PartvisNyél 2012 jan. 27. - 20:31:32 Előzmény Charles Foster Kane
(133/273)
A svéd verzióban is megtörténik, a könyvben is szerintem. Ezzel is érzékeltetni szeretnék, h mit meg nem tehetnek egyesek, akiknek ki van szolgáltatva náluk gyengébb ember, ez kellett ahhoz, h jobban megértsük Lisbeth lelkivilágát.
Sztem már eleve a gyilkosságok, képek is 18+, sõt...én idõsebb vagyok, de még enegm is sokkoltak.
offtopic
PartvisNyél 2012 jan. 27. - 20:28:41
(132/273)
Leszel szives offtopicba szemetelni, köszönöm!
offtopic
PartvisNyél 2012 jan. 27. - 20:28:04
(131/273)
Érthetetlen számomra, hogy hagyod magad befolyásolni a kritikák, hozzászólások által. Nekem rengeteget segítenek, hogy megnézzek-e egy filmet vagy sem. Pl. Egy film alatt olvasom a sok lehúzó kritikát, rámegyek néhány okostojás adatlapjára és keresek olyan filmet, amit én is és õ is látott és elolvasom oda mit írt, pár ilyen szûréssel egybõl levágom, h adhatok-e annak, az illetõnek a szavára vagy sem, megegyezik-e az ízlésün vagy sem. Megjegyzem a te hsz-ed is tele volt a filmet bíráló mondattal, amikben teljesen igazad van, ugyh szerintem, akkor is hasonló véleménnyel jöttél volna ki a moziból, ha nem olvasol elõtte negatív véleményeket.

***SPOILER egyik vége***
Tény, hogy nagyon zavaróak ezek a hírtelen megvilágosodásos dolgok, de ezt a svéd verzióban ezerszer jobban fogod érzékelni. Eleve elnézést, de marhára gagyi, h egy rendõr és egy elszánt rokon 40évi nyomozás után sem talál semmit, Mikael, meg csak ránéz a fotóra és meg van oldva az ügy. A vége tényleg aszomorú, de a svéd verzió végén pozitív meglepetés vár.
***SPOILER másik vége***

ui: ami szörnyen zavart, h Lisbeth szemöldöke ritka volt és szõke, sztem akkor is ha qrvára lázadó és magába zárkózó, kenhetett volna hajfestéket a szemöldökére is. Whoopi Goldbergben is mindig az zavart, h nincs szegénynek szemöldöke. Egy arc úgy teljes, szerintem.
tanhu 2012 jan. 27. - 20:26:32 Előzmény Charles Foster Kane
(130/273)
Hagyjá' má a hülye jurassic parkkal,meg a fárasztóan bárgyú budis jelenettel,olyan szart is csak az a majom rendezõje tudott beletenni pfff, hát mondjuk azért is lett az aminek nem kellett volna mert spielberg volt a rendezõ.Egy kiváló könyvet aminek teljesen más a témája és az elve is, a mondanivalójáról nem is beszélve,ahogy gyönyörûen levezeti fokról-fokra a káoszelméletet a gyakorlatban, ez a hülye meg csinált belõle egy igen látványos kalandfilmet,bárgyúbbnál bugyutább poénokkal.
A másik meg, egy tizenöt éves röhög azon amin elég sok középkorú összerezzen,ezt nem mondom,hogy jó, de akkor is ez van.Mellesleg inkább nézzenek ilyet mint a diznit,vagy a katúnetvõköt vagy a vv-t,persze te úgysem látod a különbséget,és azt hogy ezek miért is veszélyesebbek...és kártékonyabbak a gyermeki lélekre nézvést,éppen a csomagolás miatt, de talán így lecsorog neked is, ha a gyerek lát egy kikötözött sejbetoszást- mellesleg a bjurman bumburnyák meg is érdemelte különösen a rúgásosat-ott a szülõ el tudja magyarázni merre hány méter és miért görény az aki,és a lány miért nem,míg egy mesénél vagy korhatártalan mocsoknál,ezt nem igazán lehet,lévén a szülõ nyugodt,hogy mese, csak ha belehallgat abba a mesébe akkor lesz megriadva joggal...
A büdös kölkök meg úgyis azt vadásszák, melyik nem, ami felnõtteknek való...a net megváltoztatta ezeket a 18-as marhaságokat,mert szinte már egy óvodás is képes használni a számítógépet és a világhálót, de ha az nem is egy iskolás már vérprofi benne...
PartvisNyél 2012 jan. 27. - 20:16:51
(129/273)
Vannak benne azért poénok, de egy kezemen megszámolom.
pepszon 2012 jan. 27. - 20:14:01
(128/273)
a svéd verzió lisbeth-je (Noomi Rapace) sokkalsokkal hitelesebb sztem... õ pontosan olyan, mint amilyen kép a könyv olvasás közben végig a szemem elõtt lebegett a lányról.
meg úgy egyébként...a svéd film is jobb...
mushi 2012 jan. 27. - 14:13:31
(127/273)
!!! SPOILERekben gazdag hozzászólás következik !!!

