eIemes 2015 febr. 20. - 18:14:17
(307/747)
nem hiszem, hogy divatból fikázzák. ha egy film 4.1-et kap az imdb-n, akkor az a film valószínûleg rosszabb, mint az Alkonyat saga (aminek ettõl függetlenül népes rajongótábora van), rosszabb, mint Eszterhás barátunk hírhedett filmje, a Showgirls, rosszabb mint a Batman forever stb.
eIemes 2015 febr. 20. - 18:04:08
(306/747)
"Vannak nõk, akik a határozott, macsószerû férfiakat szeretik" - mert az apjuk egy erõszakos fráter volt.
Aztán az ilyen nõ apjával le nem focizott meccseket próbálja újrajátszani minden férfipartnerével. Tipikus végkifejletek:
- "leestem a lépcsõn" típusú feleség
- válás és új pasi ugyanebbõl a rovatból
- válás, majd amikor a gyerek - ha volt - kirepül: magány

Rém ritka eset, hogy olyan férfival kerül össze, aki NEM ÉL VISSZA a nõ érzelmi kiszolgáltatottságával.

A filmbeli férfi mást sem csinált, csak visszaélt... A nõ, aki a könyvet írta, valószínûleg sokat fantáziált ezekrõl a helyzetekrõl, de nem volt kapcsolata ilyen férfival, aki tényleg meg is teszi, amirõl õ csupán álmodozik. Ha átélte volna ezeket a helyzeteket, akkor megtapasztalta volna, hogy a vágy (a megaláztatás) beteljesülése után "érzelmi másnaposság" lesz úrrá rajta, magyarán még rosszabbul érzi majd magát. És enyhülést keres majd. Ami gyakran alkohol, édesség -- vagy ismét keresi a férfit.
10/10
Aiwlys 2015 febr. 20. - 14:56:36 10/10
(305/747)
nem olvastam a könyvet, elõítélet nélkül mentem a moziba, és tetszett a film.
nem perverz annyira, mint a "the secretary / titkárnõ", tök más, nem is értem,
miért hasolnította össze egy kritika a két filmet. mondjuk a titkárnõ c. film
sokkal jobb, de sokkal másabb is.
csomóan azért fikázzák ezt a filmet szerintem, mert elvárásokkal teli mennek megnézni. aki így indul neki,
ne fizessen a mozijegyért, és kész.
semmi baj nincs a filmmel, egy újszerû stílusú "dráma", jók a szereplõk, jó a rendezés....és elgondolkodtató a történet.
én nem értem ezt az alacsony pontozást, de komolyan.
amilyen trendi volt ezt a könyvet olvasni, mert "nagylányos" mert "erotikus, bizarr..."
most annyira trendi fikázni.
nevetséges.
frenchbullie 2015 febr. 20. - 13:59:46
(304/747)
Ennek örülök, hogy nem rólam van szó, mert eszerint kikerültem azon "elkárhozott" nõcik kategóriájából, akiket az általad ajánlott cikk kifiguráz:-) Eljutottunk oda, hogy nem általánosításként használjuk a "nõk" kifejezést, ami felettébb üdvös:-) Mert ez volt a célom...

Egy korábbi kommentemben én is elmondtam azt, milyen rossz, hogy a "csúnya, gonosz, karrierista"-típusba sorolható filmcsinálókat/könyvkiadókat nem igazán érdekli mirõl szól adott film/könyv, csak a profit a lényeg. De itt lép be az egyén, a felnõtt felelõssége. Egyszerûen ki kell szûrni, hogy mi az, ami való egy kamasznak, tininek, és mi nem, majd megbeszélni vele azt, hogy miért. Nem kimondottan A szürke esetében, bármilyen más filmnél/könyvnél is. S ha ezt szülõként megteszi az ember, már egy kis lépést tett afelé, hogy változtasson azon a szemléleten, ami manapság dívik. Ennél jobbat nem tudok.

Igen, igazad van abban, hogy egyre több a szingli napjainkban. De ez az õ döntésük, az õ életük, és ezt is tiszteletben kell tartani, még akkor is, ha az ember a párkapcsolatok, a hagyományos családmodell, meg minden ilyesmi híve. Ellenkezõ esetben nem lesz különb, mint a harcos feministák, akik csak a saját igazukat nyomatták.

