Converse 2009 júl. 11. - 19:43:30
(312/472)
Jók voltak a színészek, volt mondanivalója. Viszont ha egy film nem tudja lekötni az embert és sokszor unalomba fullad akkor számomra nem sokat ér.
10/3
3/10
e.x.i.m.ó 2009 júl. 11. - 16:11:51 3/10 Előzmény Egy a sokból..
(311/472)
nem csak a cigizés hanem maga a felfogása a dolgokróól:S nekem nem tetszett 1x láttam elég is volt, a színészekkel kutya-bajom mert, eljátszották ami kellett de nekem a történet :S nem ajánlom senkinek!!
Egy a sokból.. 2009 júl. 11. - 13:22:18 Előzmény petyaaa6
(310/472)
Én is gondoltam ugyan erre, de szerintem igenis lényeges, mert nem hinném, hogy ez egy véletlen baki lenne,mert a jelenet többször megismétlõdik..Inkább azt ugallja, hogy a nõ ez által is ignorálja a gyereket,hisz a férjének is azt mondta a konyhában, hogy eddig megpróbált tudomást nem szerezni arról, hogy terhes de mégis úgy van. .. S az által /is/, hogy cigizik bizonyitja magának, hogy "mi sem történt.."
Egy a sokból.. 2009 júl. 11. - 13:16:39
(309/472)
Én kétszer néztem meg a filmet, az eredeti+felirat változat jobban tetszett. Elsõ nézés után, teljes mértékben a nõ mellett álltam,hogy igen õ volt az egyetlen aki igazán próbalt tennni valamit a reménytelenül üres életükért. S megint itt egy világmozgató probléma, hogy a valódi életben mi emberek is ilyenek vagyunk, csak siránkozunk, tudjuk is TALÁN mi lenne a jó, mitõl lennénk boldogabbak,de valahogy mégis minden marad a régiben, s igy éljük le egész életünket .
Második nézésem alkalmával ellenkezõ hatást ért el... csak azt láttam, hogy a nõ a hibás, mert õ volt a felelõs saját boldogtalanságáért,ennek ellenére az egész családját bele akarta rángatni.Úgy éreztem a férje tényleg jól látja a helyzetet, és LEHET õ mégis szereti a munkáját stb hisz ha jól emlékszem a felesége halála után is egy számitógépes cégnél helyezkedett el, csak nem a Nox-nál...

Szóval mára már nem is tudom hogy látom ezt az egész problámakört.. mindenestre SZERINTEM azok az emberek akik túl materialisták nem fogják tudni igazán átérezni a filmet, és azoknak nem is fog tetszeni.
Heathcliff 2009 júl. 08. - 02:31:09 Előzmény petyaaa6
(308/472)
A mai amerikai filmekben ritkán dohányoznak. Ezért itt, gondolom, ez kordokumentum értékû utalás, ötvenes évekbeli fíling. Vö. Az ember, aki ott sem volt c. opussal, amelyben Billy Bobot végig dohányfüst lengi körül.
9/10
petyaaa6 2009 júl. 07. - 19:10:19 9/10
(307/472)
különös film..Szerintem "jó". Megnézendõ
Viszont van benne egy dolog,mely nem "lényeges" ..de szerintem borzalmas, Nõ terhessége alatt simán cigizik ?
Borzalmas.
10/10
benyovszkytunde 2009 júl. 07. - 09:19:49 10/10
(306/472)
Tökéletesen egyetértek!(ez durva...)
4/10
karabaszmarki 2009 júl. 02. - 23:50:37 4/10 Előzmény beo71
(305/472)
Egyetértek Deo-val és Deadscott-tal is. A filmet meg nem ajánlom senkinek! Nyomasztó egész végig és még utána is, csak rossz érzés marad az emberben... A nõnek kellett volna elgondolkoznia azon, hogy vajon csak õ van-e a világon, vagy ott vannak a gyerekei meg a férje is? Önzés magas foka...
Vikke 2009 jún. 23. - 13:15:36
(304/472)
Nekem is az Amerikai szépség miatt böki a csõrömet. A téma mégha átfedésekkel is lényegében ugyanaz, és a befejezés is elég hasonló.
8/10
tündemamusz 2009 jún. 23. - 13:06:33 8/10
(303/472)
A téma tényleg nem éppen európai, egyébként is az Amerikai szépség után kissé lerágott csont, mégis nagyon jók a jellemábrázolások, és az, ahogyan ezek kibomlanak a szemünk láttára. Egybõl a közepébe vág a film, egyetlen jelenettel elmondja mi a fõ probléma, mire épül a sztori, és ez nagyon tetszett!

SPOILER!
A befejezés túl drasztikus, hatásvadász.
Nem attól jó egy film, ha drámai a vége - úgy is
lehet nagyot ütni, hogy senki nem hal bele.
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 19. - 22:17:05
(302/472)
Gondolom, a feleséged direkt terápiás célzattal nézette meg veled :P
:D
3/10
deadscott 2009 jún. 19. - 21:30:52 3/10
(301/472)
én kishíján elaludtam rajta :(
hiába van mondanivalója, hiába jók a színészek, ha összességében kb. annyira izgalmas a téma, mint a Szomszédok 2345-ik epizódja (csak itt Vágási Feri szerepében DiCaprio látható)
3/10
6/10
beo71 2009 jún. 17. - 17:03:04 6/10
(300/472)
Nehéz beleélnem magam a kedves amerikai polgárok fájdalmába(akik annyira jól élnek,hogy elkezdenek unatkozni,majd elkezdenek elméleteket gyártani,hogy mennyire rossz is az õ életük)a mi kis gazdasági válságban(amit speciel ezeknek a kedves amcsiknak köszönhetünk vastagon)megroggyant szemét országunkban,ahol a mindennapi megélhetésért kell küzdeni folyamatosan.
