10/10
Ildikó Nóra febr. 05. 18:17:36 10/10
(27/27)
A filmet érdemes megnézni, kikapcsolódásnak nagyon jó, elgondolkodtató, megható. Tetszett a történet, a szereposztás, a színészi alakítások, az operatőri munka, a filmzene, a gyönyörű, csodás helyszín, a ruhák, kiegészítők, sminkek, frizurák is. A film lassú, de nem unalmas, végig érdekes, jók a párbeszédek, poénok, kedvesek, szerethetőek a karakterek (nagy része), az állatok nagyon aranyosak. A főszereplőknek jól álltak a szerepek és nagyon jól játszottak, különösen Kerry C., Colin F. és Barry K., szerintem Oscar díjat érdemelnek, ahogy a film is. Szükség van ilyen lassú, gyönyörű helyszínen játszódó filmekre, kiváló alakításokkal.
FilmExpert febr. 04. 13:20:39 Előzmény sz.ildiko
(26/27)
Vagy, ha picit elvonatkoztatunk attól a mikrokörnyezettől, amelyben a film játszódik, akkor azt a kérdést is feltehetjük, hogy vajon miért van ennyi gyűlölet a világban, vajon milyen sokszor megmagyarázhatatlan okból gyűlölik egymást az emberek.
Na, de ez lehet, hogy már belemagyarázás. :)
9/10
sz.ildiko febr. 03. 22:18:59 9/10
(25/27)
Furcsa, hogy van aki szamara nincs mondanivaloja, cselekmenye a tortenetnek. Hat hogy ne lenne? Kepzeld el, hogy hirtelen azzal kell szembesulnod az egyik nap, hogy a legjobb baratod nem baratod tobbe... Te hogy dolgoznad ezt fel? Unottan? Vontatottan? En megszenvednem. A masik szemszogbol nezve pedig szinten ott van a meselnivalo... De kinek mi jon at ebbol a "tortenetbol"... kulonbozoek vagyunk, ez igy ok.
Steel Peter febr. 03. 02:21:57
(24/27)
Miután az egész film az ír polgárháború allegóriája, sőt bizonyos szintű kifigurázása, így ismerni kell az ír történelmet ahhoz, hogy ezt a darabot megfelelően lehessen értékelni. Ebből adódóan a hangsúly nem az archetípusokon és a karakteríveken van, hanem a szembenálló felek szimbolikus reprezentálásán és a konfliktus abszurditásának a bemutatásán. Dióhéjban az ír függetlenségi háborút egy ír-brit egyezmény zárta le mely arról szólt, hogy Írország kivívta függetlenségét, de továbbra is a Brit Birodalom része maradt, amit az ír nacionálisták egy csoportja az IRA elutasított és ebből lett egy belharc, amit a történet jelképesen megjelenít.
Bevallom én se vagyok az ír történelmnek a nagytudósa ezért nekem sem adott annyit a film, mint amennyi üzenetet az tartalmazott, ezért nem is pontozom. Nehéz egy ilyen allegóriát megjeleníteni úgy, hogy működjenek a jelképek, de ne legyen túl szájbarágós, ugyanakkor szórakoztató is legyen, lekösse a néző figyelmét. Én azt gondolom, hogy ez meglett oldva, de mégis ismerni kell a referenciákat ahhoz, hogy ne egy baromi unalmas dráma látszatát keltse a történet és egyáltalán értelmezni lehessen.
9/10
Ahoj poplacsek febr. 02. 20:18:47 9/10 Előzmény The Cortez
(23/27)
Ezek nem zárják ki egymást.
5/10
The Cortez febr. 01. 20:59:42 5/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(22/27)
Vagy csak filmrajongó. És nem szűklátókörű.
1/10
Powerzsoooti jan. 31. 21:06:58 1/10
(21/27)
Angolul néztem, angol felirattal. Kiábrándítóan unalmas, vontatott és alpári nyelvezetű film volt. Úgy mutatta be az íreket, mint részeges, trágár, lusta és buta embereket. Ahhoz képest, hogy az év filmjének harangozták be, nekem az év csalódása volt. A fényképezés nagyon jó volt, a táj gyönyörű, a filmzene frenetikus, de maga a film egy semmitmondó valami volt.