Spekimen szerintem vicc szinten kezelte a jóképû és gazdag-dolgot, valamiféle magas labdaként, amit lecsapott. (Persze ettõl függetlenül, még igaz is lehet, nehogy megbántsam azzal, hogy mást feltételezek:-) Vannak nõk, akik a határozott, macsószerû férfiakat szeretik, vannak, akik megelégednek valaki visszafogottabbal. Így el tudom képzelni, hogy akad olyan férfi, aki nem a vadmacskákat, hanem a doromboló cicákat kedveli:-)
1/10
Kumpirka 2015 febr. 20. - 11:22:47 1/10
(303/747)
********** Tíz csillagos hozzászólás!
offtopic
cellasto 2015 febr. 20. - 10:40:58
(302/747)
nem vagyok egy IMDB-hívõ,de azért egy ennyire várt és beharangozott filmnek elég gáz a 4.1-es pontszám,nem?
viszont hozott szépen a "konyhára",ahogy nézem :P
eIemes 2015 febr. 20. - 07:57:57
(301/747)
A történetben a nõi fõszereplõt gyerekkorában verte, talán abuzálta az apja.
A férfi fõszereplõ szülei elváltak és õt az idegroncs anyja nevelte.
Sajnos ez gyakori, nem csoda, hogy sokan tudnak együttérezni a fõszereplõkkel.
ring 2015 febr. 20. - 00:00:31
(300/747)
Pontosítás a végére:

Azért gondold meg még egyszer, hátha a linkelt kritika látja jól a könyvet. :-))) Üdv!
ring 2015 febr. 19. - 22:35:14
(299/747)
"Nekem egyre inkább úgy tûnik, hogy a személyed az egyetlen épeszû férfiember ezen a platformon, aki még megszólalni is mert..."

:-( Köszi..........

Most nagyon magam alatt vagyok! :-)

Amúgy elolvasva a válaszod újfent megelégedettséggel tapasztaltam, hogy pszichológiai tehetségem a régi, (ja, és a szerénységem!!) Kb. ilyen választ vártam, és tetszett, hogy nem hiszti volt a reakció a Részedrõl.

Mivel utólag én is kissé bántónak és félreérthetõnek éreztem a "kioktatást" ezért sok sorry, inkább általánosan kívánatosként kellett volna írnom ez a részt, nem személyre szóló módon. Amúgy nevezett író (?) a tetszetõs közhelyek jó elhelyezésével aratja nagy sikereit. Az én általam sajnos olvasott (11 perc címû) "könyvhöz hasonló tárgy" témája hasonló a vitatott értékû filmünkéhez, de pl. egy Oroszlánkölykök, 1984, Most és mindörökké.....stb. elolvasása után az ember érzi benne a jelentõs gagyifaktort. (Amúgy 13 évesen engem is kivágtak a gyerek könyvtárból a felnõttbe!)

Amit hiányoltam Tõled, az az hogy a kisfilmes kritika fõbb érveire (azt mondja a filmrõl nagyjából, amit én a Coelho tapasztalatomról) nem igazán adtál azt cáfoló választ.

Azért gondold meg még egyszer, hátha a linkelt kritika látja jól a filmet. :-))) Üdv!
1/10
Kumpirka 2015 febr. 19. - 22:29:11 1/10
(298/747)
Aha...
frenchbullie 2015 febr. 19. - 20:09:28
(297/747)
Igen, ez a mai világunk rákfenéje, ez az egy kereset nem elég:-( Arra viszont még nem sikerült választ találnom, hogy a Nagy Feminista Forradalom elõtt ezt vajon hogyan oldották meg???:-) Hogy csak a férfi dolgozott az asszony háziasszonykodott, és mégis megéltek... Valamit biztos nagyon tudtak:-)
frenchbullie 2015 febr. 19. - 20:00:28
(296/747)
Jujj, én a párommal nem akarnék a mennyek országában élni,(elég lesz akkor, ha eljõ az ideje) jobb nekem itt a kis sárgolyóbisunkon testben élve,(a testi lét minden elõnyével:-), mint odaát csupán lélekben:-) Örök boldogságot sem akarok, mert akkor nem tudnék mihez viszonyítani. Utálom, ha a szemembe süt a nap, mert migrént kapok tõle. Fõképp ne a tengerparton süssön, mert víziszonyom van. Ráadásul a tengerpartra általában hajóval vagy repülõvel célszerû utazni, amitõl pedig tengeribeteg leszek, vagy légi beteg, vagy hogy a csudába mondják, ha nem bírom a repülést. Még nem próbáltam, de így is tudom:-)
Nos, ezzel a néhány szóval sikerült meggyõzzelek, hogy a nemkarrierista átlagnõ nem a regényízû boldogságot kedveli? Ráadásul él annyira nyitott szemmel a világban, hogy naivul nem hiszi azt, hogy létezik ilyen? Inkább a jin és jang-ban hiszek. Meg a "jóban-rosszban együtt"-ben, mert könnyebb együtt leküzdeni a rosszat, és kellemesebb együtt megtapasztalni a jót. Ja, a mentás-lime-os étcsokit is szeretem:-), de nem egy táblával egyszerre, csak szépen beosztva... Mert mégiscsak nõ vagyok, de azért reális nõ, aki nem akarja a cikkben látható módon végezni. Így kerülöm a vágósúly elérését. Tessék, még hiú is vagyok... De legalább nem karrierista:-)

