gme 2018 febr. 10. - 16:29:57
(119/319)
ez a film is ott fejezõdik be, amikor az igazi problémák elkezdõdnek. Szeretném látni a folytatást, innen hogyan tovább?
szookedorina 2018 febr. 09. - 08:49:20
(118/319)
A bejárathoz gumi árus pavilont ne felejtsenek el tenni, csak utána a piros szõnyeg!
szookedorina 2018 febr. 09. - 08:42:45
(117/319)
Szerintem mindenki ott érzi jól magát ahol azonosulni, közösülni tud a saját érzelmeivel.
Ez a film is errõl szól. Szerintem basszák meg egymást a legkevesebb amit tehetnek egymásért!
k11zoltan 2018 febr. 08. - 23:05:36
(116/319)
Érdekes film.
Nem rossz, de nem is olyan jó.
A csajról keveset tudunk meg (meg egyébként mindenkirõl). Mintha valami hirtelen felnõtt gyerek lenne, aki nem tud mit kezdeni a felnõttkorral.

Kíváncsi vagyok a többi jelöltre.
Szerintem nem ez kapja meg az Oscart, mert most kaptunk 2-szer is.
1/10
ligetiz51 2018 febr. 08. - 22:47:14 1/10
(115/319)
Teljesen mindegy, hogy lesz-e Oscar vagy nem. Ez a film igen ritka, szinte egyedülálló magyar szépséges film.
klemi25 2018 febr. 08. - 09:03:33 Előzmény szookedorina
(114/319)
Szerintem az alkotókat már nem annyira izgatja a szobor. Jó sütkérezni a fényénél, ha nyernek valamit, de õket az alkotás folyamata izgatja. Mint a hegymászó: nem attól boldog, ha szétnéz a csúcson. Õt az mozgatja elõre, mikor mászik, az adja a hajtást, az örömöt. Belénk sulykolták már elégszer, hogy a díjakat adják - sokszor más okán, mint a mûvészi érték. Én sem azért nézek meg egy filmet, mert ilyen-olyan díjazott. Lehet egy útmutató a filmhez, de a fokmérõm, hogy megérint-e. Ez a film, ezek a szereplõk megérintettek. Napokig hordoztam még magamban, visszaidézõdtek a film részletei.
szookedorina 2018 febr. 06. - 12:33:13 Előzmény neomodel
(113/319)
" Aztán mitõl lesz szerelmes ez a nõ ebbe a félkezére béna férfibe? És viszont? Mert attól lehetne, hogy béna a fél keze, ez nem kizáró ok, mint ahogy nem is kiváltó ok. "
Minek mennek az Oscar gálára annyian? Mert mindenki a szoborról álmodik? Nem valószínû!
Akkor mit szimbolizálhat maga a szobor?
A legenda szerint az Akadémia elsõ könyvtárosa, Margaret Herrick nevezte el a szobrot Oscarnak. 1931-ben, munkába lépésének napján, amikor meglátta ezt a különös figurát, kijelentette, hogy nagyon hasonlít Oscar nevû nagybácsikájára. Egy másik legenda szerint azonban Bette Davis egyszer azt állította, hogy õ nevezte el a szobrot Oscarnak, mert az hátulról nagyon emlékeztette õt Oscar nevû elsõ férjére.
szookedorina 2018 febr. 05. - 19:43:29
(112/319)
A igazi mûvészetet nem feltétlen kamatoztatja az elismerés. Nem a közönség miben-kiben létérõl szól. A mûvészet elsõdleges célja az önkifejezés, nem az üzlet.
A mai világban a versenyképesség ha már versenybe szállunk valamiben nem hagyható figyelmen kívül. Egyforma feltételek lehetõsége nélkül és itt nem a pénzre gondolok, haszna egyezik a gyalog galopp értelmével.
Aki a valódi versenyképes körben szerepel, azt komolyan nem érdekli a külsõsök a nem konkurens résztvevõ munkássága. Örüljön, hogy ott lehet, nézelõdhet, nem szabadon de tanulhat. Minél tartalmasabb egy show annál jobb, annál jobban eladható.
A külsõst nem fogja gáncsolni, sem elõrébb juttatni, mert nincs hova, nincs miért, tele a piac. Nem érdekelt. Harcolja ki magának a helyét. Ilyen körön kívüli versenyzõnek csak annyit mondanak, nagyszerû, Gratulálunk csak így tovább! Jobbik esetben tényleg így is gondolják, nem csak színészkednek.

