Téma: Aljas nyolcas

teatea 2016 jan. 28. - 19:37:35
(157/317)
Nyolc kicsi sunyi puki neeem??? És a vájlingkék, plasztik medveruci kevés flitterrel bejön? Röfögés marad, brummogást nem vállalok. Nekem is vannak sztenderdjeim :D;D:D
8/10
zodes 2016 jan. 27. - 17:33:40 8/10 Előzmény teatea
(156/317)
:-DDD Csak egyet ne! azt az egyet utálom, még magamtól is! :-DDD A sunyi, csendes, igazi aljas fing@st. :-DDD
Egyébként mehetünk bármilyen moziba....
10/10
Strangereister 2016 jan. 27. - 10:03:52 10/10
(155/317)
egészen egyedi film, az elõzõ két filmje a Mesternek nem jött be, de ez...

sajnálom azokat, akik szinkronosan nézték, ha tehetik, nézzék meg késõbb eredeti nyelven, nem fogják megbánni

Walton Goggins valami zseniálisat alakít alabamai akcentusával, de mindenki hozza az a tõle elvárhatót

már 4x néztem meg, még mindig találok valami apróságot
vivily 2016 jan. 26. - 11:16:38
(154/317)
Tegnap megnéztem a filmet feliratosan és remek szórakozás volt. Pont olyan volt, mint amit elvártam egy Tarantino filmtõl. Érdekes és sokszínû karaktereinek párbeszédeken keresztül történõ bemutatását, idõ szétszabdalását, meghökkentõ és gusztustalan epizódokat, sok vért, naturalizmust. A többi véleményhez hozzászólva szerintem tilos megnézni egy ilyen filmet szinkronosan. A Djangot sikerült szinkronosan megnéznem moziban, utána feliratosan itthon, ég és föld a kettõ. Már az hatással van az emberre, hogy hallja a színészeket játszani, beszélni eredeti nyelven, ezt teljesen elveszi a szinkron.
Egyébként imádom Tarantino színész választásait, imádom nézni õket játszani, meg az apró visszautalásokat más filmjeire, de inkább nem spoilereznék. :)
Wolfeinstein22 2016 jan. 23. - 22:01:35
(153/317)
Szinkronosan néztem moziban, 100. perc környékén elhagytam a termet. Bár ismerem nagyjából a rendezõ összes mûvét, elvárások nélkül ültem le ezen alkotása elé. A jelenetek eseménytelenek, a dialógusok mondanivaló nélküli üres fecsegések...egyszerûen nem értem miért készítették el a filmet. Sajnálom a kidobott pénzt, amit rá fordítottam és nem hiszem el, hogy ezt akár eredeti nyelven valaki jobban értékelni tudja. 10/0
Domonkos Pinke 2016 jan. 20. - 17:53:29
(152/317)
Postakocsis rész pedig rohadt jó. Még szinkronnal is elmegy... bár azóta belenéztem angolul, és egészen más hangulata van, nem ezzel a magyarosított falusi paraszt beszéddel. Tény, hogy baromi nehéz egy ilyen amerikai tájszólást átültetni magyarra. Bár érdekes, hogy régen hogyan oldották ezt meg? Szerintem nem beszéltek parasztosan a régi westernekben.

Mindenki aki véleményt ír a filmrõl, az légyszi tegye hozzá, hogy szinkronosan nézte-e meg a filmet, vagy eredeti angol nyelven. Összehasonlíthatatlan...

SPOILER
Egyébként a postakocsis rész után vártam egy durva ritmusváltást a filmbe. Végig azt hittem itt lesz valami katarzis, valami brutális véres Tarantino féle agymenés... de nem. Innentõl ül le kamaradarabbá a film, és szinkronnal nézhetetlen pl. A végén megjön a ritmusváltás, de már kivéreztette a nézõket kissé. Ezért nem szokványos Tarantino én pedig úgy ültem be, hogy ez egy Bastards, vagy Pulp Fiction ritmusú film lesz. Djangot még nem láttam.
10/10
McQuade 2016 jan. 20. - 17:33:59 10/10
(151/317)
Na ezen hozzászólásod elsõ mondatával teljesen egyetértek! A második mondatodra írom, hogy IGEN! A többire pedig azt, hogy az benne a lényeg, "neked így vagy úgy tûnt", ezzel kellet volna kezd az elsõ hozzászólást!

