10/10
Hohenstaufen 2008 jan. 18. - 19:59:26 10/10
(17/97)
Nincsen árnyék - fény nélkül.
10/10
Hohenstaufen 2008 jan. 18. - 19:21:50 10/10
(16/97)
Hát igen. Bocs, az "elgyengülésért". Eléggé mafla voltam. Szóval adni is kéne valamit, hogy kapjunk. Az igazán jó üzlet, amikor mindenki valamennyire elégedett. Nem az átverés-kihasználás-show. Nem a stigmatizálás, hanem a valamennyire is megértés, közeledés. Arról van szó, hogy Sztálingrád és Berlin ostromát megfilmesítették a gyõztesek és a vesztesek. Érdekes módon a vesztes Németország megtalálta a módját, hogy történt ami történt, icurka-picurka, ám nagy-nagy "erkölcsi gyõzelmét" - legyen az mások számára bármily kétes, sõt negatív is - mégis csak átmentse, ha más nem, apró mozzanatokban. Ha másban nem, a kitartásban az odaadásban, és a többiben. Ne feledjük, hogy a pokolba vezetõ út "jószándékkal" is ki lehet kövezve. Porig alázott, tönkrevert, agyontiport népeknek is kell egy szelep, különben....gyûlölködõ hiénák leszünk.
Ez a szelep és az erkölcsi önbecsülés reménye lehet a magyarok esetében a budapesti ostromról készült ÉPÍTÕ jellegû film. Azért ne feledkezzünk már meg arról, hogy 30 ezer zsidót mégis csak elbújtattak. Egy Keresztes-Fischer belügyminiszter a német megszállás elõtti napokban figyelmeztette a Budapesten bújtatott lengyel csodarabbit, hogy tovább már nem tud "falazni" neki....Azért Kun páter "mellett" is volt egy Sztehlo meg a többiek. Én tudom, hogy ez sokakat nem vígasztal. De mégis... Ne akarjatok mindent fekete-fehérben látni, mert akkor benneteket is fekete-fehérben fognak látni. Ne gyûlölködjetek, mert a gyûlölet gyûlöletet szül. Véleményem szerint igen "jó" filmet lehetne csinálni 1944 decemberének Budapestjérõl. Minden borzalom ellenére, sõt mellett. Ettõl a témától nem félni kéne, hanem zsidóknak és nem-zsidóknak végre - hihetelen lelki nemességgel, amely a legkiválóbbakban rejlik, mint az eljövendõ reménység ígérete - felül kéne kerekednie a mindannyiunkat sújtó legborzasztóbb emlékeken és pusztító törzsi háborúkon. Egy hidat kéne építeni a leromboltak helyébe.
Tehát a kihívás a magyar (zsidó és nem-zsidó) forgatókönyvíró és rendezõ palánták számára: film Budapest ostromáról. A belsõ és a külsõ ostromról fizikai és lelki értelemben.
10/10
Hohenstaufen 2008 jan. 18. - 18:12:27 10/10 Előzmény shikaka
(15/97)
Nyegle kis Ace Ventura-klónokkal nincs kedvem kommunikálni. Csak még egyszer megjegyzem, hogy szerintem érdemes lenne filmet készíteni 1944 decemberének Budapestjérõl. Fekete-fehér színesben.
shikaka 2008 jan. 13. - 10:22:07
(14/97)
Ennek nekifuthatnál mégegyszer...

Kinek nem sül le a pofájáról a bõr? Kik emelkedtek fel? Ki tartozik, mivel, kinek?
10/10
Hohenstaufen 2008 jan. 12. - 18:30:04 10/10
(13/97)
Én eltékozolt-tékozló fiam.
10/10
Hohenstaufen 2008 jan. 12. - 18:28:06 10/10
(12/97)
A mindannyiunkat elveszejtõ törzsi háború kellõs közepén Te és Te is tartozol ezzel a filmmel. Csináld meg a HID-at. És bevonulsz az örökkévalóságba, fiam.
10/10
Hohenstaufen 2008 jan. 12. - 18:21:55 10/10
(11/97)
A bombázásokkal, a rettegéssel, a bujkálással, a kitartással, az ostrommal kívül és benn, a Duna parttal, az egy tál életmentõ étellel, a bujtatássasl és kiszolgáltatással, a megmentéssel és elárulással - a MINDENNEL.
10/10
Hohenstaufen 2008 jan. 12. - 18:18:52 10/10
(10/97)
Ha a németek megcsinálták a BUKÁS-t, és felemelkedtek, akkor te is leszel szíves megcsinálni a MAGYAR FILMET. Mondjuk 1944 december vége, Budapest ostroma. Ugye tudod, hogy tudom. Pompás film lehetne.
10/10
Hohenstaufen 2008 jan. 12. - 18:04:49 10/10
(9/97)
Az újsüttetû vett milliárdosaink igazán befeketethetnének a valódi magyar múltba, azok után, hogy befektettek a lopott magyar jelenbe, ki csak úgy beléjük fektetett.
10/10
Hohenstaufen 2008 jan. 12. - 17:58:39 10/10
(8/97)
shikaka: Megdicsérlek. Szép vagy, okos vagy, ügyes vagy.
Visszatérve a filmre, amelyet éppen most s*ggrészegen nézek meg, újra, újra és újra.
Nem sül le a pofátokról a bõr. TE MIÉRT NEM TUDSZ ILYEN FILMET CSINÁLNI MAGYAR MÓDRA, MI?
shikaka 2008 jan. 11. - 23:40:33 Előzmény Hohenstaufen
(7/97)
>>>tulajdonképpen nem kéne, de mégis döbbenetes. "Nekünk
>>>Mohács kell.". No, hát akkor rajta...

