Zathar 2014 máj. 22. - 13:33:00
(56/136)
SPOILER!!!


Nagyon tetszett a sorozat, fõleg kb. a 6-7. részig. A cselekmény vége nekem is csalódás volt kicsit, úgy éreztem, hogy a sorozat nagyon sok mindent ígért a különféle utalásokkal és kitérõkkel, ezzel kicsit átverve a nézõt. Persze egy krimi nyilván átveri a nézõt, de ez a sorozat ezt nem a megfelelõ ill. elegáns módon csinálta.
Ettõl függetlenül a karakterek, a helyszínek, az atmoszféra, a színészi játék és a felépítés 10/10 volt, kár a végéért.


SPOILER!!!
10/10
Mpytyu 2014 máj. 19. - 17:45:41 10/10
(55/136)
Véleményem szerint remek sorozat volt, minden klappolt, a színészi alakítások zseniálisak, a hangulat találó a zenének és a fényképezésnek köszönhetõ, a történet nem lejáratott, és nem egy giccsparádé mint az NSIS és hasonlók. Érdekes elgondolkodni Rsuton mint jézus "alteregója", az ateista aki a bûnözõket gyóntatja a tárgyalóba, pesze csak kihasználja a hitüket, de maga a beállítás, a látomások, a Jézus nélküli feszület a szobájában, ami inkább hasonlít egy kolostorra, és az egész élete szinte szenvedésbõl áll, stb. nyílván nem véletlen hiszen az utolsó részben is többször olyan képi metaforákat láthattunk mint pl. amikor a kórházi ágyban fekszik, vagy amikor Martin a kórház elõtt segít neki járni. 10/10
9/10
Jeli 2014 máj. 11. - 11:13:59 9/10
(54/136)
Nagyon jó sorozat!!
Matthew McConaughey és Woody Harrelson hozza végig a karaktert.
Kiváló színészi teljesítmény.
Remélem lesz fojtatása. Kíváncsian várom.
10/10
mehdi 2014 ápr. 15. - 01:13:07 10/10
(53/136)
Attól félek, hogy Matthew McConaughey és Woody Harrelson nélkül bukni egyébként, egyébként 10/10.
vuvuvu 2014 ápr. 03. - 20:43:08
(52/136)
magyar szinkronos verzió élvezhetetlen. rossz a hangválasztás mindkét fõszereplõ esetében. sajnálom hogy ezt kell mondjam mert szeretem a 2 szinkronszínészt, de ebben a sorozatban nem voltak nyerõk. aki teheti nézze eredetiben (van feliratos verzió is, itt-ott ugyan félreferdít, de aki beszéli a nyelvet az érti mirõl van szó).

egyébként (az eredeti verzió) csillagos 10-es.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 26. - 20:08:11 10/10
(51/136)
Igazából hivatalosan is drámának nyílvánították a sorozatot, de krimi-nek is nevezhetõ természetesen.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 26. - 20:07:22 10/10 Előzmény HardGenerationz
(50/136)
Épp ettõl volt életszerû, hogy csak azt az 1 gyilkost kapták el, az õ emberük meglett akit a szemtanúk körülírtak.
baracell 2014 márc. 26. - 16:12:57 Előzmény HardGenerationz
(49/136)
Tökéletesen egyetértek HardGenerationz minden egyes mondatával,valahogy én is pont ezt éreztem a film nézése közben,és a befejezõ rész sem sikerült olyan izgalmasra...Azért az kicsit túlzás, hogy mint krimi megbukott,de valóban jócskán túl van értékelve a film,ami nem azt jelenti, hogy rossz,csak nem ér 9,5-öt (Imdb),nálam 7,5/10
7/10
HardGenerationz 2014 márc. 17. - 04:28:48 7/10
(48/136)
SPOILER!

A gyilkos nem az utolsó részben bukkan fel hanem már a 3.-ban, de ezt Cohle mondja is az utolsó részben, hogy korábban már beszélt vele csak akkor nem ismerhette fel.
7/10
HardGenerationz 2014 márc. 17. - 04:22:54 7/10
(47/136)
Szembemegyek a többséggel, szerintem erõsen túlértékelt sorozat.

