Téma: A Vaslady

Macskara 2012 márc. 01. - 11:21:58
(35/115)
unalom, nyuglodes, 'mikor tortenik mar valami' feeling, semmi nem allt ossze semmivel. egyetlen pozitivum: MS
10/3
10/10
funfun 2012 febr. 29. - 17:56:16 10/10
(34/115)
Ez egy nagyon jó film volt. Valóban nem életrajzi a szó klasszikus értelmében, hiszen nem minden elem fért bele a hosszú miniszterelnökségbõl, vagy a magánéletbõl. Mégis elég mozaikot kaptunk ahhoz, hogy összeálljon a kép. A film és Meryl Streep azt mutatja meg, hogy múlik el a világ dicsõsége. Egy nagy hatalmú erõs nõbõl hogy lesz kiszolgáltatott öregasszony. Éppen ebben van szerintem a film lényege és ereje. Meryl Streep pedig nagyon hitelesen öregasszony. Félelmetesen az. Egy nagyon emberi film ez.
5/10
polyakedit 2012 febr. 29. - 10:31:19 5/10
(33/115)
Meryl Streep egyértelmûen megérdemelte az Oscart ezért az alakításért, de maga a film nagy csalódás volt. Egy idõs hölgy képzelgései, mely közben néha vissza emlékszik a múltra. MT ennél jobbat érdemelt volna.
10/10
kisgidus 2012 febr. 27. - 15:58:00 10/10 Előzmény gaso
(32/115)
azért mert az idõsödõ "embert" akarja bemutatni és nem a politikáját, az ott volt a híradókban stb. Meryl Streep lenyilatkozta ezt több helyen hogy az ember az ami érdekli. sztem pont ettõl volt jó, én nem lettem volna kíváncsi hosszan elhúzott politikai jelenetekre
5/10
gaso 2012 febr. 24. - 19:24:55 5/10
(31/115)
Hát elég nagy csalódás volt. Az idõskori MT néha-néha felvillanó visszaemlékezéseibõl áll a film. De szinte semmit nem tudunk meg a miniszterelnök motivációiról, környezetérõl, az akkori politikai életrõl. Néhány ismert momentumot mutatnak elnökségének 11 évébõl: a merényletet, a Falkland-háborút, meg a bányászsztrájkokat. De ezek hátterérõl, a kormány vitáiról, a társadalomról vagy MT hogyan viszonyult ezekhez, pl az esetleges kétségeirõl, semmit nem mutat a film. Inkább úgy mutatja be mind egy bolond öregasszonyt, akinek folyamatosan hallucinációi vannak, és néha visszaemlékezik életének érdekesebb részleteire.
6/10
janetoth 2012 febr. 21. - 18:11:29 6/10 Előzmény csudto
(30/115)
Ja, uez a véleményem. Mint egy jó kis promó, ami után vegyük le a polcról a könyvet és olvassuk el, ha szeretnénk valamit meg is tudni. A forgatókönyv írót kicsit megráznám. Meg a rendezõt is. Hulla unalom, nyanyás csámcsogás, végeérhetetlen hosszú pislogós jelenetek, leszvalami vagy mikóleszmávége hangulat. Idõnként meglebben néhány értelmes, értékes gondolat, majd újra zizi-gizi...
Idõkiesések, elõzmények utózmányok alig kapcsolódnak, villanásnyi kulcsmotívumok, értelmezhetetlen csapongások idõben, térben, aránytalan súlyozások az eseményeket tekintve.
Kicsit elszomorodtam, mert többet vártam. Lehet, h ez volt a baj.
Persze Meryl Streep zseniális. Oszkárt érdemel. Akár Denis Thatcher is.
De a többiek véletlen se...
8/10
Edmond Dantes 2012 febr. 21. - 09:27:48 8/10
(29/115)
OK. Megnéztem a trailert, tényleg szépek a ruhák...mint szinte minden ilyesmiben. A trailer felirata szerint "a true story...behind the love". Na, erre kíváncsi lennék, mert kering/enek más "true story"/k is errõl az egész (true?) love storyról...
offtopic
kõmacska 2012 febr. 20. - 23:03:40
(28/115)
oké, csak ideillõnek éreztem a témája miatt (a királyi család közelmúltja).
