gabriella_ 2011 jún. 30. - 02:52:33
(198/258)
Baromira nem tudok aludni, de valahogy úgy érzem, hogy ha most megnézném ezt a filmet, akkor pláne éberen köszönteném a pitymallatot... :S :))
kicsikocsit 2011 jún. 29. - 23:26:51
(197/258)
nem rossz film egyébként, pedig én nem szeretem a horrort. csak azt nem értem, hogy miért 2 évvel késõbb csinálták meg a "kezdetet", hiszen elvileg a 2003-as ennek a folytatása. illetve szerintem kísérteties a hasonlóság, még a jelenetekben is...
pillangókisasszony 2011 jún. 29. - 21:28:23
(196/258)
sztem nem rosszak ezek a filmek,egyedül a texasi láncfûrészes visszatér lóg ki a sorból.az vhogy még most sem érte mi.
offtopic
pozsizsuzsi 2011 jún. 29. - 21:04:37 Előzmény trombita
(195/258)
Nem a filmrõl beszéltél, hiszen - remélhetõleg - nem is láttad.
A darabolós horrorfilmek kedvelõirõl mondtál sommás ítéletet, megfejelve azzal, hogy nyilván be sem láthatják, mennyire betegek maguk is, mivelhogy betegek. Na most ilyenformán elejét is vélted venni bárminemû ellentmondásnak.
Elharapódzik mostanában ez a fajta retorika.
Én nem járok például szappanoperák topicjára leigénytelenhülyézni úgy általában a kedvelõit, csupán mert engem le sem lehetne kötözni a tévé elé. Szóval óvatosan az általánosításokkal és az ítélkezésekkel, csak ennyit akartam mondani, köszönöm ha meghallgattál.
trombita 2011 jún. 29. - 20:39:56
(194/258)
Szerintem van egy kis különbség a kettõ között. Az egyiknek (fûrészes) a gyilkolás milyensége a fõ motívum, a kínzás, csonkítás, és az ezzel való aberráns kielégülés, míg a másiknak (Frank) eszköz a gyilkolás. Nem élvezetbõl öl, hanem az érdekei miatt. Míg ugye a másiknak a beteges gyilkolás a cél. Szerintem nem ugyanaz a kettõ.
Persze maga a végkifejlet megegyezik, és ezzel nem azt mondom, hogy Frank ezáltal felmentést kap, de mégsem egy csonkító, aberrált gyilkos.
De! Én a filmrõl kezdtem el beszélni, és azokról, akik ilyet élveznek.
Azért ne hasonlítsuk már össze a Volt egyszer egy vadnyugattal...
offtopic
pozsizsuzsi 2011 jún. 29. - 19:35:22
(193/258)
Nem, nem. Frank figurája és egy sorozatgyilkosé között nem látok irdatlan nagy szakadékot.
De Te tudod, Te választottad.
Én meg beteglelkû vagyok. :D
offtopic
gabriella_ 2011 jún. 29. - 19:21:33
(192/258)
Szerintem itt mindenki tisztában van azzal, hogy a film alapja egy megtörtént eset, csupán a hasonló filmekrõl folyt a társalgás...
trombita 2011 jún. 29. - 19:18:59
(191/258)
Én is tudnék javasolni valamit, de inkább nem teszem...
Frank nem lövöldözik, hanem elõkapja a fegyverét ;)
De, ha bármilyen összefüggést találsz a Volt egyszer egy vadnyugat, és a láncfûrészes film között ( az általam leírtak összefüggésében), akkor kérlek írd azt meg.
Mondjuk, nem biztos, hogy reagálni is fogok, mert jobb dolgom is van, mint, hogy egy ilyen idióta filmmel ennyit foglalkozzak.
DragonTom 2011 jún. 29. - 19:15:54 Előzmény wowow
(190/258)
Bele olvasgattam a hozzászólásokba. Látom sokan nem tudják, hogy a filmben szereplõ Bõrpofa karakterét egy valós személyrõl mintázták, Ed Gain-rõl. Utána lehet nézni a neten, ha valakit érdekel. http://horrorfreak.freeblog.hu/archives/2008/01/30/Sorozatgyilkosok_-_Ed_Gein/ Szóval csak részben fikció ez a film. Ezek a dolgok megtörténnek az életben is.
offtopic
pozsizsuzsi 2011 jún. 29. - 19:01:05
(189/258)
Javasolnám a profilképedet (Henry "Frank" Fonda lövöldözik) lecserélni valami egészségesebbre. :D
offtopic
gabriella_ 2011 jún. 29. - 18:55:14
(188/258)
Én is amondó vagyok, hogy lehet ezt ragozni, de aki nem csak egy-kettõt néz meg az ilyesfajta filmekbõl, hanem ha filmrõl van szó, akkor az effajta mûvek vannak nála többségben... Hát igen, ott valaminek lenni kell - meg a hûtõ mögött is: sok elgurult bogyónak... :S
trombita 2011 jún. 29. - 18:48:00
(187/258)
Az, hogy ilyen dolgok vannak/voltak/lesznek a világban, hát ez van. Nem jó, de hát az ember már csak ilyen (is).
Viszont, hogy meg is nézzen valaki egy ilyet, mitöbb még élvezze is, na az beteges. Nekem vannak ismerõseim, akiknek az ilyenek a kedvenc filmjeik :S
És érdekes módon, ez a mai fiatalságra még inkább jellemzõ. Nekik nagyon kúlok ezek a múvik, lájkolják nagyon ezeket.
El lehetne gondolkodni, hogy mennyi erõszak megy a médiában. Nem vagyok sem naiv, sem álszent, mert az erõszak egyidõs az emberiséggel, na, de minek ezt még sulykolni is állandóan? Sõt, annyit mutatják az ilyeneket, hogy egyesek teljesen természetesnek veszik ezt.
Szóval, lehet ezt kozmetikázgatni napestig, de a lényeg akkor is az marad, hogy aki az ilyen alkotásokat élvezi, az nem teljesen egészséges lelkileg. Persze, aki ezt szereti, az nem fogja beismerni, hogy ott mélyen valami nem stimmel nála...
gabriella_ 2011 jún. 29. - 18:07:26 Előzmény wowow
(186/258)
Idézve egy elõttem szólót:

"De kell egy kis fantáziavilág ami eltér az unalmas mindennapoktól."

