9/10
!% 2014 febr. 02. - 11:38:40 9/10
(227/327)
Azt nem tudod hogy hogyan lett Blairbõl lény hiszen le volt zárva a többiektõl
spekimen 2014 febr. 02. - 11:19:01
(226/327)
SPOILER
Na, megnéztem az új filmet is, és találtam egy érdekes összefüggést a végén a régebbivel. Ugyebár amikor az ûrhajóból kijönnek (a csaj és az amcsi fószer) és találkoznak a lánctalpas járgánynál, akkor is, ha jól emlékszem az emberkén szintén rajta volt a lángszóró, pedig már nem volt ember.
Nos ez a jelenet teljesen ugyanaz mint a régi filmben, mivel itt is ketten maradnak, csak az a különbség, hogy itt ki is derül, hogy férfi az lény lett. Vagyis szerintem utalás arra, hogy Childs is lény volt, csak ott már MacReady nem tudott ellene tenni semmit.
spekimen 2014 febr. 02. - 11:01:30
(225/327)
SPOILER
Nos, igen az tényleg eléggé zavaros és nem is követhetõ, hogy kiben volt a lény folyamatosan. És igen ez kicsit bosszantó, hogy nem tudjuk követni. De szerintem ezen nem érdemes sikáig agyalni. Én azt a magyarázatot adnám rá, hogy amikor a kutyás jelenet van a ketrecben, és ott elkapja õket, akkor ugye elõször csak a kutyákkal foglalkozó emberke megy megnézni, hogy miért ugatnak ennyire. Amikor kinyitja a ketrecet, hogy megnézze mi van bent, akkor néhány kutya kiugrik, nos ezek már lehettek imitációk. Tehát folyamatosan a táborban volt több lény is egyszerre. Arról nem is beszélve, hogy akár külön testrészekbõl is kitudott fejlõdni, lásd a leváló fejet. Tehát szerintem nem érdemes követni, hogy ki hogyan lett lény, mert elég volt csak egy rövid idõre magára maradnia, és máris elkaphatta a lény.
9/10
!% 2014 febr. 02. - 09:44:18 9/10 Előzmény spekimen
(224/327)
Akkor már értem. Tehát a belsõ részei épek maradtak ezért maradt életben.De még mindig nem tudom hogyan támadott meg bárkit. Van az a jelenet amikor Benningst megtámadja akkor látszik hogy nagyon közel van az asztalhoz ahol a lény fekszik és az is látszik hogy csápok vannak rajta és majdnem teljesen lemásolta. Windows vette észre aki bekapcsolja a szirénát.Ezután pedig felgyújtják. Eddig teljesen érthetõ volt,de az hogy hogyan támadta meg Norrist és Palmert már nem. Blair(a doki aki megõrült) pedig teljesen el volt zárva a többiektõl akkor õt hogyan kapta el. Ha Benningst felgyújtották akkor senkit sem fertõzhetett meg mert senki nem volt akkor a szobában csak Windows.De õ sem volt lény mert a vértesztes jelenetbõl kiderül hogy ember.Ráadásul Bennings égett testét kint hagyták a hóban.Azután pedig a kutyákat imitáló lényt is kivitték és azt is felégették. Ezért nem értem azt hogy hogyan támadott meg bárki mást Benningsszen kívül.Ha van bármilyen ötleted akkor írj.
9/10
!% 2014 febr. 02. - 09:25:54 9/10 Előzmény spekimen
(223/327)
Az új filmben is pókszerû alakja van amikor kitör. Szerintem nincs is igazi alakja mert a 82-es filmben Fuchs ellopja Blair (a doki aki megõrült) egyik jegyzetét azt írja benne:,,az élet millió formáját imitálhatta millió egy bolygón bármelyik percben átalakulhat akármivé most a Földön akar megtelepedni a kaméleon sötétben támad,, Ebbõl az következik,hogy a lény más bolygókon is járt és azoknak a lényeknek az alakját is imitálta. Tehát az összes alak közül amit a két filmben láthattunk egyik sem a valódi alakja hanem mind csak másolat,hiszen az embert és a kutyát is képes volt lemásolni.
Boros Jenõ 2014 febr. 01. - 22:14:43
(222/327)
A legeslegjobb befejezések egyike.Van egy fél üveg viszkijük,a tûz majd kialszik,semmi remény,fagyhalál.
1982-ben nem volt tipikus a "nem happy end".Azóta sem.

SPOILER!



