vanbasten 2009 júl. 04. - 23:14:03 Előzmény szabjan
(40/260)
Félreértettél,én nem a Nimitz-et fikáztam,hanem a Ben Affleck-féle filmet.Míg a Nimitz a "mi lett volna ha?" mondanivalóra lett kihegyezve,a másik egy romantikus mese, hozzáteszem-kiváló-látványelemekkel feldobva.De a Nimitz-nek a nyomába sem érhet!
fredi60 2009 jún. 19. - 15:49:52
(39/260)
1. Csatajelenet nem férne bele, mert megváltoztatná a jövõt (avagy a jelent).
2. A filmbe - ha jól emlékszem - beszállt anyagilag a katonaság, hogy kedvet csináljanak a fiataloknak a katonai pályához. Ezért szerepelnek gyakran a fedélzeti munkák és a fel- leszállások.
8/10
Henci8 2009 jún. 19. - 15:40:05 8/10
(38/260)
Én tök véletlen akadtam a filmre egy másikkal kapcsolatban, amelynek címe Knowing. Nos nem sok köze van a kettõnek egymáshoz, ugyhogy errõl ennyit, csak mint érdekességet említem, hogy itt a fórumon így lehet jó filmekre találni.
Node errõl a filmrõl: Valaki írta, hogy olyan tök jó régi film hangulatot áraszt. Ezzel teljesen egyetértek és a színészek is nagyon jók. Douglas különösképpen. Sajnos nem sok filmjét láttam, de ezek után meg fogok nézni párat.
A történet szintén nagyon jó. Én biztos megnézném ha mostanában készülne egy feldolgozása, mert a mai technikával sokat ki lehetne hozni belõle. Úgy már talán beleférne egy csatajelenet is.
Ami viszont nagyon nem tetszett, az a túlzott repülõ és hajó bemutató. Néha úgy éreztem, hogy a spektrumot nézem, ami kb igaz is, mert dokumentum filmekbõl kivágott jelenetek is voltak szép számmal. Értem én hogy toborzás, meg mutassuk meg mi amerikai f*sza gyerekek milyen technikai szinten vagyunk, de ez nem való egy moziba. Legalább is nem ilyen mértékben. És ez már dühítõ mértékû volt. Pedig a film tényleg jó.
SPOILER
A témához még annyit, hogy nem is nagyon lehet felfogni. Most akkor valóban ott volt a hajó és ennek köszönhetõen épült meg a Nimitz, hiszen a multban otthagyott pali tervezi. Tehát minden úgy történt, ahogy az mindig is történt áááááááá........ Én legalább is begolyózok ettõl. De ezért jó.

8/10
10/10
seelöwe 2009 jún. 17. - 18:33:50 10/10
(37/260)
Ha létezik és mûködik az idõutazás, akkor nagy valószínûséggel használják is. Megnyugtató belegondolni, hogy egy állandóan változó, instabil idõsíkban élhetünk, amit a sci-fi klasszikusai persze már elképzeltek (Asimov, Poul Anderson stb.).
10/10
seelöwe 2009 jún. 17. - 18:22:39 10/10
(36/260)
Az amerikaiak az atombombát sem tudták titokban tartani.
A Manhattan-terven dolgozó egyik vezetõ tudós, Klaus Fuchs - hithû kommunista lévén - szinte napra készen szállította az oroszoknak a kutatási eredményeket, méghozzá a kutatás megkezdésének elsõ pillanatától kezdve! NKVD-ügynökök egész hálózatán keresztül jutott el a legapróbb részlet is a Kurcsatov vezette szovjet "atomtudósokhoz", akiknek nem maradt más dolguk, mint a kész tervek alapján megépíteni a bombát. Hogy így is éveket késtek vele, azt a szovjet ipari-technológiai háttér teljes hiánya okozta.
