Téma: A szoba

8/10
Nambervan aug. 20. 09:09:37 8/10
(94/94)
Érdekes, másodszori megnézés után nekem épp a felétől lett érdekes. Igaz, az már egy másik sztori, ahol inkább a pszichológiai, társadalmi kérdések domborodnak ki.
Sok más filmnél is kíváncsi lennék a sztori folytatására, miután a "nagy esemény" bekövetkezett, a szereplők szempontjából való hogyan továbbra. Sokszor legalább annyira érdekes tudna lenni, mint maga az alap sztori. Ritka eset, hogy ez megjelenik egy filmben, hirtelen a Számkivetett jut eszembe példaként a múltból.
10/10
rocco1974 aug. 20. 00:05:42 10/10
(93/94)
Nem terveztem megnézni ezt a filmet, éppen a Duna Tv-n ment amikor odakapcsoltam.Engem teljesen lekötött a végéig a történet. A szereplők játéka számomra hiteles volt, a kisfiút külön kiemelném aki végig nagyon tündéri. Dráma a javából! Mint ahogyan egy előttem szoló megírta, megfelelő mértékű EQ szükséges a film befogadására, és ha ez mellé még szerető szülői lélek is társul, szinte lehetetlen végignézni száraz szemmel ezt a filmet.Én 10 pontot adok.
9/10
intovon júl. 25. 23:33:33 9/10
(92/94)
Ma láttuk moziban. Nagyon-nagyon jó film volt. Nem tudom máshogy megfogalmazni, belemart az ember lelkébe.

SPOILER
Nem értem, miért nem próbált a nő korábban megszökni. A tetőablakot miért nem lökte ki. Az ajtó kódja 4 számjegyből állt. Miért nem próbálgatta végig? Csak 10.000 variáció lett volna, ideje meg bőven volt rá.
Azt sem értem, hogy az elrabló miért teljesítette a nő kérését? Mármint, hogy nem nézett bele előtte a szőnyegbe? Miért nem fogott gyanút? Azért ha egy anya gyereke meghal, nem az az első vágya, hogy eltüntesse onnan a holttestet.

5/10
gyereamozibabe máj. 12. 00:07:09 5/10
(91/94)
Sajnos csak 5 pontos film. Világrekord lehet abban, hogyan kell jó kezdés után DÖGUNALMASSÁ tenni egy filmet. Ritkán futok ekkora lukra a Porton, de most sikerült csőbe húznia a pontozóknak, és a magasztaló hozzászólóknak! Köszi srácok! Legszívesebben minden dicsérőt letiltanék, hogy soha többet ne szivassatok így meg. Visszatérve az UNALMAS filmre: a felétől kezdve vártam valamit... de semmi. Lineáris történetmesélés. Mintha valaki egy naplót filmesítene meg. Amikor történt a szereplőkkel valami, akkor a filmben is történik. Ha pedig jönnek az unalmas hétköznapok, akkor a néző is ezt kapja. Vicc. És ne mondjátok, hogy akció-fan vagyok, mert nagyon élvezem a lassú, mély filmeket is, de könyörgöm: azért történjen is valami! A gyerekszínész (akit én sokáig lánynak hittem) viszont nagyon jó volt. Ezek után megnéztem a másik filmjét is (Az igazi csoda - Julia Roberts), ami szintén nem akciófilm, mégis nagyon tetszett. (kicsit szirupos volt.. de legalább volt valami sztorija) Aki esélyt ad ennek a filmnek, annak azt tudom javasolni, hogy a felénél (amikor lezajlanak a főbb események) nyugodtan kapcsolja ki. SEMMI nem fog történni utána.
c p márc. 05. 21:55:14 Előzmény LennyL
(90/94)
Valóban, tök paradox módon épp a film második fele - a kijutás utáni kinti lét - jelenítette meg a zavarodottságot, a megpróbáltatásokat, akkor mélyül el igazán a válság. Számomra is azt nézni volt a megerőltetőbb, a felkavaróbb. De pont azért jó, hogy hosszan mutatta be a főszereplők szökés utáni szívásait, mert így tudta ellenpontozni a fogvatartottság kétes "nyugalmát". Jól bemutatta, hogy az elnyomottság azzal, hogy elzár téged, megment a kínos szembesülésektől. Dermesztő szembesülés a szabadulás utáni általános érzéketlenség bemutatása volt: az idióták, akik ismeretlen embert éljeneznek a szabadulása után a ház előtt, bele sem gondolva, hogy egy kiskölyökre ezzel a frászt hozzák, a riporternő, aki együttérzést mímelve törli fel veled a padlót és tapossa szét az épp gyúgyuló lelkedet. Hasonlóan a teljesen természetesnek tűnő ítélkezés: a nagypapa, aki nem egy kisgyereket lát, hanem valakit, aki erőszakból fogant. A nagymama, aki magát sajnálja. És sajnos ebbe a sorba állt be az Anyuka is, aki visszatérve a társadalomba ijesztően rövid idő alatt zavarodott, bántó emberré változott - a film első részében megismert korrekt, de határozott szülő helyett, aki a rabságban még képes volt látni, hallani, érteni a kisfiát. Brutális, hogy a társadalmi lét hogy csavarja szét az embert és hogy mennyire könnyű tévútra tévedni és a frusztrációban, meg az önsajnálatban tocsogva a gyerekeket nem egyenrangú félként kezelni értelmileg, érzelmileg, hanem elnyomni, rajta levezetni a feszültséget. Ebbe a szabadulás után belekóstolt az Édesanya és látszott, hogy nagyon nem ízlik neki és szenved annak a hiányától, hogy el tudja fogadni, hogy a gyereke a még normális, őszinte értékrendjével a helyes úton tartsa őt, akit a társadalom, a család, az élet amúgy már keményen megdolgozott, megropogtatott.
10/10
Gerisson 2019 dec. 29. - 08:49:52 10/10
(89/94)
Nekem tegnap este volt szerencsém megnézni. Kőkemény dráma, aki ütős fordulatokra és pörgős történetvezetésre vágyik az inkább kerülje.