8/10
Edmond Dantes 2012 febr. 20. - 22:02:15 8/10 Előzmény kõmacska
(27/115)
W.E.: nem legjobb zene, hanem legjobb kosztüm-jelölés!
offtopic
kõmacska 2012 febr. 19. - 00:03:27
(26/115)
(De rögtön itt van a W. E. is, bár azt csak a filmzenéért jelölik.)
8/10
Edmond Dantes 2012 febr. 18. - 23:12:03 8/10
(25/115)
Megvan az angol "életrajz-filmtrilógia" harmadik darabja:
A királynõ: Helen Mirren- Oscart kapott érte
A király beszéde: Colin Firth - Oscart kapott érte
A Vaslady: Meryl Streep - ...rövid ideig még lehet tippelni! Ma láttam, én megszavazom neki.
Vitatható a (már nem élõ) férj szinte folytonos jelenléte, de lehet, hogy Thatcher valóban így hallucinál a valóságban is, ahogy a film bemutatja. Az én generációmnak (legalábbis nekem) még nagyon élõ események jelennek meg a darabban, ezért teljesen lekötött a cselekmény. Nekem olyan 7/10-8/10 körüli.
10/10
kisgidus 2012 febr. 13. - 22:04:55 10/10
(24/115)
Az hogy Õ megérdemelné az Oscart ezért nem kétséges. Az hogy sok másik alakításért is megérdemelte volna, ez szintén nem kétséges. Az tény, hogy az Oscart sosem a tehetségek nyerik, na jó a sosem túlzás, de nagy átlagban igaz, hanem azok akik jobban kampányolnak a film és saját maguk mellett. Tény az is hogy a kedvenc imádott szeretett Merylünk nem ilyen, és én ezért becsülöm nagyon nagyon, és tartom sokkal különb embernek színésznõnek és példaképnek bárki másnál. (csak nézzétek végig a legnépszerûbb videomegosztón, hogy az afi díjátadón hány és hány kollégája méltatja emberi és színészi mivoltát, én néhányon sírtam néhányon nevettem, de reális képet ad arról hogy Ó milyen, érdemes megnézni õket, így is lehet valaki nagy, vagyis csak így lehet igazán nagy!)
A film magávalragadó, egyszerûen nem jutott eszembe hogy vége is lehet a filmnek valamikor annyira belefeledkeztem a cselekményekbe, még szurkoltam is a Vasladynek hogy vigye véghez az akaratát és ez csak és kizárólag a felülmúlhatatlan alakításnak köszönhetõ.
7/10
ShaeLynn 2012 febr. 06. - 23:12:06 7/10
(23/115)
A film nekem elég csapongó. Igaz, kizárólag Meryl Streep miatt néztem meg. Borzasztóan erõs alakítás, szinte minden Oscar-jelölt filmjét láttam, de ezt az átlényegülést amit itt nyújt csak a Sophie választásához tudom hasonlítani.
Simán neki adnám az idei Oscart. Amúgy 17-szer jelölték már az ideit is beleszámolva. És azért 16-ból 2 az kevés egy ilyen hatalmas színésznõnek, mint õ.
Hilary Swanknek 2-bõl 2 van, aztán hol van Streephez?
csudto 2012 febr. 06. - 10:21:10
(22/115)
Nagyon rossz, gender-központú, nagyon feminista, nagyon amerikai szörnyûség, ha valaki tényleg érdeklõdik a Vaslady iránt, vegyen le egy könyvet a polcról, mert itt sehol egy ok-okozat összefüggés,csak pár avantgarde képkocka innen-onnan, tényleg rengeteget tulajdonítva a demens idõszaknak ami egy T. iránt érdeklõdõnek szerintem mélységesen indiferens, és a legaljáig lebutítva, épp csak "a film megtekintését csak gondolkodásképtelen félanalfabéta nézõinknek ajánljuk" felirat hiányzik
bolombi 2012 febr. 04. - 15:45:06 Előzmény lajosbp
(21/115)
Tegnap sikerült megnéznem ezen alkotást.
Elõször is, ez nem egy önéletrajzi film, hiszen nem Margaret Thatcher készítette Margaret Thatcher-rõl, azaz saját magáról. Bocs, a szõrszálhasogatásért.
