10/10
steelprophet 2017 márc. 21. - 00:49:34 10/10
(19/319)
Ez egy k...va jó film. 2 órája jöttem ki a moziból, de még mindig a hatása alatt vagyok. Nehéz, de rendkívül szórakoztató film. 10/10.
10/10
offtopic
elemes 2017 márc. 20. - 21:04:08 10/10
(18/319)
Kicsiszivem, egy kattintásból kiderül, hogy ma reggel regisztráltad ezt a nevet és te trollozol le másokat?
Nem lehetne, hogy az önértékelési zavaraidat nem pont egy filmmûvészettel foglalkozó fórumon éled ki?
10/10
offtopic
elemes 2017 márc. 20. - 17:46:24 10/10
(17/319)
tök véletlenül elolvastam a nevezett nick mind a négy hozzászólását és nem gondolom, hogy troll lenne. az itteni hozzászólása is érdemi volt -- szemben a tieddel.
10/10
offtopic
elemes 2017 márc. 20. - 12:41:53 10/10
(16/319)
nem gondolom hogy ez ide való
Dzsonszi 2017 márc. 20. - 12:18:24
(15/319)
Igazán ezt a filmet az introvertáltak értik, mi éltünk át hasonló szituációkat, helyzeteket. Az amerikaifilmen nevelkedett, manipulálható jónép ebbõl nem igazán ért semmit. Furcsa volt, hogy a hõsnõt valahogy a film végére nem szerettem meg, jobb lett volna a vége ha sikerül az öngyilkossága. A bámulás a semmibe szex közben talán maga a halál. A 18-as karikát pedig megérdemelte volna, nem csak az anál jelenet miatt, hanem az elvontsága végett.
Edmond Dantes 2017 márc. 18. - 15:07:26
(14/319)
Bevallom, nem nagyon tudok mit kezdeni a filmmel. Remélem mindent értettem, valós történéseket és szimbolikát egyaránt. Minden szép, minden jó, minden nagyon mûvészi, (sok) minden jól szájbarágós: szarvasok etc., az ún. halivudi stílus (milyen is az?) szerelmesei sem csalódhatnak a végkifejlet tekintetében. Enyedi Ildikó ill. filmje egy darabig úgy tesz, mintha egy igazi, sokszereplõs, több szálon futó, cselekményes történetet akarna elmesélni, aztán úgy a felétõl -virtuálisan- legyint egyet és nyilvánvalóan kizárólag a két fõszereplõre fókuszál. Hogy miért tesz így és hogy kit jelenít meg, kit álmodik bele Mária (Borbély Alexanrda) figurájába, az számomra nem kétséges. Miként az sem, hogy "Mária" vágyainak titokzatos tárgya, Endre szerepére miért éppen a színésznek amatõr, most debütáló Morcsányi Gézát kérte fel. A pesti színjátszás számos kiválóságát és szerepüket csupán szükséges körítésként, elillanó epizód(isták)ként kezeli a rendezõ, kár. E réges-régi vonzalom ihlethette a mag(v)asan díjazott alkotást, melyet a zsúfolt nézõtér dicséretes figyelemmel, pisszenés nélkül követett végig két órán át, a záró stáblista utolsó kockájáig.
10/10
user79 2017 márc. 14. - 23:53:57 10/10
(13/319)
Gyerekek ezt a filmet meg kell nézni. Néhány dolgot itt összedobálok, hogy értsd miért:

- nem szeretem a drámákat, sem a mûvészfilmeket
- amiket szeretek: akció-vígjáték, thriller, krimi
- a film tartalmaz mûvészi és drámai elemeket, ami szatírával keveredik
- majdnem otthagytuk (a feleségemmel) az elején a filmet
- idõnként egymásra néztünk a feleségemmel, és a fejünket fogtuk kínunkban és mindeközben, eszünk ágában sem volt már otthagyni
- valószínûleg függ a hangulatodtól, hogy milyennek fogod utólag értékelni
- baszki, ez a zene megy benne: Laura Marling - "What He Wrote"; letaglóz mint a film
- nem értem, hogy tud valaki ilyen filmet csinálni; csinálni: rendezni, eljátszani, forgatókönyvet kitalálni, ezt a zenét megtalálni hozzá, stb