"Rotovics Kázmér dec. 07. 19:00:23 10/10 (88/89)
Ez is egy olyan film, amit bizonyos szintű érzelmi intelligencia alatt nem lenne szabad megnézni... :P"

Mélységesen egyetértek veled...
10/10
Gerisson 2019 dec. 29. - 08:39:05 10/10 Előzmény elemes
(88/94)
A filmben történt, a filmben szereplő kisgyerek mondta ezt.
10/10
Rotovics Kázmér 2019 dec. 07. - 19:00:23 10/10
(87/94)
Ez is egy olyan film, amit bizonyos szintű érzelmi intelligencia alatt nem lenne szabad megnézni... :P
6/10
Dr. Classic 2019 okt. 07. - 01:23:21 6/10
(86/94)
Na neeee gyerekek engem alaposan megvezettetek itt a szuperlatívusz kritikákkal. Mem volt rossz film szó se róla, de szerintem kicsit hamar kerültek ki anyáék a friss levegőre . Onnantól kezdve szerintem elfogyott a forgatókönyvi ötlet teljesen leült a történet. Brie Larson Oscar jelölése rendben van, de hogy meg is érdemli,abban nem vagyok 100 százalékig biztos.
5/10
Warthog82 2019 jún. 02. - 09:51:41 5/10
(85/94)
Spoiler! Ebből jobbat is kilehetett volna hozni,mert jó a sztori.Sajna a film közepére minden lényeges dolog megtörténik.A második fele teljesen felesleges.
Pinkshine23 2019 máj. 04. - 21:02:14
(84/94)
Engem végig lekötött,de ha jó kedve van az embernek ne ezt nézze meg... Viszont nagyon remélem hogy a kisfiú egészséges színész fiúként fog felnőni,mert elég durva filmekben játszik igencsak megrázó szerepekben.
Pinkshine23 2019 máj. 04. - 20:18:20
(83/94)
Épp nézem és a végét még nem tudom,de idáig fantasztikus. Kicsit az elejét még el lehetett volna huzni,de szerintem tökéletes ,izgalmas,és lehengelő film . 10/10*
vino-et-veritas 2018 dec. 26. - 08:48:17 Előzmény NightWolF33
(82/94)
Erős film.
Persze, semmi sem tökéletes.
A kiszabadulás után már más a hangsúly. Majdnem, hogy ezt nehezebb megcsinálni, mert ezt a "való világot" mindenki ismeri, a "szobáét" meg értelemszerűen nem...

