10/10
Filmgusztália 2018 márc. 25. - 14:14:02 10/10 Előzmény szepipiktor
(199/319)
Köszönöm a hozzászólásodat, reményt ad nekem, hogy van még lelkiélet a világban, mert a hozzászólók többsége valószínűleg sajnos agyhalott.
szookedorina 2018 márc. 23. - 11:00:15
(198/319)
Valaki árulja el, hogy a film kiadásból pontosan mennyi a hozam?
Melyek azok a filmek amiknek hozama nem nő hanem stagnál az évek alatt?
általános statisztika kimutatja
Ha nem teljesíti az elvárt hozamot, akkor a kiadás és a haszon közötti hiány miben mutatkozik meg, hol található?
Az oktatás és az egészségügy nevében.
szookedorina 2018 márc. 23. - 06:24:00 Előzmény collin11
(197/319)
Nem csodálom! Komoly hatással vannak a társadalomra az ilyen ketyós gyülekezetek.
Szórják a csodát az üres zsákból.
1/10
gladiolus 2018 márc. 22. - 20:16:15 1/10
(196/319)
Nem gondolnám, hogy akinek ez a film nem tetszik, az egyértelműen Barátok köztöt nézeget. Azt sem gondolnám, hogy primitív és erkölcsi nulla az, aki ezzel a filmmel kapcsolatban negatív véleményt merészel megfogalmazni. Soha életemben nem néztem Barátok köztöt vagy hasonló filmeket, de ehhez hasonlóakat sem szeretnék többet látni. Az igazság valahol a kettő között van. Valahol a cukrozott pacsuli, és a lehangoló sivárság között. Ha két embernek ilyen az első együtt töltött szexuális élménye, mint itt a filmben, akkor szerintem az illúzió elszáll, és nem marad belőle a következő harminc évre semmi sem. Borzalmas volt az a monoton zötyögés, a csaj mintha a birkákat számolta volna közben, a pasas meg úgy tűnt, hogy unalmában eldolgozgat kicsit, mint a varrógép. Egyszerűen közönségesen naturális volt a film. Illúzióromboló.Lehet, hogy fontos dolgokat akart volna közölni, de ezt nem így kellett volna.
10/10
collin11 2018 márc. 22. - 01:31:31 10/10
(195/319)
Hangosan zokogtam a moziban a végén...... "Kicsit" katartikus volt.
szookedorina 2018 márc. 21. - 18:43:57
(194/319)
jé..... akkor ez, az Avatar legjobb külföldi verziója!
Álmukban tehenek, ébren földlakók.
szookedorina 2018 márc. 21. - 18:30:58 Előzmény szepipiktor
(193/319)
Mit vártak, egy Avatar után ezt fogjuk kajolni....
Arról nem is beszélve, hogy a realitást teljesen nélkülözi.
Sajnos vagy nem sajnos azt nem tudom, illetve sok esetben annyi megállapítható, hogy a technika fejlettsége, állapota nincs összhangban nincs azon a szinten amely határokat a lélek, a szellemi képességgel az ember feszegetni képes. Ha nem létezik az adott eszköz nem megvalósítható az álom, az elgondolás. Ilyenkor mondják a szkeptikusok azt, hogy nem reális mert nem állandósítható. Ugye ilyenkor nem sokszorosítható, tudományosan, fizikailag sõt filozófiailag is lehetetlen, hogy az egyben a kettő kimutatható legyen. 100 szónak is egy a vége, nem egyre gondoltunk. "Tudod ez a pontosan erre gondoltam mint te! Nem mondod komolyan de, hogy látatlanban, kapcsolat nélkül szinte mindig azonosan gondolkodunk?! Ez univerzális kommunikáció lehet." Szóval nem értem, hogy a sci-fi miért nem általánosan elfogadott művészfilm.
10/10
szepipiktor 2018 márc. 21. - 10:26:10 10/10
(192/319)
Bevallom, sokáig "kerülgettem" a filmet, tudtam a sikereit - és ugye Berlin, Canes a minőség és nem Hollywood... -, de baromira zavart a bulvármarketing által köréépített "reklám". Ugyanakkor minőséget jelzett, hogy itthon is és külföldön is hatalmas tömeg nézte meg eddig. Miközben nem egy Sas Tamás-féle gagyiról beszélünk.
Enydit is nagyra tartom, igaz a Mészáros Mártai szintet még nem érte el, de az átlagtól jóval több!
Szóval tegnap egy barátom unszolására megnéztük otthon és nem tértem magamhoz. Sok éve az első film, aminél a stáblistát is végignéztem...
De tudtam, a mai generáció számára ez nem lesz nyerő, látom a kommentekből is, hogy a pörgős, cgi-s akciófilmkedvelő halmaz gyakoltailag a saját tudatlansága miatt köpködi a filmet - mert egyszerűen nem érti a klasszikus filmművészetet.
A film folyamatosan "emlékeztetett" olyan rendzők, színészek 30-40 évvel ezelőtti világára, ami ma már nyomokban sincs jelen. Csodás - szokszor abszurd - párbeszédek, a látvánnyal a rendező időt hagy a nézőnek az elmélyülésre, a fények, operatőri munka, a hosszú snittek, a egykamerás felvételek pedig egyszerűen csodálatosak.
OK, nem értelmezhető a Csatahalyó meg a számítógépes játékokból gyártott "filmekhez", de ezért is sikeres, hiszen az a generáció, akiknek a szemüket és a fülüket kell ingerelni és nem az agyukat, gondolataikat, elfeledik, még számtalan feneráció él, akik még normális módon szocializálódtak.
Én sokszor Sellers-féle retorikát is felfedeztem, viszontláttam Kubrick vagy Edward világa is felrémlett egyes jelenetknél. Igen, jók voltak a szimbólumok! Remek, hogy nem PC, nincs benne semmi genderfilozófia, fajelmélet, feminizmus. Az ÉLET van benne, csak ugye aki a mai internetes világban él, nem is tudja, milyen a valós élet egy klasszikus munkahelyen...
És ha nem vagyunk tisztában betegségekkel, akkor miért POFÁZUNK ostobaságokat?
Mi az, hogy a főszereplőnek MÁR lett volna ideje egváltozni???
Ez már nem a filmhez kapcsolódó mélyostoba vélemény, hanem a életünkhöz kapcsolódo tudatlanság, kirekesztés, embertelenség szintje.
Ne nézzen ilyen filmet, akinek nem ez a világa!
Csatlakozom egy előttem szólóhoz, én sem nézek barátokköztöt.
Szóval ez egy remek fil, köszönöm a barátomnak, hogy rábeszélt a megnézésére.
3/10
pandesz83 2018 márc. 18. - 21:40:48 3/10
(191/319)
Nekem ez a film egyáltalán nem jött be. Az abszolút életszerűtlent próbálta életszerűen bemutatni. Unalmas és értelmetlen, megfoghatatlan az egész

