Illiona 2021 febr. 23. - 22:59:34
(238805/239045)
President - Dae Jo Young

azután még egy hasonlóság

A főszereplőnek itt is van egy balkézről származó titkos gyereke, aki persze - mivel csak hasonlit az apjára, ugyanolyan szép.
Fiatalemberként itt is egy tehetséges, gyakorlatias, kedves fiatalember.
Akárcsak GeUm...
Illiona 2021 febr. 23. - 22:55:22
(238804/239045)
President - Dae Jo Young

Ugyanaz a szereplő, ugyanaz a karakter a Dae Jo Youngban
Illiona 2021 febr. 23. - 22:37:15 Előzmény edimir
(238803/239045)
President - Dae Jo Young

Adott hogy összehasonlitsam a két sorozatot.
Itt a Presidentben is az ellenfél taktikusa ez az alak, akiről jót semmit.
Pont olyan pitiáner, mint a Dae Jo Youngban. Minden piszkos dolgot felhasznál, csak hogy az ellenfelet bemocskolja. Nincs neki semmi lelkiismerete. Amikor már veszitene, akkor sem adja fel, uj és ujabb helyekre megy a torz információival, már végül mindenki lerázza, de ő akkor sem érti meg.
Pont ilyen karaktert formázott meg a szinész a majd 1400 évvel korábbi történetben.
Gonoszabbnál gonoszabb kitalációit több "gazdát" is szolgálva adja gonosz tanácsait.
Kép: a "modern" taktikus
Illiona 2021 febr. 23. - 19:59:25
(238802/239045)
Sziasztok!

President

spoiler

megnéztem a Dae Jo Young cimű sorozatot, és rögtön ujra is kezdtem, de a lelkesedésem azért már alábbhagyott. Miután a főszereplőtől nem tudtam szabadulni, (ismerős) igy egy régen látott koreai sorozatot kezdtem el, a President ciműt.
Hogy ez mennyire jó! kb 5 éve is van már hogy megnéztem, szinte semmire nem emlékszem belőle, és most olyan mintha először látnám.
https://asianwiki.com/The_President_(Korean_Drama)
Van 4 elnökjelölt akik versenyeznek, a tét Korea elnöki széke.
A politika világában azonban minden más, mint amit mi gondolunk.
Korrupciós ügyek, multbeli szeretők, felnagyitott pitiáner ügyek, támadások minden oldalról.
Kiderül , hogy tisztességes ember talán nincs is.
De azért mégsem adják fel, az elnökjelölt és a választásokért felelős csapata, és a gondolatból, hogy egyszer elnök lesz, .........
A sorozat 20 részes, googlés felirattal néztem meg, ajánlom mindenkinek.
Egy pici beleskelődés a politika gennyes világába, ilyet ugyis csak ott, csak most.....
11 éves a sorozat, de izgalmas, pörgő, jó forgatókönyv, jó szereplők.
bori4 2021 febr. 23. - 18:22:56 Előzmény edimir
(238801/239045)
Odatettem a mondókám végére pár vigyorgó jelet, jelezvén, mennyire haragszom.... Jó indokot találtam, hogy miért nem nézem végig a sorozatot, na .
Ettől függetlenül én nem tartom modorosságnak az elrejtés lehetőségét, sőt nagyon hasznosnak. Ha mindjárt ott van kitálalva előttem egy terjedelmes hsz., nem állítja meg semmi a szememet és beleolvasok, hiába van kiírva, hogy spoiler következik. Szigorúan magamról beszélek. Nekem segítség, ez van. :))
8/10
edimir 2021 febr. 22. - 23:13:03 8/10 Előzmény bori4
(238800/239045)
Kedves bori!:)

Én sem szeretem, ha vmit éppen nézek és akkor vki elárulja a végét, ezzel ellopja az élményt. Épp ezért szoktam tartózkodni attól, hogy vmely sorozatnak a végéről konkrét dolgot írjak le, csak akkor teszem, ha vita kerekedik körülötte.

Igen, ismerem a spoiler gombot, volt, hogy használtam is, de ezúttal beértem csak a spoiler felirattal. Egyszerűen eszembe se jutott, annyira felkavart Illionával a több mint 1 órás beszélgetés telefonon a kínai és koreai változat összehasonlításáról. Egyszerűen rá kellett kérdeznem a "gyáva" jelzőre... megdöbbentett és egyben meggyőzött a válasza....

