malvinkicska 2015 ápr. 22. - 10:16:14
(381/721)
Azért ez már mg is sok Rebecaval, még Ricardo sem bír el, az is csak hímez, hámoz, minthogy elmondaná Alonsonak a dolgokat, mi történt. Elég lassan fog kiderülni a sok mocska Rebecanak. Nagyon aranyosak voltak Marcelo és Lucia amikor egymásra néztek, szinte még mondani sem kellett semmit a szemei tekintete, elárulta mennyire oda van a lányért.Sara lánya szerelmes Marioba, és most közölte is vele remélem azért õ Magdalena mellett marad.Elég kevés szép jelenet van szinte csak torzsalkodnak, most ugye ott van a gyár dolog is.
10/10
Milibindi 2015 ápr. 21. - 23:03:07 10/10
(380/721)
Ezzel én is én vagyok én sem vagyok discoba járós fajta! Én is a rövidebb sorozatokat szeretem jobban általában.
10/10
Milibindi 2015 ápr. 21. - 23:00:07 10/10
(379/721)
Én is szeretek véleményezni veletek :-)
7/10
suxel 2015 ápr. 21. - 20:12:06 7/10 Előzmény kikelet54
(378/721)
Nahát, ez én nálam gyermekkoromig megy vissza 7-8 éves koromig. Sok idõt töltöttem nagymamámmal és õ szerette ezeket a sorozatokat és vele néztem. És rászoktam. Ha nekem van hobbym, akkor az a sorozatnézése. Az az igazság engem nagyon le tudnak kötni. Nézek én sok fajtát, viszont mégis ez áll hozzám a legközelebb, ez a mûfaj. Mégpedig a napi jellege miatt is, legalább minden napra kikapcsol valamennyire. Nem nézek én mindent, sokat csak tekerek belõle és csak az izgalmasabb jeleneteken rágom át magam, sõt sok olyan van, amibe már csak bele se kezdek. Az amerikaiakkal azért állok hadilábon, mert ott egy év alatt készül 13-25 rész, és a következõ évre meg elfelejtek történéseket benne, így azokat egyben szoktam darálni, ha úgy van. Kedvenceim azok a sorozatok, melyeknek az epizódszáma olyan max 130-ig terjed, alsó korlát nincsen. A túl hosszúakat nem kedvelem, lehet azt mondják abba sok minden belefér, nekem pont ez a bajom, kevesebb résszel is lehet tartalmas valami.
Milibindi írja jól, ez nálam is csak titkos szenvedély, csak közeli barátaim tudják ezt rólam, de még azok közül sem mindenki. Szerencsére eddig mindig sikerült összeegyeztetnem és soha nem volt belõle problémám.
Újabban pedig inkább eredetiben nézek sorozatokat, mint magyarul. Én válogatok inkább, s ne õk állítsák nekem össze a menetrendet. Bár én spanyolul soha nem tanultam rendesen, az egy félév heti egy órát nem tartom annak. 2011-ben kezdtem el sorozatokat nézni A végzet hatalmával spanyolul. Egész szépen felfejlõdtem belõle, folyamatosan olvastam a tartalomismertetõket, google translator segítségével rengeteget hallgattam a kiejtést, és spanyol nyelvkönyvekbõl gyakoroltam. Ennek köszönhetõen egész jól megértem ezeknek a sorozatoknak a lényegét, ha nem megy valami, akkor segítséget kérek, hogy magyarázzák el ismerõsök, vagy ha kell meghallgatom 100x is. Többen javasolták menjek el nyelviskolába, hogy rendesen tanuljak meg beszélni, ne csak értsek, de az elõtt inkább a németet szeretném felfejleszteni középnél magasabb szintre, na meg az angolt.

Bármi kérdésed van Kikelet54, szívesen válaszolok :D Nem harap a "bácsi"

ui: sosem voltam az a diszkóba járós fajta ember, és kocsmákban sem ülök hajnalokig. Az nem az én világom, inkább leülök a képernyõ elé és megnézem/hallgatom az adott epizódot. Azért ügyelek rá, hogy túlzásba ne vigyem. De "függõ" vagyok.
malvinkicska 2015 ápr. 21. - 18:23:51
(377/721)
Már régen nem írtál hiányoltalak biztos el vagy foglalva, jó kis társaság van itt is úgy érzem, szeretek veletek véleményezni a sorozatról, gondolom te is Ildi is már régen nem ír.
10/10
Milibindi 2015 ápr. 21. - 18:02:07 10/10 Előzmény kikelet54
(376/721)
Elõször is én is Köszönöm Suxelnek a sok spoilert, segítséget :)

