10/10
antsa10 2012 márc. 08. - 20:14:27 10/10
(2282/2362)
Arra a pillanatra én is kiváncsi lennék L mikor szeretett bele Cemilbe?! Ilyenre nem emlékszem!
Hát a nászéjszaka jelenet nekem is kicsit eröltetett volt!
10/10
ciliegia 2012 márc. 08. - 19:38:12 10/10
(2281/2362)
Ez a hozzászólás is tetszik, bár Cemillel én ennyire nem vagyok kibékülve.
Zsuzsa28 2012 márc. 08. - 19:37:11
(2280/2362)
Teljesen érthetetlen és nem életszerû ez a befejezés....Mi váltotta ki Lamiában ezt a nagy szerelmet ? Az a csöpögõs szerelmes levél.... Kenan semmi olyat nem követett el , amiért az önfeláldozó nagy szerelme iránta elmúlhatott volna, hiszen imádta és a gyermekének apja volt...Kenan pozitivan viselkedett vele és a kislányával is. A napló írogatás helyett, miért nem beszélt soha az érzéseirõl Kenannak ? Az a találkozás az utcán rémes volt, ahogy nevetve ölelkezve tovább mentek, mintha semmi nem történt volna...Ha csak mint a kislánya apját látta Kenanban, akkor sem lehetett volna ennyire közömbös. Az a giccses nászéjszaka jelenet sem kellett volna a végén!
10/10
ciliegia 2012 márc. 08. - 19:35:00 10/10
(2279/2362)
Hát igen...amit Kenanról írtál azzal egyetértek...nem lett volna szabad öngyilkosnak lennie.Bár végülis csak egy lövést hallottunk...ebbõl még bármit ki lehetne hozni.
10/10
ciliegia 2012 márc. 08. - 19:29:05 10/10
(2278/2362)
Hát vége lett...Sajnáltam Kenant, amikor a csokor vörös rózsával a kezében meglátta Cemilt és Lamiát. Cemil a nászéjszakán teljesen olyan volt mint, aki azt sugallja, hogy na végre megkaptalak. Nem értem Cavidan és Namik mit keresett az esküvõn, még akkor sem, ha Sahika a Pasával jár.:-)
Furcsa volt az utolsó részekben, ahogy Cemil és a Pasa megdicsõült, pedig õk azért nem voltak pozitív szereplõk. Én nem vagyok Kenan párti, szerintem õ hibázott sokat és komolyabbat, de a Lamia Cemil páros nekem valahogy mégis hiteltelen volt és így aztán nem volt megnyugtató a befejezés. Ráadásul szerintem az utolsó részeket összecsapták, pedig közben voltak részek, amiket nagyon el tudtak nyújtani.
10/10
édesmaya 2012 márc. 08. - 19:23:40 10/10
(2277/2362)
Szia, egyetértek veled! Én már vettem le belõle hsz-emet, mert majd megettek a többiek a véleményemért.
kiskukac63 2012 márc. 08. - 18:35:13
(2276/2362)
Én csak most tudtam megnézni a tegnapi és mai részt egymásután.
Istanbul, Antsa10 gondolataival teljesen egyetértek, én is így érzem. A pasát mindig utáltam, de most még rátett egy lapáttal, egy undorító rohadék érdekember. Méltó társra talált Sahikában, aki, miután saját cége gyengélkedett, szépen átslisszolt a pasa pénzeszsákjára! Cavidan egy hülye, sokmindent rosszul lát, nem értem, mit keresett az esküvõn, hacsak nem be akarta mutatni szíve választottját, Namikot, ha ló nincs, szamár is jó alapon!
Lamia viselkedése a szigeten bennem teljesen felidézte azt az együgyû, vigyorgós kamaszlányt, amit a film elején Kenannal láttunk. A kontrasztról már írtatok: a szigeten együtt vidámkodik mindenki, akinek nagy része volt abban, hogy aki a szobájában magányosan írja utolsó mûvét, öngyilkosságra készül!
Feltûnt nektek, hogy Lamia szájából egyszer sem hangzott el a "szerelem" szó?! És az utolsó talákozásnál nem mert Kenan szemébe nézni, egyszavas, semmitmondó mondatokat nyögött ki, míg Kenan erõt vett magán és kimondta:"vigyázz magadra!" Korábban is írtam, hogy még a végén a mindenki által bolondnak tartott Makbule lesz a legnormálisabb! Õ meghozta a nagy döntést, új életet kezd, és volt ereje mindenkivel rendezni a kapcsolatát! (Lamiának eszébe sem jutott viszont bocsánatot kérni tõle!)Hát a nászéjszakán Cemilke pocakos "antifelsõtestét" én kihagytam volna a rendezõk helyében! Kiábrándító volt!
