10/10
Zsinder 2008 aug. 14. - 01:10:45 10/10
(311/911)
***SPOILER***
Szerintem is fantasztikus film, de egy dolgot még mindig nem értek.
Ugye Borden lemegy a színpad alá, hogy láthassa a trükköt, és találkozik egy haldokló Angierrel. De a másik Angier legyen az klón/dublõr/Michael Jackson/Angier maga honnan tudja azt, hogy nem szabad elõjönnie/odateremnie a kijelölt helyre megcsinálva a prestige részét a trükknek. Mert ugye csak így lehet Bordent börtönbe zárni, hogy a buli másik résztvevõje nem mutatja magát.
10/10
pimpernel 2008 aug. 12. - 21:43:59 10/10 Előzmény leopard26
(310/911)
eztán már lehet, nem is fog... ahogy viselkedik a magánéletben :(( nagyon ledöbbentem és sajnálom, mert nagyon kedveltem
leopard26 2008 aug. 12. - 11:47:57
(309/911)
christian bale bármely filmben szerepelt eddig,az tuti siker lett
10/10
Les 2008 aug. 12. - 11:09:32 10/10
(308/911)
Nagyon remek film volt. Izgalmas. 10/10
10/10
pimpernel 2008 aug. 12. - 09:21:50 10/10
(307/911)
meg kéne néznem még 1x, mert hiába írtok magyarázatot, még mindig nem értem a végét. lehet h a rendezõnek épp ez volt a célja: megfejthetetlen!
10/10
kokosdream 2008 aug. 12. - 01:18:08 10/10
(306/911)
Életem egyik legjobb filmje. Bõvebben majd valamikor. 10 per 10.
Zempy 2008 aug. 07. - 13:26:15
(305/911)
Remek film. Külön öröm a kuriózumnak számító téma és sztori, ami különlegessé varászolja. Ritkán láhatunk ilyet, ráadásul a kivitelezés is profi. Magasan veri az Illúzionistát, bár az sem rossz.
Elefa 2008 aug. 07. - 00:18:51
(304/911)
Ha valóságoshoz valóságos jár, Tesla valóságos, a replikáció valóságos, akkor hogyhogy csak a háromfázisú motor maradt ránk?

Jelenlegi tudásom szerint a replikáció fiktív (most éppen egy fiktív filmben) így hát szerinted is fiktív tudós járna hozzá.

De mindegy, én nem vitázom, nem érdekes...
Nekem csak úgy ér 10-et a film, hogy nincs benne replikáció. Replikációval szar.
Elefa 2008 aug. 06. - 23:43:16
(303/911)
Én csak most láttam a filmet. Megnéztem, tetszett, lejött a klónöngyilkosság drámája, mondom ér 10/6-7-et. Meg úgy egyáltalán is a nézhetõnél azért jobb. Aztán kicsit utánaolvastam itt-ott, végül itt az összes hozzászólást. Most már 10/10-es a film, és szégyellem magam. Mert egyedül nem jöttem rá. Pedig azért a vége nagyon zavart, de nem néztem meg mégegyszer, hogy magam is rájöjjek az egyetlen lehetséges magyarázatra, a rendezõi trükkre.

necromancer írta le, ami a bajom volt(2007. június 10. 237/380):
"bevallom, egy hangyányit le voltam hangolva egészen addig, amíg nem olvastam az elméletedet (mármint benkewoodét - elefa). elsõre ugyanis nekem is nyilvánvalónak tûnt a teleportálós-klónozós elmélet,....
nekem pont az lenne a kiábrándító, ha a teleportálás és a klónozás valóság lenne a történetben, hiszen egy olyan film jelentése szempontjából, ahol minden szemfényvesztés, elhibázott lenne az igazi "varázslat" jelenléte. az egész tartalmát rontaná el: azt amirõl szól. (egyébként alátámasztja a te elméletedet az is, hogy a filmben szereplõ tudós(ok) valós személyek. hiszen ha a teleportálás és klónozás valóság lenne a történetben, és nem szemfényvesztés, akkor kitaláltak volna egy fiktív személyt, egy képzeletbeli tudóst, és nem szerepeltettek volna egy olyat, aki tényleg élt.) "


