miatti vérgőzős őrjöngésében... Hát igen, a fejét újfent nem használja.... No és az a bor és nők ... csak felejteni? Az is gyengeség, a könnyebbik út. Szánalmas, de mégsem tudom szánni.....

A tipikus szerelmi háromszög.:))))))))))))) Nem túl eredeti, talán csak annyiban, hogy mindkét fiú/férfi a családja, törzse ellenében választja a Hercegnőt...

Nekem most nagyon tetszik Hae Mo-Yong, a gyógynövényárus nő a maga okosságával, jóval érettebb személyiség, mint a kis hercegnő....

Gyilkosságok.... A Do Jo Yeongban is akadt pár... azt hiszem egyszer még te írtad, hogy a korban ölt, v. ölték... az erőszak ott volt...
Illiona 2021 febr. 27. - 23:34:25 Előzmény edimir
(238814/239045)
President

spoiler

A President cimű sorozatban csak az ellenfélnek van választási tanácsadója. Sőt ez a tanácsadó megy sorba az elnökjelöltek esetében, amikor adják fel, akkor megy a másikhoz. Végül amikor ketten maradnak versenyben, a másik elnökjelölt visszautasitja a segitségét, mert már ő is ugy látja, nem kellene tovább áskálódni.
Ez az oldal, ahol a kedvencünk indult, nem rendelkezik külön taktikussal, egy csapata van, akik mind jók valamiben, és közösen hozzák meg a döntéseiket.
Ez amugy szimpatikusabb is, de mégis talán kevésbé hatékony.
Egy izgalmas adok - kapok játék, ahol tét óriási!
Illiona 2021 febr. 27. - 23:27:55 Előzmény edimir
(238813/239045)
River Where The Moon Rises

spoiler

Itt a sorozatban valóban megkapja a fiú az apjától az utasítást, hogy legyen együgyű, akkor túlélheti.
Ahhoz képest én nem láttam őt semmikor igazi együgyűnek. Mindössze egy vidéki fiúnak, aki az erdőben él, egyszerűen keresi a kenyerét. Amikor meséltél a történetről, azt hittem, tényleg őrültnek tetteti magát.
Az önvakitás meg borzalmas. Én semmiképp nem is ismerem el elkerülhetetlennek. Mind a Yi Hae Go, mint itt a sorozatban a fiú dajkája kellett volna valami más megoldást keresni, ez annyira borzasztó.
Illiona 2021 febr. 27. - 23:20:03 Előzmény edimir
(238812/239045)
River Where The Moon Rises

Spoiler
Én is megnéztem az első 4 epizódot, jó volt, de azért annyira nem voltam elragadtatva.
Kezdjük a főszereplő szinésznővel: ez akkor önmaga vagy az anyja???
amikor az anyja, akkor éppen ugy néz ki, mint egy elsőbálos lány az Anna bálon!
Az a ránctalan ártatlan báj: de ez nem egy kozmetikum reklám, bár annak tökéletes lenne! :))
Amugy meg semmi, arcjáték, érzelmek kifejezése: semmi.

Amugy meg a hercegnő-lányról nem is tudják hogy él, de egyből van két rajongója, két harcias (egyik fiú, a másik férfi) vagyis éppen jó, hogy megvan a koreai kötelező hármas. Ez nagy fejtörést okozhatott szegény forgatókönyvirónak, mire kitalálta.
De a többi többi karakter tényleg jó.
A király hangja ijesztő, a körülötte lévő élősködők igazi szemét emberek, de karakteresek.
A hercegnőt nevelő udvarhögy meg valahonnan ismerős..... Ugye?

Amugy számomra a forgatókönyvben túl sok a gyilkosság. Az orvgyilkosok közössége nagyon taszitó, a lelkiismeret nélküli ölés, csak ugy parancsra, ezek nem is emberi lények.
Hogy a királyi udvarban mindig voltak gyilkosságok, családirtások, de ez ugy egy sorozat elején sokkoló. Mintha nem is lenne más, csak ölni ölni ölni.....
8/10
edimir 2021 febr. 27. - 22:47:33 8/10
(238811/239045)
Off
River Where The Moon Rises - Secretly, in the South - "bolond"
Spoiler

Épp arról beszélgettünk Illionával telefonon, hogy milyen nehéz és megalázó vkinek , hogy bolondnak tetesse magát. A Titokban, Délen film jutott egyből az eszünkbe erről. https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Titokban,_Délen
A magasan képzett, kiváló adottságokkal és IQ-val rendelkező észak-koreai ügynök, akinek parancsra "bolond"-ként kell fedve élnie Dél-Koreában, amíg az akcióra utasítást nem kap...