OFF
Mostanában mindenki az "akciót" keresi.
Még jó, hogy léteznek más műfajok azokon kívül is.

Unalmas? A mostanában népszerű fantasy-sagák egy jó része sem tömény izgalom. Kb. öt perc alatt el lehet mondani a történetet, mégis vagy 3 órás a film. Benne lassú zenék, "szép" tájak, stb. hosszasan...
10/10
NightWolF33 2018 dec. 26. - 08:23:40 10/10
(81/94)
Nagyon tetszett a film. Sokan állítják, hogy unalmas volt, de ez így nem teljesen igaz. Voltak kicsit vontatott jelenetek, de őszintén szólva szerintem minden a helyén volt. A történet, a látvány világ, a karakterek mind passzoltak. Sokkal rosszabb filmet is összehozhattak volna, de nem így lett. 10/10
alexmotier 2018 dec. 10. - 22:04:10
(80/94)
Csodálatos... négy hangsávval adják és mindegyik magyar, még az is, amelyikhez oda van írva, hogy English.
10/10
NIKY1998 2018 júl. 24. - 03:56:43 10/10
(79/94)
Szuper
napkorall 2018 júl. 23. - 12:46:35
(78/94)
A film iszonyatos és iszonyatosan tetszett!!! És különösen az, hogy nagyrészt a kisfiú szemszögéből láttatja az eseményeket.
10/10
Zsomika 2018 júl. 22. - 23:18:35 10/10
(77/94)
Nagyon jó film. Nem lesz könnyű elaludnom ma éjjel...
hatodik lenin 2018 júl. 22. - 21:31:00 Előzmény Atis88
(76/94)
"A kisgyerek fél óra után kimondta a lényeget a filmrõl: \"ez a történet uncsi\"
Teljes mértékben egyet értek. Fél óra alatt semmi nem történt, ami kicsit is érdekessé tenné ezt a valamit. Ki is kapcsoltam. Igazi Idõpocsékolás. 1/10. " az ilyen érzéketlen beteg emberek miatt is történhetett meg az, amit az amstetteni rém 24 évig művelt a lányával és a közös gyermekeivel a pincében..mert senkit nem érdekelt, senki a környezetükben nem figyelt oda..mikor lett volna számodra érdekes ez a "valami"? ha megeszik egymást élve? beteg állat, kezeltesd magad
sawyerx 2017 nov. 11. - 15:31:22
(75/94)
2 órája fejeztem be a filmet... azt a büdös kurva!
Ennyire hidegrázós drámát rég láttam, le a kalappal a gyerekszínész elõtt, bár a többiek is nagyon jól alakítottak, és a kissrác magyar hangja még az eredetinél is jobb volt.

===SPOILERES LEHET===

Sokáig halogattam ezt a filmet, fõleg a nõi fõszereplõ és kisgyerek páros miatt, egy unalmas valamire számítottam, ami végig egy szobában játszódik. Nem olvastam utána, elsõ blikkre valami természetfeletti cuccot vártam, ufók, stb, a film felénél pedig biztosra vettem, hogy a Patás valahogy visszatér és elrabolja a gyereket. De nem, és mindenféle csilivili erõszak nélkül is végig lekötött a film. Én nem hiányoltam a "mi lett Patással"-válaszokat, ez a film csakis az anya-fiáról szól, pont azt néztem, hogy sok jelenetben a hozzájuk beszélõ embereket nem is mutatják, vagy csak messzirõl.

===SPOILER VÉGE===

Megható, szép film, remek rendezéssel. Ja és a film végéig abban a hitben voltam, hogy Jack egy lány, és a szinkronszínész elcseszte, mikor "fiamozott", sõt, még eredeti nyelven is bakiztak - de nem :D Tom Denem Voldemort.

Azért 9 az osztályzat, mert a vége felé kicsit belaposodott, és a záró jelenet lehetett volna sokkal meghatóbb.

9/10