10/10
csody 2008 aug. 15. - 12:13:57 10/10
(602/2462)
spoiler****** a filmben azon a kompon ahol nem rabok voltak hanem ártatlan emberek voltak olyanok akik úgy szavaztak h nem kéne felrobbantani a rabokat
én tõlük azért vártam el h felrobbantják a rabokat mert szerintük õk csak rabok rossz lelküek nyugodtan meghalhatn ak a világnak nem fognak hiányozni!

viszont a rabotkól meg azért vártam el h amikor a kezébe veszi a fickó a detonátort mert õk "romlott lelkûek" és bizti voltköztük olyan aki már ölt szal neki ez semmiség!
spoiler vége

lehet h paraszt vagyok és szemét de én nagyon vártam h majd joker elvégzi a piszkos munkát és mind a kettõt felrobbantja:D
10/10
serpos 2008 aug. 15. - 07:58:24 10/10
(601/2462)
hát nem is tom.
***SPOILER***
Joker sztem hazudott,és ha megnyomták volna a detonátort,saját magukat robbantották volna fel,nem pedig a másik hajót.
***SPOILER VÉGE***
de ezt már vki írta elõttem.
UI.:Én nem robbantottam volna fel rabokat.
fucker74 2008 aug. 15. - 01:29:53
(600/2462)
Csak 1 kérdés?Szerintetek a valóságban sem sikerült volna a
Joker ,,teszt" a kompokkal?
9/10
Black Adam 2008 aug. 14. - 23:59:22 9/10
(599/2462)
Úhh, 21:00-kor kezdõdött a film és fél 12-kor ért véget, nagyon hosszúnak tünt, de ugyan olyan hosszú, mint a Begin. De végülis nekem tettszett, hogy a kétarcút nem külön részbe rakták. A zene ismét nagy volt, nem volt benne nagy változás, de ez most nem is volt nagy baj... Szegény Heath-et sajnáltam, de nagy az alakítása, mindenkinek nagy volt.
Valójában csak annyi bajom volt, hogy hosszú volt, de ez nem is "baj". Nagy Akciójelenetek, nagy robbanások, egy kis humor, romantika, minden volt, nagyon jó film.
MOZIban legalább egyszer mindenkinek meg kellene néznie!
Mozibubus 2008 aug. 14. - 17:39:30
(598/2462)
Én is vártam már a filmet, mint elõttem jópáran. Nem premieren néztem meg, elõtte inkább kicsit tájékozódtam, olvasgattam a kommenteket, visszajelzéseket.
Sok jót hallottam róla,e gondoltam elmegyek, ennyien nem tévedhetnek nagyot, biztosan megéri a pénzt.
Tegnap este óta nem változott a véleményem a filmrõl (az emlékek azért szépülnek...:).
Nem volt rossz a film, de nem "játszotta" be magát a kedvenceim közé. Aki végre szeretne látni egy színvonalas filmet, az mindeképpen üljön be rá. Megéri...
Heath Ledger tényleg jól játszotta Joker szerepét, bár nem tudom Jack Nicholsonnal összehasonlítani, mert nem láttam az õ filmjét. Bale szintén jó színész, nekem a Tökéletes trükk volt az elsõ film, amit tõle láttam, nagyon tetszett. Most is jól játszott.(Az elõzõ Batmant nem láttam)
Trükkök jók, a jelentekkel is profik, de a történet...
***SPOILER***
Nekem a Pókember 2 cselekménye ugrott be rögtön, amikor Batman fel akarta adni. Hasonló a kettõ szerintem, még ha nem is ikrek.
A bohócos bankrablás az elején nagyon el van találva.
***SPOLIER END***
Az egész filmbõl süt, hogy amerikai.(Jó és rossz értelemben egyaránt.)
Mindezek ellenére, bátran tudom ajánlani, elsõre mindeképpen moziban...
10/10
delpiero10 2008 aug. 14. - 15:01:44 10/10
(597/2462)
Elõször is szeretném elõterjeszteni ,hogy én már hónapok óta vártam a fílm ,napról napra úgy 7-8 szor néztem meg az elõzetesét és már ekkor óriásira nõttek az elvárásaim. Aztán kezdtem infókat is gyûjteni rólla -ó,meg háttérkép , képernyõkímélõ és hasonló nyalánkságokat ,hogy kellõen ráhangolódjak.-ennyit arról ,hogy mennyire tûkön ûlve vártam.

