10/10
TheGreatDanton 2012 aug. 16. - 11:08:53 10/10
(919/1379)
De ezt nem Nolan találta ki hanem a képregényben van így ami jóval Darth Vader elõtt volt.
offtopic
950617 2012 aug. 16. - 10:44:55
(918/1379)
Bane, mint maszkos ellenség, nem Nolan találmánya. Az már más kérdés, hogy a Batman's enemies-bõl mért õt választotta.:)
domo.robi 2012 aug. 16. - 00:52:42 Előzmény nojcsiga
(917/1379)
*** Spoiler lehet ***

"Nagyon megfogott a karakter, es annyira durva, hogy az egesz filmet elvitte a hatan szinte csak a szemeivel... elkepeszto munka!"

Elképesztõ bizony! El is képedtem, amikor magam elé képzeltem, hogy viszi a hátán a filmet a szemeivel. Jáháháj. :)

Egyébként meg a karakter akkora koppintás, mint ide Hollywood. A maszkos gonosz mindig riasztó, mert nem látjuk az arcát. Ezzel dolgozik Hannibal Lecter, a Sikoly, a Vendetta, és persze az örök kedvenc: Darth Vader. Utóbbival akkora a párhuzam, hogy Nolan nyugodtan utalhatna néhány millát Lucasnak.

Miben is hasonlít a maszkos Vader és a maszkos Bane?
- A maszkos egy kegyetlen vezetõ, néha a saját embereit is írtja, és valami új világrendet akar bevezetni.
- A maszkos a film (vagy trilógia) egy pontján maradandó egészségkárosodást okoz a pozitív hõsnek, akit ettõl lelkileg is összetörik.
- De utána visszatér (Return of the Darkknight, The Jedi Rises) a pozitív hõs, és beindul a pofonosztás.
- Azaz, hogy mégsem annyira, mert a végén a nézõ megtudja, hogy a maszkosban is van valami jóság, epikus kivégzése ezért elmarad.
- És egyébként kiderül, hogy másvalaki a fõkolompos, aki elnyeri méltó büntetését: õ lesz nyilvánosan legyilkolászva.

"Fordulatos" történet, "váratlan" fordulatokkal - since 1983
nojcsiga 2012 aug. 15. - 21:00:14
(916/1379)
Ez volt az elso Batman film amit lattam, nem vagyok nagy akcio film fanatikus, nem is en valasztottam aznap estere a filmet :D ... de meg kell mondjam, nagyon tetszett. Minden percet izgalommal figyeltem, es azt hiszem itt az ideje, hogy szepen sorra megnezzem a tobbit is!

Ja es az alabb lathato kep igencsak talalo... :D .... Nagyon megfogott a karakter, es annyira durva, hogy az egesz filmet elvitte a hatan szinte csak a szemeivel... elkepeszto munka!
offtopic
950617 2012 aug. 15. - 17:14:30
(915/1379)
Ja hogy erre eddig mért nem fondoltam.... bocsánat, gondoltam...:DD
offtopic
Bigpapa 2012 aug. 15. - 14:46:07
(914/1379)
"...ilyenkor is azon fondolkodtam lehet ez egy Baan paródia..." Ezek szállóigék lesznek idõvel,ne köss bele :DDD
Szerintem a fondolkodtam kétszer is a gondolkodtam lett volna, a Baan paródia,pedig a Mr.Bean lenne,de csak tipp.
offtopic
950617 2012 aug. 15. - 13:36:42
(913/1379)
A normális emberek, akikhez ezt a "kritikát" írtad, köpnének a zseniálisan tagolt és megszerkesztett kommentedre, nem hogy még el is olvasnák... ;) A 4. mondat után vibrált a szemem.

