Miki1900 2008 júl. 10. - 16:22:02
(36/76)
én se tudom ki a tolvaj.
A királynõ jó film, persze; de hogy bírálja-e a királynõt? ezen érdemes lenne elgondolkozni.

szerintem nem kellett volna behódolnia a tömegnek a királynõnek.
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 10. - 08:16:21
(35/76)
SPOILER lesz benne!

Hiába "hagytam rá" vagy 10 percet, a retek tévének sikerült annyira elcsúsznia a mûsorral, hogy a végét nem vette fel a videó. Gondoltam, megkérek itt valakit, hogy írja már le, mi történt, de az imént megnéztem a YouTube-on, s kiderült, hogy a felvételem végét követõen 10 másodperccel vége volt a filmnek. Csak az maradt éppen le, hogy Georgina agyonlövi a férjét... :))
sushi 2008 júl. 08. - 17:54:21
(34/76)
ez a film, ez a film valami eszméletken nagyon dúrván,hihetetlenül,fantasztikusan szuper...elállt a lélgeztem tõle...a világítás,a rendezés,az operatõr,a látvány, a világa mind mind nagyon ott volt...a fiú és a nõi wc....a...a...ruhák színének változása...a...szinészek...és hát peter greenaway...
norton15 2008 júl. 07. - 19:49:23
(33/76)
Huh. Nehéz hova tennem ezt a filmet mûfajilag, inkább meg se próbálom. Beteg történet, remek színek (a vörös étterem, zöld konyha, fehér mosdó), Tim Roth, és a fõszereplõ férj játéka stb. Ez baromi jó lett. Nagyon jó a hangulata. Ezt mindenkinek látni kell, már ha van hozzá gyomra.:)
eucrow 2008 júl. 07. - 16:37:34
(32/76)
Nem tudom, miért, de engem ez a film a Tágra zárt szemekre emlékeztet, pedig nem hasonlítanak.
Elég beteg a történet, a színek nagyon tetszettek. Tolvaj alatt a férjet értik?
efes 2008 júl. 07. - 13:49:50
(31/76)
Helen Mirren ennél lényegesebben keményeb filmben is meztelenkedett: Tinto Brass: Caligula! Még jó, hogy õ játszotta el a királynõt, mégpedig egészen kiválóan, hiszen az a film sem éppen tizstelgés az angol uralkodó elõtt...
Miki1900 2008 júl. 07. - 13:44:33
(30/76)
reklámokat meg nem lehet kihagyni, tanultuk.
mégha nem is vesznek reklámot, ajánlók akkor is lesznek,
mert a nézõ megszokná...
Miki1900 2008 júl. 07. - 13:43:10
(29/76)
Hát engem pl teljesen hidegen hagy a Helen M (érdekes, h eljátszhatta a királynõt a meztelenkedés miatt).
Én Michael Gambon miatt néztem meg, és õ nagyon tetszett benne. Azért ehhez a szerephez kellett a színészi tudás.

