Téma: A vipera

6/10
napraforgó 2021 júl. 16. - 11:27:29 6/10 Előzmény borzi84
(275/535)
Látod, hogy Demetrio fején van egy kis bibi. Még a haját sem kellett levágni ( ! ), ahhoz, hogy rábiggyesszék a pici kis kötést.
Bezzeg, amikor az én fiam állt fejre 11-12 éves korában, akkor kinyirták a haját a sérült területen, úgy kapott rá kötést, sőt az egész fejére egy rugalmas hálót kapott.

Veronica olyan sokat segit a sebesülteken, hogy közben hazaugrik Demetrioval a birtokra egy kicsit iszogatni, aztán meg beugrik vele az ágyba. Demetrio meg előbb ájuldozott egy kicsit, aztán evett, ivott és már rögvest volt kedve hancúrozni is.

Szegény Belot meg ott sopánkodik Williams atyának, hogy elvesztette Veronicát. De ő legalább tényleg örül a nő boldogságának, még ha igy nem maradt reménye sem.

Virginiát nem értem. Ez a rendkivül "okos" nő előbb tönkreteszi a bácsikája bankját, lejáratva őt a maffiózó pénzmosási manővereinek leleplezésével, aztán meg hisztizik, hogy jajj, elveszitették az ő pénzét is! Milyen pénzét? A Juan pénzét, amit már a sajátjának tekint???
Hát miért kellett lejáratni a bankot?
5/10
borzi84 2021 júl. 16. - 00:10:36 5/10
(274/535)
Belot ismét csak az úriember mivoltáról tett tanúbizonyságot.
Bebizonyította, hogy nemcsak a levegőbe beszélt, valóban őszintén kívánja Veronica boldogságát!
Demetrio pedig még mindig nem hagyta abba a féltékenykedést, szerencsére hamar belátta, hogy nincs rá semmi oka.
(Kíváncsi lennék, mi történne, ha Juan is megjelenne a színen.
Vajon vele is olyan jól el tudnának beszélgetni?
Még szerencse, hogy erre vajmi kevés az esély, Juannak most fontosabb dolga van, legalábbis remélem, hogy a bank ügyei most fontosabbak.)

A rendőrség talán nyomon van - azért mondom, hogy talán, mert a korábbiakból kiindulva:
Nem lehet tudni, vajon valóban fel akarják-e göngyölíteni ezt az ügyet?

Teodoro nagyon bátran viselkedett, s lám, mit tesz néhány őszinte szó - sikerült lecsendesítenie a háborgó embereket!
Szegény nagyon el lehetett keseredve, ha már az öngyilkosságot fontolgatta!
De: Ez soha nem megoldás, hisz arra is gondolnia kell, mit hagy hátra!
Az öngyilkosság felérne egy beismerő vallomással, s tényleg minden összeomlana.
Sara egyebet nem tud, ismét hisztériázik, s átkozza a korábban istenített Virginiát.
Meglepődtem volna, ha másképp viselkedik, pedig Teodorónak igazán elkelne egy kis támogatás, de ezt Sarától aligha kapja meg.
Ha jobban belegondolunk, Sarának jókora szerepe van abban, hogy Virginia ilyen szörnyeteggé vált.
Az ő esetében elkelt volna egy kemény kéz a nevelésekor, ehelyett csupán kényeztetést és ajnározást kapott, s itt az eredmény!
"Félti a vagyonát" - nevetnem kell a kirohanásán.
Erre előbb is gondolhatott volna, hogy ha romlásba dönti a családját, akkor azzal saját magának is ugyanúgy árt.
Remélhetőleg minél előbb sikerül leleplezni!

A doktor tényleg nagyon rosszul van, talán ennek hatására sikerül átértékelnie az eddigi életét, s lesz benne elég akarat, hogy változtasson!
Talán még nem késő - A jelek szerint Irma kész lenne megbocsátani.

Miranda jobb lenne, ha felhagyna az idétlenkedéssel, mert ha Veronica visszatér, s őt ott találja...
Akkor lesz csak haddelhadd!

