Téma: A vipera

5/10
borzi84 2021 aug. 27. - 23:38:27 5/10 Előzmény kisbalaton
(475/535)
Szia!

Nekem is az volt az első gondolatom, hogy Juan Sarától örökölte a rossz tulajdonságait.
Úgy viselkedik, akár egy elkényeztetett kisfiú!
Ha nem ágyban fekvő beteg lenne, azt mondanám, az apjától megérdemelne két jó nagy pofont!
Az önzése határtalan, a Veronica-mániája nevetséges, s hiába az apja minden erőfeszítése, ha az anyja adja alá a lovat!
Egyébként nincs új a nap alatt, Sara ezt tette világéletében, alaposan "elrontotta" Juant és Virginiát is!
Ők voltak a kedvencei, meg is látszik rajtuk!

Veronica sem tökéletes, sőt, távolról sem az, de még mindig ő a legkülönb Sara "gyermekei" közül!

Hihetetlen, hogy Sara milyen önző módon viselkedik!
Anya és fia egymást múlják felül az önzésben.
Elképedtem, amikor arról kezdett beszélni, hogy Veronica "tartozik Juannak" azért, mert az a féleszű úgymond "mellette volt", amikor azt hitte, halálos beteg.
Ezt ő sem gondolhatja komolyan!
Juan csak és kizárólag önző megfontolásból cselekedett, amikor mindenkit félrevezetve Veronica után ment, azért, mert semmi sem érdekelte, csak a "mániája"!
Amikor pedig kiderült, hogy Veronica mégsem beteg, majdhogynem sajnálkozott miatt, mert "így elveszítette az esélyét, hogy mellette lehessen."
Ugye mindenki érti?
Nem az a lényeg, hogy Veronica egészséges, hanem az, hogy Ő "elveszítette az esélyét"! (Ami soha nem is volt, de folyton elfelejtkezik erről az "apróságról".)

Juan szégyellheti magát, hogy ennyire nem képes férfi-módra viselkedni, de mindez nagyrészt Sara "bölcs nevelésének" köszönhető!
Érthető, ha egy anya aggódik a gyermekéért, de Teodoro apaként ugyanúgy aggódik, mégis belátja, hogy amit Sara kitalált, az egyszerűen esztelenség!
Veronica Demetriot szereti, s végre boldogan élhetne a férjével - ha hagynák!

Ehelyett az egész társaság elvonult egy étterembe, Veronica meg nyűglődjön csak Juannal!
Szép kis család, mondhatom!
Szép kis család és szép kis kórház, ahová csak úgy besétálhat egy ilyen kétes alak, s minden erőfeszítés nélkül bejuthat Juanhoz.

A végén pedig nem történt semmi más, csak a "szokásos", a rendőrség "hozta a formáját".
Amilyen ostobák, képesek rá, hogy Demetriot veszik őrizetbe, a valódi bűnöst pedig elengedik.
(Azért bízom benne, hogy ez nem következik be, mindenesetre szomorú, hogy Demetrionak kell magyarázkodnia.)
kisbalaton 2021 aug. 27. - 22:51:21
(474/535)
Megtudtuk,hogy Juan kitől örökölte a féleszűségét. Az anyjától.
Annyira elnyujtották ezt a Veronika-Juan szerelmi szálat,hogy ásítoztam közben.
Tiszta szerencse,hogy ez a kétbalkezes támadás közbejött,mert különben elaludtam volna.
De tényleg,legalább 9 bőrt lehúztak már a témáról,-szerintem maguk az alkotók is megsokallták már.
6/10
napraforgó 2021 aug. 27. - 11:29:33 6/10
(473/535)
Sara elég fura, azt kéri Veronicától, hogy hitesse el a fiával, hogy mellette marad. Mi a francnak, Juan mellett marad az anyja, az apja, a nénikéje, José, a barátja, Carlos,stb. Nyilván látogatná Veronica és Demetrio is, nem lenne magára hagyva. De azt a baromságot, hogy Veronica őmiatta elhagyja Demetriót azért már csak ne kelljen elhitetni vele.

