shoc 2015 aug. 03. - 11:37:28
(96/136)
Az elsõ évadot megnéztem.
Fõleg az elsõ részeket és az utolsó két részt élveztem.

Tetszett, nem volt rossz. De sajnos az IMDB 9,3-at eléggé indokolatlannak tartom.
Számomra ez inkább egy hosszúra nyúlt, közepes krimi, itt ott kiváló színészi játékkal, atmoszférával.
Kár érte, mert volt egy két nagyon értékes pont, de valahogy nem mert olyan dolgokat bevállalni mint a Twin Peaks, vagy a Breaking Bad.

Véleményem szerint a Breaking Bad vagy a Twin Peaks, vagy a Walking Dead, vagy a Trónok harca jobban átgondolt anyagok.
Megéri megnézni, de ha kihagyod, nem vesztesz vele sokat.
9/10
egon12 2015 aug. 02. - 14:01:09 9/10
(95/136)
Bocsesz!helyesbítek :Kitsch
9/10
egon12 2015 aug. 02. - 13:54:55 9/10
(94/136)
A film színvilága jól harmonizál,a film tartalmával,a szereplõgárda nagyszerû választás, Taylor(Kitch) egy kicsit mintha erölködne,de reméljük megszokja a karakterét.
9/10
egon12 2015 aug. 02. - 13:42:44 9/10
(93/136)
Iszonyú jó lett a 2.-k évad,a szereplõk nagyon jól tolják,nagy,(kellemes)meglepetés számomra Vince mûvész úr.Eddig többnyire vígjátékokban láttam,ott viszont nem volt valami átütõ.Itt nagyon "arrogáns"jó értelemben persze.Minden rész egy bazi nagy kaland,amúgy is szeretem a mûfajt.Éjjel-nappal tudnám nézni,sodró lendületû,kellõen borús hangulatú,olykor mégis vicces,(morbid)elismerésem a készítõk felé,így tovább srácok!!!
10/10
Goldinko 2015 júl. 31. - 00:17:47 10/10
(92/136)
Második évadnak kibaszott sz@r a szinkronja. Ez van, de nem kell szeretni.
10/10
Oolong 2015 júl. 28. - 00:50:54 10/10 Előzmény Una pura formalita
(91/136)
Hogy micsoda? Az elsõ két részt láttam eddig, az alapján még az elsõ évadra is rátesz pár lapáttal, pedig az is egy csúcspontnak számít szerintem a televíziózás történetében, a legnagyobbak kategóriájában játszik. (Breaking Bad elsõsorban, vagy épp Fargo, Sons of Anarchy, netán Banshee...)
Una pura formalita 2015 júl. 21. - 20:06:40
(90/136)
Sajnos az elsõ évadhoz viszonyítva a második azért jelentõsen gyengébbre sikerült, annak ellenére, hogy ezt sem találom érdektelennek. Hibák, amiket szerintem ki lehetett volna küszöbölni (SPOILER):
- Színészek: Rachel McAdams: ehhez a szerephez egyszerûen túl szép (biztosan azért vállalta el, hogy egy drámai alakítással is bizonyítson, de nekem nagyon nem illik ide), Taylor Kitsch: ugyanez az érzésem + annyira hiteles akar lenni a sérült lelkû nyomozó szerepében, hogy néha már inkább röhejessé válik, Colin Farrel: a karakterét könnyedén hozza, de ezt az igencsak gyengére sikerült "nem tudom, az én gyerekem-e, de szeretem" szálat még õ se képes hitelesen elõadni, Vince Vaughn: meglepõdtem, hogy ebben a szerepben is megállja a helyét, bár hozzá kell tenni, nem tudom, hogy a karaktere azzal a gyermekien naiv személyiséggel (Valaki komolyan elhiszi, hogy egy kemény bûnözõ lehet ilyen gyengéd és megértõ a magánéletben???) hogyan juthatott idáig.
- Történet: talán nem ezzel van a baj,az elsõ évadban is annyira sikerült összegubancolni a szálakat, hogy a forgatókönyvírók örülhettek a végén, hogy nem kell egy két újabb résszel bemeríteni az egészet a logikátlanság mocsarába. De ott a sajátos hangulat, a titkok, a sejtetések és a soha meg nem magyarázott jelzések, valamint a fõszereplõk életszagú konfliktusa bõven kárpótoltak ezért. A második szezonnál ezt már nem érzem - készültek már bõven filmek/sorozatok, amik Los Angeles hangulatát sokkal jobban meg tudták ragadni, ráadásul, az "itt mindenki beteg" felállás sincs kellõen kihasználva ahhoz, hogy a 3 nyomozó közötti feszültség forrása legyen (pedig ezt a ziccert nagyon kár volt kihagyni). A "prostikkal politikusokat zsarolnak" szál pedig egyértelmûvé tette, hogy az eredeti ötlet híján lévõ forgatókönyvíró alkotói válságában többek között a Szigorún bizalmast is megnézte - ajjaj, ezt így nem kellett volna :)
- Rendezés: ezzel sincs minden rendben. Nem elég feszesen, nem elég érdekfeszítõen van megragadva a történet ráadásul nem érezhetõ igazán, mi is itt a tét (az elõzõ évadban éreztük, ezért is "szurkoltunk" annyira a leleplezésért/büntetésért).

