mapk 2014 márc. 13. - 20:44:41 Előzmény Keló Scofield
(300/620)
Csak vicceltem, Jim Carrey jobban meg tudta volna csinálni azt a jelenetet, csak fura lett volna, ha hirtelen õ kezd el fetrengeni Caprio helyett:), de így is jól mulattam.
Keló Scofield 2014 márc. 13. - 19:39:52
(299/620)
J. Carrey-t ne hasonlítsuk már Leo-hoz, mert elõbbi egy humorista, utóbbi meg egy zseni.
mapk 2014 márc. 13. - 18:17:25
(298/620)
Jó kis vígjáték, sokat nevettem rajta.
Pl.: fater a tv elött, a hajós jelenetek, mikor a FBIost elküldi, és a titanicos rész-még akkor is tolja-, a parkos pénzátadós, és a csigafetrengõs, hát, azt Jim Carrey sem tudta volna jobban megcsinálni, én szakadtam.
Keló Scofield 2014 márc. 11. - 17:37:37
(297/620)
SPOILER

Pontosan errõl szól a film, amit leírtál.
Igazából nem sok értelme volt az életének, pontosabban a mélybe jutott, a siker, pénz, csillogás nem ér semmit, ha nem boldog az ember. Mert Jordan NEM az igazi boldogságot élte át, amikor dúskált a milliókban.
Scorsese jól mutatta be az ügynökösdi átb@szós történeteket, mert ezek valóban léteztek, léteznek.
Kedvenc jelenetem mégis, amikor annyira be van lõve, hogy nem emlékezik az összetört autóra, és utána újra lejátsszák a valós sztorit hogyan is jött haza a Club-ból, ami kemény 1 mérföldre volt a házától, hát azon szakadtam.
Viszont nem vagyok vígjáték rajongó, de szerencsére ez a film nem is az. Az elsõ óra olyasmi, aztán átfordul drámává.

Szerintem ez is, és a "Gravitáció" is jobb film, mint a "12 év rabszolgaság", dehát...
9/10
mosolystudio 2014 márc. 11. - 10:28:32 9/10
(296/620)
Sosem értettem az összeesküvés elméletekben azt, hogy minek kéne a háttérhatalom-milliárdosoknak még több pénz, "ugyan már hát van nekik, az csak para hogy még több kell nekik!"
Na hála ennek a filmnek, tökéletesen bemutatta a primitiv-kisember (és láttuk hogy a primitiv-nagyembert utánozza!) sikerhajhászását és a pénzcsinálás imádatát, mindent és mindenkit letaposva lenézve, erkölcsök és valódi emberi célok nélkül.
(de még idealizálják is a szart, amikor a csaj elmondja a vége felé hogy õ "szegény kispolgár" a 25 ezer dolláros kölcsönnel amit kapott ettõl az "istentõl" most boldog sikeres nõ, és éljen a bizalom és a segítés egymáson..hát hurrá! )
Amikor Jordan bemutatja hogyan kell a kuncsaftot befûzni, és közben a háttérben kiröhögik az ügyfelet, Jordan pedig eljátssza hogy a farkára húzza ...na hát ez az egész filmben az a pont amit nem szabad elfelejteni! Õ így lett sikeres, ezen keresztül érte el a célját!!
*** SPOILER ***
és 3 év dutyi után a tv nyomatja ezt a szar embert mint SALES MANAGER...na ez sokat elárul nem?
*** SPOILER VÉGE ***