Ezt alátámasztandó, egy másik idézet, Wikipédia:

"A fiatal Tesla bejárta Európát; mielõtt 1884-ben áthajózott Amerikába. Elõtte a párizsi Edison Társaság-nál volt alkalmazott; de õ személyesen Edisonnnal akart dolgozni.
Tesla szorgalmas volt, de „nem ismerte az amerikai humort”. A pénzügyi viták miatt elhagyta Edisont és váltakozó áramú rendszerének találmányi jogát eladta George Westinghouse-nak. Ezután Colorado Springsben saját laboratóriumában dolgozott tovább találmányain. A gyakorlatban bebizonyosodott, hogy Tesla váltóáramú gépei sikeresebbek. Ma már a háromfázisú elektromos rendszert és az indukciós motort az ipari és háztartási eszközökben világszerte alkalmazzák."


Ami ugye a filmbeli Teslával pontosan egybevág, vagyis a személy a történelmi Tesla, nincs tehát sci-fi, csak a nagy trükk. Csak és kizárólag ez lehetett a rendezõ célja, hogy átvágjon, és most rácsodálkozzak a nagyságára. Csak azt sajnálom, hogy nem ment egyedül. De csak így ér a film 10-et, másként: így ez a film 10-et ér. De csak így. És az nem lehet, hogy Nolan csinált egy 7-es filmet, amire véletlenül rá lehet húzni egy 10-et érõ teóriát is, tökéletesen.

Köszönet benkewoodnak a megfejtésért (még ha nem is az övé volt eredetileg).
miho. 2008 aug. 03. - 16:52:29 Előzmény Guile
(302/911)
kedvenc filmem. tegnap néztem meg 100x.
10/10
Guile 2008 júl. 25. - 21:11:21 10/10
(301/911)
A klónozás a végtelenségig mehetne, mert a végén nem szól róla a film. A film kivánja a folytatást. Akármi is lehet belõle!
Így jó ahogy van!
7/10
zee944 2008 júl. 23. - 19:38:25 7/10
(300/911)
SPOILER

Én máig se tudom, mi az igazság ebben a filmben. A klónozás vagy a dublõr (utóbbival együtt a nézõ megtévesztése). Egyik héten jön valaki, elmagyarázza, miért klónozás, másik héten jön valaki más, és elmagyarázza, miért az ellenkezõje. Ha lenne kedvem mégegyszer megnézni a filmet, egyszerûbb lenne eldönteni.
10/10
Guile 2008 júl. 23. - 18:17:19 10/10
(299/911)
Elején barátokból késõbb ellenségeskedõs, egymással egyre dúrvábban kitolós, hûtlenkedõs, megcsalós, a végén nagyot csattanós, korhûen megjelenõs, szerintem.
A film nagyon jó!
ancsoca 2008 júl. 09. - 23:08:26 Előzmény El Fary
(298/911)
El Fary...
"Egyébként jó lenne nekem is egy ilyen gép. :D
Én tudnám mire használni. Papírpénzt ugyan nem lenne szerencsés másolni vele a sorszám miatt, de például nem egyedi aranyékszereket, drágaköveket vagy akár csak mûszaki cikkeket kiválóan lehetne vele többszörözni. :D
Simán el lehetne élni belõle. :D"
Ha elolvasod a könyvet

*SPOILER*
Angier pontosan ugyanezt csinálja.
*vége*
Eper006 2008 jún. 25. - 10:25:24
(297/911)
Alapfilm. Valóban kissé gondolkodtató,de ha valaki végig figyelt,akkor rájön a megoldásra.
szebi2008 2008 jún. 24. - 14:03:31
(296/911)
Szerintem jó a film ha utánna egy picit elgondolkozik rajta az ember hogy megértse. Nekem egy bajom volt a filmmel az pedig az idõrendi zavar, abból meg azok a naplósdolgok adták meg a kegyelem döfést
El Fary 2008 jún. 16. - 17:37:50
(295/911)
***SPOILER***

Ha valaki mélyen belegondol, akkor azért annyira nem bonyolult ez a film, sõt még azt is megkockáztatom, hogy onnantól, ahogy átmegy sci-fibe, kicsit gagyi is.
Csak akkor válik bonyolulttá, ha valaki végigolvassa az itteni hozzászólásokat. :D
Arra én is viszonylag hamar rájöttem, hogy Borden és a trükkmestere ikertestvérek.
Marokko, ha figyelmesen nézted a filmet, láthattad a végén, hogy az ikernek is levágják ugyanolyanra az ujjait. Sõt a feleség meg is kérdezi, hogy már megint vérzik?