Ez így nálam csak 7/10
Ottofan1 2015 júl. 19. - 12:11:10
(89/136)
Az elsõ évadot még nem láttam, de igyekszem mihamarabb bepótolni. Viszont szerintem ez a évad egyszerûen zseniális. Már alig várom a következõ részeket. Egyszerûen annyira hangulatos ez a iparvárosban, a gyárak, kémények füstjében játszódó mocsokban és korrupcióban áztatott történet, hogy na! :D
A színészek brilliánsak, a zene nagyon jó és a történet izgalmas és érdekes.
Sokak szerint az elsõ évad még jobb mint ez. Nem tudom elképzelni, hogy akkor az mennyire brilliáns.
htibi58 2015 júl. 19. - 06:50:24
(88/136)
Nincs semmi baj a 2. évaddal sem. A teljes 2. évad tudomásom szerint pillanatnyilag még külföldön sem ment adásba. Az elsõ pár rész alapján "látatlanban" véleményezni egy sorozatot érdekes szempont. Remélhetõleg a fanyalgók "ítélete" nem tart vissza senkit a 2. évad végignézésétõl.
maho 2015 júl. 10. - 02:06:27 Előzmény Seemann
(87/136)
A baj az, hogy az elsõt ha fejre állnak sem tudják ûberelni, az tökéletes.
Nagyj09 2015 júl. 09. - 15:16:36
(86/136)
Seemann 2015 jún. 30. - 23:45:24
(85/136)
Ez a második évad egy nagy nulla az elsõhöz képest. Az egy 8részes mozi, ez pedig maximum egy felturbózott CSI... Kár, hogy ennyire lement a színvonal.
10/10
Viktor6665 2015 jún. 25. - 00:30:00 10/10
(84/136)
Érdekes volt a 2.évad elsõ része, de Matthew McConaugheyt senki nem helyettesítheti.
8/10
arcansas 2015 jún. 24. - 21:29:05 8/10
(83/136)
Nem volt rossz a 2.évad kezdése! Majd tuti beindul a sztori. Érdekesek az új szereplõk!
andr3j 2015 jún. 17. - 10:31:37
(82/136)
Hmm, talán így http://glurl.co/TD-2
andr3j 2015 jún. 17. - 10:29:29
(81/136)
Éééés lassan kezdõdik a második évad :D Látom már az újnak van kitéve a vetítési idõpontja, de az HBO GO-n is fent lesz, a trailerek meg az infók már ott vannak: http://bit.ly/TD-2
gabeszturi 2015 ápr. 29. - 21:09:57
(80/136)
Én nagyon szenvedtem vele.
MM zseniális volt, és ezzel el is mondtunk mindent. Lassú volt, vontatott, idegesítõ.
Az a szomorú, hogy sokkal jobban is meg lehetett volna csinálni.
H. Zita 2015 márc. 06. - 18:55:43
(79/136)
Spoileres lehet!!!

Én régebben mindig összekevertem ezt a McCanoughy-t meg a Woody Harrelsont. Nem tudom, hogy miért, ne kérdezzétek...
Aztán mikor tudatosult bennem végre melyik melyik arra gondoltam de jól mutatna együtt a kettõ egy filmben, aztán megtaláltam ezt a mini sorozatot. Hát szerintem valami szuper volt... Már ahogy kezdõdik a zene meg minden (mondjuk kicsit Született gyilkosos lett).
Egyáltalán nem volt gond a színészi játékokkal. Én ezt a Michelle Monahant nem értékeltem túl sokra eddig de itt jól játszotta megcsalt feleséget.
A sztori maga már olyan lerágott csont szerintem de tényleg inkább a párbeszédeken meg a detektívek magánéleti dolgain volt inkább a hangsúly, a sorozat gyilkosos dolog volt a körítés.
sawyerx 2015 febr. 26. - 18:04:49 Előzmény enber
(78/136)
Igen, tiszta volt, ez nem a CSI: Miami, ahol egy részben feltûnik nyócvanezer név. A rendezés fantasztikus, az a 6 perces vágás nélküli akció a beépülõs részben zseniális, a képi világ és megvalósítás szintén. A ruhák nekem nem tûntek bakisnak, egyedül talán a sztori "ki nem teljesedésében" érthetnék veled egyet, de jobb is, hogy nem rágták a szánkba az egészet. Az meg megint tök reális, hogy nem buktatták le az egész bagázst, a valóságban sincs mindig happy end.
dropt 2015 febr. 13. - 19:42:05
(77/136)
Kíváncsian várom, mit fognak kihozni a második évadból. Furcsák még nekem ezek az újfajta sorozatok, évadonként egy sztori, szerintem így kevésbé lehet maradandót alkotni, mindegy. Elég magasan van a léc, nem is a történet, hanem McConaughey végett. Azért remélem valami hasonlót sikerül kihozni.