8/10
Viktor6665 2010 nov. 23. - 20:56:02 8/10
(8/48)
Nagyon jó film, már aki szereti az ilyen fajta filmeket 10/8
Amúgy a Valhalla Mennyországot jelent a germán és a skandináv mitológiában, ahova a harcosok kerülnek, ha hõsi halált halnak(csata közben).
9/10
antaru 2010 júl. 19. - 17:30:34 9/10 Előzmény affarefatto
(7/48)
Nekem nagyon tetszett, ellenben nem tudom ajánlani senkinek. Ezen a legtöbb ember elalszik.

Az ember több módon is értelmezheti/próbálhatja értelmezni, képzelheti One-eye-t Odinnak vagy csak elvhû északi harcosnak.

Van aki szerint nem is õ a fõszereplõ, hanem a gyerek irányít.

Egy biztos, a keresztény és nem keresztény szembe lett állítva. Ami számomra a globális/liberális és konzervatív ellentétet is jelképezheti, de egyszerûen az ember eszébe juttathatja azt is, hogy el kell gondolkodni mi fontos az életében. (A film befejezése elõtti drogpartinál már világos volt, hogy mind meg fognak halni)

A keresztény bûnbocsánatért esedezik, az északi meg felkészül a sorsára.


Az inukshukról meg majd ezután olvasok.
Épp ez volt a legjobb az egészben: arra sarkallt, hogy utána nézzek ilyen dolgoknak.
8/10
affarefatto 2010 júl. 18. - 06:43:27 8/10
(6/48)
Nekem tetszett a film, tény hogy nem a hagyományos akciómozi. Nem tudom miért, de nekem folyamatosan a Van Diemen's Land jutott eszembe közben, bár ott teljesen más a cselekmény - talán a képvilág és a zene miatt, nomeg a jófajta skandináv akcentus. Az hogy miért szerepel a Valhalla a címben azt nem értem, hiszen maga a szó el sem hangzik egész idõ alatt, csupán az öreg "nem keresztény" viking törzsfõnök említi meg egyszer, hogy nekik több istenük is van, míg a keresztényeknek csak egy. A film végére derül csak ki One-Eye barátunk származása, hiszen míg a keresztények egy keresztet állítanak fel, addig õ egy ún. "Inukshuk" - ot épít. Majd pedig bemutatásra kerül az áldozat is. (Hogy mi az az Inukshuk, annak nézzetek utána, én is ezt tettem, szerintem elengedhetetlen a film végsõ megértéséhez). One-Eye hajviselete egyébként árulkodó lehet már az elején is. :-)

Aki bírja a mûvészfilmeket és a véres jeleneteket is, annak ajánlom.
Nickelodeon00 2010 máj. 25. - 23:29:51
(5/48)
A vikingekhez köthetõ leginkább. A skinheadek is elõszeretettel használják a Valhalla emlegetését pl hogy a harc után Valhallában találkoznak.
2/10
Metallica19 2010 máj. 25. - 22:43:28 2/10
(4/48)
nem ajánlom.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Valhalla
sztem itt a szentföldet akarja jelenteni.
2/10
Metallica19 2010 máj. 25. - 22:31:47 2/10 Előzmény PetiP
(3/48)
Tegnap még nem láttam a hsz-t írhattad volna korábban is:D
Most szenvedek vele van még fél óra, közben netezek, de még így is tudom követni, hogy mi történik..
ezt a filmet 20percben lezarvarhatták volna..
1/10
PetiP 2010 máj. 24. - 23:03:46 1/10 Előzmény Torony67
(2/48)
Srácok, ilyen rossz filmet rég láttam!! Akció?? Na ne nevettesetek.. Másfél óra alatt nem történik semmi!! De tényleg semmi! Meg ne nézzétek
6/10
Torony67 2010 máj. 21. - 00:21:52 6/10
(1/48)
Elsõ látásra nem rosz film csak egy kicsit "nehéz" , egy kicsit brutális
de nem rosz