9/10
Ahoj poplacsek jan. 31. 19:39:49 9/10 Előzmény The Cortez
(20/27)
Az egy naaaaagyon, naaaaaaaagyon-nagyon ritka és különleges ember :)
5/10
The Cortez jan. 31. 00:12:42 5/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(19/27)
És mi van ha valakinek a Marvel + Halálos iramban és ez is bejön?
9/10
Ahoj poplacsek jan. 30. 20:56:42 9/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(18/27)
Na emésztgettem az elmúlt pár napban és ez bizony egy kurvajó film. Akinek a Marvel cuccok meg a halálos iramban ötszáz jön be, az persze kerülje el nagy ívben, mert ki fog készülni tőle.
1/10
Donuts jan. 30. 18:17:13 1/10
(17/27)
Csúnya és nem érdekes
9/10
Hungary.095 jan. 30. 07:37:09 9/10
(16/27)
Aki a hálivúdi filmekhez szokott, annak tényleg nem fog tetszeni. Aki viszint látta a rendező két ismert filmjét és tetszett, az most sem fog csalódni.
9/10
Ambrose78 jan. 29. 21:48:22 9/10
(15/27)
Az első tíz perc után, ki akartam kapcsolni, de a filmek és a jelen alkotásban szereplő színészek iránti szeretetem miatt nem tettem. Mostantól azonban, az egyik kedvenc filmem! Oly közel éreztem magamhoz, hogy szinte megérintett! Ilyen különleges filmélményt, nagyon régen nem láttam!
9/10
ghnemeth jan. 28. 17:08:48 9/10
(14/27)
Nagyon jó film, valóban. Ezzel együtt azt hiszem, nem jobb, mint az In Bruges, de hogy ez az ember, Martin McDonagh azt elérte, hogy Hollywood sorskérdésekről szóló művészfilmnek fog tapsolni heteken belül, valószínűleg egy művészi pálya csúcsa, s méltán az. A rendezőn kívül az alkotógárda további tagjait is megilleti a dicséret, Colin Farrell tényleg zseniális.
10/10
silas83 jan. 28. 08:19:20 10/10
(13/27)
Imádtam. Ezerszer inkább egy ilyen film, mint az Avatar 2. Nekem '22 év filmje a Sziget szellemei. Adnám az Oscart neki.
2/10
lowbudget jan. 28. 05:39:14 2/10
(12/27)
És valakik még képesek ezt az év legjobb filmjének hazudni! Nevetséges! Szánalmasan erőltetett az egész.
2/10
lowbudget jan. 28. 05:38:01 2/10
(11/27)
Nézhetetlen, mert erőletett.
Érződik, hogy valaki akart csinálni egy "nagyon jó film"-et, csak éppen elfelejtette, hogy ahhoz előbb valami mondanivaló, valami ötlet kellene.
Lehet, hogy sokat gondolkodtak a párbeszédeken, mielőtt megírták, és lehet, hogy sokszor vették fel a jeleneteket, de az eredmény mégis egy unalmas, felejthető, semmitmondó film.
Attól, hogy egy párbeszéd szokatlan, fura, attól még nem lesz jó hallgatni.
Attól, hogy egy jelenet nem megszokott, idétlen, attól még nem lesz szórakoztató.
Egy üres történetet pedig még jó színészekkel sem lehet eladni.
pharkas jan. 27. 21:31:57
(10/27)
Imadtam a korabbi filmjeit, meg a ket foszereplot is, de ezt 55 perc utan meg kellett allitanom, es felek, a masik 55 percet nem is fogom megnezni. Van benne par jo poen, a fenykepezes se rossz, de elkepsztoen lassu,es unalmas.
9/10
Ahoj poplacsek jan. 26. 21:05:32 9/10
(9/27)
Hát akkor ezt most pár napig emésztgetni fogom.
8/10
Tudom jan. 24. 23:51:38 8/10
(8/27)
A színészi játékok miatt érdemes megnézni - Colin Farrel (akit sose szerettem előtte) fantasztikusan játszik, Oscart érdemel. Ugyanígy Barry Keoghan, akit hasonlóan lehetne jutalmazni. Lassú film kevés cselekménnyel, de én mégsem találtam unalmasnak, ami valószínűleg a sikeresen fenntartott feszült hangulatnak, a szép zenének és a gyönyörűen fényképezett tájaknak köszönhető.