6/10
stomachh 2011 jan. 09. - 19:40:08 6/10
(29/49)
Érdekes egy mese volt. A leginkább értékelhetõ belõle Adéle karaktere, ami egész jóra sikerült, illetve a remek képi világ. A történet meg olyan bugyuta mese, de leginkább érdektelen. Legfelejebb dvd-n ajánlott megnézni. Egynek jó volt. 6/10.
6/10
beo71 2010 dec. 20. - 12:40:52 6/10
(28/49)
Eredeti nyelven néztem és a varázslatos francia nyelv és Adéle kisasszony bájai egészen lekötöttek,bár az is igaz a film megtekintése után 2 órával már nem nagyon emlékeztem rá.6/10.
9/10
balasko_gergo 2010 dec. 10. - 17:59:11 9/10
(27/49)
Nekem nagyon, nagyon tetszett. Az utóbbi idõben nem igazán voltam vevõ semmi vígjátékra, vagy humoros filmre, de ez kifejezetten pihentetõ és szórakoztató volt.
Bravó!!!
10/10
offtopic
Les 2010 okt. 11. - 16:18:53 10/10
(26/49)
nagyon jó volt a film. nekem tetszett.
Évibébi 2010 okt. 04. - 08:14:06 Előzmény Kattrin
(25/49)
Az hogy rossz a fordítás, ahogy itt többen mondjátok, azért is baj szerintem, mert vélhetõleg franciául (még) kevesebben beszélnek kis hazánkban, mint angolul. (Francia a film, nem láttam, gondolom, francia a nyelv.)
Egy ilyen hiba, ami tulajdonképp nem a készítõk, hanem a forgalmazók hibája, egy jó film értékébõl is sokat elvesz...
Évibébi 2010 okt. 04. - 08:13:32 Előzmény Kattrin
(24/49)
Az hogy rossz a fordítás, ahogy itt többen mondjátok, azért is baj szerintem, mert vélhetõleg franciául (még) kevesebben beszélnek kis hazánkban, mint angolul. (Francia a film, nem láttam, gondolom, francia a nyelv.)
Egy ilyen hiba, ami tulajdonképp nem a készítõk, hanem a forgalmazók hibája, egy jó film értékébõl is sokat elvesz...
halcsi 2010 szept. 26. - 12:15:55
(23/49)
Képregény feldolgozásból készült. Párizs világát nagyon jól bemutatja, a korabeli öltözködést, beszédstílust. A terminátors fordítás egy kicsit durva, mert degradálja azt a munkát, amin filmkészítõ csapat dolgozott. A történet valóban debil mostani szemmel, de a látványok szépen kidolgozottak. Adele alakítása nagyon jó, energikus, minden lében kanál pezsgõ személyiség. Nagyon jól adja vissza a képregény figuráját. Nekem tetszett, megveszem DVD-n, ha kijön.
geomen 2010 szept. 23. - 11:50:24
(22/49)
A film képi anyaga jó, a történet közepes, a poénokat én személy szerint nem élveztem, az egész film erõltetett volt.
Úgy hagytam el a termet, hogy nem gazdagodtam élménnyel.
inkább mást kellett volna választani.
10/3
9/10
Benjiii 2010 szept. 22. - 21:07:28 9/10
(21/49)
Nos, én mielõtt megnéztem a filmet, feljöttem a portra, hogy vajon milyen... Az egyik kedves lány barátommal mentem el, õ már lefoglalta a helyet a filmre... Hát, elég alacsony elvárásom volt így a filmmel kapcsolatban, mert elég sok negatív hsz-t olvastam a filmmel kapcsolatban. Szerintem ez a film nagyon jó, a fõszereplõ nõ fantasztikus, tetszett a kádas jelenet, és az is, amikor levetkõzött a múmia elõtt... -SPOILER- Majd utána megkérdezte a múmiától, hogy látta-e a meztelen testét... és igent válaszolt XD -SPOILER vége-

Összességében nagyon jó filmnek tartom, lehet, megnézem mégegyszer. Már csak a poénok miatt is. A felirattal kapcsolatban... háááát, eléggé sok részt "kihagytak"...

Na mindegy, 9/10. :)
9/10
Vadrenalin 2010 szept. 21. - 23:55:13 9/10
(20/49)
Pont nekem való film volt: néhol gyerekes, néhol beteges, de mindezt végig nagyon finom franciás iróniával átszõve, tele alig észrevehetõ képi poénokkal, ráadásul igencsak látványos körítésben. Sajnálom azokat, akik nem értették a film humorát...

Mellesleg az utóbbi egy hónapban ez a második jó film a moziban és az elõzõ is francia volt (Szívrablók - igen, azt nézzétek meg, ha jó romkomot akartok, ne a Hétmérföldes szerelmet!), ráadásul mindkettõre igaz (bár egész más mûfaj), hogy látszólag a hollywoodi kliséket követi, de a részletekben mégis ott van az a finom franciás íz, ami egyedivé teszi.
10/10
Kattrin 2010 szept. 20. - 18:11:33 10/10
(19/49)
Spoiler.