Pár napja láttam, és szokás szerint leírnám a tapasztalatokat... Úgy voltam a filmmel, hogy izgalmasnak tûnik a tévében mutogatott elõzetes, viszont rengeteg olyan írást láttam, amiben az volt, hogy a hollywoodit meg ne nézzétek, mert szar, rooney mara is csak egy punknak beöltöztetett csaj, semmi átérzés, semmi "én érzelmileg sérült vagyok"-feeling. Ezért azt gondoltam, egy itthoni netes verzió lesz belõle. Aztán mégis mozi lett.
Sajnos azok a negatív hozzászólások az egész film alatt kísértettek, minden jelenetnél, a csaj minden megmozdulásánál kritikus szemmel ültem, azt kerestem, mit szúrtak el, mitõl nem lehet jó. Szóval lehet, hogy ha valaki nem látta a filmet, de kíváncsi rá, ne olvasson hozzászólásokat, kritikákat sehol, mert talán egy pozitív élménytõl fosztja meg magát, ha beül a filmre.
A filmkezdés maga a vizuális orgazmus. Az a fekete, olajszerû valami, a sok fémes-fekete szín, gyönyörû. Fantasztikus. Alatta a zene is, az immigrant song. Talán a film legjobb, leglátványosabb része.
Aztán a film... Az eleje számomra érthetetlen. Bár valamilyen szinten minden filmkezdés az, bele kell rázódni a történetbe. Talán unalmas is. Az izgalom ott kezdõdik, mikor a lány csatlakozik a pasihoz a szigeten.
Volt néhány mivan?-rész, meg néhány undort keltõ, meg pár olyan, amiben húzták-húzták a dolgokat, én meg már azt se tudtam, hogy hova bújjak, nem szeretem az ijesztgetõs részeket, mert frankón ugrani tudok, de aztán nem volt semmi ijedelem. Az egyetlen rész, mikor megijedtem, mikor dördült a puska.
Az egyik tipikusan mivan-rész az volt, mikor Lisbeth leszáll a motorról, sisak le, de olyan felálló kakastaréjjal megy az irodába, mintha épp most jönne a fodrásztól.. Utána már nem is erõltették ezt a stílust. Aztán ez az egész céges buli, és mikor rájönnek a dolgokra, én viszont nem... Nem szeretem, mikor a filmekben töprengenek, faszán nem tudják a megoldást, láthatóan sötétségben tapogatózik mindenki, aztán mint a villámcsapás, mindenki megvilágosodik, lehetõleg egyszerre, én meg ülök, hogy mii? Most mi van?? Na meg mikor megtalálták az elveszett lányt, és elmondták neki, hogy maga az... Ó ég, de hogyan jöttek rá?? Lett volna valami rávezetés, vagy ilyesmi..
Ami viszont a mai napig kísért, a hájas pacák volt. Gusztustalan, undorító, az iszonyatos potrohával, egy utolsó perverz állat. Megérdemelte, mikor feldugták a seggébe azt a mûbrokit.
Viszont ahhoz képest, amit nekem mondtak, mennyire véres, igazi 18-as film, nem volt túl sok erõszak. Jó, Lisbeth kihasználása durva volt, meg a macska szétszedése, de még az áldozatok fotói se ütöttek agyon. Lehet, már alapból erõszakra vagyunk szocializálva a krimisorozatok által?
A szexjelenetek valahogy furcsák voltak, mármint ez a csaj nyilván egy érzelmileg sérült egyén, aki begubózik, itt viszont õ kínálja fel magát. Lehet, hogy rosszul látom aztán...
A vége viszont szerintem nagyon is szomorú. Lisbeth nyilván nem sok embernek nyitotta ki magát, úgy értem.. hogy kötõdik hozzájuk, az újságírót viszont megkedveli annyira, hogy még ajándékot is készíttet neki, ráadásul egy drága ajándékot. Mikael részérõl is talán kezdõdne valami, mert van egy jelenet, mikor a csaj hátát simogatja, és az elég bensõséges pillanat. Viszont ügy megoldva, vissza a szokásos élethez, kb mintha a csaj is csak az ügy része lett volna, akit most a megoldott fiókba dobott volna. És még ahhoz a rusnya szõke vénséghez is visszament.. Persze, nem végzõdhet happy enddel...