SPOILER

Pót óra:
1. László Zsolt hangjával nincsen semmi gond. Személy szerint én se õt választottam volna Hardy szinkronnak, és ehhez még hozzá jött a torzítás is. De az eredeti szinkront szerintem ugyanúgy nem hallottad..
2. Batman mindig ott jár, ahol a csajnak szüksége van rá? Te mirõl beszélsz? Amúgy a filmben nem egyszer követte a csajt, pluszban voltak még a megbeszélt találkák, és a nyomkövetõs gyöngysor. Errõl ennyit.
3. "széjjel lövik õket,háttal dutnak de egy golyó sem kapja el õket..."
A mondat minõségére itt érdemes vetni egy pillantást.
4. A gerinctörés, amit említettél, azt térdre ejtéssel csinálta. Mivel reményt akart benne táplálni arra, hogy kimászhat a börtönbõl, valószínûleg nem megnyomorítani akarta.
5. 5 hónap alatt szétedzette magát? Nem. Már amúgy is edzett volt. A kimászáshoz kellett a kondi. Csak drágám, ott tudta meg, hogy a maszk miatt nem érez Bane semmi fájdalmat. A következõ fight-nál már a maszkját kezdte szétkapni.
6. Na ez az a pont, amiben talán kicsit egyet értek. Vicc volt, ahogy 1 perc maradt, és a csaj szájtépését hallgatták, na meg hogy pont õ volt az, aki be akarta teljesíteni az Árnyak ligájának küldetését. És annak ellenére, hogy mennyire utálta Batman-t, azért kettyintett vele. De hát mondjuk mért ne.
7. Nem kellett sok színészi vénával rendelkezni, hogy a "maszkost" eljátssza Hardy? Láttad már más filmben? Itt még kigyúrt bikaként is jó. Talán nehezebb dolga is volt, mert a szemével kellett azt eljátszania, amihez a többieknek ott volt az egész arcuk.
8. Baan paródia? Õõõõõõõõõõõõõõõõõõõõõõ.... nem értem..:) Átfogalmaznád nekem... úgy kb 20szor...?:))
9. Anna? Az meg ki a bré? A listában is maximum csak Anne van.
10. Bár a gépben volt automata pilóta, a nyilvánosságnak meghalt Batman. Nem miattad volt az ez egész, hanem hogy a film végén új életet kezdhessen, te seggarc.:)))
11. Talán tényleg volt a filmben üres járat, de baromira nem az, amit kiemeltél.

Na és itt untam meg. Látszik hogy rohadtul nem voltál ott lélekben. Persze, úgy nekem se tetszene. De remélem azért jót aludtál a pénzedért.
iarobz5 2012 aug. 15. - 12:41:41
(912/1379)
LoL ikszdé, 13 éves vagyok és kritikát írok...