Nagyon sok férfi néz ám telenovellát . elég, ha nézegeted a hírblogot, https://televisahirblog.wordpress.com/ és a hozzászólók többsége férfi és az oldal szerkesztõje is Marco Polo. Ezt azonban többségük a legnagyobb titokban teszi, volt aki írta is, hogy ismerõsöknek be nem vallaná.
malvinkicska 2015 ápr. 21. - 11:52:12
(375/721)
Rebeca bûn lajstroma vaskos lesz, ha minden kitudódik róla, nem tudja megetetni a vadász meséivel a népet fõleg Ricardot aki annyi mindent tud róla.Sara azt hiszi elment de nem itt maradt R csak lakást cserét, de nem jött össze, az üzlet, mert Alonso hála az égnek lehallgatta õket Amador is megéri a pénzét egy mocsok, mindig az volt.Daniela annak nincs egy kis nõi méltósága miért fut olyan szekér után aki nem veszi fel, hogy nem értette meg, nem kell Marcelonak, mert Luciat szereti, csak sajnos, most közbe jött ez a Rebeca dolog, remélem rövidesen kibékülnek, nagyon aranyosak együtt. Nora az tuti elme eset, annak nem önbecsülése, de még esze sincs, annyi, mint egy zsák szárított lepkének, kb.
10/10
kikelet54 2015 ápr. 21. - 10:48:13 10/10
(374/721)
Sziasztok!
Igen, egyetértek az elõttem szólókkal, Suxel mindenütt ott van, és ahol tud segít. Én még nem régóta fórumozok, de szinte minden oldalon megtalálom a hozzászólásait, segítségét, ami nagyban elõre viszi a fórumozást.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Suxel, egy költõi kérdés:
Kíváncsi lennék rá, hogy férfi létedre és ilyen fiatalon mi késztet arra, hogy ilyen sorozatokat nézzél, amit általában a hölgyek néznek. Például én mindennap megküzdöttem a sorozataimért a férfi kollégákkal, szinte kinevettek, de nem érdekelt.
Mindenesetre jó, hogy köztünk vagy.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Bocsánat a kitérõért!

Továbbra is nagy kedvencem ez a sorozat, Magdalénát nem értettem, miért pofozta meg Sarát, de végül bocsánatot kért tõle, inkább össze kellene fogniuk Ricardó ellen. Lucia nagyon határozott lett a család tagjaival, ami nem baj, csak kár, hogy Marceloval is.
7/10
suxel 2015 ápr. 19. - 16:08:08 7/10
(373/721)
Köszönöm neked is a te szavaid is jól esnek. Viszont tényleg csak apró figyelmességrõl van szó, s amíg idõm engedi és a technikai feltételek is adottak szívesen összeszedem a minianyagokat hozzá, amit mexikóiak az aktuális epizódhoz kiadtak, látom van rá érdeklõdõ, titeket meg amúgy is hosszabb ideje ismerlek már a fórumokról. Egyébként az aktuális írott epizódismertetõket terveztem nektek egy hétre elõre lefordítani, de mivel azt nem érem el (mifene), így a rész végi elõzeteseket tolmácsolom nektek.
Kívánok én is nektek a továbbiakba is erõt, egészséget és minden jót! :)
9/10
iriszke1 2015 ápr. 19. - 15:47:43 9/10
(372/721)
Sziasztok!

suxel...csatlakozom én is Malvin szavaihoz, tényleg nagyon nagy hála NEKED ezért a sok fáradozásért. Imádom én is elõre tudni mi lesz. De mi lesz velünk ha már nem fogsz ráérni....jajj bele sem merek gondolni. Egy biztos TE nélkülözhetetlen vagy számunkra. Egyre izgalmasabbak ezek a sorozatok, és csak egy hibánk van mi függõk vagyunk.
Még egyszer köszi mindenért.
7/10
suxel 2015 ápr. 18. - 20:32:01 7/10
(371/721)
Köszönöm Malvin a kedves szavaidat nagyon jól estek. Nem olyan nagy dolog ez. :) Azért is csinálom, mert ehhez nincs elõre epizódisertetõ sehol a neten, de ti szerettek egy picit elõreolvasni, így, mint rövid tartalmat teszem elérhetõvé nektek, na meg, hogy legyen miért várni. Amíg van idõm, és netközelben vagyok, addig hozok kísérõanyagokat hozzá. :)
malvinkicska 2015 ápr. 18. - 17:43:12
(370/721)
Igazán nem találok szavakat, amennyi idõt szánsz ezekre az elõzetesekre, szinte hihetetlen, de vannak emberek akiknek fontos, hogy szórakozzon, az akinek ez a lehetõsége van. Olyan szamaritánus vagy, mint a Kuzey oldalon Gabu és Zandra azok is fordítják töretlenül a második évadot, sokunk örömére. Még egyszer legyél sikeres, boldog egészséges, ezt kívánom neked nagy tisztelettel, sokáig írjunk még véleményt.
7/10
suxel 2015 ápr. 18. - 16:20:30 7/10
(369/721)
SPOILER a hétre szerdáig:

