8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 09. - 07:29:26 8/10
(899/1379)
az idõk végezetéig? azért neki nincs halhatatlanság képessége XDD
ulqui11 2012 aug. 09. - 01:12:59
(898/1379)
Mit is írhatnék,nem lett rossz film,de azért hagy kívánnivalót maga után.
A fõellenség itt nem igazán magaslott ki(bár mint kiderült ugye nem is igazán Bane volt a fõkolompos),és a kezdeti keménység szépen lassan hanyatlott,míg a végén megverték,a csaja védte meg,és egyszerûen lelõtték(WTF???)...tehát a karakter kicsit elfogyott a végére,ez nekem nem tetszett.
Aztán a rendõr srácot azért nyomták le a torkunkon az egész filmben,hogy a utolsó 5 percre legyen valami értelme,és bár a végén király,hogy van aki folytatja Wayne örökségét kb az idõk végezetéig,na de ezért berakni a gyereket...és még van egy csomó kivetni való a filmel kapcsolatban amit mondhatnék/írnék,de nem akarom hogy azt higgyék nem tetszett,úgyhogy abba hagyom. xD
De az biztos,hogy nem tudott a film felérni a Sötét Lovaghoz,nem folyt úgy a cselekmény,darabos volt,és talán túl sokat is akart Nolan,ami a visszájára fordult.
10/10
spanni27 2012 aug. 08. - 18:24:22 10/10
(897/1379)
Én tegnap néztem meg, szerintem szuper film, fõleg a mai gyenge mozifilmek között. A Transformers egyik részét bírtam csak megnézni, ez ahhoz képest jóval pörgõsebb és izgalmasabb volt. 10/10
1/10
zord01 2012 aug. 08. - 16:53:18 1/10
(896/1379)
Egyéb iránt úgy ültem be a filmre, hogy biztos voltam benne, hogy nem fogják tudni tartani az eddigi színvonalat, és még ehhez képest is csalódás volt.
A drámai jelenek annyira elcsépeltek voltak, hogy röhögtem rajtuk, a poénok annyira szarok, hogy sírtam (jé... így belegondolva végül is csak kijön egy jó film a végén), amikor pedig olyan elcsépelt, lepusztult xar fordulatokkal tömték a fejünket, hogy *** spoiler *** másodpercekkel a bomba robbanása elõtt Gary Oldman elejti a zavaróadót, akkor kis híján felálltam, és kimentem a terembõl. Csak azért nem, mert nem akartam ott hagyni a spanokat.
A film meg csak annyira volt kiszámítható, hogy a végét elõre lehetett tudni, mivel Alfred a film közepén már lelõtte, hogy mi lesz a film vége. És minden más pont ennyire volt kiszámítható a filmben.

Nagyon szánalmas volt, a végén már szét kellett tépjem a kólás poharam, hogy ne kezdjem a fejemet verni az elõttem lévõ ülésbe, mert annyira szrrrrrrrrrrrrrrrr volt.

Pedig én kurva nagy Batman fan vagyok és a Joel Schumacher-es ámokfutást leszámítva mindegyiket szerettem. Na ez kb pont olyan xar volt.
1/10
zord01 2012 aug. 08. - 16:44:27 1/10
(895/1379)
Nagyon rossz film volt, csak azoknak ajánlom, akiknek bejönnek a nagy tömegeket mozgató látványfilmek.
Az elõzõ két rész lendületébõl semmi nem maradt.

A forgatókönyv egy nulla, a legtöbb színész pedig vagy nem kapott lehetõséget a színészi játékra (Bale, Freeman, Caiin), vagy kifejezetten tehetségtelenek (pl Hathaway, ezúttal meglepõ módon Oldman is).
Batman bukása nem elég drámai, a felemelkedése pedig annyiból áll, hogy a nagy eszével képtelen kimászni egy lyukból, de addig edzi magát, míg magasugró világbajnok nem lesz (mindezt úgy, hogy amúgy nincsenek is porcok a lábában, hehe, röhej).

Szóval mind a forgatókönyv, mind a színászi játék (pontosabban annak hiánya) egy nagy nullává teszi egyenlõvé a filmet, és a valaha volt legméltatlanabb befejezõ epizódok egyike.

