bourne 2009 dec. 17. - 16:26:20
(89/169)
hát szerintem kb ott van ez a dolog is mint a fûrész ... nekem anno tetszett az elgondolás , ötletes volt meg minden ... de hogy ezzel a résszel pontosan mit akartak ... azért már egy kicsit unalmas h mindegyik részben ugyanaz a dolgok menete ... bár itt a végén próbáltak egyet csavarni rajta, de inkább ne tették volna ...
nem véletlenül mondják, h hollywood kezdi elveszíteni az összes ötletét és eredetiségét ... teljesen felesleges rész volt ez is ... kár érte ...
10/10
mark17 2009 dec. 13. - 16:20:07 10/10
(88/169)
Nem értem miért kapott kevesebb pontot mint a 3.rész??? Milliószor jobb lett, sokkal ötletesebb, több csavar van benne. Én a 3.rész után nem is voltam kiváncsi a folytatásra de ez szuper volt. Az elsõ két rész izgalmait hozta, remélem lesz még hasonlóan jó produkció:D
10/10
damienisback 2009 dec. 11. - 10:27:20 10/10
(87/169)
zseniális film, végre nem egy hack 'n slash horror, ami csak arról szól, hogy valaki bezizzen és aprítja a népet.
m-dave 2009 dec. 08. - 11:20:32
(86/169)
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy 3D-ben kiadják-e a filmet Magyarországon?
9/10
Titok01 2009 dec. 01. - 22:26:31 9/10
(85/169)
3D-ben jó, viszont csak így otthon dvd-n nem annyira. 7/10
3/10
Pszichoapu 2009 okt. 29. - 22:12:30 3/10
(84/169)
A 4. rész sajnos már számomra sem hozta azt a feeling-et, amit még az elsõ és második ötletessége és csavaros történetvezetése adott. Mostanra a V.Á. sorozat - fájlalom, de - lealacsonyodott egy butácska horrorparódiává. A halálnemek elképesztõ változatossága ebben a részben már közel sem voltak annyira meglepõek, váratlanok és jól kidolgozottak, mint amilyenek a kezdetekben voltak. Márpedig a készítõknek tudomásul kellett volna venni, hogy a legfõbb rajnogói kör pont ezt várja ennek a filmnek a kiagyalóitól. Lehet a vérrel, meg mindenféle húscafatokkal apellálni, de a fõ mozgatórugóját nem ez adja ezeknek a filmeknek, hanem az az ötletesség, ahogyan a véletlennek tûnõ - szinte sorsszerû halálesetek bekövetkeznek és ahogy a potenciális áldozatok próbálják kijátszani a kaszást. Mivel a V.Á. filmekbõl régóta tudjuk, hogy a halállal packázni úgysem lehet, így a végkifejlet mindig sejthetõ, tehát épp ezért kellett volna a történetvezetés közben fenntartani a figyelmet a halálnemek sokféleségével. Márpedig ennek a résznek ez valahogy egyáltalán nem sikerült. Attól pedig, hogy 3D-ben forgatták, még nem esek hasra, de pláne nem ülök be csak ezért a moziba. Manapság ez lett a gyenge filmek eladhatóságának legfõbb ismérve, hogy 3D-s. Na és? Ha térhatásra vágyom, akkor beülök egy IMAX-ra. De egy Végsõ Állomástól én változatos, de ugyanakkor hihetõ - és nem ennyire abszurd - elhalálozásokat várok. És ezt most nem kaptam meg.
Soha eddig nem kapacitáltam senkit arra, hogy nézzen vagy ne nézzen meg egy filmet pusztán az én tetszési indexem figyelembevétele alapján. De most én magam adtam volna hálát annak az embernek, aki a karomnál fogva rángat el a jegypénztártól, mielõtt jegyet váltottam volna az 1-2. részek alapján abszolút kedvencnek ítélt, de mostanra egy vacakká (na jó: egy helyenként látványos 3D-s vacakká) silányodott film 4. részére.
Okos Tóni 2009 okt. 17. - 23:47:06
(83/169)
Happy Tree Friends élõfilmként, 3dben. Alapvetõen unalmas történetvezetés, mármár paródiája a horrorfilmnek.