10/10
seelöwe 2009 jún. 17. - 17:25:36 10/10
(35/260)
Elég, ha a katonaság tudja. Egy ilyen horderejû felismerés után horribilis pénzekért, az egész ismert tudományt felhasználva, teljes erõvel ebben az irányban kutatnának, minden mást háttérbe szorítva. Minden egyéb tudományos-technikai fejlõdés lelassulna, vagy le is állna. A kutatások természetesen egyre nagyobb összegeket emésztenének fel, amit az emberekre terhelnének; ez általános elszegényedésre, hatalmas elégetlenségre, sõt lázadásokra vezetne. Amit pedig csak egy totális diktatúra tudna kezelni. Természetesen egy ilyen projekt nem maradna titokban a többi hatalom elõtt sem, és ennek következményeit nem nehéz kitalálni...
Ha meg esetleg sikerülne eredményt is elérni, az aztán tényleg gyökeresen megváltoztatná a jövõt.
Persze, mindez csak gondolatkísérlet, mint ahogy a film is az (ami egyébként az egyik nagy kedvencem.)
10/10
BLM 2009 jún. 17. - 13:24:00 10/10 Előzmény friendsfan
(34/260)
Tök mindegy, hogy ki mit okoskodik, ez a film akkor is remek!
Nagyon jó hangulatú. Amikor készült, akkor kevés filmben lehetett megismerni az anyahajók titkait. Bámulatos, ahogy befogják a repcsiket és a lift, amivel föl-le juttatják õket. Jópofi, ahogy a japcsik kibámulnak a fejükbõl amikor találkoznak az amerikai vadészgépekkel! Nagyon vicces!
Az is tetszik, ahogy megoldották azt, hogy mégse történjen másként, ami megtörtén!
Én, mindenkinek ajánlom!!!
10/10
seelöwe 2009 jún. 17. - 09:55:11 10/10 Előzmény friendsfan
(33/260)
Ha a múltat nem is változtatták meg, a jövõt mindenképpen, hiszen egy megtörtént idõutazás után - ha az emberiség tudomására jut annak lehetséges volta - az események már nem úgy fognak alakulni, mint annak megtörténte nélkül.
friendsfan 2009 jún. 03. - 14:26:09
(32/260)
A film idõutazás részének a lényege, Stephen Hawking elméletére alapul. Azaz, hogy, ami megtörtént azon nem változtathatsz. Tehát a múltban ugyanúgy ott volt a Nimitz Pearl Harbor közelében, ugyanúgy lelõtt két gépet, és ugyanúgy halt meg a szenátor is. Csak õk errõl nem tudtak, át kellet élniük. Errõl vitatkozik a filmben Martin Sheen és Owens parancsnok is. Sheen azt mondja, hogy vannak paradoxonok, ergo meg lehet változtatni a jövõt, Owens szerint viszont ne próbáljuk meg. Végül is Owensnek van igaza, mert hiába húzták ki a vízbõl a szenátort, az késõbb ugyancsak meghalt (eltûnt), úgy hogy senki nem tud róla semmit, csak õk elõször azt hitték, hogy megváltoztatták a jövõt, de a sorson nem tudtak változtatni. Ugyanez a helyzet a csatával, jött vissza a vihar, és menniük kellett.

A film amúgy remek, olyan jó kis régi film hangulatot áraszt. Szerintem ma egy ilyen kis könnyed, hadi, kaland, vagy sci-fi (nevezze mindenki annak aminek akarja), filmet nem értékelnének az emberek és ez a szomorú...
leopard26 2009 jún. 03. - 11:54:37
(31/260)
Iccõ fájnõl kándávn
9/10
pozsizsuzsi 2009 jún. 03. - 11:37:45 9/10 Előzmény harkalyember
(30/260)
Éppen hogy nem. Emlékezz, hiába indult el a Zanyahajó, a vihar rohanvást követte. Azt sugallta, hogy ha megszakadnak, sem változtathatnak semmin. Ez volt az egyik szépsége.
chosette 2009 jún. 03. - 09:26:00
(29/260)
Szerintem pont az volt a lényege,hogy Chapman szenátort a történelembe, miattuk nyilvánították eltûntnek.Ha nem szólnak bele, lehet akkor változik meg a történelem.Az egész errõl szól nem a Pearl Harbor össze csapásról.De lehet rosszul értelmeztem a filmet.
