PassionFruit 2011 jún. 07. - 22:22:07 Előzmény Io
(687/1007)
Valószínûleg mulatságos, "én nem találtam annak" de az itteni túléléshez, lassan már minden képesség kevés ! Itt nem a természet vs. ember, a probléma ! Gondolom, aki bebiztosította magát, az elköv. 3 évre, az túléli ! Aki meg nem, az tudod ? Csörgõsipka+bohócjelmez ! Csenki Attila, biztos jól elvan, ha drága Vic. helyett, Bear fikázását választotta ! Ennyit, Bear gúnyolásáról ! ;)
Ha a Hsz-em törlik, az elõttem szólóéval is tegyék ezt ! Kösz ! :)
Io 2011 jún. 07. - 12:53:42
(686/1007)
A kedvencetekrõl sok mindent megtudhattunk tegnap a Showder klubból :)
http://www.youtube.com/watch?v=DLV1YtmI_YY
PassionFruit 2011 jún. 04. - 14:40:55 Előzmény PassionFruit
(685/1007)
Ahogy ígértem, keresgéltem. :) Találtam egy pár ilyen tutajos részt. Olyat is amiben a nyílt tengeren volt. Az egyik részben 1 mérföldet említ, "ami 1,6km. A tengeri mérföld pedig 1,8.km." a másikban 16km-t. De azért keresek tovább ! ;) Szóval Bear mûsora, nem az amit elég egyszer megnézni, ha pontosan tudni akarjuk a részleteket, és ezt akár vészhelyzetben a hasznunkra fordítani, többször kell megnézni ! Már ha nem csak szórakoztatásképp nézzük... :D
Én amit igazán csak show-nak tartok, a szupermenek a valóságban. Minek kell egy hapinak a kocsijával, szándékosan karambolozni ? Túlélt állítólag már 1000 autós ütközést, nemhogy örülne, hogy él ! Vagy a másik, aki tûvel szurkálja át a karját... Mindig ugyanazt a karját szúrja át, talán ismer egy olyan pontot, ahol simán átmegy a tû, anélkül, hogy vérezne, vagy roncsolná... Vagy amelyik, "ezt a fószert épp nem láttam" a mások számára halálos hideget is képes elviselni... Na ezek valóban show-mûsorok, ezt nem is tudom másképp venni. Mert ebbõl, semmi hasznosat nem von le senki, ha esetleg eltéved turizmus közben. :) de fõleg ettõl akadtam ki:
http://www.youtube.com/watch?v=wE40JEoNCrk
Viszont ezzel szemben Bear, valós helyzetekben éli meg, és szemlélteti azt a szitukat, amibe kerülhetnek emberek ! ;) Itt a kamerás dolog képe, amit említettem:
Valamint jobban megnéztem, és õ is borostás lesz 4-5 nap múlva, pedig azt hittem akad borotvája is ! :D
A Kanadai rész, azért nincs a USVV-ban, mert rájöttem, egy külön része a Man vs. Wild-nak, amiben megrendezett körülmények közt, újra megismétli a már élõben átélt kalandjait ! (。◕‿◕。)
10/10
Seven7Crown 2011 jún. 04. - 00:51:52 10/10
(684/1007)
Ez szigorúan csak feltételezés volt.:)
10/10
Seven7Crown 2011 jún. 04. - 00:47:18 10/10
(683/1007)
Hát lehet,hogy Bear sem tökéletes?:)De szerintem csak a narrátor tévesztett.:)Fogadjunk,hogy pont akkor jelentettél beteget,amikor ezt a részt nyomta a tanár fizikából,ezért most felmentést kapsz itt is.:)Hát akkor 160km-es szép éjszakát kívánok,és lehetõleg ne a fizikáról álmodjál.:)
10/10
Seven7Crown 2011 jún. 04. - 00:22:10 10/10
(682/1007)
Akkor a narrátor hibázott,vagy rossz volt a fordítás.:)A fény visszaverését,pedig minden optikai,és fém eszközzel ellehet érni,és ugye az sem mindegy,hogy annak késnek a lapja sima,vagy domború,mert a sugarak törését,ez is befolyásolja.
10/10
Seven7Crown 2011 jún. 03. - 23:45:17 10/10
(681/1007)
"Ma is láttam az egyik részt.Hát megint odamondott valami baromságot, hogy a fényvisszaverõdést azt egyik ismerõse meglátta 160km-rõl ! :D szóval azért ezeket nemtudom honnan veszik."Szerintem félreértetted,mert 160km-rõl tuti nem volt szó,csak méterekrõl.A 160 pedig reális.