Az ügyvéd viszont végre rájött, hogy Viorginia őt is becsapta és elhagyja emiatt. A rongy kis Buclles viszont még most is pénzt lát a nőben.
6/10
napraforgó 2021 aug. 27. - 05:08:16 6/10
(472/535)
Megint irkáltam pár mondatot, de mivel elfelejtettem rákattintani az elküld gomrbra, hát elszállt az egész. de mindegy is,hisz mindent megirtatok,én csak helyeselhetek.
5/10
borzi84 2021 aug. 27. - 03:14:22 5/10
(471/535)
Igen, tudom, de valahogy akkor is feleslegesnek érzem ezt a "csavart".
Ráadásul most még tovább fokozzák a gonoszságot, hisz Virginia újabb aljasságra készül.
Hihetetlen, hogy még ilyen állapotban is újabb aljasságon töri a fejét!

Dióhéjban remekül összefoglaltad, miről is szól ez a sorozat.
Akárhogyan is: 100 epizód szerintem túl sok, ezt ennél kevesebből is ki lehetett volna hozni.
Őszintén szólva: Nem bánom, hogy hamarosan vége! :-)
5/10
borzi84 2021 aug. 27. - 02:55:16 5/10 Előzmény kisbalaton
(470/535)
Szia!

Tény, hogy nem volt egy szívderítő epizód!
Egyedüli pozitívum, hogy Veronica és Demetrio végre boldogok!

Az is megerősítést nyert, hogy Virginia soha nem változik meg!
Egyfelől boldog volt, amikor értesült Juan állapotáról, másfelől most is azon töri a fejét, hogyan ártson a családjának!
Szerencsére az ügyvédje rájött, hogy kígyót melengetett a keblén!

Juant sajnos a balesete sem térítette észre, sőt!
Ha lehet, csak rosszabbodott a helyzet!
Szomorú, hogy ennyire nem képes erőt venni magán!
Vajon miért nem tudja felfogni, hogy igazából soha, egy percig sem volt esély arra, hogy elnyerje Veronica szerelmét?

Megértem, hogy Sara aggódik a fiáért, mégsem értek egyet azzal, hogy ilyen kéréssel fordult Veronicához.
Inkább szakember segítségét kellene kérni, Veronicát pedig hagyni, hadd élje most már az életét - a férjével.
Lehet ugyan Juant hitegetni ideig-óráig, de azzal semmiképp sem szolgálják az érdekét, ha táplálják a "Veronica - mániáját"!
Egy felnőtt férfinak képesnek kell lennie arra, hogy túljusson a szerelmi csalódáson, inkább ebben kellene segédkezet nyújtani, semmint abba a hitbe ringatni, hogy Veronica őt választja!
Kíváncsi leszek Demetrio reakciójára, nem valószínű, hogy tetszeni fog neki a dolog!
kisbalaton 2021 aug. 26. - 22:55:01
(469/535)
Micsoda kellemetlen egy epizód volt ez ! Számomra legalábbis.

Ahogyan Virgínia nyomorékon gonoszkodik.

Ahogyan Juan ömleng a Veronika iránti szerelméről.

És a végén Sara,ahogyan azt kéri Veronikától,amit.

Szinte szemlesütve kellett végignézni az egészet.
6/10
napraforgó 2021 aug. 26. - 17:41:37 6/10 Előzmény borzi84
(468/535)
A leletek meghamisitása csak arra volt jó, hogy Virginia gonoszságát megerősitse. Már-már megsajnálták a lebénult Virginiát, amikor kiderült az újabb disznósága, igy már biztos, hogy sorsára hagyják.
És az előzetesekből láthatjuk, hogy Virginia megint felbérel vaalakit, hogy ölje meg Veronicát. Kiváncsi lennék, hogy hivatta magához azt a szerelőt, aki korábban autókat lopkodott Santiagóéknak. Na és miként intézi a fizetést, hisz irni nem tud.

Igazából ebben a történetben csak annyi van, hogy Virginia össze-vissza hazudozik Veronicáról, ezért a lány sokat szenved Demetriótól. Aztán leleplezi Virginiát és némi huzavona után kibékül Demetróval és aztán boldogan élnek, amig meg nem halnak. Az összes többi történés csak töltelék, bármelyiket el lehetne hagyni.
5/10
borzi84 2021 aug. 26. - 16:53:13 5/10 Előzmény napraforgó
(467/535)
Nem tudhatjuk, Miranda és Demetrio a valóságban mennyi ideig beszélgettek, ahogyan azt sem, mi történt a szobában, miután Demetrio bement.
Csak találgathatunk, ahogyan én is tettem.
Azért azt gondolom, ha Veronica ébren lett volna, akkor Demetrio biztosan elmondja neki, ezért feltételeztem azt, hogy már az ágyban lehetett, ő pedig nem akarta megzavarni.
Ezt pedig szerintem jól tette, mert ha valóban aludt, akkor semmi értelme nem volt felébreszteni, még emiatt sem!
Ez szerintem nem harag kérdése.
Ismétlem: Örülnék, ha csak ennyi időhúzás lett volna a sorozatban, mert szerintem ennyi még belefér!