SOHA ÉLETEMBEN NEM ÉREZTEM MÉG ILYET EGY FILM UTÁN

Nézd meg. Ha peched van, akkor rossz passzban nézted meg. Ez a film nem hagyhat hidegen. NÉZD VÉGIG.
10/10
elemes 2017 márc. 14. - 04:57:47 10/10
(12/319)
10/10
Anna-panna-hanna 2017 márc. 12. - 19:37:37 10/10
(11/319)
Felejthetetlen film, remélem még indulhat fesztiválokon és rengeteg díjat gyûjthet be! Ahogy a többiek írták a párhuzamok zseniálisak, de az operatõr / rendezõ is zseni, ahogy a menza üvegén keresztül mutatja a jeleneteket. Ijesztõek az elején a véres jelenetek de a párhuzamok a végére itt is telibe találnak! Annyira magyar film, magyar karakterekkel, mellékszereplõkkel, humorral. A nõi fõszereplõ is hatalmas, ahogy végig megy az úton, hogy \"normális\" életet éljen. Én már holnap megnézném újra.
D Sim 2017 márc. 06. - 18:00:28
(10/319)
Szép film, nagyon jók a párhuzamok benne: a vágóhíd szarvasmarhái és az álmodott szarvasok közt, a lebénult kezû fõhõs és az érfelvágás közt, a vágóhíd naturalista és brutálisan véres, gõzölgõ húscafatai és az érfelvágás közt, vagy hogy folyton kajálnak, és általában húst, de ezt még lehetne sorolni. Gyönyörû képek, különösen a szarvasokról, bár az elején megijedtem, hogy ezt a világot érzelmesen vagy érzelmekkel telve fogja bemutatni, de maradt olyan, mint a természet, mentes az érzelmektõl, mégis csodálatos. A mellékszereplõk mind nagyon jók, sok humoros jelenet is van, de mindez egyszerûen semmit nem tesz hozzá a fõ történethez. A két fõszereplõ pedig sajnos nagyon rossz. Persze, ez nyilván koncepció is, hogy nem színész a férfi fõszereplõ, de szerintem rengeteg jelenetet öl meg, a lány pedig egy robotot játszik, nem autistát. Ettõl függetlenül nagyon szép munka, sok szép képpel.
Cinéphile 2017 márc. 05. - 22:01:25
(9/319)
Zseniális film!!! Minden kép, minden szereplõ elbûvölt. A kedvenceim a minõségellenõr és az óvodapszichológus. Micsoda színészi játék! Már most újra meg akarom nézni. A vágóhídi jelenetek egy kicsit rám ijesztettek a film elején, de szerencsére nem dominálnak. Nagyon erõs film. Olyan erõs képek vannak benne, mint a Szabadesésben vagy a Kontrollban, de nem maradt a végén semmi nyomosztó érzés, semmi undor, ez tényleg mûvészet.
10/10
Kocsegar 2017 márc. 05. - 14:34:17 10/10
(8/319)
szép film.
10/10
Ruma 2017 márc. 05. - 01:02:09 10/10
(7/319)
Nálam a felejthetetlen, csodás magyar filmek közé került  (olyanok közé, mint a Szerelem, Az ötödik pecsét, Mephisto, Sose halunk meg!, stb., stb.).
Ami meglepett, mert sem az elõzetesbõl, sem az olvasott kritikából nem derülhetett ki, hogy minden szereplõ a helyén volt, nem csak a két fõszereplõ volt zseniális.
A másik; gyakran vìgjátéknak nevezett filmekben sincs ennyi humor.
Remélem nem kell ismét 17 évet várnia ennek a fantasztikus mesélõnek, hogy ismét lehetõséget kapjon.
10/10
kovaxdavid 2017 márc. 04. - 11:50:47 10/10
(6/319)
Csodálatos, lélekig ható film...és ahogy telnek a napok egyre mélyebbre hatol..elgondolkodtat és nem hagy szabadulni.......
10/10
KádárTibor 2017 márc. 03. - 13:05:43 10/10
(5/319)
Több, mint szép.
10/10
elemes 2017 febr. 19. - 04:44:56 10/10 Előzmény picipc
(4/319)
most talán elõveszik :)
bogdandy 2017 febr. 18. - 20:35:29
(3/319)
Nagyon gratulálok az Arany Medvéhez!
picipc 2017 febr. 10. - 20:40:51
(2/319)
Örülök, hogy a rendezõnõnek végre sikerült új filmet készíteni!
Enyedi Ildikó Bûvös vadásza számomra a filmes mesélés egyik csúcsteljesítménye. Megbecsültségére jellemzõ, hogy digitálisan csak nagyon rossz minõségben érhetõ el (Enyedi Ildikó is csak ehhez a másolathoz fért hozzá), míg az eredeti filmszalag egy sötét raktár mélyén porosodhat.
Nagyon várom már, hogy lássam!
villain_ 2016 dec. 15. - 22:02:19
(1/319)
Enyedi Ildiko vegre megint mozifilmet rendez! Remelem ez is olyan jo es varazslatos hangulatu lesz, mint a regi filmjei!