Mindent egybevetve, ha nem olvastam volna kritikákat, negatívokat többségben, valószínûleg egy egész jó filmes élmény lett volna, így viszont megvannak a fenntartások. És az a szándék, hogy megnézem a 2009-es verziót, hogy összehasonlíthassam. Aztán lehet csak eldönteni, jó is volt-e, vagy sem.

Köszönöm a figyelmet. :)
offtopic
Charles Foster Kane 2012 jan. 27. - 13:12:32
(126/273)
Hogyne, nezessunk analis eroszakot minden tizenotevessel! Ez olyan mindennapi amugy is, minthogy Yoselin felpofozza Juant. Azt meg hulyeseg mondani, hogy attol meg ugyanaz, hogy be van csomagolva. Eppen azert csomagoljak be, hogy gyerekek szamara is elvezheto legyen. Lasd Jurassic park, wc jelenet. Mindenki erti, gyerekek is, hogy egy embert szettep egy dinoszaurus, de mivel ez humorba van csomagolva, egyaltalan nem felelmetes. A rendezesen rengeteg mulik. Ezt a filmet is lehetett volna ugy rendezni, hogy 15+os legyen, Fincher dontott ugy, hogy kitolja hatarokig a kepi eroszakot. Vagy fene tudja, ki dontott ugy, en ra tippelek.
10/10
niknikk 2012 jan. 27. - 12:11:24 10/10
(125/273)
Jézusom. Amúgy sem terveztem, de így nullára csökkent az esélye. =)
tanhu 2012 jan. 27. - 11:58:49
(124/273)
kb... akár egy vágóhíd,olyan humoros pfff
tanhu 2012 jan. 27. - 11:53:48 Előzmény Charles Foster Kane
(123/273)
Soha nem iszom annyit(az alkohol ritka madár nálam),hogy józanul változzon a véleményem...A sznobság pedig a te márkavédjegyed már engedelmet.Ennek a mostani magtalan beszólásod is hû tükre...
ezen apró kitérõ után,amit vehetek annak is hogy megtisztelt egy veréb...kérdezném másoktól õszintén:
tud e nekem mondani olyan FILMET amit Fincher forgatott az utóbbi 5 évben?Lehet 10 is...
A 18-as karika szerintem is túlzás egy mexikói szappanopera sokkal sokkolóbb a vv meg szellemi és lelkiterror akármikor is sugározzák...és ez sem sznobság tény, csak azokban senki nem látja át mindezt, mert alaposan be van csomagolva...
Muya 2012 jan. 27. - 07:57:54 Előzmény niknikk
(122/273)
hát akkor a Svéd verziót meg se nézd.. ott sokkal szörnyebb!
Muya 2012 jan. 27. - 07:56:51 Előzmény PartvisNyél
(121/273)
egyetértek... olyan, mintha csak felolvasta volna a szöveget...
PartvisNyél 2012 jan. 26. - 20:22:13
(120/273)
Fõleg Lisbeth-é szörnyû, semmi hangsúlyozás.
Kovács kolléga 2012 jan. 26. - 20:10:50
(119/273)
Nem értek egyet azokkal a véleményekkel, melyek szerint Fincher csak a kilencvenes években csinált jó filmeket és azóta hanyatlik. Szerintem az egyik legegyenletesebb színvonalon teljesítõ hollywoodi rendezõ. Az egyesek által sokat bírált Pánikszoba például a mûfaj egyik remekmûve, amelyik a sokadik megnézés után is élvezhetõ.
Én csupán azt rónám fel neki, hogy a jobbnál jobb thrillerek után szerintem teljesen fölösleges volt a két drámai kitérõ (a Benjamin Button és a Social network). Sokkal jobban tesz a suszter, ha marad a kaptafájánál...