A mûrõl:
Mikor bementem az uncsimmal a moziba és elkezdõdött a Batman szinte katarzisba kerûltem és ez végig megmaradt ,nemcsak a fílm végéig ,hanem még azután is egész este.

A szereplõkrõl:
Sötét lovag(Batman) - Christian Bale:
Vele kezdeném elvégre õ a címszereplõ. Roppant jól alakította a szerepét, gyakorlatilag ott folytatta ,ahol a Kezdõdikben abbahagyta. Nagyszerûen magáévá tette a karaktert és végig érezhetõ volt ,hogy mennyi mindent élhetett már át azóta ,hogy az lett aki.

Rachel/ Maggie Gyllenhaal - Nolan ezúttal egy jóval kiforrottabb színésznõt "kapott" Rachel szerepére.
Igazából neki inkább a fõ karakterekre való érzelmei miatt érdekes a szerepe ,mert a 2 lovagra nagy hatással van a szép ügyésznõ.

Lucius Fox és Alfred / Morgan Freeman és Michael Caine : Gyakorlatilag Rachel mellett õk ismerik igazán Bruce Wayne és Batman igazi arcát is.
Alfred szerepére tökéletesebb embert nem lehetett volna találni ,mint a nagyszerû angol színészt ,aki a fílmben törõdik Bruce és a Denevér lelkével is ,nélküle szinte elveszne a "hõs".
Freeman is nagyszerû ,mint a technikai agytröszt aki intézi a cégek ilyen jellegû munkáit és ezzel segíti a fõnökét mindkét fronton. Az elsõ rész után több szerepet kapott ,így sokkal többet látunk a naygszerû fekete öregúrból.

Gordon rendõrfõnök/Gary Oldman
Az elsõ részben nekem õ lógott ki a leginkább, kicsit mintha nem lett volna elég tere ,hát itt õ is megkapta ezt Nolantõl ,ami rá is ,akárcsak Freemanra javúláshoz vezetett és kivállóan alakított rendõrt és a családját féltõ apát is.

Salvatore /Eric Roberts : Veszem a bátorságot és õt is megemlítem . Én sosem szerettem õt ,szinte minden fílmjében utáltam ,de itt õ is kiválló. Valahogy elhiszem , hogy õ egy maffiavezér és nem csak egy irritáló antiszinész ,ezek után rólla is jobb véleménnyel leszek. Az arcmimikája különösen meglepõ volt tõlle és kiválló.

Harvey Dent(két arc) / Aaron Echart: Õt korábbi fílmjeiben sosem figyeltem igazán, amolyan jó kis mellékszereplõnek tartottam ,ám itt igazán megmutatta mit is tud. Szerintem élete alakítását hajtotta végre (bár minden fílmjét nem láttem).Szinte sziporkázott minden jelenetben ,az agya forgását mintha látni lehetett volna a vásznon keresztûl is. Nolan egyik legnagyobb húzása ahogy õt alkalmazta a fílm egésze alatt.

A rendezõ ,hogy volt képes ennyi nagy nevet és ennyi fílmes karakter egyszerre kezelni ,ráadásúl úgy ,hogy mind-mind fontos láncszeme a nagy egésznek szerintem ehhez a legfontosabb eleme egy ma már sajnos elhúnyt személy volt ,aki nem más mint:

J O K E R /Heath Ledger : Bizony ,gyakorlatilag õ tartja össze a fílm képét és a karakterek összességét. Õ áll Batman és Harvey között, õ mozgatja a szálakat ,õ hozza létre két arcot (ez egy bizonyos ügyésznõre is igen kihat:) .
Gotham minden polgárát rettegésben tartja ,és pont annyit mutatkozik a fílmben amennyit kell. Zseniális! Ledgerrel igazából sesem volt semmi bajom ,de sok fílmjét rosznak tartottam (élem a Grimmel). De itt Õ viszi a pálmát ,gyakorlatilag senki nem érti ,hogy õ mit és milyért cselekszik ,pedig a választ tudják: a Káosz élteti ,de hogy mi módon azt az agyábe zárja. Nem érdekli a pénz ,csak az ,hogy legyen kivel szórakozni és rettegésben tartani ,figyelni ,hogy az embereknek mi-mire a reakciója. Valamint õ hozza a legtöbb poént és humort is a fílmbe (nemcsak szép mosolyával:).
A beszólásain hatalmasakat nevettem ,ahogy az mozgásán is.
Tudom sokan írták már elõttem ,de énis csak csatlakozni tudok azokhoz akik Oscart követelnek neki, és nem(csak) a halála miatt ,mert ettõl nyílván nem lehet elvonatkoztatni ,de amit ebben a fílmben mûvel az tény ,hogy utánozhatatlan és BRILLIÁNS!!

