Téma: A vipera

kisbalaton 2021 aug. 02. - 05:21:05 Előzmény napraforgó
(375/535)
Köszönöm,meg tudtam nézni tegnap!
Nem nagyon tudok mit írni róla,kicsit "időhúzó"epizódnak éreztem.
5/10
borzi84 2021 aug. 02. - 05:19:19 5/10 Előzmény napraforgó
(374/535)
Természetesen tudom, hogy nem az számít, ki hol él, hanem, hogy honnan származik.
Nicole kapcsán arra gondoltam, hogy nemcsak ott tanult, de az ősei révén is kötődik Európához.
(Legalábbis kötődnie kell, ha Belot unokahúga)

Én sem értem, hogy ha valaki rendszeres véradó, vajon miért nem tudja kapásból a vércsoportját.
Bár, az még fontosabb lett volna, hogy a Mirandáét kiderítsék, mert egyértelmű, hogy anélkül nem mehetnek biztosra.
De: Beszélhetünk napestig erről a témáról, sajnos egyértelmű, hogy terhesség ide vagy oda, mindenképp Veronicának "kellett" vért adnia. :-(
6/10
napraforgó 2021 aug. 02. - 03:14:42 6/10 Előzmény borzi84
(373/535)
Az nem számit, hogy ideiglenesen melyik földrészen él valaki, a genetikai származás számit.
Nicole is csak azért jött Európából, mert ott tanult. Demetrio is ott dolgozott 15 évig, Miranda is ott élt 20 évig, mint ahogy Juan is élt, vagy tanult Európában. Veronicáról csak annyit tudunk, hogy külföldön tartózkodott az ominózus abortusz idején, az még nem derült ki, hogy hol, milyen országban.
De hát mindegy is, ki mikor mennyi ideig és miért volt távol Mexikótól, az évszázadokkal korábban bevándorolt őseik genetikája számit, amit átörökitettek az utódaikra.
Az kétségtelen, hogy vércsport meghatározás nélkül nem szabadott volna vérátömlesztést végezni, mert akár nagyobb bajt is csinálhattak volna, ha nem jó a vércsoport.

Az viszont hihetetlen, hogy Nicole nem ismeri a vércsoportját, ha valóban többször adott már vért. Ilyesmit az ember nem felejt el. Egy tanult ember semmiképp sem.
5/10
borzi84 2021 aug. 02. - 02:29:58 5/10 Előzmény kisbalaton
(372/535)
Szia!
Nálunk tegnap késő délután és este volt nagy vihar, s a környéken sajnos elég súlyos károkat okozott. :-(
Egyértelműen szükség van az esőre, de a vihart el tudtuk volna nélkülözni.
5/10
borzi84 2021 aug. 02. - 02:28:24 5/10 Előzmény napraforgó
(371/535)
Nagyon remélem, a bácsikája tud hatni Nicole-re, mert ezzel a viselkedéssel csak nevetségessé teszi magát.
Veronicának most kisebb gondja is nagyobb annál, hogy vele foglalkozzon, s ezt kivételesen nem is lehet neki felróni.
Irma és Williams atya talán szólhatna neki, de én is attól tartok, hogy rájuk se hederítene.
Egyértelműen Belotnak kell beszélnie vele, esetleg Demetrio is lehetne határozottabb!
5/10
borzi84 2021 aug. 02. - 02:24:51 5/10 Előzmény napraforgó
(370/535)
Szia!

Valóban rosszul írtam, elvileg úgy akartam:
Mivel sem Mirandának, sem Nicole-nak nem ismerték a vércsoportját, az is kockázatos lett volna, ha Nicole ad vért.
(Ha jól emlékszem, Nicole nem tudta megmondani a vércsoportját, s a Mirandáéra sem sikerült fényt deríteni.)
Lehet, hogy azon a földrészen nem ritka a "0"-ás vércsoport, de ez Nicole esetében nem sokat számít, mivel ő elvileg nem mexikói, hanem Európából érkezett.
6/10
napraforgó 2021 aug. 01. - 04:03:21 6/10 Előzmény kisbalaton
(369/535)
Üsd be a TV2 play.hu-t, válaszd ki a Műsorok alcimet, ott válaszd ki a Vipera képet és ha rákattintasz, megnyilnak a legutóbbi részek. Remélem igy vissza tudod nézni. Én is itt szoktam, mert rendszeresen belealszom az esti sugárzásba. Ha előtte nem, akkor a hosszú reklmblokk alatt biztos.

Remélem, hogy segithettem.