Inkább amiatt vagyok bosszús, hogy sok esetben egy helyben toporgott a történet, s még most is felesleges "csavarokkal" bonyolítják, pl. Juan balesetével, de ha már itt tartunk:
A leletek manipulálását is el lehetett volna hagyni, ez is csak olyan sallang, amire semmi szükség nem volt!
6/10
napraforgó 2021 aug. 26. - 08:31:02 6/10 Előzmény borzi84
(466/535)
Hát, hát... Veronica zuhanyozni ment, addig demetrio tájéloztatta Mirandát. Egy zuhanyozás általában tovább tart,mint az a mondat, hogy Vero egészséges, mint a makk.
Szerintem Demetrio megvárhatta volna a szobájában, akár az ágyában Verot és rögtön elmondhatta volna neki a jó hirt. De még ha el is szunyókált volna a nő, kicsit fölébreszthette volna, hogy elmondja neki, hogy semmi baja. Ezért Veronica tuti nem haragudott volna meg.
Ostoba időhúzás volt az egész.
5/10
borzi84 2021 aug. 26. - 06:59:01 5/10 Előzmény napraforgó
(465/535)
Nem tudni, pontosan mi történt, csak gondolom, hogy Demetrio és Miranda beszélgetése azért fél percnél valamivel tovább tarthatott.
Ezután ment be Demetrio Veronica szobájába, aki feltételezhetően ekkor már lefeküdt és elaludt, esetleg alvást színlelt. (Veronicától minden kitelik)
Valószínűleg emiatt nem mondta el Demetrio Veronicának a jó hírt.
Nagyon elégedett lennék, ha csupán ennyi időhúzás lett volna a sorozatban! :-)
Sajnos a kelleténél több volt, máskülönben már régen vége lenne! :-)

Juan sajnos ismét bajt kevert, s nem csupán önmagának, de a szüleinek is, akik aggódhatnak, vajon életben marad-e?
Nem kellene végleg eltűnnie, elég lenne, ha végre észhez térne és belátná, hogy Veronica nem szereti, s felhagyna az iránta való epekedéssel.
6/10
napraforgó 2021 aug. 26. - 06:12:35 6/10 Előzmény borzi84
(464/535)
Már megbocsáss, de azt elmondani, hogy Veronica drágám, nincs semmi bajod, makkegészséges vagy ez nem telik csak fél percbe. Mi a fenének ezzel várni másnap reggelig???? Innentől a mégoly fáradt Veronica is magához térne és megkérdezné, hogy Mi van????
És ahogy Demetrio elmondta Mirandának a jó hirt, úgy Veronak is rögtön elmondhatta volna. ez megint egy fölösleges, időhúzó baromság volt.
Juan végre lelép, de most már valóban végleg eltűnhetne. De sajnos nem fog.
5/10
borzi84 2021 aug. 26. - 00:56:51 5/10 Előzmény kisbalaton
(463/535)
Szia!

Többször is hangsúlyozták, hogy hajnali 4 órára járt az idő, amikor Veronica és Juan visszaérkezett.
Talán jobb volt megvárni a reggelt a beszélgetéssel, mivel mindketten fáradtak lehetettek, Veronica a "kiruccanás", Demetrio pedig a hosszú út és az időeltolódás miatt is.
Szerintem szükségük volt az alvásra.

Azt hiszem, egy orosz népmesében olvastam ezt a megszívlelendő jótanácsot:
"A reggel mindig többet tud az esténél."

Szerencsére minden jóra fordult, kiderült az igazság.
Ha Veronica nyugton marad, sok szenvedést és aggodalmat meg lehetett volna takarítani, de ő már csak ilyen, nem tud kibújni a bőréből.