Szánalom. Nem érte meg a mozijegy árát, és ha valaki azt mondja nekem 2 éve, hogy én valaha ilyet fogok mondani az új batman trilógiáról pofánverem. Mégis itt tartunk...
9/10
GéPLovaG X 2012 aug. 08. - 13:35:54 9/10
(894/1379)
Bûnözésnek több formája van. Itt a láthatatlan bûnözésen volt a hangsúly. Nem véletlenül mentek neki a gazdag rétegnek a filmben. Eltûntek a klasszikus értelemben vett bûnözõk/gengszterek, de a helyükbe léptek a hivatali és egyéb mocskok. Ez megy a világban és még csak messzire sem kellene mennünk, hogy példákat hozzunk fel.
10/10
Babito 2012 aug. 08. - 11:52:10 10/10
(893/1379)
Nekem nagyon tetszett, elég hosszú volt,mégis végig lekötött. Nagy Batman rajongó vagyok szóval azért nme volt nagyon nehéz lekötni :D Fõleg a feszültséggel teli jelenetek tetszettek. Tényleg feszültség volt a filmben, a színészi játék remek volt, a moziteremben egy-egy lelki drámánál vagy tényleg megrázóbb jelentnél síri csend volt a teremben és senki nem érezte elcsépltnek vagy erõltetettnek a feszültséggel teli részeket. Ez ritka. A kedvenc karakterem akkor is Alfred, ismét remek alakítás volt. Bane terve pedig megrázóan tökéletes volt, aminek tényleg a remény biztosítása adta meg a pikantériáját. Egy kicsit többet szerettem volna látni ezt a karaktert, egy kicsit többet megtudni róla.
Nagyon jól összerakott film és forgatókönyv, sok és szerintem nem könnyen kiszámítható fordulatokkal, és összefüggésekkel mind a sorozat elõzõ részeivel, mind az eredeti DC képregénnyel.
gmanarts 2012 aug. 08. - 09:14:29
(892/1379)
A befejezésben az a nagyszerû, hogy mindenki megtalálhatja benne a saját magának leginkább tetszõ végkifejletet. Többféle értelmezés lehetséges.
denilson 2012 aug. 08. - 01:54:53
(891/1379)
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

Szerintem Bane több jelenetet érdemelt volna, reméltem, hogy jobban kibontják az õ eredettörténetét és a viszonyát Rhas al Gullal és Miranda Tate-tel.

A Batmant elkapni kívánó rendõr teljesen felesleges volt a filmben, de, ha már belekerült, lehetett volna mániákusabb.

Miranda Tate motivációi is elnagyoltak voltak. Bûnözés nem volt Gothamben, az apjára pedig mint mondta, nem haragudott, tehát a személyes bosszú sem hajthatta annyira. Miért nem szállt rá valami bûnösebb városra? Bane pedig mitõl lett ennyire szadista, mikor egész jó ember volt, aki segített egy kislánynak és aztán csak kimentették a kútból? Jokernek jól állt a cél nélküli erõszak, de Bane racionálisabb volt.

Robinnal meg az a bajom, hogy utálom és Nolan is megmondta, hogy nem lesz benne. Örültem neki. És mivel a film nálam alternatív valóság, elképzelem Gothamet Robinnal, Batman nélkül és nem tetszik. Ha rendõr marad, úgy OK.
4/10
Dynamo 2012 aug. 08. - 00:15:02 4/10
(890/1379)
Ha tényleg nem tudod mi volt a filmben a Felemelkedés, akkor szerinttem te véletlenül rossz terembe ültél be, és egy másik filmet néztél végig :).

(Hozzáteszem én is csak 4/10re értékeltem a filmet,de én a fõ cselekményszál logikátlansága miatt + azért mert ha Nolan tényleg nem akar folytatást akkor nem így kellett volna befejezni a legendát.)
3/10
Bond88 2012 aug. 07. - 23:55:23 3/10
(889/1379)
Ma néztem meg 20:15-töl. Szóval még nagyon friss az élmény! 3/10-re értékeltem. 3 pontot azért adtam meg, mert voltak benne jó akció jelenetek.
Félre értés ne legyen hatalmas Batman FAN vagyok! Kisgyerek koromba, ha Batman rajzfilm/film ment a TV-be nem lehetett kirobbantani. Bruce Wayne = Batman örök és mindig gyõzedelmet arat. A gyõzelem meg volt, de Bruce Wayne elveszti a vagyonát és papíron meghalt. Siralmas vég… A címe Rises (emelkedés/felemelkedés) nem tudom mi volt itt a felemelkedés.
Mr.Robin11 2012 aug. 07. - 19:49:38 Előzmény gmanarts
(888/1379)
SPOILER

