8/10
Rahar 2015 szept. 18. - 21:03:29 8/10
(37/97)
Nekem kifejezetten tetszik az alkotás.
Érdekes a története, izgalmas a cselekményvezetése. Fontos információkat közöl, van mondanivalója, bár nekem újat nem tudott adni. Ettõl függetlenül végig lekötött.
Valaki elõttem megjegyezte, hogy lassan indul be és végig megmarad a hétköznapok valóságában, ez sajnos így van. Viszont talán pont ezért tûnik annyira hitelesnek.
Gollam24 2015 szept. 16. - 12:24:00
(36/97)
Na végre egy eredeti ötlet jó megvalósításban, kellett már egy ilyen film, a tudomány és vallás összefonódása vagy éles szembenállása attól függ honnan nézzük egy molekuláris biológus Írisz-kutatómunkáján keresztül prezentálva, na ez igen, ilyet kitalálni, csak azért nem 10 pont, mert több tudományos részt is elbírt volna és kevesebb romantikus tingli-tanglit, 9/10.

A utolsó 1 percben a post credit scene képsora igencsak elgondolkodtató és egyben félelmetes is....brutál jó film.
zegorias 2015 szept. 14. - 01:49:47
(35/97)
Érdekes történet, érdekes gondolatok, jó forgatókönyv, jó rendezés.....és a rendezõ Mike Cahill elõzõ filmjét is (Felettünk a Föld) figyelembe véve kijelenthetjük h. a srác ráment arra, h. úgy fejezze be a filmet, h. erõsen vágyjunk arra h. láthassuk a folytatást, de nincs folytatás.
2/10
stupek2 2015 szept. 13. - 14:29:26 2/10
(34/97)
Ha nem írta volna valaki itt a reinkarnációt, a mai napig nem érteném a filmet, ugyanis nekem ez nem jött le. Az elsõ óra tök unalom, szinte életrajzi film, míg a gyerek születésénél kezd izgalmas lenni, de így sem igazán pörög fel a film. Csak nagyon pihent agyuak érthetik (értsd: akiket nem fáraszt le agyilag a saját munkája)
5/10
Singaporeflash 2015 szept. 08. - 08:20:11 5/10
(33/97)
Elcsépelt film, mindent elõre lehet tudni. New Ageseknek biztos bejön.
proklima 2015 szept. 01. - 05:20:10
(32/97)
"Nos, Dr. Szem...talán néhány ember-ritka ember-kifejlesztett egy új érzékszervet, egy lelki szemet, és lát egy világot, ami felettünk van. Mindenhol...Úgy, ahogy a fény a kukacok felett."
Úgy gondolom, inkább rétegfilmrõl beszélhetünk, mint tömegfilmrõl. Ebbõl adódóan érthetõ, hogy nem mindenkinek tetszik.
Nekem tetszik.
A tudomány és hit kapcsolatának feszegetése mindig is érdekes téma volt számomra (vagyis: isten vs. evolúció?)
A 10-es skálán 9 pont.
6/10
pihes 2015 aug. 31. - 15:42:20 6/10
(31/97)
Nem igazán jött be a film.
Az viszont tetszett, hogy nem csak 1 pontra fókuszált a történet, hanem találkozhatunk, más eseményekkel is.
Xanax35 2015 aug. 29. - 21:32:13
(30/97)
Fájdalmasan lassú kezdés... Ennél ma már pörgõsebben kéne kitölteni a játékidõt. A nézõk 50%-át szerintem az elsõ 30 percben elveszti.
Mikkamakkamocska 2015 aug. 29. - 20:38:46
(29/97)
***spoiler***
aki rájön , hogy ki volt a fickó a liftben és ugyan ez a fickó áll a lift elõtt amikor a kislánnyal visszajön a csóka a szállodába ( így nem tudják használni a liftet ... mert ha akkor "hisztizik" a kislány akkor sok minden máshogy alakult volna...lehet máshova mennek vagy hazarohan a kiscsaj stb..) , szóval aki rájön az értette meg a filmet...nem baj ha elsõre nem vetted észre.. :D
K. Judit 2015 aug. 28. - 10:08:32
(28/97)
Nagyon tetszett ez a mozi. Csak véletlenül kapcsoltam oda, de nem engedett tovább.
Az indiai részt sajnos nem értettem kristály-tisztán (talán már azt sem, miért kellett odautazni), de még kétszer újrajátsszák mostanában, mindenképpen megnézem.
9/10
steelprophet 2015 aug. 26. - 20:53:33 9/10 Előzmény Killbox
(27/97)
Sci-fi? Miért, nem az? Sci.fi = tudományos-fantasztikus oszt jóó van! Szerintem tudomány volt benne szépen, asszem fantasztikum is. Ja hogy nem ment senki a Jupiter 263. holdjára egy kis földönkivülit befogni és nem szexeltek lézerkarddal a droidok trollok és egyéb agyszülemények ellen, attól ez még sci-fi! Nöljünk már fel!!!
Krisz435 2015 aug. 26. - 01:15:00
(26/97)
Hihetetlenûl érdekes film,és nekem az benne a hátborzongató,hogy én is sokszor látom a 11es számot,pl az órán a 11:11 -et pont akkor nézek rá az órára vagy a telefonra mikor ezt az idõt mutatja
7/10
doktormacko1 2015 aug. 23. - 21:42:35 7/10
(25/97)
7 / 10 Nem igazán értettem , de a hangulata megfogott . Meg kell nézni és mindenki eldöntheti , õ mit érez és gondol a filmrõl.