Nálunk sajnos nem esett, csak most hajnalban csepergett kb. 5 percig. Pedig olyan száraz minden.
kisbalaton 2021 júl. 31. - 15:05:30
(368/535)
Sziasztok Lányok!
Sajnos,nem tudtam megnézni a tegnap esti részt,így várnom kell hétfő délelőttig.
Hozzászólni meg amúgy sem tudtam volna, mert akkora égzengés volt errefelé,hogy a technika sem működött. ( De végre kapott esőt a föld ! Fellélegzett a természet! )
6/10
napraforgó 2021 júl. 31. - 01:57:19 6/10 Előzmény borzi84
(367/535)
Nicole sajnos nem úgy viselkedik, mint egy 22 éves felnőtt nő, hanem úgy, mint egy 13 éves rajongó kamaszlány. Nem áll jól neki. Valakinek helyre kéne már tenni. Legjobb lenne, ha a bácsikja visszajönne már és ő szólna neki, hogy szálljon le Demetrioról. Ennek hiányában Veronicának kéne rászólnia, de keményen.
Persze az atya, vagy akár Irma is szóvá tehetné, habár lehet, hogy a lány beszólna nekik, hogy mi közük hozzá.
6/10
napraforgó 2021 júl. 31. - 01:52:50 6/10 Előzmény borzi84
(366/535)
Látom, most te is Mirandát irtál Nicole helyett a véradásnál, meg a nem ismert vércsoportnál.
Szerintem csak olyan személytől lehetett volna vért venni a transzfúzióhoz, akinek ismert és garantáltan '0"-ás a vércsoportja, abból is lehetőleg negativ. Mert az ilyen vér bárkinek, bármely vércsoportba tartozónak adható. De ez elég ritka, hisz az emberek kb 15 %-a negativ csak. A '0'-ás vércsoport nem annyira ritka, főleg az amerikai földrészen, de hát biztosra ott sem lehet menni.
5/10
borzi84 2021 júl. 30. - 23:05:02 5/10
(365/535)
A legutóbbi részről is el lehet mondani, hogy ott folytatták, ahol abbahagyták.
Szerencsére Miranda jól van, s a jelek szerint a legjobb úton halad afelé, hogy elnyerje Veronica szeretetét.

Nicole tovább folytatja az idétlenkedését!
Teszi ezt annak ellenére, hogy Demetrio kijelentette, szereti a feleségét.
Szánalmas az erőlködése, de Demetrio is hibás, sokkal határozottabbnak kellene lennie!
Komolyan mondom, a kis csitri megérdemelné, hogy az orrára koppintsanak!

José sajnos nem volt elég ügyes, Virginia sem most jött le a falvédőről, rögtön rájött, mire irányul a kérdezősködés.
Ahogyan várható volt, eltökélt szándéka, hogy mindent tagad majd.
Pedig tetszik vagy sem, az ő nyaka körül is szorul a hurok.
Santiago egyébként is a hatóságok látókörébe került, remélhetőleg sikerül elkapni azáltal, hogy követik Virginiát.

Egyre inkább úgy érzem, teljesen fölöslegesen nyújtják a történetet, sok ez a 100 epizód, ennél kevesebből is ki lehetett volna hozni.
5/10
borzi84 2021 júl. 30. - 21:55:59 5/10 Előzmény napraforgó
(364/535)
Ismét csak egyetértek!
Nicole szemtanúja volt Demetrio és Veronica érzelmes jelenetének.
De: Ettől függetlenül is tisztában van azzal, hogy ők ketten szeretik egymást.
Ennek ellenére nem marad nyugton, s folyton Demetrio után ácsingózik.
Úgy viselkedik, akár egy elkényeztetett kislány!
Remélem, Demetrio határozottan helyre teszi, úgy, hogy tanuljon a leckéből!
5/10
borzi84 2021 júl. 30. - 21:52:17 5/10 Előzmény napraforgó
(363/535)
Szia!

Minden felvetésed helytálló!
A menekülés...arról már írtam korábban, s fenntartom a véleményemet.

Egyértelmű, hogy Veronicának az ő állapotában nem szabad lett volna vért adnia!
Ez amúgy is kockázatos, nagyon meg kell fontolni.
Egyébként vannak olyan emberek, akik eleve nem adhatnak vért, amiatt pl., mert alacsony a vérnyomásuk, stb.
Értem én, hogy a doktor arra játszott, hogy Veronicának és Mirandának megegyezik a vércsoportja, de ő akkor sem adhatott volna.
Mivel Mirandának nem ismerték a vércsoportját, az is kockázatos lett volna, ha ő ad vért.
Itt egyértelműen az lett volna a legjobb megoldás, ha Mirandát elszállítják egy kórházba, ahogyan Veronicával is tették!
5/10
borzi84 2021 júl. 30. - 21:44:58 5/10 Előzmény kisbalaton
(362/535)
Szia!