Juan is a legrosszabb formáját hozta.
Úgy viselkedett, akár a durcás kisgyerek, akitől elvették a kedvenc játékszerét.
Nem tudom, mégis mit várt!
Talán azt, hogy Demetrio nem keresi meg a feleségét?
Ennek ellenére személyes sértésnek vette a megjelenését.
Maga se tudta, örüljön vagy búsuljon amiatt, hogy Veronica mégsem halálos beteg.
Nevetséges volt az a képzelgése, hogy "elfeledtette volna Veronicával Demetriot, s boldogan élhettek volna".
Egyszerűen képtelen megérteni és elfogadni, hogy Veronica nem szereti, soha nem szerette!
Demetriot szereti, s a közös gyermeküket várja...
Nevetségesen viselkedett, a legjobb, amit tehetett, hogy távozott, mert Demetrio mindenképpen felelősségre vonta volna!

Sajnos teljesen belemerült az önsajnálatba, de ezt csak és kizárólag magának köszönheti!
Ha nem akar mindenáron a "gáláns lovag" szerepében tetszelegni, aki "segít Veronicának", akkor elkerülhető lett volna a baleset is!
Az a nagy igazság, hogy nem Veronicának, hanem önmagának akart segíteni, s most rajtavesztett!
Addig nyavalygott Veronica után, hogy nagy bajba sodorta önmagát, s a szüleinek is aggódniuk kell amiatt, vajon felépül-e a balesetből?
Remélem, igen, s ha így lesz, akkor végre megembereli magát, s túllép a "Veronica-mánián"!
kisbalaton 2021 aug. 25. - 22:52:57
(462/535)
Na megint egy hihetetlen baromság! Együtt alszanak,ám Demetrio csak másnap reggel mondja el Veronikának,hogy nem beteg! El tudjátok ezt hinni? Hát nem azért repülte át a fél világot,hogy a jó hírt elmondja Veronikának ? De vár vele másnapig! Marhaság.

Sokszor elmondtuk már,hogy Juan egy idióta. Na,most elütötték,és izgulhatunk az idiótáért!
6/10
napraforgó 2021 aug. 25. - 05:02:59 6/10 Előzmény borzi84
(461/535)
Szerintem ha Miranda ellentmond a lányának és nem segiti a szökésben, akkor Veronica nélküle utazik el és akkor aztán senki nem tudná, hogy hová. Később ki is jelenti,hogy azért engedett Veronicának, hogy Vero megfelelő kezelést kaphasson. Veronica a fafejű, aki nem akar semmiféle kezelést. A hisztije idegesitő.

Számomra érthetetlen, hogy honnan tudta Juan, hol vannak Veronicáék. Aztán Veronica kérdésére homályos választ ad, Veronica feltételezi, hogy megtudta a vizsgálatai eredményét, de Juan egy percig sem erősiti meg, nem is tagadja, csak sejtetei, hogy tudja, halálos beteg. Igy Veronica és most már Miranda is tovább vernyoghatnak. Engem zavar ez a sok siránkozás.

Veronica pesszimizmusa is idegesitő.
1. nem is akarja tudni a vizsgálatok eredményeit.
2. nem akar semmiféle kezelést, még akkor sem, ha az segitene, vagy még meg is menthetné.
3. Mi a farncért akar mindenáron meghalni egy képzelt betegségben???
Nem normális ez a nő sem.

Közben Teodoró kideriti, hogy hová repült a magánrepülő Veroékkal, bár az még nem tuti, hogy hol szállt le. Spanyolország volt a végcél. Azt tudják, hogy Mirandának van Madridban háza, tehát feltételezhető, hogy oda mentek.
5/10
borzi84 2021 aug. 24. - 23:37:28 5/10 Előzmény napraforgó
(460/535)
Szia!

Nekem az a véleményem, pláne a legutóbbi epizód tükrében, hogy Miranda igenis hibáztatható!
Érthető, ha segíteni akar a lányának...egy bizonyos pontig!
Azzal aligha szolgálja az érdekét, ha hagyja, hogy fejjel menjen a falnak!
Mindenképp meg kellett volna győznie Veronicát, hogy várja meg az újabb vizsgálatok eredményét, hisz hivatalosan még nem is szerzett tudomást a betegségéről, csak a kórházi személyzet fecsegése nyomán jutott a tudomására.
Rendben, nem tette, hanem teljesítette Veronica kívánságát, elutaztak.

