10/10
Filmgusztália 2018 jan. 29. - 16:11:05 10/10
(99/319)
Egy ilyen kaliberû filmnél egyértelmû, h a befogadóközönséggel van a baj és nem a filmmel.
10/10
Filmgusztália 2018 jan. 29. - 16:10:09 10/10
(98/319)
Ennek nem tudom mi köze ehhez a filmhez, de mindenesetre Enyedi Ildikó fantasztikusan tud közvetíteni érzéseket és gondolatokat, igazi mûvész.
szookedorina 2018 jan. 28. - 23:02:42
(97/319)
Amikor az alkotói szellemrõl beszéltem konkrétan nem a hozzánk hasonlókra gondoltam. Az olyan alkotók, mûvészekre akik már megteremtették maguknak azt a helyzetet , hogy nem csak akarják de tudják is érvényesíteni a nagyvilág, a közönség felé elképzeléseiket, szellemiségüket. Vannak született tehetséges mûvészek, tudósok, feltalálók akik annyira ösztönesen , egyben tudatosan pörögnek (dopping; pl. A humán növekedési hormon egy fehérje, amelyet az agyban található agyalapi mirigy termel. Az ember egész élete alatt termelõdik. Gyártanak az emberi szervezet által természetes úton termelt növekedési hormonnal azonos növekedési hormont, de ezt kizárólag gyógyászati célra használják bizonyos betegségek esetében. Atléták izomnövelés, teljesítménynövelés céljából használják szívesen, különösen azért, mert más doppingszereknél nehezebben mutatható ki.) , hogy saját illetve az emberi társadalom szak reális lehetõségei korlátozzák a cselekvésben. Vagy "elkallódik" depresszió, egyebek, vagy megtanul természetes úton, lazítani, elengedni az elképzeléseket esetleg beletörõdve jóval gyengébb formában megtartani tudását az adott, létezõ kereteknek köszönhetõen („Aki soha nem hibázott, sosem próbált ki semmi újat.” Albert Einstein) . Ugye nem születik mindenki Einsteinnek.
9/10
gyereamozibabe 2018 jan. 28. - 21:19:58 9/10
(96/319)
Na újra elõvettem ezt a filmet, és ha gondolatban leszinkronizálom a hihetetlenül béna fõszereplõt, akkor ez egy 9 pontos film. Korábban annyira felhúztam magam, hogy képtelen voltam megbocsátani a rendezõnek ezt a kapitális melléfogást. Ez a \"színész\" már az elsõ rostán ki kellett volna hogy bukjon. Még a legutolsó mellékszereplõ is jobb. Na mindegy. Ezt az \"apróságot\" leszámítva fantasztikus film. És a fõhõsnõ minden elismerést megérdemel. (Borbély Alexandra) A rendezõnõ viszont egy troll, mert ilyen hibát nem lehet véletlenül elkövetni. A hazai nézõkkel jól kicseszik, miközben a nemzetközi sikereit nem veszélyezteti. Így elmondhatja, hogy õ idehaza egy \"meg nem értett zseni\" :)
szookedorina 2018 jan. 28. - 05:26:13
(95/319)
A filozófiai szkepticizmus az ókori görög filozófiában gyökeredzik. A görög szkeptikusok bírálták a sztoikusokat, dogmatizmussal vádolták õket. A szkeptikusok számára a logikán alapuló vita elfogadhatatlan volt, mivel maga is olyan prepozíciókra épült, amelyek nem mondhatóak hamisnak vagy igaznak további prepozíciókra való építés nélkül. Ezenkívül azt is állították, hogy két prepozíció nem építhet egymásra, mivel ezzel egy ördögi kört hoznának létre.
szookedorina 2018 jan. 28. - 05:19:31
(94/319)
Azt hiszem nem kaptad el a fonalat...... Konkrétan az alkotói szellemre gondoltam ami független a kor vívmányaitól. Sajnos vagy nem sajnos azt nem tudom, illetve sok esetben annyi megállapítható, hogy a technika fejlettsége, állapota nincs összhangban nincs azon a szinten amely határokat a lélek, a szellemi képességgel az ember feszegetni képes. Ha nem létezik az adott eszköz nem megvalósítható az álom, az elgondolás. Ilyenkor mondják a szkeptikusok azt, hogy nem reális mert nem állandósítható. Ugye ilyenkor nem sokszorosítható, tudományosan, fizikailag sõt filozófiailag is lehetetlen, hogy az egyben a kettõ kimutatható legyen. 100 szónak is egy a vége, nem egyre gondoltunk. "Tudod ez a pontosan erre gondoltam mint te! Nem mondod komolyan de, hogy látatlanban, kapcsolat nélkül szinte mindig azonosan gondolkodunk?! Ez univerzális kommunikáció lehet." Szóval nem értem, hogy a sci-fi miért nem általánosan elfogadott mûvészfilm.
10/10
Filmgusztália 2018 jan. 27. - 13:45:57 10/10
(93/319)
Nagyon jól látom a világot, mert míg a legtöbb ember, nem hagy idõt magának gondolkodásra mert lekölti valamivel a figyelmét pl. applikációk a telefonján stb...és így át tudok gondolni olyan dolgokat is, mint pl. amirõl ez a film szól és hogy mi miért történik és nem értetlenkedek olyanon, h mit akar egy autista nõ egy félkaru vén faszitól, mert egyértelmû.
10/10
Filmgusztália 2018 jan. 27. - 13:24:10 10/10
(92/319)
Igazából pont fordítva mûködik az ember, pl. a mai gyerekek már fizikailag és agyilag (azaz testileg) értenek a mai technika vívmányaihoz, azonban érzelmileg (azaz lelkileg) még nem elég fejlettek, ahhoz, amilyen tartalmakhoz jutnak ezeken a technikai eszközökön, legyen az egy videó vagy egy számítástechnikai játék.
szookedorina 2018 jan. 26. - 09:22:06
(91/319)
A legnagyobb bukta lehet ebben a filmben...
A test nem képes utolérni a lélek forgását, a pörgést csak az elmének (tudat) lehetséges. A test csak próbálja követni amibe fizikális beavatkozással, és beavatkozás nélkül is megbetegedhet.
Tehát a karakterek látatlanba de elsõ ránézésre is hiteltelennek tûnnek. A történet egyéni elgondolás.
7/10
amaurote 2018 jan. 25. - 23:27:54 7/10
(90/319)
na de bõvebben:

én súlyosan introvertált és gyenge autista vagyok, de sajnos azt kell mondjam hogy ez a film egy lufi. egy üres lufi...
nagyon sajnálom, nagyon bíztam benne, hogy jó lesz.
nekem a színészekkel, rendezéssel és a többi filmes alap dologgal nem volt bajom, csak hát a semmit nem lehet megtölteni filmes alap eszközökkel...

de nézzük csak, vajon mirõl akart volna szólni ez a film? mert azt azért el tudom képzelni hogy valamirõl akart, csak nem sikerült.

van egy gyenge autista introvertált bombázó csaj meg egy jófej fickó. egymásra találnak egy furcsa, misztikus álom-egyezés miatt. aztán összejönnek. eközben nem tudunk meg semmirõl semmit. de biztos valamit akart mondani a film, hát próbáljuk kitalálni. az autista-introvertált lányok ilyen kapcsolatra vágynak? vagy ez is elég nekik és ez is kielégíti õket és az nekik tényleg beteljesülés. mást nem tudok elképzelni, csak ez lehet az amit a film üzenni akart.

a gond csak az hogy ha tényleg ezt üzeni, akkor ezt át is kellett volna adni, úgy, hogy ne csak a magam fajta gyenge autista-intovertált emberek értsék. már ha értem, mert lehet hogy nem értem.

ja és hogy az ilyen nõknek még egy ilyen nem túl szép (bár jófej) és fél karjára béna "pasi" is bejön?