Engem is ért már olyan vád, hogy degradálom a dél-amerikai telenovellákat, pedig nem így van!
Hozzád hasonlóan én is elfogadom, hogy ízlések és pofonok különbözők.
A lényeg, hogy engem ne kényszerítsenek arra, hogy nézzem!

Az ismeretterjesztő csatornákat én is szívesen nézem, én pedig emiatt, valamint a régi magyar filmek szeretete miatt kapok dehonesztáló megjegyzéseket.
A vetélkedőket én is hiányolom, amik vannak, azok sajnos szót sem érdemelnek.
Nagyon remélem, hogy az ismerősödnek nem lesz igaza, s még megérjük, hogy minőségi műsorok készülnek, amik érdemesek a megtekintésre!
6/10
napraforgó 2021 júl. 30. - 16:14:25 6/10
(361/535)
A mai rész is fura lesz az ismertető szerint:

"Miranda állapota javul, fel is ébredt végre és az első akit meglátott maga mellett a lánya, Veronica volt. A hatóság és a család Santiago-t és Virginia-t gyanúsítják a történtekkel kapcsolatban. Nicole továbbra is próbál közelebb kerülni Demetriohoz, ám a férfit csak Veronica érdekli.'"

Komolyan mondom, ebből a NIcole-ból elmebeteget csináltak?
A tegnapi rész úgy ért véget, hogy amikor Nicole belépett a szobába, akkor csókolózni látta Demetriot és Veronicát. Korábban már részletesen megbeszélték a terhességet is, tehát tudnia kell, hogy ez a két ember összetartozik. Saját szemével látja, mennyire szeretik egymást.
Nem értem, miért irtak neki ilyen hülye szerepet, hogy ennek ellenére még mindig Demetrio után veszkődik???? Nyilván nem fogja tudni szétszakitani őket, csak hülyét csinál magából.

Az ilyen ostobaságok miatt nem nézek mexikói szappanoperákat sem. Ezzel kivételt tettem, mert anno, huszonéve nem láttam és nagyon tetszett a főcimdala.
kisbalaton 2021 júl. 30. - 14:24:06 Előzmény napraforgó
(360/535)
Ezen a véradás dolgon én is kiakadtam,de nagyon!
Terhes nő vért ad,-vércsoport meghatározás nélkül! Ez az egyik legnagyobb baklövés a sorozatban (a sok egyéb baklövésen kívül).
Meg persze Santiago menekülése is . Na persze,súlyos sérülés,nagy vérveszteség után egy helikopteren lógva !!! Ha-ha-ha !
6/10
napraforgó 2021 júl. 30. - 13:14:46 6/10
(359/535)
Még valami a vérátömlesztésről.
Megjön Demetrio, miután megtette a feljelentést a rendőrségen. Megkérdi Veronicát, hogy van Miranda.
Vero erre közli, hogy nemrég rosszabbul lett, ezért ISMÉT vérátömlesztésre volt szüksége. Na ezen megdöbbentem. Egy terhes nőtől egyáltalán nem szabad ennyi vért levenni, nemhogy egymás után kétszer!

Aztán az is fura, hogy Belot házából átvitték Mirandát Demetrio birtokára. Ennyi erővel inkább helikoptert kellett volna hivni, vagy egy kisrepülőt és kórházba vinni. Ott megfelelő ellátást kapott volna. Minek hurcibálták innen oda?
Amikor Veronica leesett a lóról és megsérült, akkor Demetrio habozás nélkül repülőt hivott hozzá, most vajon miért nem?
6/10
napraforgó 2021 júl. 30. - 09:19:28 6/10
(358/535)
Hajnalban én is irtam véleményt, de úgy tűnik, elfelejtettem rákattintani a küldés gombra.

Kuko mégiscsak segitett valamennyit Santiagonak ,hozott neki vizet és talán kötszert is. Hálából Santiago ellopta az atya váltás ruháját, igy papként könnyebben menekült.
Az tényleg megint egy idétlen fogás, hogy helikopteren menekül, lóg a talpon. A nagy szalmakalap miatt persze nem látni a kaszkadőr arcát.
És igen, valahogy fura, hogy Demetrio, meg az üldözők sehogysem értek oda időben az egyetlen busz elé!
A véradás meg, jajj. Na úgy tudtam, hogy azt eljátszák itt is. Hát hogyan adhatna vért egy állapotos asszony egy betegnek, ha a vércsoportjukat nem azonositották? És ha Nicole már többször adott vért, akkor miért nem közölte, hogy őneki mi a vércsoportja? Azt tudom, hogy Amerikában, a keleti parton a legtöbb embernek '0'-ás a vércsoportja, igy tulajdonképp alkalmasak a véradásra.