Egyébként a gombot kicsit modorosnak tartom. Olvasni mindenki tud, a spoiler fogalmával is tisztában van, úgy érzem, hogy a korrektségnek így is eleget tettem....

Egy haszna volt legalább, az új esztendőben is találkoztunk!:)))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2021 febr. 22. - 23:00:31 8/10
(238799/239045)
Off

Mr Queen - "varázslatos elegy" 4.
Spoiler

KÉP - felirat - "elvesztettem valamit?" - kérdezi a király A királyné szótárát gyengéden végig simítva.... A válaszom, igen...

A séf eltűntével marad a szerető hitves, a megszületendő baba, minden olyan kiegyensúlyozott, kellemetes.... csak éppen (ha már séfet említettünk) a fűszer hiányzik ebből a vasárnapi traktából!:)))))))))) A felhúzott szoknyával való rohanás, a kiszámíthatatlan megnyilvánulások, az érthetetlen új szavak, az inspiráló, megismerésre, felfedezésre ösztönző vibráló egyéniség.

És Choi udvarhölgynek sem kell már annyit aggódnia... csak a kacagásunk tűnik el és mérséklődik csendes mosollyá... mert azért az a bizonyos elegy, az tényleg varázslatos volt... Mrs Queen már kevésbé....
8/10
edimir 2021 febr. 22. - 22:38:57 8/10
(238798/239045)
Off

Mr Queen - "varázslatos elegy" 3.
Spoiler

KÉP: - felirat - " Újra megtaláltál, Byeong In. Akkor is, amikor bujkáltam" - utal vissza a sziklai jelenetre később, amikor a sírjára virágot visz a királyné (ekkor a séf már visszatért a jelenbe).

Hmm... itt én nem látok "csapatmunkát".... sokkal inkább egy remek megoldást, ami egyrészt roppant szórakoztató, másrészt viszont nagyon is elgondolkodtató...

Héj az emberi test, ez többször is elhangzik a sorozatban. De mi is tölti ki ezt a héjat?

Lásd a király! A történelemkönyvek szerint borozgató, nőkkel mulatozó jelentéktelen bábkirály a Joseon korban. Séfünk is ezzel az előítélettel néz rá a tankönyvekből merített ismeretei alapján. Aztán kapunk egy teljesen mást vkit , aki törődik a népével, igyekszik annak érdekében megszerezni a valódi hatalmat, hogy a korrupt és vérszívó Kim klántól megszabadulhassanak.

Mire is ítéli a Kim klán leleplezett vezérét? Nem végezteti ki, az öngyilkosságba se engedi menekülni. A büntetése, hogy éljen tehetetlenül... hatalmától, vagyonától, befolyástól megfosztva "üres héjként"....

És akkor jöjjön a királyné teste, mint héj....mielőtt a vízbe akarta volna ölni magát, már akkor "üres", halott, mert kilátástalannak érzi a helyzetét és feladja a küzdelmet, hogy változtasson... Ebbe érkezik séfünk , tömény tesztoszteron és tevékeny energikusság, ami aztán működésbe lép és változásokat eredményez....hogy hol van közben a So Yong? Ahogy ő fogalmazott ... "bujkál". Az emlékek és érzelmei azonban utat találnak, felszínre törnek ott a héjban... és a korábbi tömény tesztoszteron bizony már nem is olyan tömény, már nem csak a héj női, hanem belül is bekövetkezik a változás...

Nincs két én és nincs közöttük "párbeszéd". Séfünk számára egyszerűen a felbukkanó régi női emlékek és érzelmek kikövetelik a maguk helyét, nem lehet őket félresöpörni, néha meghökkentő módon átveszik az irányítást... és a héjon már tényleg nehéz a nemi identitást eldönteni, mert kaptunk egy különleges Embert... Mr Queent!:))))))))))))))))))



8/10
edimir 2021 febr. 22. - 22:05:39 8/10
(238797/239045)
Off

Mr Queen - "varázslatos elegy" 2.
Spoiler

A következő "rávilágító" jelenet a sziklánál van köztük....
"- Hol van az igazi So Yong?
- Én sem tudom. Nem tudom, hogy meghalt-e vagy él." ....

KÉP: - felirat - "- Hirtelen elolvastam az összes emlékét. / - Tehát Yong még mindig benned él.....