10/10
Seven7Crown 2011 jún. 03. - 23:31:13 10/10
(680/1007)
Magyarázat a méterre,és kilóméterre.:)
10/10
Seven7Crown 2011 jún. 03. - 22:39:25 10/10
(679/1007)
A fény:Egy adott frekvencia,és hullámhossz tartományába esõ elektromágneses hullám.A mozgó test(ezen esetben a fény) sebessége,a mozgó test elmozdulása,másodpercnyi idõ alatt,és az idõ hányadosa.Meghatározott értéke:c=300.000 km/s= 3 108 m/s Most ugye fontos tudni,hogy a fényvisszaverõdés,a "fény"hullám irányában bekövetkezõ változás,amikor nekiütközik egy akadálynak(a késnek,és arról visszaverõdik.Bear esetében,a teljes visszaverõdés két közeg határfelületén akkor következik be,ha optikailag sûrûbb közegbõl halad a fény optikailag ritkább közeg felé.Egy mozgó test helyzetét kifejezhetjük egy adott ponthoz viszonyított elmozdulásával.Példa:Világítótorony(vonatkoztatási pont,egy jacht elmozdulása 200m.Tehát van itt távolság,sebesség,az iõt pedig könnyen számolhatjuk már.Km-ekröl pedig azért nem volt szó.:)
PassionFruit 2011 jún. 03. - 20:47:24
(678/1007)
PL. most is ! Mert nem csak simán show mûsor, azért annál több ! Sokat segít olyanoknak, akik ismerik ezeket a dolgokat könyvbõl, képekrõl, de jobban megmarad ha látják is. Meg azoknak, akik komolyan is veszik a veszélyeket, és nem csak nekivágnak azzal, hogy nekem semmi bajom nem lesz... Ha meg ott a baj, nem tudják mit tegyenek, könyvbõl nem olvasták, sehol nem tanulták, akkor egyszerûbb, egy ilyen szórakoztató formában megjegyezni. Az meg, hogy közben mesél, az adott helyszínekhez kapcsolódó történeteket, még nem bizti, hogy kitalálja. Ezt a 150-160km-t nem lehet rosszul fordították le ? "de ezt is megkeresem, és beszámolok róla, mit a jég alatt úszásról" ;)
Vagy az ilyenekben:
-"De szerintem józan észzel fel lehet mérni miaz a jégvastagság ahol lehet korizni.
Ehhez meg minek bear túléléstechnika ? :D
Ez show mûsor.Olyan mint a krokodilos Steve.Azt se értettem mi a túrónak kell fogdosni a vadállatokat meg b*szogatni, meg is lett az eredménye."
----
Szerintem pont ez elég kevés, és ezért is szakadnak be néhányan.
Sõt nem is tudják mit tegyenek, mert erre nem készülnek fel. De hacsak egy ilyen "show" mûsort is megnéznek, azért valami csak megragad bennük, ha nem annyira buták, vagy nem éppen pánikolnak...
A krokodilos manus ? Más kategória, minek bizgette azokat a szerencsétleneket éveken át ? Sajnálom azért, de Bear-nek ezt nem kívánom :(((
______________________
A másik mikor elismered õt:
-"Mondjuk inkább a példamutatás a fontos szerintem.Az hogy képes nekimenni a feladatoknak a fickó.A nézõk meg azt látják, hogy ez miket megeszik meg megcsinál és ettõl elhiszik hogy ezt õk is megtudnák ha odakerülnének.És ez nagyban javítaná a túlélési esélyeiket,nem mindha nulláról indulnának neki a zsombéknak."
-"Igen azthiszem gerinctörése volt még az SAS-nél, egy ejtõernyõsugrás után.Aztán 1 évig feküdnie kellett, mindezt huszonegynéhány évesen.Le a kalappal, hogy utána is így ugrál ki a helikopterekbõl :)"
----
-"Hát nemhiszem hogy az SAS-nél vannak "csicskák" :) Aki azt a kiképzést képes végigcsinálni, az nem kispályás."
___________________
Látod, azért figyelek rád ! ;)
___________________

Viszont a magam beírásán javítok !
