Téma: A suttogó

7/10
Lanka 2008 máj. 08. - 20:18:35 7/10
(18/118)
Szerintem könyvben sokkal jobb volt! Persze a film is nagyon szép meg minden, de a könyv... :-P ajánlom minden lóbarátnak! nagyon szép és megható történet...
maid 2008 máj. 06. - 15:56:00 Előzmény Pancsa92
(17/118)
"És örülnék neki ha vki aki olvasta a Nick Evans könyvet megmondaná hogy érdemes e elolvasni,vagy nem különbözik sokban a filmtöl?"

Érdemes elolvasni. A történet összességében egyezik, de a vége korántsem... De nem szeretném lelõni.
Vanipipi 2008 ápr. 09. - 15:05:58
(16/118)
Mikor elõször láttam,én elbõgtem magam...:)
Amugy nagyon szép,nagyon jó film!
Dorkateo 2008 jan. 12. - 12:10:54 Előzmény mezsge
(15/118)
Igen, rosszul bántak velük!
A filmforgatásokon csak hosszú évtizedek alatt sikerült elérni, hogy az állatokkal humánusan bánjanak, ne kényszerítsék, félemlítsék meg õket a szereplésük érdekében. Van néhány ügyes állattulajdonos, aki szépen betanít dolgokat a kedvencének, de ez a ritkább. A többit bizony belekényszerítik a helyzetekbe.
Nézz meg egy- egy jelenetet, ha sok benne a vágás, ami nem az operatõr/rendezõ stílusából fakad (Redfordra nem jellemzõek a túl gyors snittek), akkor valószínûleg nehezen tudták rávenni az állatot, hogy azt csinálja, amit szeretnének.

A lónevelésen lehet vitázni sokat.
Egy ismerõsöm jól elveri a lovait, ha nem fogadnak neki szót. A gyerekeimet ezért nem merem beengedni a boxába, mert félõsek, kiszámíthatatlanok a lovai. Másik ismerõsöm nem veri a lovait, de annyira megtetszett neki a Monty-módszer, hogy elkezdte megtanulni, alkalmazni és nagyon meglepõdött rajta, mennyire megváltozott a viszonyuk. Amivel korábban óvatos volt, arra ma már alig kell figyelnie.

Biztosan nem kínozták a lovakat a forgatáson, de nem is alakalmazták a szelíd módszereket, ami kétségessé teszi, hogy mirõl is szól a film. Nagyszerû, amerikai, drága prudukció.
Csak nem igaz, hogy a suttogóról szól, köze nincs a szelíd, Equus-nak is nevezett módszerrõl.
Pedig ezzel dicsekszik.
Noncsa 2008 jan. 05. - 23:43:50
(14/118)
Nekem is nagyon tetszett, bár nem vagyok egy Redford-fan, de hogy egy táncba ennyi érzést belevinni, és le is filmezni!
az egész film megható és szép, scarlett pedig még nagyon hamvas :) Olyan hangulata van az egésznek, hogy akárhányszor meg tudom nézni
10/10
mezsge 2008 jan. 05. - 22:51:26 10/10 Előzmény Dorkateo
(13/118)
ezt hogy érted, hogy: "Monty, akinek nem tetszett, ahogy a forgatáson a lovakkal bántak"

rosszul bántak velük?
Dorkateo 2008 jan. 04. - 18:57:43
(12/118)
A könyv, amit Monty írt, tényleg nem a film alapja. Nyilván nem fogalmaztam elég pontosan.

Egy újságíró írt róla könyvet, ami nagy siker lett, ennek a jogait vette meg Redford és meghívta szakértõnek Monty, akinek nem tetszett, ahogy a forgatáson a lovakkal bántak.

A filmet többször is láttam, mert kedvelem Redfordot és a gyerekeim lóimádók, csak amióta ezt hallottam Montytól, azóta rossz a szájízem, ha belenézek.
Persze tetszik a film, csak a realitásérzékem tiltakozik, ha éppen ennek a filmnek a hátterében nem korrekt a viselkedés.
De hát ilyen a világ...Hollywood
Pancsa92 2008 jan. 04. - 16:48:21 Előzmény Dorkateo
(11/118)
Bocsi lehet én értem félre,de a Monty Roberts féle könyv az nem ugyanaz amiböl a filmet csinálták.
Robertsnek ehhez a történethez semmi köze.
Én olvastam azt a könyvet, és az egy életrajzi mû,a film pedig nem.
Szerintem nézd meg a filmet,nekem nagyon tetszett.