A zene magávalragadó ,gyakran hallgattam elõtte is külön a zenealbumát ,de ezitán mégtöbbet fog nállam duruzsolni a klasszis zeneszerzõ(k) mûve.

A látványról (is) csak felsõbb fokban érdemes beszélni ,nem gondoltam ,hogy az elõzetesben szereplõ kamionos felborítás csak 1 lesz a látványosabbnál-látványosabb jelenetek közzûl ,pedig szinte csak egy cikk benne.
Tank(auto) ,motor,bazooka,kés,puska,busz,kamion, -ezek és még sok más is rentgeteg akciócsokorba van fogva.
A történet eszméletlen ütõs és kreatív ,telis-tele meglepetésekkel.

Az év fílmje! Ez (nemcsak nállam) kétségtelen.
Máris klasszikusnak tartom ,ami semmit nem von le a KEzdõdik érdemeibõl ,mert az igencsak kellett ahhoz ,hogy a Sötöt lovag ilyen hatást váltson ki. Az egyik legkiforottab történettel, szererplõkkel akciókkal(amelyek alig kaptak szerencsére CGI effekteket-amin így még zseniálisabb) ,és nagyszerû zene teszi tökéletes fílmmé és óriásira emeli a hangulatát!
Nem is tudom van -e hasonló a mûfajában ,bár szinte új mûfajt teremtett ,de ha mégis képregényfílmnek tekintjük akkor biztos ,hogy ez a világ legjobbja!

Utoljára moziból ennyi gondolattal talán a Halálsoron címû zseniális mû után jöttem ki ,na ez is az!

U.i.: Why so Serious??

:)
waterdrag 2008 aug. 14. - 12:56:51
(596/2462)
sztem csak azért érzékeljük h elõtérbe lett rakva JOker,mert jó volt ajátéka,jobb mint a többi fõszereplõek mondható színésznek,de sztem viszonylag egyenlõség volt a karakterekek között

spoiler,gen az elsõ bohócos jelent nagyon ütõs,nem az akció rész miatt,hanme a megoldásért.amikor meg hallottam ledger hangját már vihogtam magamban..mondom ebbõl mi lesz.. :D
cirmoska.nz 2008 aug. 14. - 09:51:33
(595/2462)
Nekem is az tetszett hogy nem is annyira Batman volt csak a középpontba, hanem inkább Joker. Érdekes megközelitése volt ez a filmnek.

Tetszett a film eleje, ....spoiler... mikor a bohócok egymást ölték meg a pénz miatt....Az meg elég brutál volt (de morbid :) hogy a börtönbe a férfi hasába csöngött a telefon, vagy bomba volt? már nem emlékszem (1 hónapja láttam és moziba még mielõtt valaki azt mondaná hogy letöltöttem és ezért nem emlékszem már pontosan)
spoiler vége.
10/10
henisz 2008 aug. 14. - 09:20:30 10/10
(594/2462)
Elõzõ hét csütörökön néztem meg A Sötét Lovagot és nagyon tetszett. Tetszik az a koncepció amit Nolan alkalmazott: háttérbeszorította Batman emberi alteregóját, és ezzel szemben elõtérbe hozta Joker karakterét.

Szerintem arról vitázni, hogy Heath Ledger mennyire volt jó színész teljesen fölösleges, mert aki ismeri a munkásságát az is tudja, aki meg nem annak úgy is mindegy.:)
cirmoska.nz 2008 aug. 14. - 04:47:06
(593/2462)
Köszi hogy egyet értessz velem!!!! én is igy gondolom. És nem érzem magam se primitivnek, se bunkónak! Film tisztelõ, ember tisztelõ nõ vagyok. És nagyon rosszul esett hogy más leszarozik, meg primitivezik....fõleg férfi létére ilyen szépen beszél....
cirmoska.nz 2008 aug. 14. - 04:43:55
(592/2462)
Egyébként gratulálok a gyönyörü, válogatott szókincsedhez!!!!! Téged olvasva férfi létedre nem tudom ki a nagyobb primitiv!!!! és akkor finoman fogalmaztam. Hogy lehet igy beszélni másról? Még akkor is ha nem értessz mással egyet (fõleg úgy hogy félre is érted amit irt). Ehhez csak én tudok gratulálni!
cirmoska.nz 2008 aug. 14. - 04:39:26
(591/2462)
Maradjunk annyiban (ki is a primitiv?) én nem személyeskedtem senkivel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kettõ: akinek nem inge ne vegye magára azt amit irtam, mivel teljesen más értelme volt mint amirõl te vagdalódzól!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Három: kissé eltúlzod és kiforgatod a szavaimat, ezt meg kinem állhatom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Négy: én imádtam Ledgert!!!!! (primitiv bunkón a médiát értettem például vagy azokat akik más halálából hasznot húznak kedvesem)