A mai világ sikeres emberei törtetõ vadállatok és törhetetlenek.. hurrá. ÉN nem akarok ilyen lenni!
Sosem tudtam olyan ügynöki munkát csinálni, amikor rá kell beszélnem valakit, hogy vegyen meg olyasmit amire igazából nincs szüksége, és a pénze bánja utána!
Leköphet az összes karrier manager és sikertréner én nem sunyiskodom, mert tudom hogy ez többnyire nem fair. Ha én is megvennék valamit annyi pénzért akkor ok, de ezek kiröhögték azt aki ezeket megvette!!
Bocs ha pár ember "szent" munkáját gyalázom... Ez az én világnézetem nem vagyunk egyformák.
Lehet másképp is pénzt keresni, vannak jó példáim nekem is sikerült már, anélkül hogy valaki rosszul járt volna benne.
Tökéletesen bemutatja a film az amerikai karrier és pénz-centrikus üzletemberek világát, ahol a jólétben már csak a drog és nõk az élvezetek (beteges orgiák), és emberi az értékek a háttérbe szorulnak. Késõn eszmélt rá hogy váltania kellene.
spekimen 2014 márc. 08. - 23:01:56
(295/620)
Az elõzõ hsz. folytatása: Viccet félretéve, tényleg örülök, hogy nem bírtátok a káromkodásokat, de tudni kell helyén kezelni a dolgokat. Sokszor a káromkodás tesz hitelessé helyzeteket, mivel mindannyian szitkozódunk, ki sokszor ki alig, de káromkodik. Mivel ez a film megtörtént eseteket dolgoz fel, bizony a valóságban is ennyit káromkodtak és ezt a legkönnyebb hitelesen "bemutatni" :-D
spekimen 2014 márc. 08. - 20:53:42
(294/620)
Na, akkor megnyugodtam,legalább ti nem lesztek ilyen züllött alakok, mert egyesek félnek attól, hogy ez követendõ példa. De azért kár volt beírni ide négyszer, még ha az külön-külön másnak szól. Szerintem ugyanannyi idõ lett volna egy hsz.-ben leírni ezeket a neveket, bár lehet neked nem :-D
Keló Scofield 2014 márc. 08. - 20:18:00
(293/620)
Én még csak most láttam, pedig DiCaprio a kedvenc színészem, Scorsese meg a legnagyobbak egyike.
Az 1. óra volt egy kicsit unalmas, de utána rendesen átmegy drámába, nálam ütött a film, mivel a várakozásomat felülmúlta. Nem ez a vonal a kedvenc mûfajom, de Leo színészi játéka itt is zseniális.
Egyszerûen már úgy érzi az ember, hogy szándékosan nem adják neki az Oscar-t. 10/9
nagyvixi 2014 márc. 08. - 18:05:16 Előzmény Rahar
(292/620)
Ez a film egy nagy sz*r! Tiszta ciki volt nézni a barátnõmmel, már én éreztem magam kellemetlenül, egyfolytába csak káromkodnak meg kurváznak stb. undorító, egy nagy sz*r.
nagyvixi 2014 márc. 08. - 18:04:55 Előzmény h.tibi91
(291/620)
Ez a film egy nagy sz*r! Tiszta ciki volt nézni a barátnõmmel, már én éreztem magam kellemetlenül, egyfolytába csak káromkodnak meg kurváznak stb. undorító, egy nagy sz*r.
nagyvixi 2014 márc. 08. - 18:03:52 Előzmény Sadenal
(290/620)
Ez a film egy nagy sz*r! Tiszta ciki volt nézni a barátnõmmel, már én éreztem magam kellemetlenül, egyfolytába csak káromkodnak meg kurváznak stb. undorító, egy nagy sz*r.
nagyvixi 2014 márc. 08. - 18:03:34 Előzmény spekimen
(289/620)
Ez a film egy nagy szar! Tiszta ciki volt nézni a barátnõmmel, már én éreztem magam kellemetlenül, egyfolytába csak káromkodnak meg kurváznak stb. undorító, egy nagy szar.
spekimen 2014 márc. 06. - 19:01:43
(288/620)
Ez nagyon ott van,reméljük jövõre már tényleg összejön, szurkoljunk neki így: http://www.youtube.com/watch?v=Xe0QbINFcQk
spibal 2014 márc. 06. - 00:29:30
(287/620)
Borzalmas, hogy ilyen "emberek" vezetik a világot, beleértve a mi hazánkat is. :(
arcansas 2014 márc. 04. - 18:49:15
(286/620)
Én abbahagytam a filmet. Valahogy nem tetszett benne a "hedonizmus" :S lehet csak nem értettem a poént... Elsõ Leo film,amit abbahagytam, és nem tudom, hogy végignézzem-e...Emiatt Leo alakítását itt nem tudom értékelni(még), viszont az összes eddigi filmjét láttam és a Kosaras naplója óta bármelyikért kaphatott volna oscart.
offtopic
vodniktuner 2014 márc. 04. - 00:01:16
(285/620)
Szerintem Leo tök jól elvan a sárgák szobra nélkül is.
CSak a lihegõ tömeg hiszi, hogy minden színész az Oscarra élvez.
cellasto 2014 márc. 03. - 20:39:15
(284/620)
tényleg igazam lesz,s leo soha nem kap oscar-díjat..
de elnézve az idei"gyõzteseket",lehet ez nem is akkora baj.
8/10
Sadenal 2014 márc. 03. - 15:59:27 8/10
(283/620)
Zseniális film. Én nem tudom DiCaprio-nak hova kell még bizonyítani, de nem tudom mikor fog még ennél is jobban alakítani. :O Az a legérdekesebb a filmben hogy egyszerre sajnáltam és meg is vetettem Jordan életét. Kicsit olyan antihõs lett belõle a végén, de a romlás tényleg remekül volt bemutatva.