A csuklóján egy karóra van, bár néha elég különleges tulajdonságokkal van felruházva ! Nem hinném, hogy pont egy jeladó ne lenne benne. Az ma már egy mobil telóban is van ! Simán egy mezei órára miért lenne szüksége ?
Viszont az egyik így készült-ben, láttam mikor a kamerát csatolták a csuklójára, és valóban a mászás közben magát filmezte ! De ezt sokszor megteszi, pl. mikor beásta magát a hóba, Izlandon.
---
Egyébként, azért írok be, mert én igazából szeretem megvitatni a dolgokat. Szeretem látni más véleményét, akár negatív, akár pozitív, mert kíváncsi vagyok rá. Vagy ha én írok hülyeséget, és kijavítanak, örülök. :) Én azokat nem bírom, akik csak beírnak valami negatívat, PL: nevetséges pasi, vagy tök hülye, stb. De még lehet egy részt sem láttak végig. Azt sem tudják kicsoda...
De ez nem te vagy ! ;) Az, hogy nálunk lányoknál, egy csipettel többet ér minden, amit Bear tesz, "de ha egyszer olyan cuki" mint a fiúknál, ez már csak nézõpont kérdése. :)
PassionFruit 2011 jún. 03. - 13:40:23
(677/1007)
Ja még annyit kihagytam:
1nsan3clown
Sokszor úgy érzem elismered Bear-t, ill. a mûsorát, de néha valóban fikázod is... Már tényleg nem tudok eligazodni rajtad, miért van ez ? °o°
PassionFruit 2011 jún. 03. - 13:36:40
(676/1007)
Itt leírtam pár dolgot, Bear érdemeibõl, saját észrevételeim, stb.
jún. 02. 15:46 | 746/766
De ti fityiszbe sem vettétek, pedig mennyi értelem kellett megalkotni ! :PPP :D Az én koromban, már egy betû leütéséhez is percek kellenek ! :D
_____________________
1nsan3clown
Te "öreg" pasi szemmel nézed, de valóban nézed, és elismered Bear értékét ! ;)
Seven7Crown, és én, ezek mellett nõi szemmel is nézzük, és nekünk még az is mellé jön, hogy egy eyecandy pasinak látjuk ;) Ezt tõled persze nem lehet elvárni, mert hát lélekben akármennyi vagy, de csak pasiból vagy, nem látod nõi szemmel ! :P
Most erre a francia mondja: C'est la vie! :D
(de egyébként a nagyim 84 éves, és ki nem állhatja, mindig átkapcsoltatja a tv-t a híradóra) <(;_;)>
_______________________
Erre sem kaptam választ ! :(((
-"Azt meg fõleg nem értem, hogy a Canadian Rockies c. rész, nem szerepel az Ultimate Survival-ban ! Pedig én magyar hanggal akarom látni ! Valaki help pls ! Miért ez a rész nincs benne 7 évadban ? (;_;)"
Lehet majd a 8. évadban ? De azt még lesem forgatták.... \(;o;)/
10/10
Seven7Crown 2011 jún. 02. - 23:53:48 10/10
(675/1007)
Akkor ezt megbeszéltük.
10/10
Seven7Crown 2011 jún. 02. - 20:32:28 10/10
(674/1007)
A kételkedéseiddel fikázod,nem ismered el,és ez már pont elég indok arra,hogy ne szeressünk.De legalább az szép Tõled,hogy nézed.:)
10/10
Seven7Crown 2011 jún. 02. - 20:01:37 10/10
(673/1007)
Úgy,hogy Te nem szereted.:)
10/10
Seven7Crown 2011 jún. 02. - 19:46:36 10/10
(672/1007)
Az a lényeg,hogy aki nem szereti Beart,azt mi sem szeretjük.:)
10/10
Seven7Crown 2011 jún. 02. - 19:20:32 10/10
(671/1007)
Okes,legyél clown,de ez a lényegen, azért még nem változtat.:)
10/10
Seven7Crown 2011 jún. 02. - 16:26:35 10/10
(670/1007)
Na látod.Nem létezik buta tanuló,csak elégedetlen tanár.:)
10/10
Seven7Crown 2011 jún. 02. - 16:25:00 10/10
(669/1007)
A kütyüt meg kell venni,és angolt is kell tanulni.:)
PassionFruit 2011 jún. 02. - 16:23:51
(668/1007)
Te szereted, én szeretem, és azokat nem szeretjük, akik nem szeretik Bear-t ! :D