Egy szó mint száz nekem nincs bajom, a negatív véleményekkel, csak azt nem értem egyesek miért ezzel kezdik(nem rád vonatkozik!)"Spoiler, de igazából mindegy, ne nézzétek meg!"

Miért kell ez? Miért nem nézheti meg, és döntheti el, hogy tetszik e neki vagy nem?

Ui: Az új Mad Max szerintem is egy mûremek!!!
1/10
Goodfella 2016 jan. 20. - 16:05:18 1/10
(150/317)
Viszont azon hozzászólásokat, ahol percre pontosan lemérve szemléltetik, h a postakocsiban mennyi idõt töltünk, azokat igenis vedd komolyan!
Neb.ssz h lemérted. :D
Nekem legalább 1 órának tûnt, de inkább többnek. A párbeszédekrõl pedig valóban egy szót se többet, nehogy elspoilerezzünk valamit abból a 150 percnyi zagyva, teljességgel érdektelen pofázásból, amit akár kellemesen át is aludhatunk, ha nem zavar bennünk a zaj, vagy épp mások horkolása a teremben.
10/10
McQuade 2016 jan. 20. - 15:34:30 10/10
(149/317)
Akkor valószínû az én hozzászólásaimat nem olvastad! Én már megtanultam, hogy soha nem szabad magamat engedni befolyásolni, fõleg nem az itt leírt ostoba hozzászólásokkal, ezt tudom tanácsolni neked is!

Leírom számodra a postakocsis rész pontos idõbeli sorrendjét: A film zenés bevezetõje 5 percig tart, ezután látod meg közelrõl azt a csúf postakocsit! Már 12 perc is eltelik amikor belsõ képet kapsz 3 karakterrel, és a 19. percben már újra kint vannak, majd a 22. percben megjelenik a 4. karakter, és kezdetét veszi a 2. fejezet. A 28. percben kapsz ismét belsõ képet immáron 4 karakterrel, és a 35. percben meg is érkezik a fogadóhoz! Ennyi, nem több! Kezdetét veszi a 3. fejezet! A postakocsiban a párbeszédek természetesen lényegesek a karakterek szempontjából, de nem írok(hatok) többet...

Ebbõl letudod szûrni, hogy egyesek mekkora ostobaságokat hánynak ide amikor azt írják, hogy "az elsõ óra egy postakocsiban játszódik", meg "a játékidõ 1/4-ben azt a retkes postakocsit bámuljuk"!