SPOILER
A mocsaras, lepukkant vidék remek helyszín. Az operatõri munka, a zene, az atmoszféra is teljesen korrekt. A 2 szereplõ alakítása meg egyenesen kiváló, pláne McConaughey. Nekem a lassú történetvezetéssel sem lett volna bajom.
Az én legfõbb problémám az volt, hogy minél inkább haladtak a bûnügy megoldásával annál érdektelenebbé vált az egész. Bejött a vallás, a misztikum, összeesküvés-elméletek, a motorosbandába való beépülés... ezek többnyire teljesen felesleges szálak voltak tekintve ezt az egyszerû befejezést.
Nekem egyáltalán nem volt izgalmas a történet, nem azért néztem a sorozatot mert annyira érdekelt a tettes kiléte hanem, hogy "benne legyek" ebben a világban, hogy láthassam McConaugheyt, Harrelsont és családját, mindennapjaikat, ahogy elcseszik életüket. Szóval nálam a sorozat mint krimi megbukott, de ettõl még jó volt - igaz nem annyira mint ahogy mindenhol olvasni :)
9/10
kazama90 2014 márc. 16. - 12:38:31 9/10 Előzmény kazama90
(46/136)
mondjuk az nekem is fura volt hogy a gyilkos egy paraszt suttyó aki az utolsó részben bukkant fel.arról meg hogy nekem kaptak el mindenkit(szenátor,befolyásos emberek)pont így volt életszerû.
9/10
kazama90 2014 márc. 12. - 13:17:19 9/10
(45/136)
most néztem végig az évadot,nem szeretem a krimiket de ez bejött McConaughey és Harrelson rohadt jól hozzák a karaktereket.az alap sztori is rendben volt,a helyszín is bejött(a mocsaras kisvárosi koszos porfészek,tahó helybéliekkel)bár lehetett volna benne több izgalmasabb rész/akció.az HBO-tól elvárható minõségi sorozat lett,jöhet a második évad 10/9.
-SPOILER- a végén azt hittem Rusty meghal,de örülök hogy túlélte.
Marcipáncica_ 2014 márc. 11. - 21:55:19
(44/136)
Nem. A 2. rész teljesen más tartalmú lesz majd. Pizzolatto ezt nyilatkozta: "This is really early, but I’ll tell you (it’s about) hard women, bad men and the secret occult history of the United States transportation system."
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 11. - 21:26:37 10/10
(43/136)
http://www.libri.hu/konyv/a-sarga-kiraly.html Ezt a könyvet eskü elolvasom egyszer. De állítólag itt is titok övezi végig a sárga királyt a storyban.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 11. - 21:02:05 10/10 Előzmény Manfred111
(42/136)
Nem tartom kizártnak, hogy a 2. évadban foglalkoznak majd a többivel. Mert ugye csak a színészeket cserélik le, mindenesetre szerintem jó volt ez így. És késõbb rájöttem, hogy a 6. rész amit én h*lye gyengének mondtam, pont az volt az egyik legfontosabb esemény ami abban a részben történt. Az utolsó rész meg SPOILER remekül volt akkor is megírva a dolog, a fõ gyilkost elkapták, és honnan tudjátok, hogy nem a sebhelyes volt a sárga király? S.VÉGE
Az utolsó rész utolsó pár percén meg majdnem elcsorgattam néhány könnycseppet, szép beszélgetés volt. :)
Szerintem is pont így volt jó ahogy. Nem foghattak el mindenkit, de mint Matthew is mondta az õ tettesüket legalább elfogták, a többi meg úgyis leáll ezek után...de azért megnézném ahogy egy új nyomozópáros elfogja a többit...de úgysem így lesz :D Az egyik kedvenc sorozatom lett a T.D.
Marcipáncica_ 2014 márc. 11. - 16:52:33
(41/136)
Úgy hogy ez az egész banda szegrõl-végrõl amolyan morbidul összefonódó kiterjedt rokonság, nem?
Amúgy engem is zavarnak az el nem varrt szálak: pl. Marty lányának a gyerekkori dolgai (miért, mitõl...??stb), a bûntársak, Yellow king...stb. Viszont úgy gondolom ettõl életszagú az egész. Csak a felszínt tudták megkapargatni, örökké nyomasztani fogja õket az ügy megoldatlan többi része, de legalább ezt a beteg állatot elkapták. Jesszusom, hány ilyen gáz dolog lehet a világban... ://
10/10
Bellavita 2014 márc. 11. - 14:26:49 10/10
(40/136)
Jogos, amit írsz, az ügy egy részének kibontását a nézõkre hagyták,mindenestre összeáll egy bandányi gyilkos. Én amúgy azt nem tudom megérteni, hogy ez a bolond fûnyíróemberrel hogyan szövetkezhetett egy Tuttle.....
Manfred111 2014 márc. 11. - 13:58:53
(39/136)
Rust már 2002 után, az alaszkai évek végén változtatni akar, de úgy érzi, ezt csak akkor teheti meg, ha lezárja a félbemaradt Dora Lange-ügyet, ezt el is mondja a 7. részben. Tehát a törekvése a megújulásra több évre nyúlik vissza.