- Sara nagyon rosszul érzi magát, egyedül van, senkije sincsen. Alonso kezdi el vigasztalni a kórház folyosóján. Lety ezt meglátja.
- Alonso lehallgat egy telefonbeszélgetést Amador és Ricardo között, s ebbõl rájön, hogy közös tervei vannak a két férfinek. Alonso rögtön felkeresi Amadort és leárulózza a férfit, aki próbál mentegetõzni, de közli Alonso hallotta a megbeszélésüket.
- Rebeca nem fél Marcelotól, de a fiú emlékezteti, hogy van valamije a nõnek nála, amit bármelyik pillanatban felhasználhat, ettõl van neki hatalma Rebeca felett.
- Rafaela meglátja Marcelo kezében a fülbevalót, megkérdezi tõle, micsoda az, aki elmondja a fülbevaló históriáját neki.
- Alonso elmondja Rebecanak, hogy volt egy komoly vitája Amadorral és úgy döntött kiteszi a cégtõl a munkatársát.
- Daniela közli Milagrosszal, hogy Marcelo úgy bánik vele, mint egy régi ronggyal és már elérte a tûréshatárát, nagyon azt fontolgatja, hogy visszautazik a fõvárosba.
- Amador felkeresi Ligiat, aki nem akarja neki elhinni, hogy hiányzott a férfinek, s közli, hogy szüksége van rá.
- Lety beismeri Marionak, hogy beleszeretett és majd megõrül a féltékenységtõl, hogy egy másik nõt kíván elvenni.
- Roman megismerkedik Luciaval.
- Lucia hatalmas csokor rózsát kap, amikor Nora megtudja, Tere szeme láttára széttapossa õket. Nora késõbb megtudja, hogy a virágokat Rodrigo küldte, és közli Terevel szedje össze a virágokat és hozza rendbe, amit csak tud belõle és vigye csak be Lucia szobájába. Nora késõbb megjelenik Lucia szobájában és közli vele, hogy a férfi a megcsalásban nem volt hibás, mindennek a hátterében a lány volt. Lucia rákérdez, hogy most azt akarja, hogy visszamenjen Rodrigohoz. Nora válasza: miért is ne, ha már Marcelo nem számít neki.
- Rodrigo ezalatt Ligiaval csókolózik vehemensen, a kis jelenetüket Daniela felbukkanása zavarja meg.
- Amador tudni akarja, mit keresett a fia Ligia lakásában és elkezdi fojtogatni a szeretõjét.
malvinkicska 2015 ápr. 18. - 15:43:46
(368/721)
Nagyon köszönöm, így már tudom miért dobálta a ruháit, ma néztem az 55, nagyon ravasz Rebeca mindenáron, ki akarja beszélni magát, de nem hiszem , hogy ezek után hitelt ad a család a szavának, ha igen akkor megérdemlik had vezesse õket orruknál fogva. Lucia anya nélkül nõtt fel , nem volt neki olyan akivel ezeket a dolgokat megbeszélje, az apjának mégsem mond el ilyeneket egy lány, aztán most nem tudja kezelni, ha hiba csúszik egy kapcsolatban, nincs mellette, olyan aki szeretettel és megértéssel venné körbe, én így látom ezért ilyen hirtelen haragu, makacs akaratos , mert sokat csalódott is. Rebeca csak zsarolja Alonsot azzal, hogy azért lépet félre, mert nem kapott elég szeretettet , ez nem igaz õ egy rossz erkölcsû, mindig másnak ártó valaki, az a mindene ha embereket szenvedni lát, ez egy pszichés betegség, ez nem ép testben ép lélek, hanem, ép testbe épphogy élek, valaki. Lehet nem jól látom de ez a véleményem.
7/10
suxel 2015 ápr. 18. - 14:40:00 7/10
(367/721)
Hiányzó rész:

- Marcelo - Nazario: Rebecanak nincs bocsánat Nazario szerint, Marceloban meg csalódott, aki tudja késõ helyre hozni a dolgokat. Nazario szerint legjobban Marcelo fog megfizetni neki ezért. Marcelo elmondja, hogy Trini is tudott róla, csak már nem tudta ezt megbeszélni Nazarioval.

