atlbilbaoo 2012 jan. 30. - 14:47:18
(153/273)
Kétszer olvastam a könyvet, ezután nagyon vártam a filmet. Kár volt, nagyon elment a könyvtõl sajnos , különösen a vége! Daniel Craiget meg Bondnak se szerettem (szerintem a leggyengébb Bond volt! ) de a könyv alapján elképzelt Mikaelnek meg kevés, nagyon kevés. A film vége összecsapva, a könyvben Anita él és akaratán kivúl vezeti nyomra Mikaelékat, nincs ben az a szál, hogy Mikael gyermekkorában már találkozott Henriettel, sõt élt a Vangel birtokon is. Nincs benne a börtön sem és Cecilia és Mikael kapcsolata sem! Szóval sok minden kimaradt, sajnos.
Úgy, hogy a film csalódás, akönyvhöz képest különösen.
10/6 amit érdemel.
3/10
Segítõ Béka 2012 jan. 30. - 13:12:22 3/10
(152/273)
Hát megnéztem a filmet, az elsõ fele merõ unalom és elcsépelt klisék sorozata.
A bárgyú tekintetû Craig, a félresikerült újságírói tévedésével a film elején, "nagyon sajnálatra" méltó, hogyne, nem igazán sikerült ezt átszellemülten bemutatni a rendezõnek, csak felszínesen.
Aztán film kezd színvonalassá válni, mikor együtt dolgozik a lánnyal.
a legvége egész jó, örülök, hogy nemcsak a gyilkost sikerült elkapni, mert akkor igazán sablonos film lenne.
persze így is egyszernézõs a film. nem nagy szám. de egyszer meg lehet nézni.
poinsettia 2012 jan. 30. - 12:58:18 Előzmény brrrrrrrrr
(151/273)
Ha szerinted a lázadás ez valami kamaszkori jelenség és fõleg a külsõségekben nyilvánul meg, akkor nem is tudom, hány erõszakos perverz barmot kellet volna Lisbethnek megbüntetnie ahhoz, hogy megérts a lázadásának okait és mibenlétét. :D A punkszerkó nála csak egy jelmez, tulajdonképpen a Svájcban viselt elegáns öltözéke is az volt.
zsóófiii 2012 jan. 29. - 23:10:44
(150/273)
Nekem a sztori tetszett,abszolút lekötött a film,viszont a vége le lett csapva,csalódás volt,h így zárták le
tanhu 2012 jan. 29. - 18:35:38 Előzmény Belmont
(149/273)
A zene nem idegesítõ, hanem vagy szereted vagy nem.A NIN a világ egyik legeredetibb zenekara,a Reznor és Atticus páros pedig evvel a filmzenével olyan remekmûvet hozott létre, ami megköveteli a figyelmet, meg is visel rendesen, ám éppen ez benne az ami üstökösként ragyogja át ezt a zuhanóan untató mozit, nemhogy idegesítõ hanem túl jó bele...
Belmont 2012 jan. 29. - 12:24:28
(148/273)
Pozitívum: meglepõen sikerült tartani az eredeti rész színvonalát. Még akkor is, ha itt nem ügyeltek annyira a részletekre. Eredetileg épp az tetszett, ahogy aprólékosan összerakják a rejtélyt.