Egyébként a film jó,bár teljesen kiszámítható és nem túl érdekesen van kibontva,de a színészek maximálisan elviszik a hátukon.6/10.Kate Winslet isteni,Leo is jó,Michael Shannonnak pedig olyan szerepet írtak,amiben muszáj volt brillíroznia.
Utóiratként megkérdezném a teljesen ellágyulókat:vajon ebben az állítólag tehetséges országban hány millióan adták fel álmaikat,életüket,mindenüket,hogy fiatalon dolgozhassanak (másoknak,másokért)a megélhetésükért,ami,mint tudjuk nem igazán az amerikai álom színvonalán mozog!
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 12. - 18:23:43
(299/472)
Bocs, david, de ez zseniális: nem ábrázol, hanem bemutat :))
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 11. - 00:58:04
(298/472)
Nem azért mondom, hogy dicsekedjek, de már annyit rágtuk a filmet, hogy ha visszaolvasnád a hsz-okat, megtalálnád a megoldást is.
8/10
Zozeeta 2009 jún. 10. - 23:57:14 8/10
(297/472)
Dicaprio úr a véres gyémánt óta ontja magából a meglepetéseket, így volt ez most is a legújabb filmjével. Õszintén meglepõ számomra, hogy ez a film pozitív csalódást okozott az után a rengeteg pozitív kritika után, amit kapott, de tény, hogy nagy dobás volt. Az alapötlet, vagyis a párhuzam a jelenkori emberek „üres kilátástalansága” és az ötvenes évek megváltást remélõ fiatalsága között jó, én azonban mégis kevesebbre számítottam, azt hittem egy újabb film az élet nehézségeirõl, de tévedtem. Túlmutat azon, mi több, nevetségessé teszi, kifigurázza, majd újra komolyra fordítja és jól átdolgozva visszaadja azt. Egyszerûbben fogalmazva a film zseniálisan közvetít mindenki számára olyan vitathatatlan igazságokat, amiket idõvel mindannyian felismerünk. Személyes tapasztalatból tudom, hogy a kezdeti lelkesedés egyben naivság is, és az élet a maga különös módján bosszút áll ezért. A filmben sok minden megelevenedik elõttünk, magánélet és beilleszkedés, társadalom és ítéletek, kérdések, ötletek, boldogság remény és kétségbeesés. Mindezt olyan páratlan színészi alakításokkal tálalva kapjuk meg, hogy a film szinte megszólal. Mi több, ordít, és süt belõle az igazság, a kérdés, ami sokunkban megvan. Az egyetlen hibája a filmnek, hogy erre a kérdésre választ nem ad. Nem kapunk egy opcionális képet, vagy egy szimbolikus lehetõséget, semmit, csak a meztelen, nyers igazságot, a brutális felismerést, a bûn forrását és az eredendõen lehetetlen vállalkozást, de semmi megoldást. Izgalmas, fordulatos, drámai film, ajánlom mindenkinek, aki feltette már azt a bizonyos kérdést magának. Aki már érezte hülyének magát azért, mert egyfolytában azon van, hogy beilleszkedjen a többi hülye közé, csak azért, hogy õt ne nézzék mások hülyének. Azoknak, akik elég bátrak szembenézni az igazsággal, nálam a film 8/10-es.
Heathcliff 2009 jún. 10. - 01:12:59 Előzmény qci
(296/472)
Ha nem csalódom, erre gondoltál:
http://mek.niif.hu/06300/06345/06345.htm#96
qci 2009 jún. 09. - 19:52:31
(295/472)
Szerintem remek alkotás. Nagyon színvonalas dráma, bár a párbeszédek némelyikével volt némi kis problémám. A történet maga akár mindennapos is lehetne. Örkénynek is van egy hasonló mondanivalójú Egypercese.
Ajánlom mindenkinek a filmet.
10/7
reila 2009 jún. 05. - 19:59:15 Előzmény Allen87
(294/472)
Húha!!! Jó gondolat, szépen megfogalmaztad! Nekem is tetszett a film, és sokat gondolkoztam rajta. A cselekmény lassan indult be és látszólag egy teljesen hétköznapi családot mutatott be. Én azon morfondíroztam, hogy ezek nem is "nagy problémák", és hogy ez az egész Párizsi költözés olyan banális tragédiát szült mint April halála. Ezek az amerikaiak jó dolgukban nem tudnak mit kezdeni!!!!
Azonban utána feltettem magamnak a kérdést, mi a fontosabb a szabadság és az álmaink megvalósítása, vagy csak élni "úgy" ahogy mindenki más. "Úgy" ahogy a társadalom elvárja.
April nagyobb lázadó volt, valami többre vágyott mint ami megadatott neki, de azon is el kell gondolkodnunk vajon nem túl nagy önzõség mindent a háttérbe szorítani a saját álmaink érdekében?
pacica 2009 jún. 03. - 12:26:36
(293/472)
2