Igazából én nagyon dijaznám, ha olyan alapvető adatok, mint a vércsoportmeghatározás szerepelne a személyi igazolványon, sőt lehetne ott jelőlni a HIV pozitivitást, meg a hepatitis B-t, stb. is közölni, hogy egy esetleges balesetnél, stb.az orvosok tudják, miféle pácienssel van dolguk.

Az ilyen próba-szerencse eljárás nekem nem tetszik. Mert ha Mirandának merőben más a vércsoportja, akkor egy ilyen vérátömlesztéssel épp elteszik az útból.
kisbalaton 2021 júl. 30. - 05:52:23 Előzmény borzi84
(357/535)
Hasonlóan érzek én is,-alig várom,hogy vége legyen.
Van egy barátnőm,aki olyan szenvedéllyel nézi a dél-amerikai sorozatokat,hogy számomra érthetetlen.Azt mondja,hogy én lenézem azt,amit oly sokan szeretnek.Pedig nem így van. Én elfogadom,ha valaki szereti nézni azt,amit én nem. Csak nekem ne kelljen nézni a nagyon átlátszóan logikátlan, vagy a józan észnek ennyire ellentmondó történéseket tartalmazó sorozatokat,mint amikről beszélgettünk.8-10 évvel ezelőtt még volt néhány török sorozat,amit megnéztem, igazi történetek voltak,és igazi ismereteket adtak a török szokásokról,családokról és a gyönyörű török tájakról. Nem beszélve a színészeikről,akik mind kiválóak voltak. Nekem a legújabb török sorozatok már mind csalódást okoztak. Abba is hagytam .
Van néhány ismeretterjesztő tv csatornám,-azokat nézem leginkább.Szeretem a természetfilmeket,történelmi-régészeti filmeket----ilyesmit.
És nézem én is a régi magyar filmeket. Régebben voltak jó kis vetélkedők,mostanra azok is "kihaltak".
Azt mondja egy ismerősöm,hogy a TV-nek már leáldozott! Azért remélem,hogy nem így van!
5/10
borzi84 2021 júl. 30. - 01:28:10 5/10
(356/535)
Sajnos ott folytatták, ahol legutóbb abbahagyták, folytatódott a szerencsétlenkedés.
Hihetetlen, hogy Santiagonak sikerült egérutat nyernie!
Ráadásul előtte hosszan diskurált Kukoval, telefonált Virginiának, majd buszra szállt, s közben a Virginia által küldött helikopter is megérkezett.
Mégis mit csináltak ezalatt Demetroék?
Nyilván malmoztak, máskülönben ezt nem lehetett volna véghez vinni.

Bár a napnál is világosabb, hogy Santiago a tettes, mégsem biztosak benne...
Nem tudom, mit lehet kezdeni a rendőrségi feljelentéssel.
Virginia lefizette az orvost, egyelőre segít Santiagonak, persze csakis a saját érdekeit tartva szem előtt.
A bűntársa lebukása őt is magával rántaná.
Az egész jó gondolat, hogy értesítik Josét a történtekről, ő talán intézkedik, és Santiagot sikerül majd fülön csípni.

Napraforgónak javaslom, vegyen lottószelvényt, nagyon jól ráérzett arra, hogy Veronica ad majd vért Mirandának!
Amit elvileg valóban nem tehetne meg, de ebben a sorozatban semmi sem lehetetlen! :-(

Némi pozitív történés, hogy Teodoro a jelek szerint meggyógyult, ezután pláne sor kerülhet arra, hogy végrehajtsák a tervüket, remélhetőleg sikerrel zárul a "tranzakció"!

Azt is megtudhattuk, hogy amikor Miranda elhagyta Veronicát, a férje még életben volt, ráadásul Veronica apja aligha volt alkalmas a gyermeknevelésre.
Nem hiába hajtogattam, hogy egy Veronica korú gyermeknek szüksége van az édesanyjára, Vero sem volt ezzel másképpen.

Demetrio és Veronica között szent a béke, s ennek Nicole is szemtanúja volt.
Jó lenne, ha végre belátná, hogy az erőfeszítései hiábavalók!