Persze, most dúl a szerelem...Kérdés, meddig tart ez a tökéletes harmónia?
Demetrio már feszegeti a gyerek - témát, ezt minél előbb tisztázni kell, különben kezdődhet újból a "se veled, se nélküled" - játék...
kisbalaton 2021 júl. 15. - 22:58:51
(273/535)
Igazán szép beszélgetés zajlott Veronika és André között.Örvendetes,hogy Veronika bocsánatot kért,és ismét nyilvánvalóvá vált,hogy Belot milyen komoly,önzetlen és nagyszerű ember.Az is örvendetes,hogy ezt a tényt Demetrio is felismerte.
Teodoro ugyancsak szép beszédet mondott,miközben farkasszemet nézett egy csomó dühödt banki ügyféllel! Szegény,már az öngyilkosságot fontolgatta,de szerencsére javult a helyzet.
Olyan érzésem volt a mai rész közben,hogy Teodoro,mint egy pók,-lassan ,okosan, szövögeti a hálót Virgínia körül. Remélem, hamarosan sikerül körülfonni úgy ezt a hidegvérű bűnözőt,hogy nem menekülhet!
5/10
borzi84 2021 júl. 15. - 19:55:04 5/10 Előzmény napraforgó
(272/535)
Szia!

Ahogyan korábban írtam, én már régen feladtam, hogy a baleset - megtalálás hajcihőben akár az észszerűségnek akár a leghalványabb jelét is felfedezzem. :-(

Mirandára tényleg semmi szükség, mivel Veronicát szerencsére nem fenyegeti semmi veszély, így a jelenléte csak arra lesz jó, hogy bonyolítsa a dolgokat.

Veronica szerintem nem kifejezetten a vész hatására bocsátott meg, hanem a vész által kiváltott érzések hatására.
Rájött arra, hogy hiába igyekszik elfojtani magában, még mindig szereti Demetriot, s annak a gondolatára is kétségbeesett, hogy elveszítheti.
Azért Demetrio nem patás ördög!
Bár igaz, hogy sok hibát követett el, de szereti Veronicát, s ha ő ad még egy esélyt a házasságuknak, akkor lelke rajta!
Belot is erre biztatta, Juant soha nem szerette, ő Demetrioba szerelmes.
Remélem, Demetrio megbecsüli magát, s ezután nem követ el semmi ostobaságot!

Irma sem feltétlen a sérülése miatt bocsát meg a férjének, ha ugyan véglegesen megbocsát.
Egyszerűen arról van szó, hogy bármit is tett a doktor, képtelen arra, hogy a bajban magára hagyja.
Az sincs kizárva, hogy a doktornak pont ez a súlyos sérülés kell ahhoz, hogy megváltozzon!
Ha valakit megérint a halál szele, az sok esetben képes átértékelni a dolgokat, hátha ő is ezt tenné!

(Egyébként ez nemcsak elmélkedés, számos példát láttam már erre a környezetemből, bár az is igaz, hogy többen voltak azok, akiket semmi sem térített észhez, s ott folytatták, ahol azelőtt abbahagyták.)

A megbocsátás, megbecsülés - dolog elég furcsa: Azt hiszem, nem kell mondanom, hogy ezt sajnos nem érdemre osztogatják, s ez az életben is így van.
Hány és hány példát láttam arra, hogy a férfi semmire nem becsülte a mindenki szerint kincset érő feleségét, s a fordítottját is, amikor a nő csinált bolondot az őt bálványozó férjből.

A gyermekek viselkedéséről a szülőkkel kapcsolatban szintén sokat tudnék mesélni:
Sok olyan gyermek, akiért mindent megtettek a szülei, semmilyen viszonzást nem adott cserébe, sőt!
Sok olyan szülő kapott viszont szeretetet és gondoskodást, aki pedig nem érdemelte volna meg.
Egyik esetben megkérdtem, az illető miért törődik annyit a szüleivel, amikor nem érdemlik meg, mivel szó szerint úgy nőtt fel, mint a gomba, teljesen magára volt utalva:
A felelet: "Nincs szívem sorsukra hagyni őket akkor, amikor szükségük van rám..."