Végezetül pedig jó lenne ha máskor végig gondolnád elõbb ki mit irt, aztán mondanál véleményt, mielõtt lebunkóznál ok nélkül valakit!!!!!! Köszi!
waterdrag 2008 aug. 13. - 23:13:59
(590/2462)
félve mentem elma megnézni..már elõre túl jónak állítottam be a sok kiritka alapján H.L. játékát,de kivételesen nem csalüdtam,lenyûgõzõ alakítás..rajta kivüli részek nagyjából kiszámíthatóak és olyannak aki nem rajong a sok akcióért)(mint pl én) talántúl sablonso és unalmas,de amint feltûnik joker egaszerûen nem tudok nem oda koncentrálni..most érett be igazán H.L. és erre nem meg hal?irónikus..
9/10
mrt 2008 aug. 13. - 18:16:33 9/10
(589/2462)
Ma láttam a filmet, és Joker tényleg fenomenális (:
10/10
hErO 2008 aug. 13. - 16:09:30 10/10
(588/2462)
ok, nem szóltam
10/10
csody 2008 aug. 13. - 15:44:47 10/10
(587/2462)
Ahogy olvasom ezeket a véleményeket azon gondolkozok h akik azt írják h "pocsék" színész volt h vajon õk jobban el tudták volna játaszni azokat a szerepeket ...vagy talán itt magyarországon van olyan színész aki sokkal jobb nálla? (nem hiszem)

ha annyira szar színész lenne nem hinném h megkapta volna ezt a szerepet és ha annyra pocsék lenne az ahogy játszik akkor nem tejesített volna így a batmanben ha valaki azt mondja h ez hülyeség én csak védeni akarom akkor azt mondom igaza van mert szerettem hetah ledgert az egyik kedvencem!!
de ha valaki azt mondja h nem jó színész akkor miért ismert ennyire a neve? szerintem nem azért mert meghalt vagy csak mert most nagyot alakított a batmanben! persze lehet ez is hozzá tartozik az ismertségéhez de szreintem a halála elõtt is már nagyon sokan ismerték és szerették és jó színésznek tartották!
10/10
Les 2008 aug. 13. - 15:33:15 10/10
(586/2462)
mert félrenyomta, de õ mondta 6 vagy 7 pontot adna.
10/10
hErO 2008 aug. 13. - 15:32:24 10/10
(585/2462)
Visszaolvastam a hozzászolásaidat (egy darabig) de nem találtam meg h végülis miért adtál 1 csillagot a filmre?
Csak érdekel...

Én ma néztem meg másodszor. Most már látom h Maggie Gyllenhal télleg jól alakított csak éppen nem passzol hozzá ez a szerep. Rachelnek vmi fiatalos csajt kellett volna keresni. De mivel Rachel nem túl fontos karakter nem nyomott annyit a latba.
Zempy 2008 aug. 13. - 15:27:54
(584/2462)
Jól van, inkább rád hagyom
Zempy 2008 aug. 13. - 14:43:05
(583/2462)
A "pocsék" azért túlzás. Nem árt megjegyezni, hogy elég fiatal volt még, éppen kezdett komolyan beindulni a karrierje. Nem volt eddig sok film, amiben lett volna alkalma megvillogtatni a tehetségét! Nem csak a színészen múlik ám: ha a szerep éppen komolytalan vagy felületesen megírt, abból kihozni sem lehet sokat. Talán, ha él még pár évig, már megváltozna a véleményed.

Szerintem sem volt zseni meg géniusz, mint amiket újabban olvasok róla, de nem hiszem ,hogy bármelyik filmjében leszerepelt volna. És bárki bármit mond, meg utálja azt a filmet: a Brokeback Mountain-ban nagyon jól teljesített.