8/10
edimir 2021 febr. 22. - 21:54:58 8/10 Előzmény Riamara
(238796/239045)
Off

Mr Queen - "lvarázslatos elegy" 1.
Spoiler

Visszakerestem a korábbi írásaim a sorozatról, ez volt a tegnap esti előtt az utolsó, amikor a 14. részről írtam. edimir jan. 26. 20:18:57 8/10 (238694/238795)

Soha, sehol nem írtam lélekcseréről. Valójában nem lehetett tudni és igazából nem is érdekelt, hogy mi is történt a két test - két lélek viszonylatában patika mérleges viszonylatban.

"Mr Queen egy varázslatos elegy, akiben ott a Kék Ház séfje, de lassan megjelennek benne az új királyné emlékei is, a nemi identitás nem is olyan egyszerű az ő esetében, mert az emlékek mellett az érzelmek is megjelennek..." - írtam anno...

Mr Queen... azaz Királyné úr... és e kettősséget az új királynéban egy varázslatos elegyként definiáltam, amiben ott a séf és a nő emlékei... és ezek összegyúródnak, s vmi egészen más minőséggé válnak, nem szimpla összeadás.

Gyakorlatilag vhol a 18. rész közepén, amikor a Hadügyminiszter akarja megállítani a Királynét a palotából távozóban, ott kezdődik ennek a különleges elegynek a kibontása végre hangosan kimondva

KÉP: - felirat - "Belül teljesen más vagyok, de fogalmad se volt róla" - mutat rá a királyné a szerelmes Hadügyminiszternek, aki tényleg nem volt hajlandó észrevenni a változást, makacsul ragaszkodott a korábban ismert és szeretett nő képéhez.....

A királyné teste tényleg csak egy üres héj, miként állítja? Természetesen nem!

Itt ugyebár a Királyné megtagadja látszólag korábbi önmagát szavakban, még rá is lő bizonyításként a férfira, de ez nem "csak" a séf, érezzük a nyilat kilövő sajnálkozását is, tehát ott munkál bizony a gyerekkori barát is....
Illiona 2021 febr. 22. - 15:53:06 Előzmény bori4
(238795/239045)
Mr Queen

Bocsi, A saját szokásaink már nagyon berögződöttek....

Amugy meg ezt a sorozatot már mindenki megnézte, aki megakarta, hiszen hetek teltek el a befejezéstől.
Aki a fórumot olvassa, és nem nézi meg a sorozatot, annak legyen egyben minden információ.
Illiona 2021 febr. 22. - 15:46:50 Előzmény Riamara
(238794/239045)
Mr Queen

Spoiler

Hát, ezt nem elfelejtettem, hanem teljesen uj információ.
Már eleve viszolygok ezektől a fantasztikus sorozatoktól (és filmektől is persze) de azért néhányat meg kell nézni, mert a több, más tulajdonságában jó (szinészek, forgatókönyv),( vagy nincs már néznivaló.)
Igy először csak dobtam a sorozatot, de utána, kicsit fanyalogva mégis megnéztem.
Én nem olvasom a wikipédiát, igy teljesen váratlanul ért, amikor felfedeztem, hogy ez egy kinai sorozat utánforgatása.(ez egy jó kinai volt, még ha fantasztikus elemek is voltak benne)
Na igy már tényleg érdekelni kezdett.

Az eleje : - azért nekem vannak fenntartásaim ezzel hogy ketten beleköltöznek egyetlen testbe....
Nem tudom ezt maguk a készitők nyilatkozták, vagy csak másoktól, nézőktől hallottad?
Számomra ez semmiképp sem elfogadható.
Persze, ha vállat ránditunk, és egyszerűen elfogadjuk a multba való visszaesés voltát tényként, akkor miért ne fogadhatnánk el ezt a 2 & 1 verziót? Talán azért mert ez már sok - - sokK!
Egy misztikus elem megjelenitése, és megmagyarázása ujabb és ujabb magyarázatot követelne, aminek azután soha nem lenne vége. Ezekből pedig már az első is megmagyarázhatatlan.
A vége pedig, amikor a királyné haldoklik, hogyan lesz mindenki a saját testében, ezzel nekem adós maradt a sorozat. Persze fennáll az is, hogy nem figyeltem eléggé.
bori4 2021 febr. 22. - 11:55:41
(238793/239045)
No, már megoldottátok nekem a sorozat befejezését, mindent tudok, amire még kiváncsi voltam... Esetleg ha szabályosan használtátok volna a "spoiler" gombot, kibírtam volna, hogy nem nyitom meg. No, de így ..... :-DDDD