S itt el is érkeztünk Virginiához, aki sajnos szemernyi tiszteletet és szeretetet nem mutat azok iránt, akik őt saját gyermekükként nevelték.
Sara pláne majomszeretettel csüngött rajta, alaposan elkényeztette, s ez sajnos csak rontott a helyzeten.
Én sem értem, miért jó az neki, ha a Fernandez - Negrete családot anyagi és erkölcsi romlásba dönti.
Ő, akinek beteges mániája, hogy viselje a "Fernandez - Negrete asszony" titulust, nem gondol arra, hogy ezzel a lépéssel magának is árt?
Ha pedig elveszítik a vagyonukat, csak a "semmi" lehet az övé.

Juannak már annyit hazudott a vipera, hogy az lenne a csoda, ha elhinné a hazugságait.
Azért ő sem teljesen tökkelütött, s a jelek szerint képes felfogni, hogy aki egyik nap a szemébe vágja, hogy csakis a vagyonért és a névért ment hozzá feleségül, majd utána hirtelen ismét visszatér a "mindent szerelemből tettem" meséhez, az egész egyszerűen hazudik!
6/10
napraforgó 2021 júl. 15. - 11:24:01 6/10 Előzmény napraforgó
(271/535)
El nem tudom képzelni, hogyan lenne a Fernando-Negreték minden vagyona Virginiáé, ha tönkreteszi őket???? Hogy képzeli, hogy automatikusan rászállna a vagyon?

Szerencsére Juant nem ejtették a fejére, már nem hiszi el Virginia egy szavát sem. És ez a végén nagyon elgondolkodta a viperát.
6/10
napraforgó 2021 júl. 15. - 07:26:31 6/10
(270/535)
Ahogy az várható, Demetrióékat megtalálták. Ráadásul nem is egy romházban, ahogy korábban láttuk, hanem egy erőd maradványaiban, egy kastély romjai mellett. És mit ad isten, nem kellett órákig lovakkal menniük, mint amikor anno idejöttek Jadirával, hanem egy hevenyészett hordágyon hirtelen le is tudták vinni Franciscot a várakozó teherautóhoz.

Miranda és Suzanna nyavalygása tök fölösleges volt, a bánat tudja, hogy ők minek jöttek ide? Csak, hogy mindenki egy kupacban legyen.
Az, hogy a vész hatására Veronica rögvest megbocsátott, azt én nevetségesnek találom, hisz igaazából semmi sem változott, pláne Demetrio nem.

Azt meg, hogy Irma miért is bocsát meg a rabbiátus, iszákos férjének, az végképp érthetetlen. Mert az, hogy a lába megsérült, pont nem egy valós indok.

Hogy Virginia miért akarja tönkretenni, elleheteleniteni a Fernandez-Negrete családot, azokat, akik őt befogadták, felnevelték, akik egy magas életszinvonlat biztositottak neki, az számomra még most is rejtély. Mondhatni, hogy maga alatt vágja a fát. Hisz ha tönkreteszi őket, az neki is rossz lesz. Innentől nincs értelme ennek.
5/10
borzi84 2021 júl. 14. - 23:16:22 5/10
(269/535)
A mai rész történéseit kb. lehetett sejteni:

- Rátaláltak Demetriora és a doktorra : Demetrio jól van, a doktor sajnos már kevésbé
- Veronica megbocsátott Demetrionak, Irma pedig a doktornak
- Virginia aknamunkája beérett, az újságcikkek megtették a hatásukat, a bankban "áll a bál"...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Azért Demetrionak és Veronicának sok mindent kell még tisztáznia, többek között a gyermek kérdését is.
Juan még mindig abba az illúzióba ringatja magát, hogy elnyerheti Veronica szerelmét.
Ezek után nincs miben reménykednie, csak ezt ő még nem tudja, s most kisebb gondja is nagyobb annál, mint, hogy ezzel foglalkozzon
(Legalábbis remélem, hogy most a valóban fontos dolgokra koncentrál!)
S remélem, most már valóban komolyan veszik Virginiát, s a nyomozást is!

Virginia hihetetlenül cinikus és aljas!
A végén még maga is elhiszi, hogy ő az "üldözött ártatlanság"!
Bizonygatja az ártatlanságát, ugyanakkor kijelenti, gyűlöli a családot, amelyik gondoskodott róla...
Attól tartok, ez még nem minden, még sok egyéb van a tarsolyában...

Teodoro a körülményekhez képest higgadt maradt, s a napnál is világosabb, hogy becsületes ember.
Kérdés, hisz-e majd neki a közvélemény?