Nagyon tetszett a film, egyedül voltam az egész moziban, így még a mobilomat sem kapcsoltam ki, igaz, nem is csörgött. :)

Nagyon durva volt, hogy a végén Adéle a Titanicra szállt fel, bár szerintem amilyen talpraesett, biztos hogy a túlélõk között volt.

Nem derült ki, hogy miért van összeköttetésben a professzor a madárral. Rendben, hogy õ keltette életre, és bizonyos szinten irányította, kordában tartotta, de a kapcsolat oka nem derült ki. Ezt leszámítva kerek volt a történet.

Sokkal jobb volt, mint az idióta amerikai filmek.

Az is tetszett, ahogy a beképzelt vadászt a végén puskával kergette az egyik professzor.

A felirat néhol elég pocsék volt, és ezt más filmeknél is tapasztalom. A feliratkészítõk nagyon szedett-vedett munkát végeznek, én ilyen silány teljesítményért biztos nem adnék nekik pénzt.
9/10
Garfimacs 2010 szept. 20. - 10:16:16 9/10
(18/49)
Így van, ez egy francia film. Szerintem egy nagyon jó film, nekem nagyon tetszett. Ugyanakkor abszolút megértem azokat, akiknek nem jött be, valószínûleg mást vártak a beharangozók után. Ez a film NEM kalandfilm, NEM a francia Indiana Jones, hanem egy kedves stílusparódia igazi képregény figurákkal. Mozgó képregény az összes stílusjegyével együtt. A Batman és a többi amerikai képregények alapján készült filmek azok filmek, ez maga a képregény. Ez nem hamburger, hanem pisztráng finomfû mártással... ;-)
9/10
de Niro 2010 szept. 20. - 07:52:35 9/10
(17/49)
Ez egy francia film. Aki csak az amerikai filmeket szereti, az ne nézze meg. Ennyi! Szerintem nagyon jó volt!Végre egy jó film a mozikban és végre tud nyújtani valami újat...Szórakoztató, üdítõ film, karakteres színészekkel, jópofa történettel...10/8-9
8/10
Vikke42 2010 szept. 20. - 00:50:36 8/10
(16/49)
Tipikus francia humorvilág egy kedves, vicces történetbe ágyazva. Szerintem teljesen jó volt. Az, hogy egyesek nem tudnak elszakadni az egyszerû amerikai filmektõl egy egyszerû francia javára, az az Õ bajuk. Végre nem egy unalmas amerikai kalandfilm. 10/8
10/10
fanni.* 2010 szept. 18. - 20:58:51 10/10
(15/49)
Szerintem egész jó kis film volt,Adele olyan modoros,stílusos és humoros volt, nem értem mi bajotok volt a filmmel? Izgalmas volt nem olyan untató mint egy némelyik film... 10/7,5
buzzz 2010 szept. 18. - 11:25:20
(14/49)
Nem értem ezt a sok negatív kritikát. Szerintem nagyon jó a film, jó a tempója, a képi világa is nagyszerû, a fõszereplõ meg egészen szenzációs. Nagyon jó mese, kicsit beteg, kicsit vicces. Mintha vegyítenénk Indiana Jonest az Elveszett világgal.
Greylupus 2010 szept. 15. - 09:13:34
(13/49)
Tegnap láttam, de csatlakozom a többiekhez, bár ne tettem volna..
Iszonyú volt, 1-2 jó poént tartalmazott, a többi még egy mosolyt sem ért meg.
A fõszereplõ lány volt egyedül üdítõ benne, õt élmény volt látni. De a többiek..
Csak azért néztem végig, mert kiváncsi voltam a végére - bár az is elõre tudható volt.

Bármi mást nézzetek meg, csak ezt ne..
1/10
Memmaao 2010 szept. 14. - 21:04:25 1/10
(12/49)
Ja?! és port.hu szerint ez 10/6, hétmérföldes szerelem 10/3???!!! E HELYETT NÉZZÉTEK MEG A HÉTMÉRFÖLDES SZERELMET, az legalább vicces...
1/10
Memmaao 2010 szept. 14. - 21:02:14 1/10
(11/49)
Monghatom, hogy életem legxarabb moziélménye, pedíg láttam a Benjamin Button unalmas életét...szóval: SENKINEK! SEMMIKÉPPEN! A film feléné csak azért nem hagytam ott a mozit, mert kíváncsi voltam, mi a franc történt Adele húgával, hogy :):)SPOILER:):) hullaként bámul a hálószobából, de nem érte meg! A végén viccbõl még meg is jegyeztem a feleségemnek, hogy :):P:D SPOILER :):P:D remélem a TITANIC-kal utazik egy ilyen sz@r film után, erre tényleg!!!!!
Willy Wonka 2010 szept. 12. - 22:06:36 Előzmény Yocee
(10/49)
teljesen igazad van. Ha még egy percet ki kellett volna bírnom belõle..így is egész éjszaka fájt a fejem. Ez a film beteg, morbid, talán egy két humor élvezhetõ, de ez sajnos sovány vígasz, ebben a filmben nincs kivel azonosulni..itt mindenki õrült..legalább happy end.