SPOILER

Undorító jelenetek vannak benne, aminek semmi értelme. Pl. mikor a marhákat ölik és mutatják, meg ahogy csorog a vér. Köze nincs a filmhez.

SPOILER VÉGE.

A szarvasos jelenetek szépek voltak. A színésznő szimpatikus, jól játszotta a szerepét.
10/10
pikigeri 2018 márc. 18. - 12:58:35 10/10
(190/319)
Gyönyörű és fantasztikus film, ami komoly mondanivalót hordoz. Egyértelműen felnőtteknek szóló film. Mindenki, aki teheti szánja rá az időt és nézze meg a Testről és Lélekről című filmet, mert csodálatos alkotás és kihagyhatatlan mestermű! Borbély Alexandra nem csoda, hogy elnyerte az Európa legjobb színésznője díjat, mert az alakítása valami elképesztően pazar. Borbély Alexandra óriási színésznő. A szarvasokról készült jelenetekre, pedig szavak nincsenek annyira szépek és természetesek. Az Oscaron Hollywoodban a legjobb 5 idegen nyelvű film közé is bekerülni fantasztikus és óriási eredmény! Gratulálok Enyedi Ildikónak, Borbély Alexandrának és a teljes stábnak! Magyarország büszke és köszöni a komplett stábnak!
10/10
Filmgusztália 2018 márc. 15. - 22:18:28 10/10
(189/319)
Fantasztikus ALKOTÁS, sajnos sok szellemi fogyatékos nem tudja értékelni, de hát oda se neki, meg sem lepődök mivé lett ez az ország a 9millió barátokköztöt 20 éve nézőtől. Gyanítom ennek a filmnek és annak nem ugyanaz a célközönsége, azt viszont már kevésbé értem, h miért nézi meg, én se nézek barátokköztöt.
3/10
Csokika2009Csokika 2018 márc. 14. - 09:41:42 3/10
(188/319)
Hozzáteszem, hogy nagyon szeretem a magyar filmeket. Kíváncsi is voltam rá. De ez kínkeserves volt! Értem én hogy művészfilm, de ez.... A színészek nagyon jók. Ehhez kell ám a színészi tehetség. Soha többet nem nézem meg. 116 perc elvesztegetett idő az életemből.
9/10
Viktor6665 2018 márc. 12. - 21:17:56 9/10
(187/319)
Nekem nagyon tetszett, elgondolkodtató film. És a színészi munka is kiváló.
Roberto DiCapribogyó 2018 márc. 11. - 17:53:15 Előzmény gladiolus
(186/319)
Sikerült a véleményemet tömören, lényegretörõen megfogalmaznod, teljes mértékig egyetértek veled.
Roberto DiCapribogyó 2018 márc. 11. - 17:51:23
(185/319)
Most néztük meg, ez valami irgalmatlanul pusztitó volt...ki a fene adott erre pénzt?!