Pedig volt benne néhány durva jelenet, csodálkozom, hogy beengedtek megnézni
5/10
Catharin 2012 aug. 15. - 09:22:42 5/10
(911/1379)
Na annyi egekbe magasztalás után jöhet egy jó kis kritika.Spoileres lehet!!!
Elkezdõdik a film és megszólal a maszkos pasi én kitágult szemekkel néztem hogy NEE ez mi??Ilyen nevetséges szinkronhangot nem nagyon találhattak volna másikat komolyan röhögõgörcsökkel küzdöttük végig a maszkos majd minden jelenetét.Ok errõl aztán nm tehetnek szegény rendezõk,színészek hogy Magyarországon nem tellik jobb hangra xD akkor nem is említem a szokásos nevetséges dolgokat mint pl Batman mindig mindig pontosan akkor és ott jár ahol a csajának szüksége van rá macskacsajra gondolok hogy mindig amikor volt valami pont akkor bukkant fel meg pont ott vagy ha harcoltak széjjel lövik õket,háttal dutnak de egy golyó sem kapja el õket...ezeket amúgy meg se kellett volna említeni mert hozzászoktam ilyen maigagyi filmek mellett.Bezárják Batmant abba a börtönbe de elõtte eltörik a gerincoszlopát áa kiderül az csak egy kiscsigolya megmozdulással járt...5hónapja volt de õ annyi idõ alatt úgy szétedzette magárt hogy képes lett sikeresen felvenni a harcot a maszkossal aki 5hónappal ezelõtt úgy szétverte mimtha egy kisfiúval küzdött volna.A nevetséges csavar a filmben amikor kiderül hogy a csaj a gonosz akit eddig láttunk vagy 3percet a filmben...amikor ez a csaj haldoklik és ketyeg a bomba Batmanék csak ott állnak és bambulnak a csajra hogy haldoklik az egy igazi paródiába illõ jelenet voltxD nézzétek vissza!!!:D a maszkos akinek ugyan nem kellett sok színészivénával rendelkezni ahhoz hogy eljátsza eme nagy szerepet szóval õ akit végig mutattak ellenben a csajjal egyszedûen lelövik azt csá xD az is katatrófa volt ilyenkor is azon fondolkodtam lehet ez egy Baan paródia.Anna a macskanõszerépében nagyon gagyi volt!komolyan mondom szörnyen játszotta a szerepét azon fondolkoztam végig hogy ezeek után tuti nem osztanak rá ilywn szerepeket szegény csajra.A végén meg szól a szomorú zene mindenki a hõst nézi ahogy felrobban a bombával...ooo ne momdjátok hogy bárki is elhitte hogy meg dog halni?Mikor mondták hogya robotpilóta fel volt szerelve egymásra néztünk és NNEEE ilyen gagyira csináltátok?kérdem én minek 16os korhatár??12elég.Ahh sok nevetséges üresjárat filmben amikor pl mutatják Batmant egy ház tetején lobog a kis köpenye és bambul a háztetejénxD amúgy szerencsés fickó õ hogy a csúcsszuper mocijæa még nem kapta be egyszer se azt a méteres köpenytxDD Ahj annyi rosszat tudnék még felsorolni de már szerintem ennyi is elég hogy megértsétek ez a film nagyon gagyira sikeredett.Persze higy tetszett az embereknek csúcs képekkel és õrjítõ hangefektekkel telis tele meg a film egészében megengedik gogy a gonosz gyõzedelmeskedjen és csak a legvégén bukjon el...én spec a maszkosnak szurkoltam magamban hogy nyírd mAr ki batmant...leglább ennyit megengedhettek volna benne na de még ezt sexD. Fújj ne nézzétek meg csak otthon ahol lehet tekerni a sok uncsi részt jah és FELIRATOSAN!!!!!!mert szétnevetitek magatokat különben a filmen nem is lehetett így komolyan venni xDD
vendetta87 2012 aug. 14. - 12:06:22
(910/1379)
Nem értem,hogy a 2.részt miért magasztalják fel annyira,amikor ez a 3.rész sokkal jobb volt.Nem mondom azt. hogy rossz film a 2.rész,ahol Joker alakítása tényleg jó, de nem ad át egyfajta érzést,belsõ feszültséget a film, mint amilyet a Batman felemelkedés megad...
A sorrend nálam 1:A sötét lovag- Felemlkedés, 2: Batman Kezdõdik, 3: A sötét lovag
10/10
Black Orchid 2012 aug. 13. - 22:02:28 10/10
(909/1379)
ma láttam moziban. nagyon tetszett. Nolan egy isten. na meg Hans Zimmer elõtt is le a kalappal. Anne Hathaway legjobb alakítása szerintem. Marion Cotillard gyönyörû, de nem volt 10 pontos az alakítása. az Eredetben sokkal jobban jàtszott. a Batman-filmek közül ez tetszett a legjobban. a látvány is fantasztikus. fõleg az amerikai focis robbantós résznél.

***SPOILER*** AKI NEM LÀTTA AZ TÈNYLEG NE OLVASSA EL MÈG KÍVÀNCSISÀGBÓL SE, MERT ELRONTJA A FILMET!!!

az a csavar a vége fele, amikor kiderül, hogy Miranda nem is Miranda, és gonosz, hát az huhh.. arra nem gondoltam volna egy percig se. nagyon tetszett.