A befejezés magában hordozza a folytatást: Kenan nem emelte fel a fegyvert magához, a lövés bárhova mehetett, helyszínt sem láttunk (szerencsére). Így, ha a törökök esetleg nem is, mi folytathatjuk a sztorit, mindenki a maga kedve szerint. Még csak annyit, hogy Lamia teljes, felhõtlen boldogsága (s így Cemilé is!) hátralévõ életében kizárt: ha van egy csöpp élõ lelkiismerete, az mindig meg fog szólalni, valahányszor ránéz a kicsi (majd a nagyobb) Melekre.
netticicaadacs 2012 márc. 08. - 17:57:19
(2275/2362)
Ami a gyerek témát illeti,Kenan inkább csak használta a gyereket,hol az anyja megszerzésére,hol a hatalma kinyilvánítására. Nem tudok egyetérteni a szeretetével,mivel abban a pillanatban,hogy veszített,gond nélkül dobta el a lehetõséget,hogy apja legyen a lányának.
Ami a szerelmet illeti,szépen bebizonyította,hogy mennyit ér,elõször ingáázott Lamia ás Gavidad között,majd jöhetett a kis Ipek. Saját magával nem tudott kibékülni,így jöhetett volna akármilyen "méltó" nõ,nem tudta volna boldoggá tenni.
Lamia inkább túl lelkis,azért nem tudott a szemébe nézni,valószínûleg fájt neki,hogy megbántotta.Ezért a beszélgetésért mindháromra lehetett haragudni,mert egy értelmes mondat el nem hangzott és egy emberi gesztus nem történt meg. Lamia és Cemil zavarban volt;Kenan meg Kenan. Bunkó volt,mint mindig.
Ami Lamia szerelmét illeti kialakulhatott lazán.A házasságuk alatt Cemil gyakran és gyengéden közeledett hozzá,az undort valószínûleg Kenan köztük lebegõ szelleme váltotta ki. Az összeköltözés után rájött,hogy az a szellem mégsem olyan nemes,így utat engedhetett a gyengédségnek.
Lamia, akkor volt utóljára lotyó,amikor Melek megfogant,onnantól ha jól emlékszem egyik férfi sem érhetett hozzá,A"meccset" érzelmi és szellemi síkon játszotta le.Valószínûleg jól döntött. Teljesen mindegy,milyen volt Cemil,nincs rá garancia,hogy az események nem érlelték családapává.
Talán tényleg csak egy folytatás tudna ezeknek a vitáknak végetvetni,bár egy ilyen befejezés után erõsen tartok tõle.
netticicaadacs 2012 márc. 08. - 17:41:15
(2274/2362)
A happy end téma miatt címeztem neked. A gyerek téma csak azért került ide,mert nem akartam külön külön megjegyzést írni.
Istanbul 2012 márc. 08. - 17:22:31
(2273/2362)
Ezt gondolom csak véletlenül címezted nekem. Mert én soha nem nehezteltem arra, hogy Cemil a lányának nevezi Meleket!
Abban nagyot tévedsz, hogy Meleknek meg sem kellett volna születnie. Szerelemgyerek, amikor összehozták, mindketten õszintén szerették egymást. Azt én is mindig mondtram, hogyha Lamia Cemillel akar lenni, akkor legyen azzal. Egyrészt szeretik egymást, másrészt összeillenek, mert mindakettõ jellemtelen. Korántsem kerül mindenki oda ahová való, mert Kenan megérdemel egy olyan értelmes nõt, aki méltó Kenanra és akivel kölcsönösen nagyon szeretik egymást. Kenan kitartott Melek mellett, az volt az élete. Míg jellemtelen Cemil követelte Nimettõl, hogy vetesse el a gyermekét. Sajnos Kenan annyira szerette jellemtelen Lamiát, hogy belehalt az elvesztésébe.
10/10
maszliga 2012 márc. 08. - 17:01:13 10/10
(2272/2362)
youtube:)
1/10
Deszpina 2012 márc. 08. - 16:54:23 1/10
(2271/2362)
Honnan?
10/10
offtopic
Satnoar 2012 márc. 08. - 16:35:44 10/10
(2270/2362)
Azt gondolom,hogy mindenki másképpen szerette volna a befejezést!