- Lucia - Alonso: Lucia elmondja, hogy szakított Marceloval, és hozzá van köze, s nem Norahoz. Lucia nem akarja, hogy Marcelo a gyárban dolgozzon, de Alonso nem akar neki engedelmeskedni. Lucia erõsködik továbbra is, de azt cáfolja a lány, hogy bántotta volna, így inkább elmegy tisztázni a dolgot, hogy ne keverje a magánéletet a szakmával. Elmegy Marcelohoz Lucia, megkéri, hagyja el a lakását, mondjon fel, és menjen vissza oda, ahonnan jött. Marcelo beszélni akar Alonsoval, de Lucia nem akarja. Lucia továbbra sem hisz neki, Marcelo mondja neki, hogy Rebeca hazugsága választja szét õket, de Lucia szerint ezek csak a tények. Nem hiszi el, hogy felhagyott a bosszúval, mikor beleszeretett Luciaba. Marcelo úgy dönt beszél a névcserérõl, és elmondja, hogy Rebeca Adriana néven volt a szeretõje Federiconak.

- Fürtit (mindig elfelejtem a nevét) felhívja Ligia, mert napok óta nem éri el, de a telefonja nem mûködött. Ligia attól tart, hogy már nem barátok, így egy találkozót akar belõle kicsikarni. Vagy átmegy Fürti, vagy megkeresi a srácot.

- Lucia ad egy nagy pofont a mostohának és közli takarodjon a házból, elkezdi a ruháit kipakolni, és a szemére hányja a névcserés szeretõsködést. Elmondja Lucia, hogy van rá bizonyíték is, és be is vallja Rebeca, igen így volt, de õt nem dobhatja ki innen. Megragadja a haját az ágyra dobja Rebecat, és mikor Alonso belép, követeli Lucia, hogy mondja el, mire használta fel az anyja nevét.
malvinkicska 2015 ápr. 17. - 20:14:27
(366/721)
Valaki legyen szíves leírni pár mondatba mit mondtak egymásnak Marcelo és Lucia mikor haza ment, megtépte azt a sárkányt és a holmiját is dobálta belépett Alonso erre, megnéztem de sajnos nem értem és szeretném tudni elõre is nagyon köszönöm.
malvinkicska 2015 ápr. 17. - 19:54:55
(365/721)
Nem elég , hogy ma este láttam az 54-es részt, és csak 32p volt hang, én úgy látom amúgy 40p volt a rész, ponz azt nem hallottam amikor Marcelo beszélgetett az öreggel. Rebeca most már nem sok rengeteg, de itt mindenki gyenge elméjû a családban, mert mindenki elhisz neki mindent, Alonso olyan , mint egy darab kenyér, lehet érzelmileg nem találkoztak ,de egy ilyen sárkánnyal lefeküdni egy ágyba, bûn. Azt gondoltam most már a sarkára áll Lucia, de nem hanem ennek a kígyónak, beveszi a dumáját. Marcelo mit hímezett hámozott az nem volt jó trûk, hogy csókolózott Rebecaval, mert most felhasználta ellene, igaz ez csak idõ húzás az egész, sok benne a felesleges kör, már rég kiderülhettek volna dolgok.
10/10
kikelet54 2015 ápr. 17. - 19:41:54 10/10
(364/721)
Húúú, nagyon tetszett ez a mai rész. Szemrebbenés nélkül hazudik Rebeca, pedig már kiderült róla egy-két gonoszsága. Bírtam Marcelot, ahogy kidobta a két ribit. Sajnálom szegényt, a kialakult helyzetért, jó lenne, ha Lucia mihamarabb megenyhülne.

Egyébként nálam is ez a sorrend: A Szenvedély Sz. Sz., Lucia - a sors üldözöttje, és természetesen a Reina. Igaz ebben a filmben nagyon kell figyelni a történéseket, mert sûrûn követik egymást az események.
9/10
iriszke1 2015 ápr. 16. - 23:28:54 9/10
(363/721)
Sziasztok!

Na én láttam felvételrõl és vissza is pörgettem, újra megnéztem a Rebeca megtépését. Jujj de élvezem, hogy végre Lucia nem hagyja magát. Na fogadjunk Rebeca valami jó kis hazugsággal fogja kivágni magát. Kétlem, hogy elhagyja a házat, úgy nem sok értelme lenne a továbbiaknak.

MALVINKA remélem már megnézted mert fent van a sorozatbaráton a mai rész.

Ettõl a soritól már csak a Lucia a sors üldözöttje izgalmasabb. Azt is nézitek Ti is láttam a hsz.-kat.
7/10
suxel 2015 ápr. 16. - 21:58:38 7/10
(362/721)
Tetszett, hogy Lucia nemcsak egy pofont kevert le a mostohának, hanem még a hajába is beletúrt. :D Nem néztem elõre a részt, csak az elõzeteseket fordítottam le, majd kíváncsi leszek rá, hogy Rebeca mit mond Alonsonak arra, hogy Lucia megvádolta azzal, hogy valamit tett az anyja nevével.