***SPOILER***

10 pont!! ajánlom mindenkinek! :)
10/10
axa15 2012 aug. 12. - 20:28:15 10/10
(908/1379)
******Kritika**** apró SPOILER-rel*****

A Sotét lovag után ahol Heath Ledger utánnozhatatlant és felulmúlhatatlant alakított nagyon féltem a folytatástól bár amióta megnéztem azt a filmet szinte minden nap vártam mikor jon már a folytatás, most végre itt van. Christopher Nolan nem okozott csalódást, fantasztikus forgatókonyv kellett apránként kidolgozva ehez és nagyon sok munka a film készítojitol. Joker után valami nagyon utos kellett hogy képesek legyenek még meglepni és elgondolkodtatni az embereket. A torténet tényleg jól kidolgozott, figyeltek a részletekre, semmi sem hiányzik, nincs olyan szál amit egyszeruen nem értenénk meg vagy nem lenne kibontakozva. Minden részlet pontosan osszeforr és keresztezi magát. A karakterek mint szereposztására és tulajdonságára, kilétére tokéletesen odafigyeltek. Gordon és Fox hozzák a formájukat, Alfred képes meglepni a nézopontjaival és a hozzáállásával amkeit Bruce-al is tudat és elgondolkodtatja a nézoket is. A macskano, Anne Hathaway alakításával kedves kis frissességet hozott az eddigi komor hangulathoz ami nekem nagyon teccett. Blake a szukséges okos újdonság aki mégis titokzatos és úgyhiszem az eggyértelmuseg ellenére néha nehéz volt a számomra nem belegondolni nincs e valami kis sotét titka a jófiunknak...de ez még a jovo zenéje. A brilliáns fordulatokban és meglepetésben gazdag befejezés megelégedést hozhat a rajongóknak és fontos hogy volt még mivel meglepni bennunket. Mind ami Miranda Tate-et, Bane-t és az elso reszbol húzódó Ra´s Al Ghul szálat osszekoti és megérteti velunk, ahogy az apró részek osszekapcsolódanak és nem ossze-vissza vannak kitalálva kituno munka. A film minden perce tartja a feszultséget és a kíváncsiságot, nem untató ami elég nehéz 165 precen át. A végszó és az utolsó jelenetek szomorú és boldog érzelmekkel keverve illoek a legenda befejezéséhez ugyanakkor az a bizonyos Robin-szál sejtetni mer valami fajta folytatást. Hans Zimmer akit személy szerint az eggyik legfantasztikusabb zeneszerzónek tartok is újra kituno munkát végzett, minden pillanathoz a tokéletes hangot csatolva. Osszességében egy újjabb tokeletes alkotas ez a film. Azért fontos elmondani hogy bár méltó folytatása ez a Sotét lovagnak de felulmulni nem tudja. Heath Ledger alakítása beleégett a tudatunkba... de csakis ézért 9.9/10
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 12. - 10:29:04 8/10 Előzmény Bsmarcona
(907/1379)
azért tetszett jobban mert az a legjobb :D
9/10
ewcsi 2012 aug. 11. - 23:22:06 9/10
(906/1379)
Nekem nagyon tetszett a film. Azt hittem, hogy nem fogom kibírni ezt a 2 és fél órát, de óriásit tévedtem. Egyáltalán nem volt unalmas, egyszer sem néztem az órámra. A karakterek kidolgozása is tetszett, fõként az hogy nem ömlesztették az információt, hanem apránként tudtunk meg a szereplõk életérõl dolgokat. A végét is nagyon ügyesen oldották meg, mindenki megtalálhatja a számára legkedvesebb befejezést. Méltó folytatás -és befejezés- volt, de a 2. részt semmi sem múlja felül. 9/10