Ez egy életrajzi film, legalábbis vmi olyasmi. Egy idõs hölgy visszaemlékezik élete bizonyos eseményeire, amelyek számára nyilván fontosak voltak. Természetesen nem kronologikusan.
Bevallom, vegyes érzésekkel jöttem ki a moziból, magát a filmet nem igazán tudom hova tenni. Nem mondom, hogy nem tetszett, mert tetszett, egy percét sem untam. Csak azt nem tudom eldönteni, mirõl is akart szólni. Mert Thatcher munkásságáról tényleg keveset tudunk meg, kiragadott részleteket, ami inkább a kíváncsiság felkeltésére jó; bennem legalábbis felébresztette a késztetést, hogy alaposabban utánanézzek Nagy-Britannia egyetlen nõi miniszterelnöke pályafutásának.
Hajlok arra, hogy ez se nem egy életrajzi film, se nem egy Margaret Thacher film, ez egy Meryl Streep film. :) Annak viszont kiváló, Meryl Streep mindig elképesztõ. Oscart neki, ideje lenne a harmadiknak! :)
Konklúzió: M.S. rajongóknak kötelezõ darab! :)
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 04. - 15:16:54 Előzmény lajosbp
(20/115)
És ezt miért nekem írod?
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 04. - 15:16:25 Előzmény emerica
(19/115)
OFF

1.Ha már vaamibe belekotyogsz, olvasd el mirõl van szó!
2.A Titanic, amirõl offtopicban beszélgetek 194 perc, ami igencsak 200 majdnem.
3.Semmi köze a látványhoz, nem látványhoz az egésznek, ha kicsit utánam nézel, láthatod milyen filmeket preferálok, nulla közük van a látványhoz, én azért egy filmet sosem értékeltem, mert látványos, lásd. Titanic!
4.Történelmi filmbõl is van, ami tök jó és nem unalmas. (pl. Borgiák sorozat, nagyon izgalmas)
4/10
lajosbp 2012 febr. 04. - 12:18:49 4/10 Előzmény brrrrrrrrr
(18/115)
Nekem nem tetszett ennél már voltak jobb önéletrajzi filmek is, elég unalmas volt. Zavaró volt, hogy folyton bevágták a mostani Margaretet aki halucinációkkal küzd ezáltal nem volt folyamatos az élettörténet, ezen kívûl azt is elég röviden elintézték, hogy mit miért csinált. A király beszéde szerintem pl: jobb volt. Ez nálam 5/10.
emerica 2012 febr. 04. - 12:09:41 Előzmény brrrrrrrrr
(17/115)
Szerintem a 105 perc elég messze van a "majdnemhogy 200"-tól! A másik, meg, hogy ez egy történelmi film, nézze meg az akit érdekel a történelem. Szerintem, egy történelmi film nem lehet rossz, max nem "moziban nézõs". Az ilyen filmeknek másban rejlik az értéke, hiszen valamilyen szinten bepillanthatsz a múltba, kialakul az embernek valamilyen szintû látóköre az akkori eseményekrõl (pl.: múltbéli hatalommegosztás, emberek jogainak és kötelezettségeinek alakulása, párhuzamok felfedezése a régmúlt és jelenkori politikai-hatalmi játszmák között és persze nem utolsó sorban történelmi tényekkel való gazdagodás)stb... Tehát neked valószínûleg a látványos ámde történetben igen szegény filmek tetszenek, ez viszont nem feltétlenül jelenti azt, hogy te azok táborába tartozol akiknek van ízlése. Ez csak egy vélemény, nem ténymegállapítás, nem szeretném, ha primitív vitának medrébe terelõdne! köszi.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 03. - 12:49:39
(16/115)
OFF

Odáig nem bírtam ki szunya nélkül, sztem az 50-dik perc körül aludtam el a csöpögõs, iszonyatosan lassan hömpölygõ, majdhogynem 200perces filmen.
Gladiátornál detto, valamiért sok oszkárt kapó film, általában altató jellegû.
Viszont van értelme az ilyenek létezésének is, hiszen olykor az ember nehezen álmosodik el, csak elõveszi a Gladit vagy a Titit és máris horpaszthat:)