És örülnék neki ha vki aki olvasta a Nick Evans könyvet megmondaná hogy érdemes e elolvasni,vagy nem különbözik sokban a filmtöl?
Elõre is köszi!
Dorkateo 2008 jan. 01. - 01:00:59 Előzmény mezsge
(10/118)
A film nekem is nagyon tetszett, Redfordot mindig szeretem.
Csak sajna igaz a hír: a valódi suttogót, akirõl a könyvet írták (Monty Roberts) sajnos meg sem közelíti, mármint a forgatáson sajnos nem bántak túl humánusan a lovakkal, egyáltalán nem alkalamazták az equus-módszert.
Monty azóta is kifejti mindenhol a véleményét errõl és nem támogatja a filmet. Mivel Amerikában járunk így a jogok másé lettek és nem szólhatott bele, hogyan csinálják. Felkérték ugyan, de amikor látta, mi zajlik a forgatáson, otthagyta õket.

Azóta nem néztem meg, pedig fel van véve.Még õrlõdöm...
Brambilla 2007 dec. 31. - 01:16:10 Előzmény anna2008
(9/118)
Simán berakhatták volna nyolc órára is, de úgy látszik, nálunk egy jó film nem kezdõdhet el fõmûsoridõben, akármilyen hosszú is.
Egyébként a ma esti kínálat elég erõs volt. Nálam ez a film vitte a pálmát, de méltó vetélytársa volt a Jó reggelt, Vietnam! és az Utolsó Mohikán is.
Mi lett volna, ha tv2-n meg megy a Képírók?
9/10
anna2008 2007 dec. 30. - 19:29:09 9/10
(8/118)
Én is a nyolc órási kezdetre szavazok...
Tavaly is így volt, hogy berakták nagyon késõre...
Óz 2007 dec. 30. - 16:09:33 Előzmény ciccus92
(7/118)
Én is bármikor leülnék megnézni. Mármint bármikor este nyolcas kezdettel. De ezt el kellett tenni jó késõre, hiszen hogy jön egy Robert Redford például egy Stohl Bandihoz nem? Van ám értékrend rendesen ... Szóval sajnálom, hogy a késõi kezdet miatt errõl (is) lemaradok.
lilcso 2007 dec. 30. - 14:32:21
(6/118)
néha kicsit csöpög, de összességében szeretem.
korpikorpi 2007 dec. 30. - 10:19:17
(5/118)
igazi pszichológiai tanulmány..... a film kezdetén mindenki sérült valamilyen szinten, s mindenki megtalálja a kiutat, azaz önmagát. gratula
ciccus92 2007 szept. 22. - 15:40:55 Előzmény mezsge
(4/118)
bármennyire is hosszú film,én bármikor szivesen leülök újra és újra megnézni. :)
10/10
mezsge 2007 aug. 02. - 23:11:38 10/10
(3/118)
szerintem is remek egy film, a zenéjét is imádom :)

ellenben egy nagyonnagyon állatbarát, biosz-kémián végzett ismerõsöm azt álllította, hogy nem éppen így folyik egy ló újraszelídítése.. meg a könytõl is eltér egy picinyt.. én nem tudom, de nekem a film légköre, meg hangulata nagoyn bejött! :)
Csengussz 2007 ápr. 26. - 21:42:59
(2/118)
Szerintem is nagyon-nagyon csodálatos film, a kedvencem!!!!!!:-D
Mikor elõször néztem nagyon meghatott de azóta már vagy 10-szer láttam és sosem unom meg.
Imádom a lovakat de legfõképp Amy-t,szeretek lovagolni,lovastornázni.A lovaim a második családom:-D
!!!!!!!!!!!!!!Lovak!!!!!!!!!!!!!!!! 4ever
Ninazeg 2006 okt. 22. - 15:05:45
(1/118)
Annyira szeretnék egyszer egy igazi suttogót látni... Amúgy is imádom a lovakat, ha tehetném, én is tartanék!