Eközben a másik helyszínen is sok gonddal kell szembenézni
Remélhetőleg a doktor gyorsan felépül!
Kíváncsi leszek, mit szól majd Irma örökbefogadási tervéhez.
Irma köztudottan melegszívű asszony és szereti a gyerekeket, de azt gondolom, talán már idősek ehhez - Hamarabb kellett volna cselekedniük!

Azt viszont még mindig nem értem, Miranda miért utazott a helyszínre.
A titkárnője egyfolytában nyafog, s ő is jobban tette volna, ha otthon marad!
Veronica aligha fog örülni a jelenlétének, a végén még azt képzeli majd, hogy Demetrio miatt utazott oda, s ez ismét éket ver Veronica és Demetrio közé! (Ne legyen igazam!)
kisbalaton 2021 júl. 14. - 23:07:33
(268/535)
Jaj,ez a Virgínia ! Ügyesen felépített ördögi terve megvalósult,-tényleg óriási botrányt robbantott ki.
Erre a nőre már nincsenek szavak,talán Juan mondta ki a legjobbat "te patkány"! Szerencsére az egész család tudja már,hogy ki ő,-már senki nem hisz neki. És még mindig nem figyeltetik,még mindig nem tudnak a Santiagoval való viszonyáról sem!
Hogy Irma és Veronika meg tudjanak bocsájtani a párjaiknak,-a katasztrófa okozta traumára volt szükség.
Vajon a doktor megváltozik majd (ha életben marad),és tisztességesen fog bánni Irmával? És a sok éves rettenetes bánásmódot mivel fogja magyarázni? Ha lehet az ilyesmit megmagyarázni.
5/10
borzi84 2021 júl. 14. - 16:35:34 5/10 Előzmény napraforgó
(267/535)
Én már nem is próbálom racionálisan szemlélni, mert tényleg ezer sebből vérzik a sztori. :-(
Veronica és Irma valóban jobban tették volna, ha a kétségbeesés helyett kicsit megpróbálnak segíteni.
A doktor nincs a helyén, minden segítő kézre szükség van.

A doktor ezzel a kirohanással valószínűleg bűntudatot akart kelteni Irmában, ami sajnos sikerült is.
Ti. ha Irma nem hagyja el a férjét, annak nem kell utána mennie, stb.
Hiába hibás az okfejtés, sajnos a történtek után Irma pont emiatt ostorozza magát ennyire. :-(
6/10
napraforgó 2021 júl. 14. - 10:40:39 6/10
(266/535)
Azért annyira nem lehet megközelithetetlen az a hely a hegyekben, ahová Demetrio Veronicát akarta elvinni, ha a folyóból kimászva egyből odataláltak.....
6/10
napraforgó 2021 júl. 14. - 10:37:31 6/10 Előzmény kisbalaton
(265/535)
Csoda történt, az árviz felfelé folyt a hegytetőre.
6/10
napraforgó 2021 júl. 14. - 10:36:52 6/10
(264/535)
Megütötte fülem Francisco kirohanása : "ha velem valami történik, az a te lelkeden szárad" mondja Irmát emlegetve.
Már mi a francért lenne Irma a hibás, ha a doktorral történik valami a vihar miatt?
kisbalaton 2021 júl. 14. - 08:22:28 Előzmény napraforgó
(263/535)
Ez nekem is szöget ütött a fejemben. Mármint az,hogy oda sodorta a víz Demetriot meg a doktort,ahová Veronikát akarta vinni régebben Demetrio. Merthogy akkor arról volt szó,hogy a hegyekbe fognak menni.Most tehát a hegyekbe vitte őket a víz! Ez egy elég nagy baki a sorozatban.
kisbalaton 2021 júl. 14. - 08:16:13 Előzmény borzi84
(262/535)
Tényleg,Miranda mi a nyavalyának akar Veronika után menni egy olyan helyre,ahol betegség meg káosz van a természeti katasztrófa következtében?!
Többszöri elbaltázott közeledési kísérlete volt már Veronika felé. El nem tudom képzelni,hogy mire gondol a család is,amikor azt mondják,hogy ez egy jó alkalom arra,hogy közelebb kerüljön a lányához.
Kiváncsian várom,hogy fog hozzá ehhez a "közelebb kerüléshez" ott,ahol nyomor és kétségbeesés van!
6/10
napraforgó 2021 júl. 14. - 04:47:05 6/10
(261/535)
Számomra teljességgel érthetetlen, hogy honnan veszi Jacinto, hogy a mérnök és a doktor meghaltak? Hisz nem látta a holttestüket. Belot figyelmezteti is, hogy ne dobálózzon a szavakkal.