Sok energia és ismeret birtokában gyorsan el lehet végezni valamit. Ha sok az idõnk, akkor nem feltétlen szükséges sok tudás, mert a kísérletezés-szerencse módszerét alkalmazva megtalálhatjuk a megoldást. Szerencsére ki alapoz? A pancserek. Igazi mûvész, vagy felkészült profi üzletember biztos nem.
klemi25 2018 febr. 05. - 17:15:51
(111/319)
Nagyon köszönöm, meg is hallgatom mindjárt. Jó kis jelenet volt, amikor az eladó lány maga ajánlotta a szerelmes dalt: én ezt hallgatom...Olyan érzékeny jelenetek vannak a filmben.
klemi25 2018 febr. 05. - 17:13:11
(110/319)
Nem biztos, hogy egy egészséges ember elviselné az autisztikus lány furcsa viselkedését. Egy sérült, bölcsebbé lett ember megérti a furcsaságokat. Nagyon elgondolkodtató elképzelés, hogy egy vágóhídra helyezi a rendezõ a két embert, ahol bokáig járnak a vérben, eldurvult személyiségek heccelik a furcsa doktornõt. A legkevésbé várjuk az együttérzést a takarítónõtõl /Békés Itala/, aki szebb napokat élhetett meg valaha, hisz viselkedési tanácsot ad nõiségbõl:) Remek az a jelenet, amikor az autista lány az érintés érzést próbálja egy tányér tört krumpliban. Milyen traumát élt meg ez a két ember, de talán elkezdenek beszélni, nyitni egymás felé. Örülök, hogy megnéztem.
szookedorina 2018 febr. 05. - 12:27:43
(109/319)
Reménykedjünk aki ezt a filmet megnézi nem lesz mind egyformán beteg. Jobb lenne ha a beteg egy egészséges partnert keresne, így nagyobb lehet a gyógyulás esélye.
Pszichológiailag igazolt gyógymód. " Gyõzd le, fordulj szembe az ellenségeddel." Isaak Sadger
klemi25 2018 febr. 05. - 10:42:50
(108/319)
Szerintem nagyon jó film. Érzékeny a rendezõ,aki két beteg ember egymásra találását mutatja meg. A valóságban nem érzik jól magukat, az álmaikba menekülnek. A béna karral ill. az autizmussal küzdõ két ember napjait egy vágóhídon éli. Önmagukat kell meggyógyítaniuk, s elkezdeni egy kommunikációt, hogy erõt meríthessenek egymásból a gyógyuláshoz. Gyönyörûek az erdei felvételek. Megtalálni azokat a pillanatokat, mikor a két szarvas szinte emberi tulajdonságokat mutat. Nem elképzelhetetlen az Oscar. Tudja valaki a "szerelmes" dal elõadóját, címét? Köszönöm.
moderator1 2018 febr. 05. - 09:57:04
(107/319)
Kedves fórumozók,

amennyiben nem sikerül normálisan, személyeskedés és trágárkodás nélkül beszélgetni, a topicot lezárjuk.

Üdvözlettel:
moderátor
1/10
Gaddemon 2018 febr. 03. - 15:48:30 1/10
(106/319)
Ez egy ócska, vontatott, erõltetetten mûvészieskedõ film, ami egy másodpercig se köti le az embert. Engem nem érdekel, milyen díjakat nyert, egy nagy nulla.
szookedorina 2018 febr. 03. - 08:07:23 Előzmény Filmgusztália
(105/319)
Miért? Mert Magyarnak született?! Szerintem ez egy szar film!
Ki mer elõször leülni?
1938-ban egy moszkvai kerületi pártgyûlésen új párttitkárt választottak a letartóztatott korábbi helyett. A hosszú gyûlés Sztálin éltetésével fejezõdött be. Az egész terem állva tapsolt és éljenzett. Senki nem merte abbahagyni az ünneplést... Végül 11 perc után az egyik gyár igazgatója leült. Még aznap letartóztatták, és tíz évre ítélték...
szookedorina 2018 febr. 03. - 06:46:58
(104/319)
Az egyszerû embereknek kakasa volt nem órája!
szookedorina 2018 febr. 03. - 06:36:30
(103/319)
Ha holnap találkozol egy ufoval, földönkívülivel és manipulálja az agyadat, ûrhajó nélkül repülni tud akkor Õ lesz az Istened? Na ne vicceljél már...
Annyit ér ez a mozi mint Vakok között félszemû a megfigyelõ...