Mástól hallottam,hogy Childs lény,ugyanis a lehellete nem látszik a végsõ jelenetben,Mac-é pedig igen.
spekimen 2014 febr. 01. - 19:03:15
(221/327)
Nem olvastam el a régebbi fejtegetéseket, biztos írták már, de amúgy ami nekem gyanús, hogy mégis lény lehetett Childs az az a pillanat amikor már ülnek és arról beszélnek, hogy megfognak fagyni, akkor Childs mondja, hogy, ha miattam aggódsz ne tedd, és itt furán félbeszakítja MacReady, azzal a mondatával, hogy nekem már nem tudsz újat mondani. Nos mintha MacReady szándékosan vágott volna közbe, mintha nem akarta volna tudni már, azt amit mondott volna még Childs. Nekem csak ez az egy jelenet nagyon gyanús. Gondolom nem csak nekem tûnt ez fel.

Ami engem foglalkoztat az az, hogy valójában mi lehetett az eredeti alakja a lénynek. Szerintem pókszerû valami lehetett, mert többször is póklábak jöttek ki belõle. De lehet, hogy nincs is igazi alakja csak egy mikro organizmus. Na én erre kérek elképzeléseket.

És az új filmben már van a lénynek eredeti alakja?
spekimen 2014 febr. 01. - 18:44:08
(220/327)
SPOILER
Nos, ha jól emlékszem, felgyújtották ugyan, de szinte azonnal el is oltották, nehogy átterjedjen a tûz az egész épületre. Így a lénynek csak a külsõ szövetei égtek meg, de a belsõ része még épp volt, ami külön egységet alkotott. A lényben egyszerre több külön élõ rész is tudott fejlõdni. PL. amikor van az a jelenet, hogy külön leválik a fej a már meggyújtott résztõl. Nézd meg többször a filmet és szinte mindenkire magyarázatot kapsz, hogy halt meg. Nem mindenki változott lénnyé pL. van akit lelõttek utólag kiderült nem is volt lény csak rátámadt MacReady-re aki lelõtte. Nézzed figyelmesebben sok mindent kitudsz majd következtetni.
9/10
!% 2014 febr. 01. - 17:38:46 9/10
(219/327)
A lény valójában csak 3 EMBERBEN VOLT BENNE mégis 10-en haltak meg
9/10
!% 2014 febr. 01. - 17:30:36 9/10
(218/327)
Nem értem hogy támadhatott meg bárkit is ha felgyújtották és ott hevert az asztalon Ha bárkinek van ötlete írjon.
9/10
!% 2014 febr. 01. - 11:04:47 9/10
(217/327)
Nem olvastam.
spekimen 2014 febr. 01. - 10:18:24
(216/327)
Az én meglátásom szerint nincs kizárva, hogy Childs lény lehetett a végén, a következõkben kifejtem miért. Úgy látom senki nem vette észre, hogy említették azt is a filmben, hogy a lény le akarja fagyasztani magát, és azt is megakarták akadályozni. Meg ugye amikor elmennek a másik táborba, akkor kiderült, hogy a lényt kiolvasztották és így kelt életre. Az ûrhajó mellett találták meg a kivágott lyukat, ami a jégtömbbe zárt lény volt és amit a norvégok a táborukba vittek. Nos, ha a végén Childs lény lenne, akkor neki mindegy, hogy megfagy, majd jön a mentõ csapat és minden kezdõdik elölrõl. Inkább ott marad a táborban a lény a végén, mint elindulna máshova. Ezt abból gondolom, hogy mivel emberi alakban van, ezért részben emberi tulajdonságokkal rendelkezik, és azzal nem tud gyorsan és messzire jutni, mint mondjuk kutyaként tudott gyorsan futni. Mással meg már nem tud menni, mert minden megsemmisült a táborban ugyebár.
9/10
!% 2014 febr. 01. - 09:36:13 9/10
(215/327)
Ha Chids megfertõzi MacReadyt akkor már két lény lett volna így nagyobb eséllyel terjedhet.Úgy gondolom a lénynek két lehetõsége volt.Ott marad és kivárja míg a mentõcsapat megérkezik és megfertõzi õket vagy elindul valahová míg el nem ér egy másik táborba. Azért nem tartom hülyeségnek azt hogy a lény elinduljon valahová mert a film elején a lény kutya alakban a norvég tábortól egészen az amerikai táborig futott.
9/10
!% 2014 febr. 01. - 09:27:16 9/10
(214/327)
Ha valakinek van ötlete azzal kapcsolatban hogy Blair hogy fertõzõdött meg akkor írjon.
