Téma: Agora

vanekvan 2010 márc. 15. - 13:03:50 Előzmény peca1000
(29/169)
Peca komám ! Igazságod vagyon.
rasputin 2010 márc. 11. - 10:59:48
(28/169)
"A vallás a nép ópiuma" (Marx)
6/10
offtopic
Tom Francesco 2010 márc. 09. - 02:57:20 6/10 Előzmény peca1000
(27/169)
"A tudomány vallás nélkül béna, a vallás tudomány nélkül vak." /A.Einstein/
6/10
offtopic
Tom Francesco 2010 márc. 09. - 02:54:00 6/10
(26/169)
Mély az emberi tudatlanság mindkét oldalon (vallásosok és vallást ellenzõk).:s
Alexandriai Szent Kürillosz-ról híresztelik, hogy köze volt Hüpátia halálához, de igazából ez is csak egy tézis. Nem bizonyították még.
Valószínûleg menni fog a pro-kontra érvelgetés a vallások, a kereszténység értelmérõl, minden bizonnyal Isten létérõl is, ami elõre nagy szívfájdalmam. Tudom, hogy egyik és másik részrõl is a fanatikusok fognak megszólalni, mégpedig azok a fanatikusok, akik nem értik se a lényeget, nem ismerik a történelmi álláspontokat, és tényként kezelnek majd dolgokat. Bárcsak ne tennék. Foglalkoznának inkább a filmmel.:(
Nem értek egyet azzal a kommenttel, miszerint nincs amerikanizálva, butítva a film. Milyen érdekes, hogy a "gonosz" keresztények sötét ruhát, míg a "jobbfej" keresztények világos ruhát viselnek. :)
A film megállja a helyét. Jártas vagyok az egyháztörténelemben, és így egy igen érdekes filmet mondhatok a magaménak az Agora "személyében". Viszont Kürillosz-t egyértelmû gonosznak kikiáltani, és az egyházat ki nem mondva (mintegy a sorok között) cinikusan kikacagni, elkárhoztatni, hogy egy olyan embert szentté avat, mint a filmbéli Kürillosz, akinek vajmi kevés köze van az eredeti Kürilloszhoz... Méltánytalan és gusztustalan dolog. A film elveszti a pártatlanságát, és pálcát tör. Írnám, hogy "mélyen amerikai", csakhogy semmi köze a mélységhez. Féligazságok. Egyik részrõl utána jár a dolgoknak, amikrõl szól, másrészrõl viszont arcpirítóan ostoba.
A film zárómondatai direktbe provokatívak: szent és egyházdoktor. Mintha csak azért kapta volna, mert "megtisztította" a Hüpátia nevû "boszorkánytól" a tiszta és szép világot. Ez egy szándékos félrevezetés. Ezért senki nem kap címet. Azért kapta, mert megtisztította a katolikus hitet a tévtanoktól (gnosztikus tanoktól, mielõtt még bárki nekem ugrana, ld. Efezusi zsinat).
Summa summarum: a film egy olyan házra hasonlít, amit a külsõ vakolat tart össze. Alkalmas, hogy elhitessen féligazságokat, úgy, hogy néha megdolgoztatja az embert és a google-t. :)
Azért ajánlom hívõnek és hitetlennek egyaránt (némi bõvebb utána vizsgálódással)!
offtopic
nofrit 2010 márc. 06. - 20:15:30 Előzmény hijarna
(25/169)
Nem a filmtõl, csak a látottak elborzasztottak. Egyébként mindegy milyen vallású az ember, ha vakhû, akkor a legtöbbeknél pusztító hatású tud lenni mások térítése. S a filmbõl is ez csengett ki számomra.
offtopic
nofrit 2010 márc. 06. - 20:11:22 Előzmény verebgy
(24/169)
Maradok én a sötét oldalon még a Biblia elolvasása után is :)
10/10
mobo 2010 márc. 05. - 22:53:26 10/10
(23/169)
Nagyon jó film, csak ajánlani tudom mindenkinek, fõleg a kriszkóknak! : )
10/10
klundra 2010 márc. 05. - 10:10:44 10/10 Előzmény dinibill
(22/169)
szívembõl szóltál :)
offtopic
fredi60 2010 márc. 05. - 09:42:43
(21/169)
Huhh, ez aztán kemény volt! :D :D
10/10
klundra 2010 márc. 05. - 09:37:29 10/10
(20/169)
Attól. hogy valaki nem szereti a keresztény vallásokat nem jeleti azt, hogy a sötét oldalon áll... nagyon szûk látókörre vall a kijelentésed. Ugyanolyan szûk mint azé aki kijelenti, hogy gyûlöli a kereszténységet. Az én szemléletemben a keresztény vallások semmivel sem felsõbbrendûek a többinél... Ami pedig a Biblia olvasására való buzdítást illeti, mit akarsz azzal elérni? Sok olyen embert isemerek, aki csak hírbõl ismeri a bibliát de ezerszer jobb ember mint az aki prédikál belõle... A biblia egy könyv amit el lehet olvasni, ugyanúgy mint pl. a koránt...