Igen meglepődtem, hogy Demetrioék sodródnak a vizzel, hisz ott, ahol beleborultak a patakba, kb. bokáig ért a viz. Miért nem lábaltak ki?

Aztán Veronica és Irma mi a bánatért nyűglődnek Madonna kép alatt, ahelyett, hogy továbbra is segitenének a rászorulóknak? Mert most ahogy látom, csak Williams atya látja el őket. Belot is csak ott sertepertél, hogy majd megy megkeresni Demetrioékat, ténylegesen ő sem látja el a sérülteket.

És valóban, Francisco komolyabb sérülést szenvedett a lábán és sok vért is vesztitett. Ami viszont hihetetlen, hogy a büdös bánatba kerültek fel a hegytetőre, pont oda, ahová Demetrio el akarta hurcolni Veronicát????? Azért ennyire nem emelkedett fel a viz!
Ahová korábban lóval kaptatttak fel, most a lábán sérült Moguel és Azunsolo csak úgy feljutottak???
Ez annyira hihetetlen!
És ami hihetelen, csak nagyon kevés vizük van! Ami azért fura, mert anno Demetrio anno azzal bizta meg Jadirát, hogy rengeteg palackozott ásványvizet vigyen fel! Mert épp oda akarta felhurconi Veronicát.

És ami még hihetelenebb, amikor Aguirre kölcsönad egy teherautót, akkor körülötte napsütéses táj, még szellő sincs, nemhogy pusztitó vihar. Azért ilyen messze nem lehet a falu, és egy vihar sem szokott annyira kicsi helyre korlátozódni. Ezek szerint a pusztitó vihar ahogy jött, úgy el is ment, látható nyomokat nem is hagyva a természetben.

Irma önmarcangolása nevetséges, habár az első képkockákban Moguel szintén őt hibáztatta, ha netán történik velük valami. Szóval Irma mazohizmusa tényleg nevetséges. Már miért lenne ő a hibás Moguél bármely hülye dolgáért?
5/10
borzi84 2021 júl. 14. - 02:05:38 5/10
(260/535)
Így van, a rossz hír hatására Veronica és Irma is mennyire kétségbeesett!
Veronica kész megbocsátani Demetrionak, Irma magát okolja, aminek aztán végképp semmi értelme!
Demetrio tényleg nem sérült meg súlyosan, a doktor viszont a jelek szerint igen, úgyhogy remélhetőleg minél előbb megtalálják őket.
Nem kétséges, hogy ha sikerül megtalálni őket, akkor Veronica és Irma is rohan majd vissza a férjéhez.
Juannak aligha lesz esélye, pláne, ha a gyerek-dolgot is sikerül tisztázniuk.

Azt viszont végképp nem értem, Miranda miért akar annyira odamenni, semmi keresnivalója nincs ott!
Segíteni úgysem tud, Veronica nem kedveli, úgyhogy jobb lenne, a városban maradna, s ott várná a híreket.