Amit nagyon értékeltem benne, az az, h a film saját magát is némiképp kifigurázza. Ezt itt nem részletezném, mert az spoiler volna.
crazyforyou 2009 okt. 01. - 21:00:27
(82/169)
Szerintem nagyon jó lehet 3D-ben,én a Véres Valentint láttam 3D-ben,és iszonyú élethû volt,mintha pont belém vágták volna a csákányt,meg a repülõ vércafatok is olyan volt mintha alatta állnék.Brrrrr..........:)Csak erõs idegzetûeknek-lehet mondani!
sznúp 2009 okt. 01. - 20:57:15
(81/169)
Azt jelenti , hogy elvileg 3 dimenzióban adják a filmet , kapsz a moziban 1 szemüveget és úgy nézheted .
Persze ha nem moziban nézed semmit nem tapasztalsz a 3D-õl :)
8/10
peni21 2009 okt. 01. - 20:55:51 8/10
(80/169)
Sziasztok! Lehet, h hülye vok, de mit jelent, h 3D? :) Köszi a választ! Egyébként a film jó, bár a 4 közül a legroszabb sztem, de azért meg lehet nézni. 10/8
8/10
peni21 2009 okt. 01. - 20:55:29 8/10
(79/169)
Sziasztok! Lehet, h hülye vok, de mit jelent, h 3D? :) Köszi a választ! Egyébként a film jó, bár a 4 közül a legroszabb sztem, de azért meg lehet nézni. 10/8
9/10
zs9302 2009 szept. 27. - 17:45:31 9/10
(78/169)
10/9.
1/10
Tonertop 2009 szept. 27. - 10:38:03 1/10
(77/169)
Borzasztóan gyenge film minden tekintetben.... Az elsõ rész jó volt, akkor még újnak számított a maga nemében. De sajnos ez már a negyedik rész és kb. olyan, mintha az elsõt nézném még mindig, csak 4x90 percre elnyújtva. Ha valaki volt már valaha IMAX-ben, akkor ahhoz képest a 3D is nagyon kevés. Kicsi a vászon, kevés a 3D-ben a térélmény. A szemüvegeket rossz érzés felvenni annyira koszosak. A 3. rész már csak DVD-n jelent meg az érdektelenség és a színvonal miatt. Csak a 3D miatt van moziban ez. Bárcsak maradt volna ez is DVD-n... Ha valakinek egy filmtõl vannak minimális elvárásai, akkor az nehogy megnézze. Régen a SZÍV TV-n mentek az ilyen jellegû filmek.
8/10
offtopic
fáklyás menet 2009 szept. 27. - 05:47:53 8/10 Előzmény Benji54
(76/169)
A kavicsos jelenet nem lehetetlen, néhány hete, mikor nyírtam a füvet, a combomra lõtte ki a kip a kis követ / nagy kavicsot. Vérzett, de beljebb nem fúródott, mert kemény a combom, majdnem mint a vídia. :D
Vadrenalin 2009 szept. 25. - 14:49:39
(75/169)
Nem értem, hogy lehet ezt a filmet azért kritizálni, mert vicces, meg hogy kicsit olyan, mintha paródia lenne. Igen, ez a film vicces, direkt az! Már a második rész is ilyen volt (mûfajában szerintem az egyik legjobb), a harmadikat nem láttam, az elsõ még kicsit komolyabban vette magát.

Ez a rész is arra az alaptézisre épül, hogy ha valami nagyon váratlan történik nagyon hirtelen, akkor röhögni fogunk. Ha ez a váratlan dolog brutális, akkor hozzátesszük, hogy vazze, de még jobban röhögünk, mert még váratlanabb. A széria külön ötlete az, hogy bemutat egy csomó lehetséges halálnemet, hogy aztán végül csavarjon rajta még egyet és mégse úgy történjenek a dolgok, ahogy felkészültünk rá (na jó, ez nem mindig sikerül neki, a 2. rész ebben is jobb volt, meg a sztoriban is, de a 3D akkora pluszt ad hozzá, hogy attól tényleg még váratlanabbak és még ütõsebbek az események, ezért ezen is röhögtem kb. annyit, mint a másodikon.)

Mellesleg ez még mindig egy új mûfaj, így bár nem nagy szó, de elmondhatjuk, hogy ez a valaha készült legjobb 3D-s horror film, sokkal viccesebb és sokkal látványosabb is, mint a Véres Valentin, meg a 3D is jobban mûködött itt, mint annál. Hogy más konkurens nincs is? Én láttam pl. még egy 35 éve készült 3D-s Frankenstein horrort is (azt persze még zöld-piros) szemüveggel, ami ugyan Andy Warhol bábáskodása mellett készült és felvállaltabban vígjátéki, mint ez, mégsem nevettem rajta ennyit, a látvány meg persze az akkori technikával nem is mérhetõ a maihoz.
6/10
Hawersracz 2009 szept. 24. - 19:12:23 6/10
(74/169)
Összegezve a történet, a halálesetek és úgy minden egy nagy nulla. Egyetlen ami miatt végigültem a moziban a filmet az a 3Dvolt! Remélem nem lesz több rész! Szörnyen unalmas, sablonos és kiszámítható. Szokásos horror karakterek, bugyuta párbeszédekkel. A halálesetek meg...a medencésen majdnem sírva röhögtem, arról nem is beszélve, hogy az autómosós csaj a könyökével próbálja kitörni a kocsi üvegét, rádásul a szélvédõt.Csakis moziban és ott is csak annak ajánlom aki még nem látott 3Dben filmet!
raczkia 2009 szept. 24. - 14:04:16
(73/169)
A moziünnepen a Rágcsávók és a Végsõ állomás 3D-és filmek nem voltak akciósak, ez ott volt a moziünnep honlapján.
Amúgy a film egyszer nézõs semmi extra. Ömlik a vér ezerrel, de a történet az egy nagy nulla.
Egyedül a 3D miatt érdemes megnézni, mert van benne egy-két jó jelenet.
Metallica19 2009 szept. 23. - 22:15:19
(72/169)
Hol volt 540ft a belépõ? végsõ állomás 3d-re?
9/10
huszkusz 2009 szept. 23. - 18:37:20 9/10
(71/169)
3D-ben nagyon jó a film, már ezért érdemes megnézni. De aki gyenge idegzetû, annak nem ajánlom. Kicsit brutális volt.
Egyébként azt nem értem, hogy a moziünnep alkalmából a Cinema Cityben Miskolcon miért nem volt 540 Ft a jegy?!
8/10
renababa 2009 szept. 22. - 09:49:51 8/10
(70/169)
Túl nagy elvárásokkal senki ne üljön be a moziba...Valóban B.kategóriás horror,de nekem tetszett.Semmitmondó volt,logikátlan és véres:) Helyenként felröhögtünk a moziban,a film megnézése után ki-ki döntse el,hogy hol lehetett az a rész:) A jelenetek véresebbek mint eddig,úgyhogy aki erre gerjed,hajrá!