Azért ez egy picivel több, mint egy "kis fantázia világ", valljuk be...
DE az tény, hogy az embereknek alapvetõ szükséglete a borzongás. Kell és kész. Olyan ez, mint amikor ne adj' Isten látsz egy balesetet, és nem tudsz nem odanézni - akkor sem, ha tudod, hogy amit látni fogsz, az minimum borzasztó lesz.
Az, hogy ilyen filmek készülnek, úgy értem ennyire gyomorforgatóak, arra meg a helyes válasz a folyton feljebb kerülõ ingerküszöb.
Nézz meg egy régi Drakula filmet: olyat sem látsz soha az életedben (de lehet ezt az Ezo Tv posztjában megcáfolnák :D ), de mégsem borzaszt el, nem fordul fel a gyomrod, az éjszaka kellõs közepén is megmered nézni egyedül, és nem ijedsz meg, ha megreccsen film közben a szekrényed - ma már. Régen ugyanúgy telepakolták az emberek a gatyájukat tõle, mint ma ettõl.
Persze ma is van, akinek már elég egy háborús film is ehhez, de van, akinek meg ez kell. Puff neki. Ettõl függetlenül beteg egy film, annyi szent.

Én sem a rendezõt hibáztatom, mert bizony senki nem kötelezi az embereket, hogy elmenjenek a moziba, és kipengessék a dollár csilliókat azért, hogy lássák ezt, vagy egy ehhez hasonló filmeket.
Úgyhogy nyilván ha van rá kereslet, márpedig van rá, akkor mindig lesz olyan, aki kielégíti ezen fajta igényeket is.
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 29. - 13:23:48 10/10 Előzmény bioanita
(185/258)
Ezt én sem értem meg... de mindegy is, nem kell vele foglalkozni.
10/10
bioanita 2011 márc. 14. - 20:49:05 10/10 Előzmény wowow
(184/258)
Igazából soha nem értem az olyan embereket akik úgy néznek meg egy filmet hogy eleve nem akarják.
"Hogy milyen beteg emberek találnak ki ilyen filmeket..." Nézd meg a Sziklák szemét. Én azóta a film óta képtelen vagyok néhány jelenetet megnézni az ilyen filmekben (Mégsem szidom a rendezõt.). Nem tudom miért volt ilyen hatással rám, más nem akadt ki ennyire, de hát nem vagyunk egyformák. Másrészt az emberek vevõk erre. És nem azért mert a lelkiviláguk sötét vagy nemtom milyen, hanem mert olyat látnak az ilyen filmekben, amit a valóságban soha (Persze a valóságban nem is akarunk ilyet átélni.)De kell egy kis fantáziavilág ami eltér az unalmas mindennapoktól.
Nincs azzal semmi gond hogy nem tetszett ez a film, mint írtam nem vagyunk egyformák, és ha rosszabb hangulatban nézem meg lehet nekem sem tetszett vna.
A lényeg: Nem a rendezõt kell szidni hogy ilyet csinál, a nézõknek van igényük erre. És a rendezõk olyat csinálnak, amibõl pénzt lehet csinálni.
tibicamon 2011 márc. 03. - 21:45:08 Előzmény cene7
(183/258)
Pedig van egy másik amiben a két fõgonosz ugyanaz, mint ebben, az kissé happy end-esebb. A texasi láncfûrészes címmel 2003-as film.
wowow 2011 márc. 03. - 21:10:32
(182/258)
Nem szoktam ilyen stílusú filmet nézni, de ezt negnéztme jobb híján.
Ez tényleg egy nagyon beteg film. Nekem is ez jutott eszembe, ami neked, hogy milyen lelkivilágú, beteg ember rendez, ír ilyen filmet?
Viszont azt el kell ismerni, hogy a kivitelezés igen jól sikerült.
2/10
leho 2011 márc. 03. - 11:29:03 2/10
(181/258)
Buta, beteg film, nem tudom, hogy adhattak rá 7 pontot emberek, és nem azért mert horror a mûfaja. Ezen a filmen tényleg inkább nevetni kell, esetleg közben gondoskodni a rendezõ gyógykezelésérõl, hacsak nem horrorparódiának szánta (ez is felmerült bennem).
cene7 2011 márc. 02. - 22:01:58
(180/258)
ennek így mi értelme van?? ha nem 18as karika?? gondolom a keményebb részeket kivágták belõle , am szerintem nagyon jó film.a többi texasi láncfûrészes filmet nem szeretem de ezt igen
9/10
DasRoberto 2011 márc. 02. - 21:46:18 9/10
(179/258)
Az öreg nagyon nagy szöveg poénokat mond! pl: Amikor kínyírja az 1 szem serrifet: Baz..eg most kinyirtam az egész rendöri kart! XD Ahhoz képes,hogy horror jó nagyokat is lehet röhögni közben! Kötelezõ film min: 2 szer! :-)