A monofiziták vagy miafiziták olyan keresztények, akik csak egyetlen természetet fogadnak el Krisztusban. A monofizitizmus kifejezés a görög monosz (μόνος) és füszisz (φύσις), 'egyetlen természet' szavakból tevõdik össze. A mia (μία) szintén "egy"-et jelent. A monofiziták vagy miafiziták elutasítják Krisztusnak a khalkédóni zsinat által 451-ben elfogadott két (diafizita) természetét és nézetük alapján Krisztusnak csak egy, isteni lényege van.

445 körül Eutükhész konstantinápolyi apát a kürilloszi meghatározás alapján Nesztoriosszal szemben azt állította, hogy Krisztus személyében lévõ két természet olyan annyira egységet alkot, hogy emberi természete feloldódott az isteni természetben. Ezt a tanítást Theodorétosz az Eranisztészben - Eutükhész nevének említése nélkül - megcáfolta, mivel Krisztus emberségét alábecsülte.

448-ban egy konstantinápolyi zsinaton Eutükhész tagadta, hogy Krisztus emberségét Apollinárioszhoz és Valentinoszhoz hasonlóan elutasítaná, s azt állította, hogy Krisztus nem "homoúsziosz" (=egylényegû) velünk, és hogy az egyesülés elõtti két természet az egyesülés után egyetlen természet lett. Eutükhész gondolata inkább homályos, mint téves, de a zsinat elítélte, mivel tagadta Krisztus valóságos emberségét.
Clarisse 2018 febr. 02. - 21:56:19
(102/319)
Most fejeztem be a filmet... 4x futottam neki az elõzetesnek, különbözõ idõpontokban, de nem fogott meg... jól éreztem, hogy ez nem az én filmem lesz. A fõszereplõ lány karaktere nagyon érdekes volt, 100%-osan kidolgozott, tulajdonképpen minden színész nagyszerûen játszott. Maga a szerkezet jól felépített, szépen egyenletesen haladt elõre a történet, de a sok véres jelenet miatt élvezhetetlen volt. Nyilván ezzel akarták még realisztikusabbá tenni a film többi részét, plusz ha nem beleznek ki valakit, sokan már meg se néznek egy filmet, de ez akkor is sok volt. Aki nem képes magától mélyebb gondolatokra, érzésekre, az biztosan odalesz érte... mint, amikor fantáziátlan tömegek õrültek meg a Harry Potterért, vagy 20 évvel a Csengetett, M\'Lord? után jöttek rá az emberek a Downtown Abbey-vel, hogy milyen érdekes is az angol arisztokrácia világa a háború környékén....
10/10
alien1976 2018 jan. 29. - 21:59:23 10/10
(101/319)
Elsõnek is gratulálok az elért sikereknek mindenkinek aki csak valamit is hozzátett ehez a filmhez, s további sok sikert kívánok minden megmérettetéshez.
A filmrõl :
Engem teljesen megfogott az egész film, de annyira hogy késõbb is ott motoszkált bennem az egész történet, a karakterekkel az egésszel úgy ahogy van. Nem nagyon tudtam tõle szabadúlni. Mindig eszembe jutott valami kis részletecske. S ez a jó film, amit nem felejtünk el egybõl. Amire több hónap múlva is emlékszik az ember. A férfi hõsünk játéka nem fogott meg, de ez már legyen az én gondom. A sztori nekem tetszett, s megfogott. Nagyon finom érzékkel, óvatosan elegánsan volt vezetve végig a film. Lehet velem volt a baj, de nem nagyon tudtam kiszámítani a végét. Ügyes volt a befejezés is.Nekem a film nézése közben eszembe jutott Kocsis Ágnes rendezõnõ. A film lassúsága, óvatossága, finomsága az õ munkáit (pl. Páll Adrienn) juttata eszembe.
1/10
Dittamitta 2018 jan. 29. - 18:50:44 1/10
(100/319)
valaki magyarázza meg, h Nagy Ervint miért kell szerepeltetni minden filmben?????