Negatívum: a filmben folyton sötétség van, az aláfestõ „zene" nem is lehetne idegesítõbb (biztos hatásfokozó akart lenni az állandó hangrezgés és morajlás, de inkább kizökkent), az évszakok furcsán váltakoznak, és Daniel Craig nem tudom, miért kap folyton jófiús szerepeket a marcona fejével.
tanhu 2012 jan. 29. - 11:34:09
(147/273)
Ha nem vetted volna észre Lisbeth annak ellenére,hogy gyorsan kellett felnõnie,nem tudott felnõni,nem voltak meg azok a lépcsõk amik felnõtté válását biztosítsák, bármilyen paradoxon is ez.Ez a lázadás,és szembenállás teljesen pontos következménye az elõzményeknek.Vagyis "leszarom mit gondolnak rólam, aki akar úgyis megismer,inkább tartsanak tõlem, mint sajnáljanak,vagy álságosan kihasználva szeressenek!" Úgy õszintén normális ember foglalkozik avval mit tartanak felõle vadidegenek?Ha igen régen rossz lásd a Molnár a fia meg a szamár esetét.Igaz sokak szerint hót ciki olvasni is,de épeszû ember leszarja a trendységet,és fittyet hány olyan szabályoknak amik betartása a korlátoltság éktelen bizonyítéka.Ennyit a hót cikirõl...
tanhu 2012 jan. 29. - 11:23:36
(146/273)
Örvendek az önkritikának brrrrrrrrrrrrrrr.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 jan. 29. - 11:22:28
(145/273)
*túlzás
offtopic
brrrrrrrrr 2012 jan. 29. - 10:58:30
(144/273)
Érdekes, h mindkettõnek úgyanoolyan ferde a mosolya, az amcsi lánynál sokkal nagyobb az átváltozás sztem ebbõl a szempontból õ jobb.
De igazából nekem az volt a bajom, h nem a lázadást láttam egyik Lisbethen sem, hanem a szándékos önrondítást. Kábé 14évesen lehet elnézni valakinek, ha ilyen emo-punk külsõt varázsol magának. Felnõtt korban ez már hót ciki.
Hozzátenném, h láttam képet pl. a svéd harmadik részébõl, na ott már iszonyatosan eltávolodik a normális megjelenéstõl Lisbeth karaktere, konkrétan úgy néz ki, mintha Punk karácsonyfa lenne, tûlzás.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 jan. 29. - 10:49:31 Előzmény tanhu
(143/273)
Katyvasz.
poinsettia 2012 jan. 29. - 01:59:55 Előzmény pepszon
(142/273)
Szerintem mind a két Lisbeth hiteles, csak Noomi Rapace egy született harcost alakította, Rooney Mara pedig egy fellázadt áldozatot.
Itt van a svéd és az amerikai Salander civilben. Smink és jelmez nélkül melyik lenne alkalmasabb erre a szerepre? :)
http://images.mirror.co.uk/upl/m4/aug2010/1/9/v-image-4-208694575.jpg
http://www1.hollywoodreporter.com/hr/photos/stylus/120455-Rooney_Mara.jpg
9/10
northshine 2012 jan. 28. - 12:37:13 9/10
(141/273)
Jo',izgalmas elte'r to''bb momentumban a 2009-esto''l!s az eredetit nem mu'lja egyha'ltala'n felu''l!Sokat nyom a latba Daniel Craig!A la'ny alakita'sa is oke',de a 2009-es sve'de't nem u''bereli!
tanhu 2012 jan. 28. - 10:55:12 Előzmény PartvisNyél
(140/273)
kskh.Témazárva katyvasz benned van,és te se vagy az enyém,nem is leszel.A válaszom nem neked szólt,elolvastad így jártál,ennyi.Szerintem az meg a dolog része, hogy bizonyos egykor kiváló rendezõk képtelenek arra,hogy jó filmeket csináljanak,nem kevés pénzbõl,ha ez off topic akkor beleírom Fincher nevét is ezek sorába.Lehet morogni,pufogni vagy más egyebet tenni.KÁESKÁHÁ.
offtopic
PartvisNyél 2012 jan. 27. - 22:15:08
(139/273)
Én nem személyeskedtem, nem tudok mit reagálni az agyad és az ujjaid által generált katyvaszra. Ez egy fórum szabályokkal, leszel szives betartani, h ha pl. a Jurassic parkról magyarázol elmebetegségeket, akkor az bizony a Tetovált lány témájától való eltérés, azaz OFFtopic, csak egy gombnyomás az egész, amit még egy majomnak is meg tudnak tanítani. Szóval ezek után hajrá!

ui: nem vagyok a barátod, ehhez tartsd magad, ha hozzám óhajtasz szólni!
tanhu 2012 jan. 27. - 20:58:33
(138/273)
"befolyásmentes kifejezésére" ez így lett volna csak kissé elõrébb jártam mint ahogy írni vagyok képes)))))))))))
tanhu 2012 jan. 27. - 20:55:28
(137/273)
Hát nekem röhejes vagy inkább sírnivaló volt az egész.Semmi félelmetes.A zene az félelmetesen jó volt a többi meg felejthetõsen unalmas.
Akit befolyásol kritika az menthetetlen, attól sajnos hogy képes legyen sajátos gondolatainak megélésére,és annak befolyásmentes megélésére... ez pedig elég szar ügy neki.Ám soha ne bézzen reklámot mer akkor minden eladhatatlan ganét felvásárol fölöslegesen...!Nyeles "barátom" ha zavar a véleményem nem kell elolvasni,én sem kívánom hogy a nickedet tedd oda...noha megtehetném,mivel itt próbálod nekem megmagyarázni mit hova írhatok, nem kell megköszönöd úgyis azt, úgy és oda fogok írni ahova valónak érzem, te sem teszel másként,vagy tévednék?!Lehet lángot fúni,ha nem teccik...erõsen hidegen hagy!
tanhu 2012 jan. 27. - 20:44:44
(136/273)
pffffffffffffffffffffff
tanhu 2012 jan. 27. - 20:40:36
(135/273)
én meg utálom a humorosnak tartott filmeket,a legtöbbön az ember a falat kaparja pl másnaposok nézhetetlen még csak egy enyhe mosolyt sem tudott kierõszakolni belõlem és a vígjátéknak csúfolt tucatvackok közel 100%-a legtöbbje ilyen moslék, annyira ostobák a legutolsó ami nem volt rossz az ünneprontók ünnepe volt azóta se láttam olyat amin akár felfele húztam volna a számat tetszésileg, csak paródiákat,igaz a Vámpírok szívnak az odabszott derekasan annak minden kockáját nyerítve csipáztam...)))
Na de te mi a búvalcseszett rongybatekert pemzlivel megcsapott keserûséget, akarsz viháncolni egy köztudottan drámai filmen,ami már az elmondottakból is, ha csak belemustrázol már abból is könnyûszerrel kikövetkeztethetõ...
offtopic
PartvisNyél 2012 jan. 27. - 20:34:56
(134/273)
***SPOILER egyik vége***

Ráadásul baromságokat írsz. Ez a film még egy felnõtt lelkére is káros lehet, engem is megviselt kicsit a "pincejelenet" és azok a gyilkosságok, amikhez a biblia idézetek kapcsolódtak, levágott karok, fejek, felhelyezett papagály, vasvilla stb...A dzsirasszik park ellenben gyerekjáték ehhez képest és még a VV-is.

***SPOILER másik vége***