9/10
!% 2014 febr. 01. - 09:24:13 9/10
(213/327)
Láttam az új filmet ami a norvég bázison játszódik. Ebben a filmben sem lehetett tudni ki kicsoda,de a feszültség nem volt olyan nagy mint a 82-es filmben. Inkább a látványra és a szörnyre figyeltek jobban pedig a feszültségre kellett volna. Nekem a 82-es nem azért jött be mert szörny volt benne amitõl félni lehet,hanem a feszültség volt az ami végig izgalomban tartott.Amikor mutatják az üres folyosókat a 82-es filmben egyszerûen zseniális,mert a klausztrofóbiát és a bezártságot is akarja jelezni a rendezõ.A zene is nagyon illett hozzá. Az újban meg nem volt valami jó. Amikor a kutyát imitálólényt felgyújtják a kennelben Bennings bemegy oda amikor már senki sincs ott . De valaki mégis ott van és hirtelen elrohan elõle amikor kinyitja az ajtót.Nem látszik ki az mert a kapuszni teljesen eltakarja az arcát.Bennings pedig utána megy.Addigra már az a valaki eltûnik.Ez a filmben nincs benne én is a kimaradt jelenetekben láttam.A kinek megvan eredeti dvd-n az nézze meg.Az biztos,hogy aki elrohant az már nem volt ember. Csak Palmer és Norris lehetett mert csak õk voltak lények és Blair. De arról fogalmam sincs hogy Blairt hogy fertõzte meg a lény hiszen amikor elzárták még ember volt és késõbb már mindenki együtt volt és senki nem ment ki.
9/10
!% 2014 febr. 01. - 08:48:17 9/10
(212/327)
Lehet hogy a lénynek elég lett volna várni a mentõcsapatra,de MacReadyt akkor is megfertõzte vagy felgyújtotta volna.
abisztriczky 2014 jan. 31. - 20:43:58
(211/327)
Egyébként az hogy-hogy nem merült fel az amerikaiakban, hogy egy "valódi" kutya hogy bírhatott egészen a norvég bázistól az amerikai bázisig vágtában rohanni? Arra nem emlékszem, hogy távolságról szó esett-e a filmben, de az biztos, hogy jó messze lehettek egymástól.
abisztriczky 2014 jan. 31. - 20:38:05
(210/327)
*SPOILER* Egyébként azt nem teljesen értem, hogy az elején mért lõtték le kapásból a két norvégot, a "kutyautánzatot" meg elkezdték pátyolgatni. Azt elhiszem, hogy ha hirtelen megjelenik 2 fazon és lövöldöznek egy kutyára, eltalálhatnak bárki mást is, de szó nélkül lepuffantják õket, és még a "kutyát" sajnálják, anélkül, hogy az amerikaiak tudnák, hogy mi is a valós helyzet. (Már nagyon régen láttam, és nem biztos, hogy az elejére pontosan emlékszem.) Amikor néhány napja újra leadták, nem teljesen elölrõl láttam.
Azért hagytak nyitott kérdéseket a végén, szeretik ezt a megoldást a filmesek. Szerintem pedig bármelyikük lehetett kettõjük közül a végén a lény (Childs vagy MacReady), talán MacReady kevésbé. A lénynek elég csak kivárnia a mentõcsapatot és szabad a pálya, velük eljuthatna sûrûn lakott területre, nem volt szüksége, hogy kettesben, vagy egyedûl elinduljon a nagy fehérségbe.
Egyébként láttad a nemrég készült újabb "feldolgozást", ami a norvég bázison játszódik, és az elõzményeket dolgozza fel? Én láttam, és kibõjtöltem a legvégéig. Nem nagyon bírom a horrorfilmeket, nem tudok utánuk napokig aludni, de ezt megnéztem, kisebb-nagyobb átkapcsolgatásokkal, kiváncsi voltam az elõzményekre, meg hogy benne lesz-e a végén az a helikopteres üldözés, amivel a korábbi film kezdõdött. Úgy emlékszem, hogy lefutott a stáblista, és ekkor kezdõdött a "kutyautánzat" üldözése helikopterrel.
9/10
!% 2014 jan. 31. - 19:08:49 9/10 Előzmény cellasto
(209/327)
Ha tud valaki olyan dolgokat mondani a filmmel kapcsolatban amit nem vettem észre akkor írjon
9/10
!% 2014 jan. 31. - 19:04:44 9/10 Előzmény merkel
(208/327)
Childs nem lehetett lény mert a végén leült MacReady mellé és nem volt nála semmi Childs-nál még lángszóró is volt. Simán megfertõzhette volna, mivel ez nem történt meg nem lehetett lény.Igaz hogy nem lehetett hová menni de a lény elindult volna valahová Macreadyvel együtt ha megfertõzi.Nem ült volna le . Bér azt nem derült ki hogy Childs hová ment azután hogy a többiek elindultak Blair után.Ekkor Blair már fertõzött volt. Elkapta Naulst és Garryt is. Miután Mac felrobbantja dinamittal a lényt, Childs feltûnik. Sok találgatás született abban hogy mi történt vele.Sokak szerint Blair fertõzte meg.Szerintem ez nem igaz az ellõbb felsoroltak alapján.