Téma: A Széf

Jégcsapretek 2008 ápr. 28. - 13:38:08 Előzmény andie987
(371/1391)
szia,

tudod, hogy a nyeremény az netto vagy brutto? ezt nem bírtam kideríteni ezidáig.
üdv
Jégcsapretek 2008 ápr. 28. - 13:24:54 Előzmény törpilla10
(370/1391)
kedves Törpilla:))
szerintem nem idióták vannak ott, s amúgy is olyan széleskörû a kérdések palettája, hogy még a legeszesebb is "beéghet". Biztosan a show-ra is mennek, de nem pontosan tudom, hogy mi a koncepció. Különösen okosnak én sem tartom magam, mégis jelentkeztem a széf-be.Hála Istennek azon párszáz szerencsés között voltam, akik részt vehettek a "castingon", a múlt hétvégén. Nekünk nem mondtak semmit, csak azt hogy 1 héten belül telefonálnak, ha kellünk. Szeretnék bekerülni, de azt el kell mondanom, hogy nagyon jól éreztük magunkat a férjemmel és egy új élménnyel lettünk gazdagabbak és mi meg is állapítottuk, hogy jó pár vagyunk mi együtt, történjen bármi:)))
Remélem minél több ember fog minél több pénzt nyerni!
szép napot mindenkine
törpilla10 2008 ápr. 27. - 08:49:07
(369/1391)
Engem is érdekelne, hogy ismered-e Balázst személyesen? Szerintem nagyon kedves és humoros ember. Nagyon korrekt módon adsz választ a kérdéseimre, Te is az lehetsz! :) Szóval sajnálom, hogy eleinte fel voltam háborodva, én nem Balázst szidtam, hanem a játékosokat..:) Így, hogy megválaszolod azokat a kérdéseket, amely kételyeket ébresztett fel bennem, már sokkal másképpen állok a dolgokhoz. Szép napot!
törpilla10 2008 ápr. 26. - 21:17:55 Előzmény Laci080
(368/1391)
Oké!:) Köszi szépen! Üdv Neked!
8/10
andie987 2008 ápr. 26. - 20:43:05 8/10 Előzmény Laci080
(367/1391)
"akik ott állnak sokszor észre se veszik, hogy a szerencsétlen mûsorvezetõ már 5 perce gyakorlatilag rávezette õket a helyes döntésre"-
ez sajna tényleg így igaz,tökéletesen egyetértek,mert sajna saját bõrömön tapasztaltam:S a legvégén...de sokszor csak visszanézve tûnik fel,hogy jééé ez szinte már megmondta a megoldást...csak én hülye nem fogatam az adást(kívülrõl szerintem minden játékos másképp látja,mint ott benn a szituációban és nem bizti,hogy ugyanúgy csinálná még1x,mint ott,sõt én se értem magam kívülrõl nézve egyáltalán...)de a helyszíni feszültségbõl a tv gyakorlatilag alig ad vissza valamit(ezt az ellenfél lánnyal is leveleztük azóta)...(bár aki makacs,azzal a Balázs se tud mit kezdeni,ugye?:S).Szerintem amúgy korrekten segít,bár néha azért próbálja félre is vezetni az embert,de hát a Vágó is csinált hasonló dolgokat...annyi különbséggel,hogy a Balázsnak még a beszólás lételeme:)úgy vettem észre.Ezt gyakorlatilag alig ússza meg pár:))

Köszi amúgy a választ a közönséggel kapcsolatban,majd megmondom az ismerõsömnek, én ilyen helyre inkább játszani megyek :)