Azok viszont tévúton járnak, akik azt képzelik, hogy Angier végig a hasonmásával dolgozott.
Megjegyzem az már eleve röhejes, hogy hopszla, menjünk ki a kocsmába és hátha találunk egy teljesen ugyanolyan embert. Ez a hasonmáskeresõs dolog a Nincs kettõ négy nélkülben (Bud Spencer, Terence Hill) még jó poén, de itt nem díjaztam.
Szóval a dolog ott megy át sci-fibe, hogy David Bowie megépíti a duplikálógépet vagy másológépet vagy mit. Klónozógépnek nem szabad hívni, mert itt nem arról van szó. És Angier azt használja. Az is egyértelmû, hogy mindig az eredeti hal meg, és a másolat bukkan föl a balkonon.

Akkor válik bonyolulttá a dolog, ha elkezdünk részletekbemenõen olyan kérdéseket feszegetni, hogy ki, mikor, mit tudott illetve nem tudott. De ekkor is csak azért, mert tele van a film néhol talán szándékos ellentmondással, de legtöbb helyen rendezõi ill. forgatókönyvírói hibákkal.

Számomra például nem életszerû, hogy amikor Angier egész életében a másik titkát kutatja, akkor miért tépi szét azt a papírt, amit a börtönben átad neki Borden. Holott akkor még nem tudta a másik titkát, hiszen amikor lelövi õt a másik Borden iker, akkor döbben rá erre.
Ugyanígy õ sem kíváncsi Angier titkára, miután lelõtte, és mondja neki a haldokló, hogy nézzen szét. Pedig Borden sem tudta a titkot, csak a legeslegutolsó kockákon döbben rá, hogy hol van.

Egyébként meg a nyomozás is elég béna volt, ha nem találták meg a sok tartályt a sok hullával. :) Ráadásul a vakokat sem kérdezték ki a bíróságon, pedig õk szolgálhattak volna érdekes információkkal.

Egyébként jó lenne nekem is egy ilyen gép. :D
Én tudnám mire használni. Papírpénzt ugyan nem lenne szerencsés másolni vele a sorszám miatt, de például nem egyedi aranyékszereket, drágaköveket vagy akár csak mûszaki cikkeket kiválóan lehetne vele többszörözni. :D
Simán el lehetne élni belõle. :D
Marokko 2008 jún. 16. - 15:28:52 Előzmény Denhd2
(294/911)
köszi :)
8/10
Denhd2 2008 jún. 15. - 09:17:05 8/10
(293/911)
***SPOILER***
Jó film, éredemes megnézni, bár szerintem onnantól amikor ellövik a kezét lehet sejteni, hogy van egy ikertesója.
A klonok azért így halnak meg, mert így elõadás alatt szerintem nem kell hangoskodni stb. Azt mondjuk én sem értem miért gyûjtötte a hullaklonokat :P
Marokko 2008 jún. 14. - 23:20:36
(292/911)
Nagyon jó film, jó bonyolult...:)


***SPOILER*** PÓTOLVA

Igazából nem nagyon értettem, hogy a végén a tartályban miért van egy klón? Hiszen ha meghalt miért nem veszik ki, ha pedig még él akkor azért mért nem veszik ki...Na mindegy zavaros egy film, am Bordennek klónja volt, vagy ikertestvére...?-mert szerintem inkább ikertestvére, mert a klónjának is le lett volna vágva az ujja...ha valaki tud légyszi válaszoljon a kérdéseimre. Elõre is köszi.