üresség! ez a film üres!
7/10
amaurote 2018 jan. 25. - 23:13:06 7/10
(89/319)
én súlyosan introvertált és gyenge autista vagyok, de sajnos azt kell mondjam hogy ez a film egy lufi. egy üres lufi...
10/10
Filmgusztália 2018 jan. 24. - 17:38:25 10/10
(88/319)
A film címében is benne van, hogy nem csak testrõl, hanem lélekrõl is szól, azaz, aki megreked a testnél, az anyagnál, annak ezt a filmet nem tudom javasolni, mert a film megnézéséhez, nem csak testre, hanem lélekre is szükség van.
10/10
Filmgusztália 2018 jan. 24. - 17:37:26 10/10 Előzmény nick név
(87/319)
Továbbra is azt mondom, hogy egy ember rezzenésébõl, pillantásából, egyetlen mozdulatából, mondatából, filmrõl alkotott véleményérõl meg még inkább messzemenõ következtetéseket lehet levonni, annak jellemérõl, szellemiségérõl, ha ez neked fáj, akkor ne nyilatkozz és akkor titokzatos (misztikus by neomodelpancser) maradsz.
10/10
Filmgusztália 2018 jan. 24. - 17:31:10 10/10
(86/319)
Jézusom, ha ennyire nem értesz filmekhez, inkább meg se nézd.
A vágóhíd például azt jelenti, hogy egy ilyen durva helyen is vannak finom lelkû emberek és megmondom õszintén állatvédelmi szempontból sem utolsó, ahogy naturálisan bemutatják, hogyan bánnak egy vágóhídon egy ÉLÕ álattal. Mivel nem kicsit méltatlanul.

A sztori fantasztikus, a karakterek a helyükön, a szerelmi szál nem nyálas, mint az amcsi filmekben, hanem az álmok ellenére valósághû. Az egész film tele van jobbnál jobb poénokkal, sírtam a röhögéstõl és sírtam a szomorú jeleneteknél.

Neked senkivel nem kell azonosulnod, egy film nem arról szól, h azonosulj, minden bizonnyal nálad ÉRTÕBB közönség számára készült.

***moderálva***
neomodel 2018 jan. 24. - 14:57:53
(85/319)
Borzalmas film.
Nézhetetlen, érdektelen, amatõr. Antipatikus az összes szereplõ. Senkivel nem szeretnék azonosulni. Nincs dramaturgia, nincs színészvezetés, a jelenetek teljesen életidegenek, mesterkéltek, mintha egy hordót kongatnának, üresen visszhangzik az egész film. Egyedül a Mácsai profi, a játéka és a hangja is egyben van, csak a jeleneteinek nincs sok értelme. Talán még Jordán. Persze õk képzett színészek, de ez sem segít. Vezetés és dramaturgia nélkül játszanak a nagy semmibe. A többiek, igazi amatõrként mindent túljátszanak, valójában persze azt sem tudják mit is kellene csinálni. Tulajdonképpen maga Enyedi Ildikó sem tudja, mit is szeretne mondani nekem. Például a vágóhíddal. Miért vágóhíd? Hogy jön ebbe az egészbe a vágóhíd? Van valami metaforája? Hát nincs. Kizárólag hatásvadászat a célja, öncélú, értelmetlen, magához a történethez nem ad hozzá semmit.
Aztán mitõl lesz szerelmes ez a nõ ebbe a félkezére béna férfibe? És viszont? Mert attól lehetne, hogy béna a fél keze, ez nem kizáró ok, mint ahogy nem is kiváltó ok. És mitõl lehetne szerelembe esni ezzel a nõvel? Keresem, hogy mitõl? Mi a ennek a nõnek vs. férfinak a misztériuma, ami kell a szerelemhez. A baj, hogy nincs meg ez a misztérium. A szarvasok között még meglenne, csak nem hiszem el, mert nem hitetik el velem, hogy ez a két ember az álmaiban ezekké a szarvassá válhatna. A szarvasok szépek és jól is játszanak..... Ezek a jelenetek a filmben azok, amik egyáltalán érnek valamit. Önmagukban szépek, nem is könnyû leforgatni ilyesmit, de nem sikerült ráfûzni semmit.
A hang is teljesen amatõr. Talán egy teljes utószinkron segített volna. Nem sokat, de valamennyit. Feledtetné, hogy mennyire hamisan, falsul szólnak a szereplõk mondatai. Tanulni kellene még a színészmesterséget, a gátlásosság megjelenik a hangjukban is. Jelenetenként más a hang tónusa, hol így szól, hol úgy szól, technikailag is vannak problémák. Nem hallotta senki?
A magam részérõl ebbõl a filmbõl semmit sem tudtam meg a testrõl és lélekrõl.
Edmond Dantes 2018 jan. 24. - 14:16:00
(84/319)
Oscar-díjak átadása: március 4. Testrõl és lélekrõl az ötös fináléban.
10/10
Szabadhegyi Manci 2018 jan. 23. - 19:01:04 10/10
(83/319)
Csodálatos film. Köszönöm!
5/10
nick név 2018 jan. 17. - 02:39:14 5/10
(82/319)
Szeder30: Én is a véleményemet írtam le, a filmrõl, te pedig leírtad a filmrõl, továbbá messzemenõ következtetéseket vontál le azokról, akiknek a véleménye nem egyezik a tiéddel. Ez számomra a furcsa, nem kifejezetten a "mûvészi dimenzió". Ha érzelmi intelligencia, akkor úgy gondolom az az érett dolog, ha minõsítés nélkül együtt tud élni az ember az övétõl különbözõ, kulturált véleményekkel és nem fûzi hozzá a filmmel kapcsolatos véleményéhez szükségszerûen, hogy akinek nem tetszett, az nem ért hozzá. Hiszen õ meg nagyon, nyilván.