Te amúgy ismered a szerkesztõket és a Balázst személyesen?
8/10
andie987 2008 ápr. 26. - 14:22:50 8/10 Előzmény Stella
(366/1391)
Aki bekerül,eljut a stúdióig az mindenki játszik. Akiket nem választottak,az egy másik játékban lesz a kezdõpár úgy tudom.A felvételeket elszórják,hogy ne legyen annyira feltûnõ.Szóval ezért lehetett,amit láttál:)
trillárom 2008 ápr. 26. - 13:06:50
(365/1391)
Vágó már nem akarja továbbcsinálni a legyen ön is milliomost..
1/10
felh 2008 ápr. 26. - 12:53:40 1/10
(364/1391)
Arról volt szó, hogy egyik hónapban Széf, a másikban Legyen Ön is........Mikor lesz már Legyen Ön is milliomos??????? Az elõzó hónapban is ez a színvonaltalan "só" ment..:((((((((
10/10
Laci080 2008 ápr. 25. - 19:39:04 10/10
(363/1391)
Nem láttam õket. Az kizárt, hogy ha tényleg játszottak már akkor újra beválogassák õket. Más mûsorba persze jelentkezhetnek, de ugyanabba csak bizonyos idõ után (általában minimum 1 év). Az lehet, hogy már voltak korábban is választható pár, de nem lettek akkor se kiválasztva.
Stella 2008 ápr. 25. - 19:13:54
(362/1391)
Hoppá, ha jól láttam a mai adásban a szõke anya lánya akiket nem választottak a fiúk,már játszottak...hogy is van ez?
10/10
Laci080 2008 ápr. 25. - 19:03:20 10/10
(361/1391)
Ezzel kapcsolatban csak azt tudom mondani amit Balázs is az adásban: Türelmet kérünk. Rengetegen jelentkeznek, a casting-osok folyamatosan dolgoznak, de így is csúszásban vannak. Úgyhogy az az 5 nap mostanság inkább 30.
Ha csak egy hete voltatok akkor semmi nincs veszve. Nem szoktak ok nélkül "udvariasságból" dícsérni casting-on, úgyhogy ha megdícsértek, akkor van esélyetek bekerülni, csak tényleg el vannak csúszva. Türelem.
törpilla10 2008 ápr. 25. - 18:46:30
(360/1391)
Egyetértek veled, viszont én egy hete voltam castingon a párommal, és úgy gondoljuk jók voltunk. Sõt, a casting meg is dicsért minket. Azt ígérték 5 napon belül hívnak ha megfelelünk. Nos, azóta is hívnak... Ezzel az a gond, hogy nem kellene hitegetniük az embereket. Hiszek azoknak, akik azt állítják, nem számít a tudás.
10/10
Laci080 2008 ápr. 25. - 16:49:00 10/10
(359/1391)
Ahoz, hogy kiket válogatnak be nem tudok hozzászólni, mert soha nem voltam casting-on. A Balázst viszont megvédeném, mert ha megfigyeled hasonlóan Vágó Istvánhoz, õ is leginkább azoknak próbál meg segíteni akik tudnak is valamit, csak éppen elbizonytalanodnak. De ez a "segítség" is bõven belül van az elfogadható határon, és hidd el, hogy akik ott állnak sokszor észre se veszik, hogy a szerencsétlen mûsorvezetõ már 5 perce gyakorlatilag rávezette õket a helyes döntésre. Az egyetlen ami kifejezetten tilos a mûsorvezetõnek, hogy a virtuális széf választásakor próbálja befolyásolni a döntést. A végén nem is tudná, hiszen azt, hogy a döntõben hova került a pénz, a mûsorvezetõ se tudja, csak a nyitásnál derül ki számára is.
10/10
Laci080 2008 ápr. 25. - 16:40:59 10/10
(358/1391)
Valóban nem szokás nyáron nagy költségvetésû mûsort adni (pl vetélkedõt), mert kevesebben néznek akkor tévét, és így nem hoz hasznot, vagy csak keveset. Azonban én úgy hallottam, hogy le akarják adni a már leforgatott részeket, vagy nyáron, vagy egy késõbbi idõpontban (esetleg a téli "kis uborka szezonban" januárban).
A helyszínen is láttam az adást amiben voltatok, és a TV-ben is. Nem én vagyok a hangmérnök, mint írtam más területen vagyok (IT). A játékosokkal nem nagyon tudtam beszélni, mert ekkor még viszonylag friss volt a számtech technika is, ezért azzal voltunk elfoglalva.
A kérdésedre: a közönséget az elején a LÖIM-ra közönségnek jelentekezettekbõl választották, most nem tudom hogy állnak ezzel (két hónapja nem voltam forgatáson), de a központi közönségszolgálaton biztosan tudnak segíteni: 06-1-382-828 (a fõmenüben a 0-ás gombbal kapcsol az operátorhoz). A közönségben részt vevõk egy élményt kapnak:)
törpilla10 2008 ápr. 25. - 16:07:52
(357/1391)
Üdv mindenkinek!! A Széf c. mûsort nagyon szeretném, ha nem lenne benne annyi idióta. Egyszerûen nem értem hogyan válogatnak be ennyi buta embert??A mûsor manipulálva van, a nyereményt azok viszik el, akik szimpatikusak Balázsnak. Figyeltétek?? Balázs azoknak segít. Nem is lenne ezzel gond, ha gyakrabban válogatnának be kedves, okos párokat. Ugye alig vannak....
8/10
andie987 2008 ápr. 25. - 15:06:52 8/10
(356/1391)
De nyáron nem nagyon szoktak menni vetélkedõk én úgy emlékeszem vagy igen? Bár ezt te biztos jobban tudod! :)
Amúgy köszi az infókat:)és köszi,hogy szorítottál nekünk,de a végének 2 kimenetele van sajna:S,de mondom már nem mindent úgy csinálnék,mint ott...Visszanézve a Balázs nagyon le akart beszélni a rossz válaszról,de ott akkor néha nem is foglalkoztam vele,hogy miket mondogat-ami néha láthatóan zavarta is:),de én mondom így is jól éreztem magam és a szerkesztõket is tök jó fejeknek tartom:)-velünk nagyon rendesek voltak:),viszonylag sokat beszélgettem velük-és köszi nekik mindent tényleg;). Te amúgy az adásunkat láttad(ami erõsen meg lett vágva-de így jobb is)vagy a forgatást a helyszínen?(Bár a hangmérnökre elõször egy kicsit mérges voltam,hogy amit csak ott is direkt csak suttogtam,felerõsítették és benyomták az ajánlóba:)-ugye nem Te vagy a hangmérnök?:D,aztán a végén már csak nevettem rajta:))
Na rólunk ennyit.(Bár engem is érdekel a média (+újságírás)-és nem feltétlen a képernyõ(!)...de eddig úgy néz ki, hogy TTK-s létemre kicsit melléfogtam.Matek szak mellé nem nagyon lehetett kommunikációt választani :))