A River Where The Moon Rises sorozatban On Dal az apjától kapja a túléléshez "parancsba".... nincs bosszú, élj csendesen, mint egy "idióta". Milyen nehéz egy fájdalommal, elkeseredéssel, tele indulattal az apai parancsot el és megfogadni. Mi pedig élvezzük a forgatókönyvíró által teremtett izgalmas karaktert, ahol a látszólagos együgyűség mögül ki-kivillan a bölcsesség, az érettség, a világnak a helyén kezelése. Ehhez jön még Ji Soo játéka, a mosoly, a látszólag gyermeki ártatlanság, a bamba hanghordozás... és a kimondott szavakban mégis benne lévő mélyebb értelem.

KÉP: a halálra ítélt apa intelme....
8/10
edimir 2021 febr. 27. - 22:13:04 8/10
(238810/239045)

Off
River Where The Moon Rises - Do Jo Yeong - önvakítás
Spoiler

A szemünk világa... milyen sokatmondó kifejezés. De hogy vki önként vakítsa meg magát?

A Do Jo Yeongban Yi Hae Go teszi meg, hogy rábízzák a hatalmas tang hadsereget, hogy ezáltal újra a hatalom közelébe kerülhessen. Az egyik szemét adja érte, hogy esélye legyen Do Jo Yeong fölé kerekedni, hogy ő hozhasson létre új államot.

A River Where The Moon Rises sorozatban On Dal egykori dadája oltja ki mindkét szeme világát önként... Ezzel az áldozattal kényszeríti rá On Dal-t, hogy ne legyen önfejű, ráteszi a róla való gondoskodás súlyát, hogy visszafogja a meggondolatlan tettektől. Hiszen apja kivégzése után a fiúnak túl kell élnie. A túléléshez pedig rejtőzve, csendben meghúznia magát... Ehhez pedig milyen alkalmas az, hogy "gondoskodj vak édesanyádról!"....

KÉP: a parázs és a szemek.... nagy áldozat... nagy szeretet
8/10
edimir 2021 febr. 27. - 21:18:11 8/10 Előzmény Illiona
(238809/239045)
Off
President - Dae Jo Young - taktikus

Spoiler

Nem tudom, hogy a President esetében ez hogyan is van, de a Do Jo Yeong sorozatban a taktikus karakterében a hűvös ész dominál, ami a legjobb megoldást keresi a probléma megoldására, erkölcsi aggályt lehetőleg mellőzve. Yi Hae Go taktikusa számára ez utóbbi nem is létezik. Da Jo Yeong taktikusa rendelkezik a jó és rossz erkölcsi mércével, van lelkiismerete, de az "ügy" érdekében hajlandó felvállalni, hogy őt terhelje a döntés erkölcsi súlya.

Yi Hae Go az érvényesülés érdekében kritika nélkül hajlandó taktikusa minden aljas javaslatát elfogadni. Do Jo Yeong viszont nagyon is kézben tartja Mi Mo Sa-t. Ha nem egyeztethető össze a lelkiismeretével taktikusa javaslata, akkor - bármilyen sürgető v. súlyos is a helyzet - kiadja az utasítást: "Keress másik lehetőséget!" Tehát nem engedi csak az észt érvényesülni a döntéseknél, kell az erkölcsi kontroll. Egyszer döntenek a taktikus és a barátok Do Jo Yeong "háta mögött", hogy megkíméljék, mert tudják, hogy úgyse menne bele.... és természetesen visszájára sül el a dolog.

A President esetében is van különbség a két tábor taktikusa, ill. irányításuk között?