Szex és New York sorozatból egyetlen részt sem láttam. Egyszer kezembe került valami DVD-s filmváltozat, gondolom némi zanzásítással a sorozatról akartak újabb bõrt lehúzni, de nekem a film sem jött be, mert idegesített. Fél óra után azon gondolkoztam, vajon miért szeretik annyian a sorozatot, mikor ilyen vacak a film, és inkább mást néztem.

Igazad van, mostanában felborult minden. Igen, a karrierista férfiak és karrierista nõk miatt, õk olyan fura egyedek, amelyek mindkét nem tagjai között fellelhetõk, elvannak a kis Edgar-öltönyükben, és magukkal rántják a többieket a pénz és sikerorientált világukba, akaratuk ellenére is. Emiatt nem segítene a nemet átalakító mûtét, egy karrierista esetében tök nyolc mi van a lába között, a mentalitása nem változna. És egyáltalán nem éri meg, hogy a nemkarrierista férfiak és nõk, miattuk egymást okolják...
Kiegyezhetünk ebben?:-)
offtopic
spekimen 2015 febr. 19. - 19:15:31
(295/747)
És mi ezzel a baj? Én is egy jó képû, gazdag pasi vagyok :D :D

Tény a nõ dönt, de akkor is jobban bejön egy "tiniként" értem rajongó nõ, mint egy nagyon intelligens, öntudatos, és már szinte félelmetesen határozott nõ, aki mellett bizony nehéz férfinak maradni.
offtopic
spekimen 2015 febr. 19. - 18:50:03
(294/747)
miért is? pont, hogy nem :b
De, ha már így, akkor miért is baj ez a film számotokra, meg a könyv, hiszen ebben igencsak alárendelõdik a nõ a férfinak, még ha az nem is úgy történik, mint ahogy az egészségesen elvárható lenne? Ja, hogy család modell nincs benne és aztán? Elõbb inkább egy IDÉZÕJELES alá-fölé rendeltségi viszony jöjjön létre, aztán jön majd a többi is hozzá.
offtopic
Susuke 2015 febr. 19. - 18:44:06
(293/747)
Nekem egyre inkább úgy tûnik, hogy a személyed az egyetlen épeszû férfiember ezen a platformon, aki még megszólalni is mert...

CrunchBang esetében még azt hittem, akad némi remény, de a tendencia sajnos nem ezt mutatja, pedig szintén vannak reális meglátásai az általa vázolt férfi/nõ viszonyban.
offtopic
cellasto 2015 febr. 19. - 18:34:23
(292/747)
ne égesd már magad egy film fórumon ilyen szöveggel :D
milyen férfi vagy te? :P
frenchbullie 2015 febr. 19. - 18:32:12
(291/747)
Én köszönöm:-)
offtopic
Susuke 2015 febr. 19. - 18:26:26
(290/747)
Sok igazság van a reális meglátásodban.

Szívesen lennék a gyermekeit nevelõ háztartásbeli anyuka, de kicsit nehéz egy keresetbõl megteremteni ehhez az anyagiakat. Nem ezt a világot éljük, aki ezt tagadja, az valószínûleg nagyon jó helyre születhetett.
offtopic
Susuke 2015 febr. 19. - 18:18:38
(289/747)
:) Köszi, mint bók jól esik, de ennél többként nem élnék az ajánlatoddal! :)
Susuke 2015 febr. 19. - 18:14:59
(288/747)
"a hagyományos nõi értékekrõl (háztartás vezetése, gyereknevelés, a család összetartása) egy szó sem esik bennük."

Ez még a Szürke esetében is erõsen vitatható. :)
Csak el kell jutni a 3. kötetig. :P