A nyomozati részt illetõen a vége viszont csalódást kelt, de nem azért, mert nem nem válaszolnak minden kérdésre, hanem azért, mert ez így kevés. Persze, a végén Rust is utal rá, hogy még többen benne voltak, de ez így nem elég, sokkal összetettebb dolgokat sejtetnek az elején.
Ráadásul, a videón látható min. 5 csuklyás férfi, ezekbõl legjobb esetben is csak 3, aki hivatalosan is konkrétan kapcsolódhat az ügyhöz: a fûnyíró sebhelyes, Dewall, Ledoux. Tuttle tiszteletes is tudott róla, hiszen nála találták meg a kazettát, több rendõr is segédkezett az ügy eltussolásában és Charlie Lange is gazdag, befolyásos szereplõket említ, tehát ilyen lehet a kormányzó és még pár hasonló befolyású ember. És a sárga királyra, jelekre stb. sem ártott volna legalább valami homályos magyarázat.
10/10
Bellavita 2014 márc. 11. - 12:33:07 10/10
(38/136)
Vége a kedvenc sorozatomnak :-(
Szerintem sem az a lényeg, hogy ki volt a gyilkos. Hanem az,hogy ahogy telnek a hetek, s egyre több a furcsa nyom, mindenki gyanússá válik- s ez a nyolc hétig tartó izgalom a végletekig fokozódik a nézõben. Már Rust-ra is, Marty-ra is gondoltunk és az apró jeleket is felnagyítottuk, aztán tessék, egy elég egyszerû, hétköznapi befejezése van a sorozatnak. Szerintem éppen ettõl életszerû. Ha benne lenne -kis túlzással- a kormányzó és az elnök is, egyáltalán nem lenne valósághû.
Az utolsó két részt azért szerettem, mert a sekélyes Marty elképesztõ jellemfejlõdésen megy keresztül.Talán a válása, talán Rust-al való kapcsolatának megszakadása volt az, hogy a felszínes örömök helyett valódi,tartalmas dolgokra képes: nyomozási technikái kifonomodtak, megtalálja az összefüggéseket- s lássuk be, ebben nagyon nagy szerepe van Rust-nak. S néha még Rust is rácsodálkozik, hogy Marty milyen logikusan fejti fel a nyomokat.
Nekem nagyon is tetszett az utolsó két rész. Rust filozófikus, mély és gyógyíthatalan fájdalomból táplálkozó melankolizmusa a film végéig megmarad- s talán, ahogy végleg pontot tettek az i-re, az életének mozgatórugóját veszítette el. Kíváncsi lennék a következõ 10 évre is, hogy lássam, Rust hogyan talál új értelmet az életének, talpra áll-e vagy folytatja a züllést egyenesen a halálig.
Hát,összegezve az eddigieket, szerintem ez egy nagyon klassz thrillerbe ágyazott dráma volt, jellemfejlõdéssel, tartalmas mondanivalókkal, katarzisekkel, és sok-sok izgalommal. És, persze ne hagyjuk ki a fantasztikus színészi játékokat sem, ami nélkül a film töredékét sem érné.Ritkán adok tizest filmre, ez megérdemli.
Most, hogy leszokóban vagyok, nehéz dolgom volt, mert MM szinte folyamatosan szívta a cigit....:-) most már könnyebb lesz :-)))
Gratulálok és várom a folytatást.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 11. - 10:14:55 10/10
(37/136)
Na meg még a sorozat kezdete elött nyilatkozta Woody Harrelson, hogy nem vállalja el úgy a szerepet, hogy nem lesz lezárt megfelelõen az évad.