Mint sem,hogy ilyen nagy puccos esküvõ,és egy öngyilkosság! A forgatókönyv író, lehetett volna fantázia dúsabb4
S az unalmas semmit mondó részek helyett izgisebbeket is lehetett volna elképzelni!
A véleményem : Canant,sajnálom is meg nem is! L. neki cseléd lány volt,buta! Cavidan mindenre rátudta szedni amire csak akarta!
Ezért L. nem bízott abban,hogy K., igazán szereti! Melek miatt felszívta magát az apai érzésekkel,és akkor hajlott a L. való együtt maradásra!
Lamiáról és Camilrõl no komment! MInd ketten szinjátszottak szerintem! Lehet ,hogy kis érzelem kialakult,de már én borÍtékolom a válásukat!
Kérdezem én fõleg a hölgyeket,aki annyira gyûlöl valakit,hogy még a nyakát sem engedi megcsókolni,és érdekházasságot köt,az ugyan azt az embert tudja sírig szeretni? Ugyanis én nem tudnám!
A sok aljasságot pedig ami a sorozat közbe zajlik,azt már nem is érdemes említeni! Mérges vagyok amiért Nimetet elvettte az Umin vagy, ki a frász! Az a nyerítõ kanca is jó madzag volt!
HA én vagyok a rendezõ,öt résszel megtoldom!
L.folytatja a forgatást,és elképzeltem,hogy megszeretik egymást a pasival! K.nak is adódott a szerelem,hiszen ott volt Ipek! Közben Melek nagyobbacska lesz,és büszke az Apukájára és a Mamájára is!
A többi szereplõ csak kavaró köcsög volt! Ezért addig élnek míg meg nem hallnak!
Egyszóval,én külön utakon,de mind kettõjük boldogságával zártam volna a végét!
Ezért nekem ,a vége feldolgozhatatlan maradt! SAJNÁLOM!
Aki ad nekem némi igazat reagáljon,persze az is aki nem! Szép estét!
netticicaadacs 2012 márc. 08. - 16:09:30
(2269/2362)
Lényegében hapy end lett,csak hülyén oldották meg. Én sem a nászéjszakával zártam volna.Ha fenntartjuk azt az elképzelést,hogy Leila az utolsó percéig szerelmes volt Kenan-ba,mért ne foghatnánk fel úgy,hogy várta a túloldalon és õk ott boldogok!!! Ha Leila és Kenan között akkora volt a szerelem,akkor Lamia csak egy zsákutca volt. Ha így vesszük Lamia és Cemil tartoznak össze,a két ha ló nincs alapon választott félként. Meleknek meg igazán megszületnie sem kellett volna. Azon ne háborogjon senki,hogy Cemil milyen jogon nevezi lányának Meleket,mert azzal,hogy elvette az anyját ha tetszik,ha nem az apja lett.Mindazonáltal azt sem árt elfelejteni,hogy a drága jó apukája,még ahhoz is gyáva volt,hogy kitartson mellette. Így ha tetszik,ha nem MELEK APJA CEMIMIL!
MINDEN ÉS MINDENKI ODA KERÜLT AHOVÁ VALÓ!!!!!!!!!!
10/10
maszliga 2012 márc. 08. - 15:59:00 10/10
(2268/2362)
Leszedtem az összes zenét azt bömböltetem a házimozin a szomszédok örömére:D
MIÉRT VAN VÉGE?????OOOOOOOO
10/10
antsa10 2012 márc. 08. - 15:44:51 10/10
(2267/2362)
OK! Vettem az adást! :-D
Timike1980 2012 márc. 08. - 15:37:59
(2266/2362)
Azt inkább ne, ha kérhetem! :) Na jó, egy pici belefér, de happy endet kérek!

A pénzt majd megbeszéljük! :D Keresek addig szponzorokat :)
Istanbul 2012 márc. 08. - 15:36:48
(2265/2362)
Lamia nem szereti Kenant és ettõl teljesen függetlenül sem érdemli meg Kenan szerelmét.
Az lett volna a happy end, ha Kenan egy a szerelmére méltó nõvel jön össze, akivel boldog és aki elfelejteti vele Lamiát.
10/10
antsa10 2012 márc. 08. - 15:36:38 10/10
(2264/2362)
Jó pénzért! :-)
Szenvedés legyen benne?
10/10
antsa10 2012 márc. 08. - 15:35:08 10/10
(2263/2362)
Cavidant nem pénzért és csillogásét vette el, hanem azért, mert L azt mondta van vkije és nem ment hozzá. Dühös volt, de már az esküvõn bánta a döntését!