Te valószínűsítetted, hogy "lesz annyi esze", hogy hazatelefonáljon - nem volt annyi esze.
Azt is elfogadta, hogy Veronica nem akar orvoshoz menni, pedig akkor talán még véletlenül kiderült volna, hogy nincs semmi baja!
Az igaz, hogy "Don Juan" megjelenése "kissé" megkavarta a dolgokat, mivel a "gáláns lovag" egyértelműen azt sugallta, hogy az újabb vizsgálatok is megerősítették azt, hogy Veronica súlyos beteg!

Szerintem Veronica valóban beteg, súlyos agybaja van, Juannak nemkülönben!

Most már engem is egyre jobban idegesít a sorozat!
Kíváncsi leszek, milyen "csavart" találnak ki a még hátralévő epizódokban!
Egyáltalán: Lehet még fokozni a hülyeséget? (Attól tartok, lehet!)
5/10
borzi84 2021 aug. 24. - 23:22:24 5/10 Előzmény kisbalaton
(459/535)
Szia!

Veronica a "se szó, se beszéd" - eltűnésével igenis nagy fájdalmat okozott!
Sovány vigasz, hogy nemcsak a szeretteinek, de önmagának is, mert ha hajlandó várni egy kicsit, akkor önmagát is megkímélte volna a fájdalomtól.

Juan pedig...A viselkedésére nem lehet szavakat találni!
Bárhogyan is hangoztatja, hogy "ő csak segíteni akar", valójában a színtiszta önzés vezérli!
Amikor Veronica a legutóbbi vizsgálatok eredményéről kérdezte, hallgatott, mint a sült hal, nem mondta meg, hogy azokról nem tud semmit.
Szégyellhetné magát, mert ezt semmiképp sem lett volna szabad elhallgatnia!

Miranda is "levizsgázott", mert miután Veronica kereken megtagadta azt, hogy újra kivizsgáltassa magát, mindenképpen haza kellett volna telefonálnia, s érdeklődnie a vizsgálati eredmények felől!

Szerencsére felgyorsultak az események, Demetrionak sikerül kinyomoznia Veronica hollétét, s azt hiszem, "Don Juan", a "gáláns lovag" végképp leléphet a színről!
Örülhet, ha Demetrio nem veri laposra, mert szerintem alaposan viszket a tenyere, s most minden oka megvan arra, hogy dühös legyen Juanra!
kisbalaton 2021 aug. 24. - 22:52:55
(458/535)
Veronika azt mondja: azért jöttem el,hogy ne okozzak gondot ,fájdalmat a többieknek.
Hát most aztán nem okozott mi? Azzal,hogy elszökött.

Féleszű Juan még mindig nyomul, és amikor Veronika megkérdezi,hogy akkor láttad ugye a második vizsgálataim eredményeit?, Juan csak mosolyog,és nem válaszol! Borzasztó !

De a végén legalább megjelent Demetrio (mert már kezdtem félni,hogy az utólsó részig Veronikát fogja hajkurászni Európában!).
kisbalaton 2021 aug. 24. - 14:57:55
(457/535)
Igaz. Nem nagy szám ez a sorozat.
De.
Tudtok ajánlani valami mást,ami nézhetőbb?
Mert ennek hamarosan vége lesz,és ha nem is hagy bennünk mély nyomokat,- legalább jókat beszélgettünk róla.
És ha a sorozat nem is,-ezek az eszmecserék hiányozni fognak!
Magenta99 2021 aug. 24. - 09:42:56 Előzmény napraforgó
(456/535)
Nekem első perctől kezdve elment hülyébe ez a sorozat.
Itt mindenki elhisz mindent bárkinek első szóra, soha semmit nem próbáltak meg letisztázni, hanem ugrottak rögtön.
Most pl. itt van Veronica anyja, neki igenis rá kellett volna venni e a lányát, hogy várják meg a leleteket és csak azután lépjenek le, ha beigazolódik a rák.
Virginia is mennyi alvilági kapcsolattal rendelkezik, mégis hogy csodálkoznak, hogy de hát hogyan tudna az ágyból ártani bárkinek is - fel sem merül senkiben, hogy megbízhat bűnözőket ezzel-azzal?