Pont ez az, hogy bárki lehet. Ezt Batman is közli Gordonnal, meg Blakekel. Hogy nem az a fontos hogy ki van a maszk mögött.
Batman egy szimbólum. Nem 1 ember.
Csekély értelmû medvebocs 2012 aug. 07. - 17:51:17
(887/1379)
A sötét lovag jobb volt,de ez nagyon jó lett.Csak azt sajnálom hogy Heath Ledger nem játszott ez lenne csak a hab a tortán.
Mr. D 2012 aug. 07. - 12:38:14
(886/1379)
SPOILER:

Én speciel jobban örültem volna, ha a csávó nevébõl inkább valamelyik Robin alteregó nevét hozzák ki, mert ez így egy picit erõltetett volt, és nem szeretem, amikor más neveket adnak már régóta létezõ képregény-karaktereknek. Pl elnevezhették volna Robert Blake-nek, John helyett, és akkor a végén a plusz név lehetett volna a Grayson. Ebbõl már összejön a Dick Grayson. De sajnos ezt ilyen szájbarágósan kellett megoldani. :(
gmanarts 2012 aug. 07. - 10:48:10
(885/1379)
SPOILER

Nem az inkább Batman lényege, hogy bárkibõl lehet hõs? Bárki kiállhat a jóért? Batman csak Bruce Wayne lehetett, aki meghalt.
Blake csak Robin lehet. Azért megy be a barlangban, hogy lássuk készen áll a hõssé váláshoz. De ha õ fogja és csupán magára ölti a Batman kosztümöt, akkor nem lesz több a második rész elejei hokimaszkos utánzatoknál.
Csak Bruce Wayne lehet Batman és ezt nem csak a 75 éves matéria filozófiája követeli meg, hanem a pszichológiai axiómák is. Mindenki legyen a saját sorsának a kovácsa. Ez nem jelenti, azt hogy nem szerezhet elõzõ idoloktól inspirációt, de saját identitást kell kialakítania. Batman nem egy újrahasznosítható ceruzaelem.

SPOILER

Nem akarok senkit megsérteni, de elképesztõ, hogy az emberek többsége mennyire nem értette meg a film fõ motívumait.
pisti997 2012 aug. 07. - 10:07:34
(884/1379)
Ez lett a legjobb Batman film, nem tudom sokaknak mért nem tetszik, sokkal jobb mint az elsõ két rész!


Spoiler:
Van aki nem tudja mi lett Selinával, az vagy elaludt végén, vagy más filmet nézett, de Selina volt ott Wayne-el a kávézóban a film végén, amikor Alfred meglátta Bruce Waynet!!!!!!

Nagyon jó, hogy megjelent Robin, így már biztos, hogy Gotham biztonságban van!!!


10/*10
Mr.Robin11 2012 aug. 07. - 01:42:36
(883/1379)
SPOILER

Ez egy hatalmas tévedés. A sötét lovag nem hal meg. Erre bizonyíték, hogy Blake megtalálja a a barlangot és nem mellesleg a legfontosabb a film végén mutatott újra üzembe helyezett reflektor

Csak Bruce Wayne hal meg(távozik Gothambõl). Batman örök érvényû. Nem azért kap szobrot, mert meghal, hanem mert végérvényesen legenda lett.
A filmben is elhangzik többször, hogy bárki lehet Batman. Nem az számít ki van a maszk mögött.

Amúgy az elõbb írt befejezés is tetszett volna. Titkon reménykedtem is a film elõtt hogy Joseph-Gordon Levitt magára ölti a denevérember ruháját, de sajna nem így lett.
Azért azt tegyük hozzá hogy õ egy 165 centis vékonyka srác. Kicsit vicces lett volna, ha Bruce Wayne helyett õ küzd meg Banenel...
Agaton 2012 aug. 07. - 00:10:17
(882/1379)
**** Spoilerek!!! ****


Még jó, hogy nem te rendezted a filmet! :D Amúgy meg ha úgy vesszük A sötét lovag bizony eltávozott, csak Bruce maradt életben. Óriási hülyeség lenne Robint az õ jelmezébe tenni, ráadásul közel sem olyan tapasztalt mint
Bruce, hogy megküzdhessen Átokkal. (magyarosítva a Bane :D )

Igazad van, a végsõ harc lehetett volna epikusabb (bár a hatalmas tömegverekedést ott annak szánták) és kreatívabb.
És tényleg Nolanasabb lett volna, ha Alfed csak néz, de nem tudjuk meg mit.