Amíg az iskolákból kikerülõ rendezõ palánták nagy része hányingert kap a közönségfilm kategóriától, és képtelenek rájönni az illetékesek, hogy a koprodukciók mennyivel gazdaságosabbak (illetve kiaknázhatnák a hagyományörzõ társulatok tudását/felszerelését is), nem számíthatunk normális történelmi filmre szerintem.

Pedig lehet jó, hiteles, izgalmas történelmi filmeket csinálni. Az oroszok csináltak most vagy 10-et (MIND jó!) lengyelekkel, németekkel, svédekkel, stb...

Nem kell hozzá semmi extra, csak úgy, mint a tûzzel-vassalban: Mivel az ukránok bátornak vannak ábrázolva, a film hozott ukrán tõkét, és ott is el lehetett adni.

Nálunk mondjuk Hunyadi János, egy Fekete sereg film, esetleg a Budai Nagy Antal féle felkelés (Bábolnai felkelés) simán megérne egy filmet.

ALATRISTE:

Nekem nagyon beadta, a történet is tetszett (szerintem nem volt bonyolult), a jelmezektõl meg elájultam. Az utóbbi idõk legjobb nem orosz történelmi filmje.
10/10
Hohenstaufen 2008 jan. 11. - 23:28:57 10/10
(6/97)
Pompás film ez. Spanyolország méltóképpen elsiratta-felemelte elvesztett dicsõségét. Hogy egyetlen hozzászólónak még csak eszébe sem jutott, e világunk nagy-nagy nyifi-nyafi-nyafogása közben, hogy mi magyarok hogyan is viszonyulunk a saját bukásainkhoz, hogyan is viszonyulunk a mi számtalan-ismeretlen Alatriste-inkhoz - tulajdonképpen nem kéne, de mégis döbbenetes. "Nekünk Mohács kell.". No, hát akkor rajta...
amatõr 2007 szept. 16. - 13:35:20 Előzmény Lisa111
(5/97)
Gyönyörû képek és jelmezek, a sztori kicsit unalmas.
De a képek nagyon szépek, mintha barokk festmények elevednének meg, nagyon szép.
Lisa111 2007 ápr. 21. - 08:56:00
(4/97)
Szerintem jó volt, és követni is lehetett, csak figyelni kellett..
Nem olvastuk a könyveket, és mégis én és a barátnõm is tudtuk követni a sztorit....
néha egy kis töritudás azért nem ártott....:))
Kengury 2007 ápr. 21. - 01:00:28
(3/97)
....szerintem elég lett volna másfél órában összevágni....
na mindegy.
Aikidoka 2007 ápr. 07. - 15:01:58
(2/97)
Na ja... a spanyol neveket is nehezen jegyeztem meg, ráadásul nagyon hasonlított egymásra 2-3 szereplõ ... :) Szóval néha lemaradtam. Egyébként jó film. 7/10
cstimcsi 2007 ápr. 05. - 18:12:54
(1/97)
Nekem nem annyira tetszett.
Bár igaz, h "csak" a történetet tudom kritizálni. Sztem túl kusza volt, néhol nem egészen érthetõ, h mi miért van. Így utólag pedig úgy érzem, h sok kis történet Alatriste kapitányról egyberakva 2 és fél órába, és a sok szereplõ miatt néhol elvesztettem a fonalat... (sajnos nem olvastam a könyvet, lehet, h úgy jobban megértem).
Az sem segített, h spanyolul volt, a felirattal pedig néha lemaradtam (de ez a fáradtságomnak betudható, nem a filmnek).

Ja, meg nagyon hosszú. Alig vártam, h vége legyen.
Ezt leszámítva sztem jó. Egyszer érdemes megnézni.