Riamara 2021 febr. 22. - 06:52:53
(238792/239045)
Azért ennél kissé összetettebb volt ez a dolog. Elfelejtkeztek róla, hogy ők nem lelket cseréltek, hanem egy testen osztoztak meg. Kezdetben So-Yon teljesen átengedte Bong-Hwannak az irányítást.
Halálosan elkeseredett volt, mikor a tóba ugrott, hiszen tisztába volt vele, hogy micsoda csapdába került. A rokonai fel akarják használni őt a király tönkretételéhez. A király pedig tudja ezt, és gyűlöli őt. Ekkor kapta a külső/belső segítséget Bong-Hwan által. Így hát kezdetben mindent ráhagyott. Később viszont érezhetően (és tetten érhetően) kezdett ő is beleszólni a dolgokba. Valahonnan onnan, ahol a narráció már a lány hangján hallatszott. (Kár hogy ezt csak jelezték. Jó lett volna párbeszédként is hallani)
Ezért hát a királyné változása csapatmunka volt. Közben egymást is megváltoztatták. És mindketten nagyon sokat tanultak a másiktól.
8/10
edimir 2021 febr. 21. - 22:13:49 8/10
(238791/239045)
off

Mr Queen

Spoiler

Készítettek a koreaiak még 2 plusz részt a 20. után amolyan kiegészítésként... Titkok, amikről udvarhölgyünk lebbenti le a fátylat. Itt is jókat kacagunk, roppant szórakoztatóak....

Az egyik titok a királyné kiválasztás előtt, amikor a Kim klán leányzója találkozik a királlyal anélkül, hogy tudnák, ki is a másik.... aranyos történet, miként a sorozatban is volt, amikor még gyerekként találkoztak a kútban... ezek mind azt sugallnák, hogy a Sors is egymásnak rendelné őket, DE

DE... miért is ugrott a lány a tóba friss királynéként? Mert a király közölte vele, hogy nem tudja szeretni... és bizony akkor még ott volt az ágyas, akihez vonzódott.... A séf nélkül sohasem változott volna meg a királyné és a király közötti kapcsolat. A király számára a királyné csak az ellenséges Kim klán egyik tagja lett volna, akiben tilos megbízni, nem hogy vonzódni hozzá, a szívét adni neki... a gyerekéről (trónörökös) nem is szólva.... az már a saját halálos ítéletével lett volna azonos. Ha megvan az utód, akkor minek is a király, még ha báb is, egy csecsemő nevében uralkodni sokkal egyszerűbb.....

És valljuk be, a királyné bármennyire is szerelmes a királyba, de sohasem merte volna mindazt megtenni érte, amire a séffel a testében képes volt.... és itt nem a banketten való főzésére gondolok, hanem pl. a végén, ahogy kimegy a palotából megkeresni a királyt. Ez több, mint merészség, ez egy Joseon kori nőben fel sem merülne....

A királyt is igazán onnantól kezdi meghökkenteni, majd érdekelni, hogy a séf felbukkan, onnantól lesz igazán a királyné olyan, akire muszáj felfigyelnie, értékelni a gesztusait, lassan megbízni benne... és elfogadni minden különcségével. Amikor már szótárt is készít a fura szavaiból... igen, amikor meg akarom érteni a másikat...

A sorozatban pont ez a nagyszerű, a másság elfogadása....A nemtől függetlenül rátalálni a másik emberre, akit fontosabbnak érzünk magunknál, aki nélkül már nem tudjuk elképzelni az életünk, mert ő lett az értelme......

... és ez nem egy gyerekkori emlék, egy megnyerő külső... ez vmi egészen más... minden, mert ezt jelenti a másik a számára függetlenül körülménytől, származástól, külsőtől....
8/10
edimir 2021 febr. 21. - 21:20:32 8/10 Előzmény Illiona
(238790/239045)
Ehhez tényleg nem kellenek a szavak... csak az az 1 perc....

Viszont ez tényleg kell a végére. Mert igenis a jelenbe visszatérő is megváltozott belül.... ezt pedig kell jelezni!
8/10
edimir 2021 febr. 21. - 21:15:11 8/10 Előzmény Illiona
(238789/239045)
off

Mr Queen

Spoiler

Tetszett a kínai vége, mindkét verzió. Ott ugyanis kapunk választ a jelenkor férfiának problémájára. A koreaiban ezt elintézik a jobb világért tevő emberrel múltban (király és reformjai) és a jelenben (séf, aki lebuktatja a Kék Ház korrupt titkárát).