...és még ha azt megkérdezhetném (egy ismerõsöm kérdezte tõlem,de nem tudom...),hogy hogy lehet elmenni ilyen jellegû mûsorba tapsolni és kap érte a közönség valamit?
10/10
Laci080 2008 ápr. 25. - 12:55:47 10/10
(355/1391)
Nem tartom kizártnak, hogy a Milliomosból forgattak még néhány adást nyárra, hogy teljesen kitöltse a neki szánt idõt. Ezért lehettek még válogatások, vagy csak késõn szóltak nekik arról, hogy lekerült mûsorról. Ezt nem tudom pontosan, de majd utánanézek. De az RTL-nél dolgozom, viszont nem a programing részben, tehát mûsorokhoz jó esetben semmi közöm. A Széf forgatásokon is csak azért voltam, mert újdonság volt, és kíváncsi voltam rá:)

Egyébként visszanéztem tegnap a hozzászólásokat, és emlékszem rátok. Sajnáltam is akkor, hogy nem nyertetek, mert szimpatikusan játszottatok (tudom, ez Balázs szövege:)). Az viszont nem kizáró ok, hogy a Széfben voltatok, sõt. Volt egy játékosunk nem olyan rég, aki néhány hete részt vett a Vacsoracsatában, és utána a Széfben. Ha a játékos jól játszik, és/vagy "jó showt csinál", akkor nagy eséllyel beválogatják másik mûsorba is, ha jelentkezik.
8/10
andie987 2008 ápr. 25. - 00:13:20 8/10 Előzmény Laci080
(354/1391)
Január 15-én volt a felvétel, és aznap a 3. forgatáson voltunk a kezdõpár...és húsvét utáni kedden voltunk adásban és visszanézve nem mindent úgy csinálnék már, mint ott,sõt!(márciusban mi buktuk a legnagyobbat:S)...de én nem bántam meg,hogy játszottunk,sõt nagyon jól éreztem magam (és nem azért mert tv-be lehettem!!!), ha azt mondták volna, hogy le se adják, akkor se bántam volna meg,így is sok pozitív élménnyel távoztam,hogy nem nyertünk...(bár nagyon jól jött volna a bukott pénz tizede is akár...)

De azt nem értem,hogy a Milliomosra akkor miért hívták be válogatóra az embereket,ha már nem is lesz???(és ugye ott meg kellett mondani,hogy voltam már A Széfben,így szerintem ezért nem is válogattak be...)(Te csak nem az RTL-nél dolgozol,hogy így tudod a dolgokat?-csak kiváncsi vagyok:))
8/10
andie987 2008 ápr. 24. - 23:55:29 8/10 Előzmény veze
(353/1391)
Hello!

Szívesen válaszolnék, de fogalmam sincs, mert nem nyertünk sajna...50-50 %-ban kell rajta osztozni, az tuti, de mindkét részbõl megy le adó asszem,viszont aki játszott és nyert, az biztos jobban tudja nálam :)
7/10
yoyo444 2008 ápr. 24. - 22:02:14 7/10
(352/1391)
Örülök, hogy nyert a mai pár, szimpik voltak + 5 kérdésbõl 5 helyes válasz... :o)