Egyébként nem hálás dolog a bestsellerek megfilmesítése, hiszen az ilyen könyvek rajongótábora miatt szinte teljesen gúzsba van kötve a rendezõ, ráadásul elvész az izgalom, ha mindenki ismeri a végkifejletet. Jobb lenne, ha a Hitchcockhoz hasonlóan a kevésbé ismert szerzõk kevésbé ismert mûveihez nyúlna hozzá alapanyagként.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 jan. 26. - 15:22:31
(118/273)
Ezt a bejegyzest reszegen irtad, vagy hova tunt az a jo oreg sznob attitude?
poinsettia 2012 jan. 26. - 14:43:35 Előzmény brrrrrrrrrr
(117/273)
Miért, mit vártál egy publicisztikai krimi megfilmesítésétõl? Családi vígjátékot? :D
10/10
niknikk 2012 jan. 26. - 14:20:46 10/10
(116/273)
Köszi! :)

Egyébként szerintem a 18-as karika abszolút helyén van (szó szerint =)).

*******SPOILER***********

A megerõszakolós jelenet igencsak indokoltá teszi.

*******SPOILER VÉGE************
Személy szerint csukott szemmel, befogott füllel ültem végig azt a részt. Borzalmas volt.
Pedig volt szerencsém néhány horrorhoz az évek során.
szidel 2012 jan. 26. - 13:30:28
(115/273)
Sziasztok!
Nekem sem tetszett az amerikai változat. Fõleg a szinkronnal voltak problémáim. A gyámtól Csuja Imre hangján állandóan az Ízi rájder,Öcsémet vártam. Csak annak ajánlom, aki nem látta a svéd változatot. 5/10.
tanhu 2012 jan. 26. - 13:02:38
(114/273)
Na megtekintettem.Nekem csak egy dolog tetszett benne, a ZENÉN kívül, a NIN-es póló a többi az nézhetõ iparosmunka és szinte egy az egybe' a svéd kapija apró eltérésekkel egyszer megnézed aszt annyi.Az eredeti hangulatosabb,és nem volt ennyire precízen vegytiszta...Fincher inkább csináljon már végre filmet, mert ez se vóóót jó a szósül netvõk-tõl meg egyenesen belealudhatnékom támadt többezerszer annyira nem kötött le,jó ezen nem aludtam el, el lehetett viselni,viszont a Hetediket újra megnéztem és a Harcosok Klubját is!Nos ez a két film valóban kellemesen hangulatos üdítõ remekmû még xyz megnézés után is.Ám a zodiákus óta déef csak egyre szarabb filmeket gyárt.Bár némelyik színész valóban remek volt, de nekem Lisbeth S. nem gyött át az usa változatban, a svédben viszont nem éreztem késztetést,hogy pofán rúgjam... ddd
Mindenkinek ajánlom aki az ugató krisztis vénasszonyosan unalmas miss Márpl krimiket szereti némi szocio-pato-gráfiával,akik húdánitet azaz kijatettest akarnak játszani elméjük csiszolására, azokat erõteljesen lebeszélem róla hisz a történet elején lehet sejteni,hogy ki is a hunyó,és azt is hogy ki az a titokzatos személy aki oly szorgosan és lelkiismeretesen küldi a szülinapi csomagokat evvel nem lõttem le semmit, mer' a sztori evvel kezdõdik, vagy ha ez utóbbit az elején nem is lehet kristálytisztán tudni egy picivel késõbb játszva össze lehet rakni akár egy három elembõl álló puzzlet,vagyis meglepõ fordulatra senki ne számítson...