KÉP: - felirat - :))))))))))))))))) Mondja a Mondu hegy Farkasa, aki roppant erejéről nevezetes. Hát igen, a taktikus hiányában nem is olyan egyszerű a fejét használnia annak, akinek nem sok minden akad benne!:))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2021 febr. 25. - 22:57:42 8/10 Előzmény Illiona
(238808/239045)
President - Dae Jo Young - Kim Kyu-Cheol színész

Úgy tűnik, neki csak ez az egy arca van, ebben viszont oly tökéletes, hogy szabályosan már rosszul vagyok tőle, ha csak meglátom, annyira undorodom tőle, hogy fizikai tünetet indikál.

De vhogy ez egy kényelmesség is részéről, hogy más szerepkörben már ki sem próbálja magát, csak gonosz intrikusként. Ez tuti, ez bejön, erre a szerepkörre biztosan kap felkérést...

Hmm, pedig korábban említetted a Do Jo Yeong másik taktikusát alakító színészt , Kim Jung-Hyun-t, aki három sorozatban hozott három nagyon különböző karaktert zseniálisan meggyőzőn.

Erre mondjuk, hogy az iparos és a művész!
8/10
edimir 2021 febr. 25. - 00:39:00 8/10
(238807/239045)
Off
River Where The Moon Rises - 1-4. rész
Spoiler

Egy goguryeo-i népmese adja a történet alapját, de attól azért jócskán kanyarodik-gazdagodik a két szerelmes története ebben a kosztümös sorozatban.

A népmese: https://www.korea.net/NewsFocus/Culture/view?articleId=122048
Nem minden tanulság nélküli mese Pyeonggang hercegnőről, aki folyton sírt. Ezzel királyi atyja idegeit annyira megviselte, hogy kétségbe esésében azzal fenyegette meg lányát, ha továbbra is sír, akkor az idióta On Dalhoz adja feleségül. Természetesen nem gondolta komolyan a fenyegetést, amikor lánya 16 éves lett, egy előkelő és gazdag ifjúhoz akarta adni feleségül. De a hercegnő mégis az idióta On Dalt választotta mindenki nagy meglepetésére. A házasság érdekesen alakult, férje bizalmatlanságát legyőzve segít férjének kiemelkedő harcossá válnia. Az idiótából hős lesz!:))))))))))))))))))) Ez a sorozat alapjául szolgáló népmese....

Lássuk, mit hoz ki a meséből a forgatókönyvíró!:)

Háttérként hozzáadja a történethez az udvari intrikát, hatalmi harcot.
A sorozat Kr.u 561-ben indul, a Do Jo Yeong kezdetéhez képest kb. 80 évvel korábbi Goguryeo-ba érkezünk. király sem túl acélos uralkodó, hogy csak névleges hatalommal bír, arról tesznek a törzsek vezetői, különösen Go Won Pyo, aki módszeresen igyekszik ellehetetleníteni a király helyzetét, miközben mind többre teszi rá ragadós kezét.

Hercegnő
Nos, a hercegnőnk nem sírós. Helyette inkább ambiciózus és energikus kislány. Aztán kap a forgatókönyvírótól egy különleges sorsfordulatot.

On Dal
A népmeséhez képest a származásához egy történetet kapcsolnak, miként arra is megkapjuk a magyarázatot, miért él úgy, ahogy. Miért is tesz úgy, mintha "idióta" lenne.

Mivel 20 részes a sorozat, így a főszereplő páros mellett egyre-másra tűnnek fel a mellékszereplők.
A sorozat ismertetője: https://asianwiki.com/River_Where_The_Moon_Rises

KÉP: Pyeongwon, Goguryeo 25. királya
Életrajza: https://en.wikipedia.org/wiki/Pyeongwon_of_Goguryeo

Hmm, a Do Jo Yeongban Bojang király a 28.... ő később megemberelte magát... Vajon Pyeongwon csak csúszik lefelé a lejtőn?
Illiona 2021 febr. 24. - 16:09:01
(238806/239045)
az előző beirásomhoz némi infó:

Jaj!
hát a fiatalembert nem ugy hivják, hogy Jay ! :)))))))

azonkivül hogy itt szinészkedik, ő már régóta egy koreai banda tagja:
https://www.youtube.com/watch?v=cUvsyNL1kiQ

egy kis infó:
https://en.wikipedia.org/wiki/TraxX