***SPOILER***
Bár nem tudom, hogy mennyire számít spoilernek, de engem Miranda Tate "pálfordulata" döbbentett meg leginkább.
***SPOILER VÉGE***
raczkia 2012 aug. 09. - 19:47:06
(905/1379)
Méltó folytatás az elõzõ két rész után. Nekem a második csak azért tetszett jobban, mert benne volt szegény Heath Ledger, akit nagyon szeretek. Összességében jó volt 10/9.
8/10
Bsmarcona 2012 aug. 09. - 19:09:30 8/10
(904/1379)
Remek akciófilm ez is, de az elõzõ Sötét Lovag vhogy jobban tetszett.
Killjen 2012 aug. 09. - 13:56:01 Előzmény fr33
(903/1379)
"Dark Night" xdd ezen jót röhögtem:D
9/10
kypD 2012 aug. 09. - 11:56:04 9/10
(902/1379)
Szerintem is nagyon jó film volt, bár hiányzott nekem egy kicsit a második részbõl az a plusz. Azt hallottam, hogy az embereknek második nézés után még jobban tetszik a film, talán én is ezt fogom tenni még nem tudom.
A történet jó volt, az új karakterek nagyon tetszettek, Macskanõ(bár talán a filmben egyszer sem hivatkoznak rá így), Bane is jó volt, és persze John Blake is, bár én már a film elsõ negyedénél kezdtem sejteni, hogy ki is lesz õ valójában...
A mai sz.r filmeknél mindenképpen jobb alkotás, de a kettõt azért nem múlta felül, de nem is lett rosszabb annál, a filmek színvonalát megtartotta és jó befejezése lett a trilógiának is. Az elsõ résznél jobb, de a másodiknál már nem, de mindenképp érdemes megnézni.
EszterKinga 2012 aug. 09. - 11:40:58
(901/1379)
A Cinema City vetítõgépe pedig pont akkor mondta be az unalmast, amikor meg akartuk nézni a filmet: ott ültünk már húsz perce a sötét mozivászonnal szemben, amikor közölték velünk, hogy várnunk kell (?!), majd végül csak a következõ vetítést tudtuk megnézni, ami egy és negyed órával késõbb volt. Szóval gratuláció nekik is. Ettõl függetlenül én örülök, hogy láttam ezt a filmet, bár lány létemre nem vagyok túl nagy szakértõje sem a mûfajnak, sem önmagában a Batman képregénynek, így kevésbé tudtam szakértõ szemmel megítélni a dolgokat. Azért azt én is észrevettem, hogy Bane karaktere nem az igazi, valahogy hiányzott belõle valami, ami igazán eredetivé teszi, de azért én így is végigizgultam a filmet, és szívbõl szurkoltam a sármos Batmannek :) Briliáns jelenetek voltak benne, és nagyon jónak találom, hogy ilyen emberközpontú az egész trilógia, és nem csak az akció viszi el a hátán a filmet. Jó ilyet is látni az amerikai sikerek között, amiktõl egyébként nem mindig vagyok elragadtatva.
Írtam is a filmrõl egy szubjektív merengést, akit esetleg érdekel, és nem zavar, hogy nem "szakmabeli" nézõpontból készült, itt találja: http://utoiratmargora.blogspot.hu/2012/08/bubajos-deneverek.html
nézõ01 2012 aug. 09. - 09:45:56
(900/1379)
Nem a filmrõl szeretnék zengeni, mert az jó volt, sõt kicsit jobb is, mint vártam. Nem merültem utána filozofikus mélységekbe, de nem is azért néztem meg. Viszont a Corvin mozi elmehet a ..........................-ba! Még csak telt ház sem volt és már a film közepén csorgott mindenkirõl a víz. Se légkondi, se szellõzés. Úgy ültünk már a végén, mint aki szaunába ment, csak magán felejtette a ruháit. Az utcán kb. 10 fokkal volt hûvösebb, mint a teremben... Tessék kérni 50 Ft-tal többet azért a jegyért, ha nem telik áramra. Még egy öreg vidéki moziban is van ventilátor.