10/10
keysme 2015 jún. 23. - 22:05:11 10/10
(24/97)
Aki ezt a filmet lehúzza annak nagyon nincs érzéke a jó filmekhez. És belül is eléggé üres lehet az illetõ. Ez a film mûvészet.
PlasZeb 2015 jún. 12. - 13:58:33
(23/97)
Furcsa. Furcsa, mert nehezen vettem rá magamat, hogy megnézzem. Végülis a film számomra mint alkotás nem éri azt a szintet, hogy könnyen jó filmnek nevezzem. A kibontatlan (és az egészhez viszonyítva) felesleges szálak, a sötét, nyomott hangulat (amikor nem indokolt), egy-egy színész nem jó játéka...
Mégis. Mégis nagyon nagy hatással volt rám. Az elején lévõ - hát persze ez így megy - megjegyzések után egyre jobban felismertem benne a valósággal való párhuzamot. Számomra mondjuk nem is a történet valódisága fogott meg az elején (hogy történhet-e így), hanem az érzelmek, az érzések érdekes megjelenítései.
A hit és a tudomány szembeállításai vagy éppen összefonódása késõbb van annyira finom a filmben, hogy akit nem érdekel túlléphet rajta, akit meg érdekel feldobja az egészet. Vagy inkább írom úgy, hogy lehet úgy is értelmezni hogy erre, vagy úgy, hogy arra billen a film az értelmezésben. Ez tényleg nagy pozitívuma a filmnek.
Szerintem ha nem erõltetjük, hogy a film igaz-e vagy hinni akarunk abban, amit üzen, hanem egyszerûen elindít bennünk egy gondolatot és érzést, akkor már az a hatás érhet bennünket, amit a rendezõ akart is.
1/10
Killbox 2015 máj. 31. - 19:04:51 1/10
(22/97)
Röhejes volt.Fõleg a stáblista utáni rész.
Sci-fi?
Mi van?
nandelecki 2015 márc. 31. - 14:10:58
(21/97)
Mike Cahill ismét bizonyított. Jó a forgatókönyv és a rendezés, mindemellett a kamerával is nagyon jól bánik a fiatal rendezõ. Vannak azonosságok a Felettünk a föld címû film és e között, mint a nagyszerû párbeszédek, sci-fi keret építés a történet köré vagy akár a színészek személye. A hangulat megteremtése is kiválóra sikeredett, megint, akárcsak a groteszk, impresszív zene. Jól játszanak a színészek, a téma nagyon komoly, még azok számára is, akik kétkedve fogadják a spiritualitást. Dramaturgiailag nagyszerû a történetvezetés, bár maradt egy kis hiányérzetem. A végére azt hiszem valami még komplexebb zárást vártam, talán a kezdeti utalások miatt. 7/10.
9/10
vycab 2015 márc. 25. - 10:39:18 9/10
(20/97)
Elõre bocsátom, hogy nagyon tetszett a film, és mindenképpen ajánlom mindenkinek. De amikor a végére értem, valahogy hiányérzetem volt, és nem tudtam megfogalmazni, hogy miért. Aztán olvastam itt, hogy a stáblista után még van pár filmkocka. Azt megnéztem, és akkor gondoltam arra, hogy lehet, hogy ez hiányzott nekem. Ez egy olyan fontos dolog, olyan mély dolgokat boncolgat valóban, ami szinte követelte volna, hogy a film egy nagyobb témát öleljen fel. Például iszonyatosan kíváncsi lettem volna, hogy... spoiler: a kutatónõ, aki a kisfiút megvizsgálta, hogyan jutott el idáig, hogyan jött rá minderre. Szívesen láttam volna például, hogy a házaspár mondjuk bekapcsolódik a kutatásba, hiszen kompetensek lettek volna, és együtt jönnek rá minderre, és mondjuk ebbõl bontakozik ki az, hogy a fiú a régi szerelmét is megtalálja, ilyesmi. ...spoiler vége.
Valahogy a cselekményt én még biztos bonyolítottam volna kicsit, mert ez a téma megértelmelte volna, és nem csak a stáblista után. Persze így lehet, hogy misztikusabb a dolog, és az ember fantáziájára bízzák a többit, ezt megértem. Csak bennem így hiányérzetet hagyott. Persze a film zseniális, így kicsit másról szól, más a hangulata, ami nem baj egyáltalán. Egyszóval ajánlom mindenkinek megnézésre! :)
10/10
Button§ 2015 márc. 18. - 17:58:44 10/10
(19/97)
huuh a mindenit!! roviden ennyit a filmrol, nem lehet leírni, meg kell nézni, át kell érezni és meg kell érteni. Nem hiszek a spirituális világban mégis a kedvenceim közé tartozik ez a remekmû. Engem egyrészt nagyon megérintett, másrészt nagyon komoly párbeszédek vannak benne vallásról és tudományról, komoly, hihetõ szinészi játék és az a dráma. Sci-finek 10/10.
Stven 2015 febr. 25. - 02:17:37
(18/97)
A film annyira mély témákat boncolgat, hogy egyszerûen nem lehet mást mondani rá csak, hogy közhely. Amikor ilyen filmet látok olyankor hirtelen megemelkedik az ingerküszöböm és valami nagyon komolyat kell nyújtania befejezésnek, ahhoz hogy a befejezés méltó legyen. Ennek a filmnek sikerült. Aki a film megnézése után hibákról meg közhelyekrõl kezd beszélni az egyszerûen nem értette meg a filmet, vagy nem elég érzékeny a témára. Szerintem kerek volt.