Aki hagyja, hogy egy könyv irányítsa az életét, megérdemli hogy bárnynak vagy birkának nézzék...
verebgy 2010 márc. 05. - 08:12:46 Előzmény nofrit
(19/169)
Ha valaki nem szereti a keresztény vallást, akkor vagy nem ismeri, vagy a sötét oldalon áll... Olvasgasd a Bibliát, mert rövid az életed !!
10/10
klundra 2010 márc. 04. - 15:20:48 10/10 Előzmény kalad
(18/169)
Kedves kalad!
Megnéztem a filmet és semmi kivetnivalót nem találtam benne...
Olyan véleményt írtál illetve másoltál a filmrõl amit egyáltalán nem találok megalapozottnak...
Rég láttam ilyen jó, hollywoodmentes középkori filmet. Nagyon kimért, profi rendezõi munka. Akinek ez unalma, az maradjon csak szépen a 300 féle gagyik szintjén...
10/10
dinibill 2010 márc. 04. - 11:51:25 10/10 Előzmény kalad
(17/169)
Kedves "kalad"
Ebbe a mai sekélyes látványakciótól,vértõl,horrortól, brutalitástól, szextõl,idétlen amerikai közönségeskedéstõl, blõd vígjátékoktól, könnyen emészthetõ vizuális népbutitástól teletûzdelt, szines hangos mozgóképvilágunknak határozottan üditõleg hat ez az alkotás. Egy olyan korszakot idéz mely a nézõk nagy részének ismeretlen, olyan szereplõk jelennek meg akik után az egyszerû nézõ utánanéz, hogy megértse a film lényegét. Ha már ez megtörténik, már akkor is elért valamit a rendezõ.
Én csak gratulálni tudok a film alkotóinak... és akinek ez a mûfaj nem tetszik az meg várja az Avatar második részét:)
6/10
wonderbra 2010 márc. 04. - 11:45:07 6/10
(16/169)
Hat pont a gyönyörû, profi kivitelezés miatt. Szép a történet, de túl bô lére van eresztve, nagyon untam. Nem lesz a kedvenceim között.
hijarna 2010 márc. 03. - 08:51:50 Előzmény nofrit
(15/169)
na nehogy már egy film alapján légy keresztényellenes....
nofrit 2010 márc. 01. - 20:15:44
(14/169)
Eddig se szerettem a keresztény vallást, se a vallási fanatizmust, de a film után még jobban elborzadok tõle...
1/10
kalad 2010 febr. 28. - 21:29:23 1/10
(13/169)
Nagyon-nagyon vártam ezt a filmet, ritkán forgat Alejandro mester, de akkor nagyon ütõs, remek filmek készülnek a kezei közt. Nos, ez nemaz. Sajnos. Nem is szívesen írnék a fimrõl, nagyon fájna a billentyûk leütögetése, mert közben erre a borzasztóan érdektelen filmre kell gondolnom, ugyanakkor meg az elsõ számú kedvencem Alejandro Amenabar. Ezért idemásolom Kovács Bálint kritikájának befejezõ 2 mondatát, amiben benne van a lényeg, és minden egyes szavával maximálisan egyetértek:
Öt percnyi történet és másfél mondatnyi eszmei tartalom bõ két órába foglalva, a filmtörténet egyik legunalmasabb szerelmi szála, csapnivalóan semmitmondó színészi alakításokkal, öntetszelgõ, ám igen ostoba rendezéssel és forgatókönyvvel. Az ilyesmire találták ki az egyszerû, de kifejezõ "nézhetetlen" jelzõt.
-----------------------------------------------------------

A ctrl+c és a ctrl+v megkímélt attól, hogy újból felbosszantsam magam...
10/1.
peca1000 2010 febr. 28. - 20:13:45
(12/169)
A vallás az élet megkeserítõje és megrontója, a tudomány és a fejlõdés ellensége, hátráltatója.

De jó, hogy Európa megszabadult a keresztény vallás irányítása alól, különben még mindig tombolna az inkvizíció, és ugyanott tartanánk mint a középkorban.

Remélem, hogy a Közel-Kelet is kigyógyul az iszlám világából, és Izrael is visszavesz kicsit.
10/10
chlorprothixene 2010 febr. 26. - 23:45:54 10/10
(11/169)
Szép film, katartikus, megrázó. Gyönyörûen van fényképezve, jó a rendezés, jók a színészek, a téma is ügyes választás. Én is nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek.
10/10
kamaa1989 2010 febr. 26. - 23:04:31 10/10
(10/169)
A film nagyszerû! Hüpatia szerepe nagyon illik Rachel Weisz-ra, tökéleteset alakít! Egy olyan film amely elgondolkodtat! A környezet és a táj nagyon szép! És a technika (mûholdas képek) is kivette a részét! Bárkinek merem ajánlani!