10/10
harkalyember 2009 jún. 02. - 20:49:09 10/10
(28/260)
Nagyon-nagyon jó film! 10/10
(kicsit spoiler innentõl)
Szerintem egyébként nem feltétlenül a költségvetés miatt nem került be a nagy csatajelenet, valahogy biztos meg tudták volna oldani. Már régebben láttam, de azért mintha egy Mitsubishi-t leradírozott volna az égrõl két Tomcat, amikor az a kormányzó hajójára támadt. (javítsatok ki, ha csak én találtam ki a jelenetet) Szóval ügyesen vágva, esetleg makettekkel valahogy biztosan meg lehetett volna csinálni akkoriban is a nagy összecsapást. Szerintem éppen az volt a lényeg, hogy úgy alakultak a dolgok, hogy egy nagy hadihajó úgy ment vissza a múltba, majd vissza a jelenbe, hogy annak semmi nyoma nem maradt a történelemben, pedig igencsak megváltoztathatta volna.
Szóval akár elképzelhetjük, hogy az egész tényleg megtörtént.
(azért én is vártam a nagy csatajelenetet)
biff 2009 jún. 02. - 20:24:47
(27/260)
na és ne feledkezzünk meg a film zenéjéröl:) a legjobb filmzenék között van.
fredi60 2009 márc. 26. - 14:13:32
(26/260)
Így is volt elég problémájuk a vízbõl kimentett szenátorral, aki az eredeti idõben - ha nem tûnik el nyomtalanul - Roosevelt helyettese lett volna. Ami értelemszerûen õt juttatja Truman helyett az elnöki székbe és ezáltal szintén megváltozott volna a jövõ....
10/10
planeta 2009 márc. 17. - 21:32:03 10/10 Előzmény vanbasten
(25/260)
Hát tényleg lehet, hogy toborzófilm, viszont mindentõl függetlenül nagyon jól sikerült. A Ben Affleck-félét nem láttam (de ahogy olvasgatom, nem maradtam le semmirõl)

Végül is, így is okoztak veszteséget a japánoknak - ami, ha nincsenek ott, értelemszerûen nem történik meg - de akkor már belekavarodtak volna a "megváltoztattuk a múltat, megváltozott miatta a jövõ/jelen" problémába... Az meg már a folytatás témája lehetett volna...
10/10
tombenko 2009 márc. 16. - 20:22:59 10/10
(24/260)
Na, ez egys jó film és jó sci-fi. Nálam 10 pontos, nagyon szeretem.
10/10
curka 2009 márc. 16. - 19:15:48 10/10
(23/260)
Na itt van végre ismét egy etalon-film. Ahogy az ûrhajós filmeknek az Apollo 13, úgy a repülõs filmeknek A végsõ visszaszámlálás a mértékadó alkotása.
Mondhatják mások, hogy a történelmi visszatekintés, vagy a sci-fi mondanivaló, esetleg a haditengerészeti toborzás a film lényege, de szerintem a film magáról a látványosságról, a modern vadászrepülõgépek bemutatásáról szól. Az F-14-es vadászgépek bemutatását a Top Gun mellett, sok dokumentumfilmet is felülmúlóan ez a film szolgálja legjobban. Ne feledjük, hogy a filmhez képest a géptípust és az anyahajót is mindössze 5 éve állították rendszerbe. A halálig titkolódzó US Navy mégis hajlandó volt promótálni a világ, máig egyik legütõképesebb és talán a legszebb elfogó-vadászgépének bemutatását. Mellé kreáltak egy nagyon ötletes sci-fi történetet, és a magamfajta vadászgéprajongó sci-fi õrülteknek nem is kell más a 10 ponthoz.
9/10
pozsizsuzsi 2009 márc. 16. - 16:29:47 9/10
(22/260)
Jé...
Én azt hiszem, ezt annak idején még Nimitz néven ismertem.
Hú de rég volt, már a VHS kazetta is porrá lett, de az nem jelent semmit azon kívül, hogy minden múlandó...
Valami rémlik, hogy izgis és látványos volt a film.
leopard26 2009 márc. 16. - 13:44:16
(21/260)
Én a Philadelphia Kísérletet mondtam:)