Talán néhány koreai nézőnek ezzel a hagyományos tanulsággal megfelelt, de nekem maradt hiányérzetem. Mert nem a társadalmi változás izgatta a nézőt általában (sokadik sorozat lett volna a sorban), az emberben zajló változás volt itt inkább az igazán érdekes.

A könnyelmű, nőfaló séf a Joseon korban megtapasztalja az életre szóló nagy szerelmet... hmm, mégpedig egy másik férfi iránt... és visszatérve a jelenbe ez bizony nem kap lezárást... hogyan tovább férfiként? Ismét könnyelmű nőfalóra vált vissza? Vagy keresi a múltban megtapasztalt szerelmet? Kinél keresi, nőnél, férfinél? Vagy maradnak az emlékek és a magány?

KÉP: - felirat - a kicsit hamisan csengő és erőltetett szlogen....
Illiona 2021 febr. 21. - 21:02:13
(238788/239045)
Mr Queen
spoiler

Itt az utolsó képem a Princess Go Go cimű sorozatból, az egymásra találás.

8/10
edimir 2021 febr. 21. - 20:59:18 8/10 Előzmény Illiona
(238787/239045)
off

Mr Queen

Spoiler

Már értem, mire gondolsz. Bevallom, én már a 16 rész végénél tanácstalan lettem, amikor kiderült a királyné terhessége. Ott volt az a pont, ami nagyon nem akart beleférni a sztoriba sehogy, kíváncsi voltam, hogy hogyan tovább.

Hát igen, a vége... A kínaihoz képest nagyon lekerekítve kapjuk, kedves, aranyos, nem kell belehalnunk.... de nem igazán zár le, csak látszólag.....

Nézzük a múltba maradó királyi párt, ott ugyebár adva lenne a happy end, elvégre dúl a szerelem, megmaradt a baba is, tehát teljes lehetne a boldogság, mindenki csupa mosoly.....

... és mégis... vmi nem stimmel....
KÉP: - felirat - "Egyébként miért beszélsz velem ilyen formálisan manapság?" - kérdezi az ifjú király az ő imádott királynéját.....

Hmm, de vajon tényleg őt imádja? Vagy azt a különleges nőt, akiben ott volt a séf? Mert a Kim klán leányzója szerethette a királyt, de sohasem lehetett volna az a meghökkentő, formabontó, eredeti vki, ha nincs benne ott a modern kor séfje a maga egészen más gondolkodásmódjával. Vajon mikor kezd el a királynak hiányozni a séf a királynéjából? Vajon mennyi maradt meg a séfből a királynéban, miután visszatér az a jelenkori testébe?
Illiona 2021 febr. 21. - 20:09:22 Előzmény edimir
(238786/239045)
Mr Queen

spoiler

Amiért gyávának neveztem a koreai változatot, az a vége. A kinaiban 2 féle véget mutatnak be, először az egyiket, majd visszább lépve egy másikat.
Az utolsó egyik változat az hogy a a mai vilagba visszatérve, az időutazó férfi felébredvén a kómából, azonnal a király keresésére indul, beleugrik a vizbe (valamilíyen sötét tartályfélébe) és ujra visszamenve a középkorba, oda ahol élt eddig. De már senkit nem talál, hiszen a királyt leölték vele együtt, végigjárja a helyeket, ahol boldogok voltak, ahol táncoltak, ahol együtt akartak élni. A végtelen magányosság ami a jövőre nézve jut neki, a kietlenség, a cél nélküliség.

A másik vég, amit a kinai változat mutat, az már pozitivabb. A férfi felébredve a kórházban a kómából, és rohanván ki a folyosóra a nővérpultnál megpillantja a korábbi társát, (aki régen a király volt,) orvosként, és szintén itt élő modern emberként. És elég egyetlen pillantás, (ami azért egy percig tart)
hogy tudjuk, ők egymáshoz tartoznak. Ez azért nagy kihivás volt a szinészeknek, az operatőrnek, a rendezőnek, hogy belesűritse ebbe a pillanatba az előző 34 rész minden érzelmi vetületét.
A kinaiak bevállalták az egynemű pár összetarozásának megjelenitését, a koreaiak nem....
A koreai végében otthagyták szegény szakácsunkat egyedül, amilyen elveszetten állt ott a nagyváros közepén, magányosan. És szinte lehetett érezni, hogy ő magányos is marad.