Az már nem újdonság, hogy Virginia folytatja a gonoszkodást, a magam részéről soha nem találtam ezt izgalmasnak.
Velejéig romlott, s ezúttal a bácsikáját vette célba, nem kétséges, hogy a róla írt újságcikk is arra szolgál, hogy tönkretegye.
Remélhetőleg hamarosan sikerül leleplezni minden aljasságát, s a terv nem jár sikerrel!
Teodorónak akár az egészsége is rámehet erre, többször is szorított már a szíve, s egy ilyen megrázkódtatás hatására akár komolyabb baj is érheti...
Virginiát nem valószínű, hogy meghatná ez, sőt!
Szerintem akkor még jobban igyekezne, hogy az anyagi romlás mellett akár a sírba is tegye a bácsikáját...
Ha Teodoróval netalán tényleg történik valami, akkor szerintem nem nagyon van, aki útját állhatná.
Juan puhány alak, Sara pláne nem tényező...szabaddá válhat az út a vipera számára!
kisbalaton 2021 júl. 14. - 00:05:03
(259/535)
Lám-lám,a halál (ez esetben a halálhír) mennyire megváltoztatja a véleményeket és átírja a viszonyokat!
Jó kis jelenet volt Veronika alkudozása Istennel (ha nem halnak meg e gyermek szülei,akkor stb.stb...)
Bár nem értem, hogy mernek olyant mondani,hogy a dr és Demetrio meghaltak,mert elmosta az utat a víz? Túlzás.
Virgínia engem kezd idegesíteni.Sokáig izgalmasnak találtam a ravaszságát,sőt a megátalkodottságát is,-de most már elviselhetetlenül hidegvérű,és durva. Sajnos,semmi jele nincs annak,hogy valamikor lelepleződik. Érthetetlen a sok gyalázatos cselekedete, viszolyog az ember a gondolattól,hogy őt egyszerűen maga a bűn élteti. Mindegy mi az,csak másoknak rossz legyen.Rémes.
5/10
borzi84 2021 júl. 13. - 19:38:20 5/10 Előzmény napraforgó
(258/535)
Én ezt a blokkot még nem láttam. :-)
Azért ki tudja?
Lehet, hogy mégis nagyobb baj lesz, s az ominózus jelenet már csak a "gyógyulás" utáni állapotokat mutatja.
S vajon a doktor? Ő is megússza néhány karcolással?

A "nyomozás" sajnos egy helyben toporog, ezért is írtam, hogy kevés esélyt látok arra, hogy az érvénytelenítés terén másképp járjanak el.
6/10
napraforgó 2021 júl. 13. - 19:17:05 6/10 Előzmény borzi84
(257/535)
szerintem "vizes lábnál" komolyabbat írtak bele a történetbe ------> a reklámblokkokban jól látszik, hogy Demetrio hajára rábiggyesztettek egy kicsi mull lapot (még a fejét sem kötötték át), miközben azt búgja Veronicának, hogy minden éjjel ilyen gyengéden fogja szeretni, amikor csak a nő akarja.
Na ezért mondtam, hogy nem lesz súlyos sérülése, csak egy láthatatlan kis bibi a haja alatt.

Jó lenne, ha már a magánnyomozó jutna valamire, de ezt a szálat is félbehagyták ott, hogy kiderült, hogy Gilbert doktor mégis csak végzett abortuszt.
5/10
borzi84 2021 júl. 13. - 18:55:23 5/10 Előzmény napraforgó
(256/535)
Szerintem itt most az volt a lényeg, hogy végül mindenki, így vagy úgy, de a helyszínen legyen!
Az, úgy látszik, vajmi keveset számít, hogy eközben ott a számos logikai bukfenc, amit Te is említettél.
Gildardának és a lányának tényleg semmi keresnivalója nem volt ott, szerintem akkor sem lenne, ha netalántán mégis élnének a rokonai.

Nem tudom, mit hoznak ki a balesetből, azaz: milyen sérülés éri őket, meglátjuk...
Én azért ezt nem bagatellizálnám el, szerintem "vizes lábnál" komolyabbat írtak bele a történetbe.

Teodoro viselkedése nagyon meglepett, miszerint mégsem hisz feltétlenül Virginiának, ahogyan azt eddig gondoltuk.
De: Semmiképp sem szabadna nyílt kártyákkal játszania! - Virginiával szemben nem!
Még mindig nem tanult a leckéből?

Az nem újdonság, hogy Virginia nem szereti Juant, s csupán a pénz és a pozíció miatt akart a felesége lenni!
Ettől függetlenül őt sem értem: Mire jó neki, ha sárba tiporja a nagybátyja, s ezáltal a család becsületét?
Akkor ugyan sokra megy a "Fernandez - Negrete asszony" titulussal, hisz az sokkal inkább szitokszó lesz, semmint irigylésre méltó titulus.

Nem tudom, mennyire mélyítik el az egyházi bíróság - szálat, szerintem nem nagyon fogják részletezni, már ha a korábbiakból indulunk ki. (A komolyabb nyomozás elmaradása, stb.)
Ennek tükrében nem tudom, ezt vajon végigviszik-e?
Pedig engem is érdekelnének az ezzel kapcsolatos fejlemények!