A Képírók meg nekem szokott tetszeni. Ritkán nem érdekel, de azokat nem nézem meg így nem is tudom milyen a minõsége.
Miki1900 2008 júl. 07. - 12:22:00
(28/76)
Nem láttam a végét, mert elaludtam.
mi volt? és mi itt a képeken az a holttest az asztalon?
kaizer chiefs 2008 júl. 07. - 09:38:37
(27/76)
Nagyon egyedi film, hihetetlen az atmoszférája, Greenaway tud valamit, ennek ellenére a film maga nem tetszett, végig se néztem.
Hesztia 2007 márc. 19. - 23:17:20
(26/76)
Valóban!
Igen, az a baj, hogy hiába rögzíti esetleg az ember, ha vetítéskor nem nézi meg, akkor késõbb biztos nem lesz rá ideje. Ha jól emlékszem, akkor a reklámokat sem mellõzik.
Hesztia 2007 márc. 19. - 22:51:14
(25/76)
Az azért túlzás, h csak egy-kettõt. Ha jól rémlik, akkor ott adtak sokáig Hitchkock filmeket (vagy az másik csatorna volt?), pár hete volt az Apám nevében. De tudom, h elég sok jó filmet vetítetettek már..csak most épp több nem jut eszembe.:)
verdeleth 2007 márc. 19. - 21:52:53
(24/76)
Elsõ greenaway film, amit láttam és iszonyat tetszett..Nagyon beteg sztori, és fojtó hangulat. Azóta készült betegebb filmje is (Zoo-ban, és a 8 és 1/2 nõ amit láttam, ade azok nem fogtak meg annyira bár ott is a hangulaton van elsõsorban a hangsúly.A rajzoló szerzédése is jó film, bár egy idõ után fárasztó.De a szakács volt, ami végig fennt tudta tartani a figyelmem.
Nem tudom mennyiben függ össze a képirokon való játszása azzal hogy az europan nyomták sokáig, de az biztos hogy a képirokban tul sok jó filmet eddig nem adtak le, 1-2-t
10/10
Manda 2007 márc. 17. - 20:37:21 10/10 Előzmény Hesztia
(23/76)
Sziasztok,
most láttam a filmet - én is fennmaradtam, hogy benyomjak egy gombot a videón -, és azt lehet mondani, hogy tetszett. Azt nem, hogy el lennék ájulva tõle, meg hogy húúú, milyen irtózatosan komoly mondanivalója van; szerintem ez a tipikus belemagyarázás. De a hangulata megfogja az embert, és szívesen beszélget utána róla akár napokig, mert valahogy olyan különleges. Az meg, hogy a TV2 mi szerint válogatja a filmjeit, egyáltalán nem érdekel; pontosabban abból a szempontból kénytelen vagyok vele foglalkozni, hogy mennek-e jó filmek, vagy sem. És nagyon örülök, hogy van egy sorozat, ahol többé-kevésbé értéket sugároznak, rendezõtõl, színészektõl függetlenül. Most épp fejéhez kapott egy kollega az oscar-gála után, hogy "hoppá, milyen tuti lenne egy régi Helen-filmet leadni", és benyomatták a Szakács...-t. De azt kétlem, hogy többen nézték volna, mint a többi éjjeli filmet.
((NOCSAK, NOCSAK, Hesztia, hát nem megint egymásba botlottunk..?? Úgy látszik, hasonló az ízlésünk..:-DD))
Hesztia 2007 márc. 14. - 21:50:56
(22/76)
A film már hónapok óta megy a Zone Európán is, úh nem most lett elõkaparva. Azt meg a tv2 dönti el, hogy milyen filmeket rak a sorozatba, hiszen nem ingyen dobálják hozzájuk õket...ezt is nyilván az elõbb említett csatornától vette át.
Attól pedig hogy Mirren játszik benne, kétlem hogy az átlag nézõ fennmarad hajnalig v. rögzíti azt. Amúgy milyen filmjét adták még a Képírókon belül? Nekem egy sem rémlik...
Brambilla 2007 márc. 14. - 21:31:17
(21/76)
Jó, de eddog alapvetõ szempont volt, hogy ide olyan filmeket raktak, amik ismertek és elismertek, csak mondjuk olyan témát boncolgattak, ami kicsit elvontabb és nem érdekel mindenkit (Trainspotting) vagy régi nagy klasszikusokat, mint az Arábiai Lawrence, vagy a Doktor Zsivágó, de mindenképpen lényeg volt az elismertség. Most meg az van, ha valaki nyer valamit és befut egy nem teljesen hétköznapi filmmel, akkor elõkaparják egy régi filmjét és beteszik a Képírókba. Már csak a sorozat neve is megköveteli, hogy a minõség, az elismertség vagy a filmvilágra tett hatás legyen a szempont. PL egy David Lynch mozit sokkal értelmesebb lett volna ehelyett lavatíteni. Szerintem a TV2 arra számított, hogy Helen Mirren miatt nagy lesz a nézettség, de a képírók pont az a sorozat, amit általában azok néznek, akik az igazán nagy filmeket szeretik, õk (mi) pedig nem vagyunk sokan, különben a Képírók este 8-kor lenne.
Brambilla 2007 márc. 13. - 14:36:57
(20/76)
Azért az esetek jó részében egész jó filmeket adnak, csak néha csúszik be néhány gyengébb alkotás, ha épp nem tudnak mást leadni (ez az utóbbi egy-két hónapra jellemzõbb).
Brambilla 2007 márc. 13. - 12:39:49
(19/76)
Most azért mert Helen Mirren kapott egy Oscart minden filmjét berakják a képírók sorozatba?
Messze nem olyan jó ez a film, hogy idekerüljön.
Mikka1 2007 márc. 12. - 23:36:46
(18/76)
azért csípem, mert, a tudat különféle szintjeire tud hatni egyidõben.
a kép és zene mellett ebben a filmben a szagoknak is jelentésük lett volna...
nekem is a számokba fojtva a kedvencem greenaway-tõl. ne hagyjátok ki...
6/10
Newcastle United 2007 márc. 12. - 14:30:21 6/10
(17/76)
Mérsékelten tetszett. Igaz a hangulata és a stílusa utánozhatatlan.