Viszont akiket felsoroltál (majdnem) mind fontos karakterek, egyáltalán nem szükségtelenek!!!
- Macskanõ - õ hozta újra mozgásba Batmant. Egy nõ. Ahogy az lenni szokott férfiaknál az életben...
- Lázárgúl lánya - õ volt Bane motivációja. Szintén egy nõ. XD
- Madárijesztõ - na az õ bírósági ítéletei, a pazar kis vendégjátéka nélkül szárazabb lenne a film.
- És a távolkeleti börtönkút összes lakója - Õk a legfontosabbak a kulcsjelenetben! Mind szurkolnak a hõsnek,
óriási motivációt adva ezzel a kijutáshoz!

Wayne lesántult nyugdíjasként szintén fontos, megmutatva, hogy bizony õ is csak ember.
A sötét lovag felemelkedése leginkább arra épít, hogy Batman bizony ember, és a tetteket, amiket végrehajtott
nem Batman, hanem Bruce Wanye, az ember hajtotta végre, aki olyan halandó mint bárki más. Bárkibõl lehet "szuperhõs." Errõl szól a film, nem az volt a célja, hogy egy csavaros akcióthrillert hozzanak létre, amilyen a Sötét Lovag volt. Ezt én is sajnálom egyébként, szerintem meg lehetett volna oldani egy arany középúttal, hogy
keveredjen benne a Kezdetek mentalitása, és a Sötét Lovag feszültsége és izgalma. Tökéletes lett volna, így sajna csalódtam.

Úgyhogy talán örültem is volna ha te segédkeztél volna a film akciójeleneteiben. :)
domo.robi 2012 aug. 06. - 22:43:01
(881/1379)
**** Spoilerek!!! ****

Írtam már a filmrõl, jellemzõen negatív kritikát, de azt még nem írtam le, hogy mit hiányoltam. Szerintem Nolannek illett volna végigvinni a "még nem áldoztam fel mindent Gothamért. még nem" irányt, és kinyírni Wayne-t. Az eredeti angol cím "The Dark Knight Rises" azt is jelenti, hogy a sötét lovag feltámad. A "felemelkedés" alapvetõen elhibázott koncepció egy lesérült verekedõbajnok utolsó nagy dobására. Ami után végleg visszavonul. Hát ez nem felemelkedés, hanem hattyúdal. Sokkal jobb lett volna egy legenda feltámadására, újraéledésére építeni.

Jobb lett volna, ha egy kétszer olyan hosszú, epikus verekedõs jelenetben Bane megölte volna Wayne-t, és ezzel a Batman ideának is véget vetett volna. Legalábbis egy idõre. Ebben a változatban nem a gerinctörött Brucet látnánk fekvõtámaszokat nyomni, hanem Robin gyúrna a pozícióra, és venné át lassan a helyi ellenállást Gordon irányításával, aki ki sem mozdulna a kórházból, hanem szépen haldokolna, és csak mentorálná Robint. Közben Alfred és Fox szépen bevezetnék az ifjút a denevéremberség rejtelmeibe.

A végén pedig a denevérmaszkban már Robin térne vissza, aki megverekedne Bane-nel, és szépen kiütné a szájkosarat a szájából, majd amikor maszk nélkül hörög Bane a fájdalomtól, akkor My Little Pony képregényeket mutogatna neki, hogy még teljesebb legyen a kínzás...:) Na jó, valami fantáziadús végzet kellene neki, pl. egy elektromágneses daru odavonzaná a fémpofáját, és lógás közben kitörne a nyaka.

Utána Robin állna a denevérmaszkban Wayne sírjánál, Gordon játszana a denevérreflektorral, és mindenki tudná, hogy a Batman folytatja, de Wayne visszavonhatatlanul elment. Aztán egy Nolanes csavarral be lehetett volna játszani utolsó jelentnek Alfredet, amint ül a kávézó teraszán, és egyszer csak észrevesz valakit. De, hogy ki az, azt már nem mutatja a kamera...

Akik ebben a változatban feleslegesek lettek volna:
- Macskanõ
- Lázárgúl lánya
- Madárijesztõ (hacsak nem valami lelki gyötrõs szerepben)
- És a távolkeleti börtönkút összes lakója.

Több verekedés, Robin utód szerepének jobb felépítése - több közös jelenet Wayne-nel, Gordon irányító szerepének hangsúlyozása, Wayne lesántult nyugdíjas változatának teljes kihagyása, Lázárgúl vonal teljes kihagyása, és hasonló nyalánkságok jellemeznék ezt a változatot.

Majd ha hívnak, akkor megrendezem. ;)
Mr. D 2012 aug. 06. - 21:58:51
(880/1379)
SPOILER:

Nyilván a Batmantõl kapott Tiszta lap nevû programmal eltüntette magát a nyilvántartásból, és õ is új életet kezdett Bruce oldalán.