Filmgusztália: Persze, rendben, nekem viszont az. Ez önmagában még nem is lenne számomra rossz, hiszen a mûvészfilm kifejezésnek két oldala van, nem csak a pejoratív létezik, vannak jó mûvészfilmek/alkotói filmek is. Nálam a Testrõl és lélekrõl inkább csak az elõbbi halmazba tartozik. Számodra 10-es, számomra meg 5-ös.
Szeder e tekintetben nem magyaráz semmit, csupán ex cathedra kijelenti, hogy akinek nem egyezik a véleménye az övével, annak nincsen érzéke a mûvészethez. Finoman szólva, erõsen kérdõjeles dolognak tartom azt, hogy megalapozottan, messzemenõ következtetéseket lehetséges lenne-e levonni abból, hogy valaki szereti-e a Testrõl és lélekrõl címû filmet, vagy nem. Például én sem gondolom azt, hogy akinek tetszett a film, annak feltétlenül rossz ízlése kell, hogy legyen, hogy egyébként nem tud különbséget tenni a mûvészi és a mûvészieskedõ fogalom között. Ha feljövök, elolvasom a 10/10-es hozzászólásokat is és nem érzem a kényszerét annak, hogy sznobozzak, vagy más érzékeirõl tegyek bennfenteskedõ megjegyzéseket. És azt hiszem ez így a jó.
10/10
Filmgusztália 2018 jan. 16. - 15:43:02 10/10 Előzmény nick név
(81/319)
Szeder azt próbálja neked elmagyarázni, hogy igen is messzemenõ következtetéseket lehet levonni abból, ha egy ilyen érzelmi töltetû film neked nem tetszik és én teljesen egyetértek veled. Viszont félek te ezt továbbra sem fogod érteni.
10/10
Filmgusztália 2018 jan. 16. - 15:41:12 10/10 Előzmény nick név
(80/319)
Már megbocsáss, de szerintem ez a film, nem mûvészfilm. Attól, h a fõszereplõ autista még nem válik egy film mûvészfilmmé. Ez a film teljesen világi és teljesen érthetõ, nem kell hozzá semmilyen elvont figurának lenni, hogy megértsd mirõl van szó. A színészek kiválóak, a rendezés ötletes. Ha mindenképpen valamilyen kategóriába akarod sorolni én azt mondanám romantikus sci-fi, a fantázia szál miatt.

10/10

és leszarom, h díjat nyert-e vagy sem, a Saul fia szerintem iszonyat gagyi, pedig Oscart nyert.