Nem mondom, voltak benne jó ötletek, de a megvalósitás az valami idegtépõen unalmasra, irritálóra sikeredett. Ha ugyanezt egy ~25-30 perces rövidfilmben valósitják meg, más szereplõkkel és fõleg a férfi esetén más egyéniségû, szeretetreméltóbb karakterrel, egész jó kis film lehetett volna belõle.

Mindkét fõszereplõ karakter irritáló volt, de a lányról ugye idõvel megtudjuk, hogy van valami betegsége (enyhe autizmus?) igy azért átértékelõdik a viselkedése és elfogadhatóvá válik a viselkedése, karaktere. Ugyanakkor a férfi karaktere, ill. maga a szinész ellenszenves volt, nem hogy nem drukkoltam neki, hanem legszivesebben bevertem volna a pofáját....

SPOILER

....különösen akkor, amikor a csaj visszautasitja a közeledését (karérintés) és erre ez a "talpig szerelmes férfi" ezt úgy reagálja le, hogy gyorsan megb*sz egy másik nõt...azt hittem elhányom magam. Aztán amikor köv.nap lekoptatja a fõszereplõ csajt, majd az öngyilkos próbál lenni és pont akkor hivja a pasi - aki idõközben meggondolta magát - hogy "Annyira szerelemes vagyok magába, hogy nem tudok élni maga nélkül", na, akkor már tényleg hánytam ettõl a "hiteles, gerinces, érzelmileg érett" karaktertõl.

SPOILER VÉGE

Aki ezt a filmet irta, az becslésem szerint egy ~10-14 éves érzelmi érettségi szintjén mozog vagy lelkileg beteg ember.
nuiii 2018 márc. 10. - 18:37:25 Előzmény Blindmouse
(184/319)
Ha a telefonálós rész után befejezik a filmet, az nagyon ütött volna. Esetlen még mutathattak volna egy kis szarvasrohangálást, de ennyi.
szookedorina 2018 márc. 09. - 18:31:21 Előzmény szookedorina
(183/319)
Sok Római Pápát is ezzel a módszerrel választották!
Elõször választó pozícióba helyezik azokat, akik majd idõ elteltével a Fejest megválasztják.
A gyõzelemnél nem veszi észre senki..... legalizált csalás a demokrácia buktatója.
Ez egy õsi szabadkõmûves módszer.... a tudást nem bízzák a véletlenre.
szookedorina 2018 márc. 08. - 06:50:18 Előzmény AyyLmao
(182/319)
"Tökmindegy hogy aspergeres-e, ezeken a dolgokon mint az érintés megszokása már túl kellett hogy legyen ilyen korra. Ilyen. Nõ. Nincs! Szóval úgy érzem, hogy itt a karakterek potméterei túl lettek tolva és ettõl nekem hiteltelen az egész."

Fordítva osztottam volna a lapokat. A férfi kapná a nõ karakterét. Láttunk volna egy hiteles jó akció filmet. Bemegy a munkahelyére és mielõtt beszólnának a kollégák jól leüti õket.
Csak, hogy tudják milyen ha fáj a hülyeség.
Blindmouse 2018 márc. 07. - 21:12:50
(181/319)
A kádjeleneten, meg utána a rezignáltan de vérezve telefonáláson kifejezetten jól szórakoztam.
Cserébe a film vége rettenetesen felidegesített. dugtak, reggeliztek.. egy kósza pillanatra normális életképet mutattak.. majd 10 másodperc az erdõbõl, és kész? ennyi? mintha az utolsó 3-5 oldalt kitépnéd egy könyvbõl..
1/10
gladiolus 2018 márc. 07. - 19:02:35 1/10
(180/319)
Nagyon lehangoló mûvészfilm volt ez. Az egésznek volt egy áporodott hangulata, szánalmat keltõ karakterekkel, színészi alakítások teljes hiányával. Az, hogy egy történet pszichésen sérült emberekre épül, az még önmagában nem indok egy oscar díjra.A szexjelenet egyenesen borzalmas volt. Ha ez az élet, akkor az embernek elmegy tõle a kedve.