8/10
spekimen 2014 márc. 01. - 18:50:29
(282/620)
A legnagyobb igazság ami a filmben elhangzik - és nem mellékesen nagyon jól elõadva - az ezek a mondatok: "Nem tudja senki, hogy a részvény felmegy vagy lemegy, srégen vagy körbe. Milyen a részvénypiac? Illog és villogó a részvény, izeg és zizeg, tyfûûû…... tündérpor."

Nekem ezek a mondatok nagyon nagy élményt nyújtottak, no nem azért, mintha nem tudtam volna, hanem ahogy ez elõ lett adva-játszva. És a tündérpor hasonlat nagyon nagy :-D
Szóval akinek egy kicsi köze is van ehhez, az mind tudja ezt. Találgatjuk, hogy merre az arra - hírek,indikátorok, elemzések stb.stb.stb alapján - és ha többször állunk jó irányba, mint rossz, akkor talán elmondhatjuk, hogy értünk valamit hozzá, vagy csak mázlink volt :-D Nagyon leegyszerûsítve, SZERINTEM 90%-ban az érzelmeken múlik és csak 10%-ban a tudáson, hogy hasznod is lesz a tõzsdébõl.
(MONDOM EZT EGYSZERÛ, HÉTKÖZNAPI EMBERKÉNT nem vagyok bróker.)


A brókerekrõl meg annyit, - az én meglátásom szerint - ma már az internet világában, amikor már szinte mindenki online, kmevésbé van szükség rájuk. Mindenkinek akit érdekel a tõzsdei kereskedés csak néhány kattintás és már adhat-vehet részvényeket brókerek nélkül is. Nem mondom, hogy nincs szükség rájuk teljesen - mert azért még mindig egyszerûbb, gyorsabb telefonon lebeszélni az üzletet, ha nem vagyunk internet közelben, meg aki nem akar ezzel foglalkozni behatóbban, csak befektetni annak szükség van szakemberre -, de ma már kevésbé, mint 25 évvel azelõtt, amikor csak rajtuk keresztül lehetett kereskedni.

Amúgy azt vettem észre, hogy nem nagyon írogatnak ide olyan emberek, akiknek közük is van valamilyen szinten a tõzsdéhez, és "szakmai" szemmel is szóltak volna a filmrõl. Pedig biztos sokan vannak akik fõleg ez miatt nézték meg.
vuvuvu 2014 márc. 01. - 13:49:05
(281/620)
Csak az elsõ 1,5 percet hallgattam meg errõl a promó-linkrõl (értékelés: -10 pont), amelyben egy Bálint nevû beszédhibás elmeséli a film tartalmát, amelyben oda lyukadunk ki, hogy a film arról szól hogy Leo/Jordan : "...hogy lesz ténylegesen a Wall Street farkasa."

Az hogy egy film kinek mirõl szól, ki hogy meséli el annak tartalmát, kitûnõen mutatja azt a szellemi nívót ahol a delikvens idõzik. A filmben szó van persze arról is, hogy Leo/Jordan útja hogy vezet a farkas-státuszig, de azért itt jóval többrõl van szó. Ahogy nemcsak a drogok-csajok-pénz hármasról.

SPOILER
A film üzenetét (hálás szerep!) a film elején meghallgathatjuk, a cinikus-drogos mentor tolmácsolásában (M.M. szenációs alakítása, ez is benne lesz a pakliban amikor megkapja az Oscart, pedig Leo is megérdemelné): a bróker célja nem az kell legyen, hogy pénzt keressen az ügyfelének, hanem hogy az ügyfél zsebébõl áttolja a lovettát a saját zsebébe.

Ajánlott olvasmány Arthur Miller Az ügynök halála c. darabja (65 évvel ezelõtt íródott), zseniális mû, minden benne van ami a WSF üzenete.