Az ilyen hozzászólásokat máskor inkább figyelembe se vedd, arra sem érdemesek, nem hogy befolyásoljanak!
teatea 2016 jan. 20. - 13:24:24
(148/317)
A visszatérõn még azt sem ígérhetem, hogy nem fogok hangosan röfögni :D
jesusfreak 2016 jan. 20. - 12:49:58
(147/317)
Tegnap akartam megnézni, de megtorpantam, amikor elolvastam jó pár hozzászólást. Így inkább nem nézem meg...beigazolódott az összes félelmem, összegezve: "egy borzasztó hosszú, unalmas, erõltetett film, egy olyan rendezõtõl, aki valamikor réges-régen tehetséges volt." Évrõl-évre egyre gyengébbek a filmjei, a kritikusok pedig ilyenkor még azt írják, hogy: letisztult, sallangmentes munka. Egy nagy sz@rt...rossz és kész. Csak a film költségébe az is bele van kalkulálva,hogy a film elõtt minden országban a filmkritikusok, filmmgazinok kiadói kapnak egy-egy Nokiás dobozt, hogy jót írjanak róla!Majd egy év múlva ugyan arról a filmrõl elolvashatod, hogy mekkora csalódást volt... így lesz ezzel az aljas filmmel is!
8/10
zodes 2016 jan. 20. - 11:50:48 8/10
(146/317)
Szia! Legközelebb beszéljünk össze! Mellém ülhetsz aludni, ha nem horkolsz kapsz kukoricát! :-DDDD
1/10
Goodfella 2016 jan. 20. - 10:43:28 1/10
(145/317)
Dögunalmas kamaradarab, semmitmondó beszélgetésekkel, céltalan káromkodással és folyamatos niggerezéssel, ami az elsõ nhány alkalomnál még vicces, akárcsak a nõverés, de a 10. - nél már uncsi, a szerencsésebbek mondjuk addigra már rég alszanak.
SPOILER is lehet, de ki nem sz.rja le.
Az elsõ óra egy postakocsiban játszódik, ahol az ezeréves amerikai történelmet beszélik ki 4 - en a lehetõ legunalmasabb és fõleg a magyar nézõ számára legérdektelenebb módon. Aztán ugyanez folytatódik újabb 1 órán keresztül egy fogadóban, az utsó 50 perc meg a szokásos Tarantino féle mészárszék.
SPOILER vége.
Ennyire bûnrossz filmet az utóbbi években nem láttam. Páran kimentek, néhányan pedig elaludtak a teremben. Én sem vtam tõle messze, pedig QT nagy kedvenc.
1/10.
teatea 2016 jan. 20. - 09:25:19
(144/317)
Én is szoktam hangosan pofázni film közben, ha nagyon szar. Rossz szokás, tudom. De a Star Wars-on rendes voltam, ott csendesen szunyókáltam. Viszont kukoricát csak máséból eszem, sosem tudnék magamnak venni egy vödörrel. Micsoda szokás! Moziban zabálni! Há!
VagoDurbints 2016 jan. 19. - 23:16:11
(143/317)
OFF

Velem is gyakran elõfordult már h pofáztak mellettem meg hangoskodtak, ezért már egy jó ideje nem járok "friss" filmekre, megvárom míg lemegy a tömeg és szellõsebb a terem és messze tudok ülni az emberektõl.
Amúgy igen, az Alle-ban a minõség elég fos. Sokszor szinte élvezhetetlen.
stenkesmisi@gmail.com 2016 jan. 19. - 21:22:42
(142/317)
Nem volt rossz film.. Ja, hogy ez egy Tarantino meisterstück? Nos, annak fos.
8/10
zodes 2016 jan. 19. - 11:27:02 8/10
(141/317)
Sziasztok!
Általános felháborodás: (:-)))
Vasárnap megnéztük a párommal a filmet az Allee-ben. Most rendhagyó módon nem a filmrõl szeretnék írni. Elképesztõ ami mostanában a mozikban zajlik. A Star Wars filmnél azt hittem egyedi esettel állunk szemben, de nem! Mostanában minden filmnél, legyen az 3 órás, vagy csak másfél az emberek járkálnak ki WC-re. Én ezt nem értem, Mindenkinek prosztata problémája van?? Ok, hogy bent is isszuk a 1 liter üdítõt a kukoricához, de nem bír ki az ember 2 órát??? A film közbeni állandó pofázásról nem is beszélve. Mondjuk egy kedves kérés után abbahagyják, de miért nem otthon nézik ezek az emberek a filmeket??
Aljas nyolcas felháborodás: :-))
Itt az Allee-ban az 1-es teremben a film minõsége egy hulladék volt! Homályos, néha torzított, az alsó és felsõ részén a vászonnak is hordós volt, szóval kritikán aluli.
Amikor reklamáltam azt mondta a drága, hogy mert ez 70 mm-es film, ez ilyen. Én úgy tudtam, hogy épp ellenkezõleg nem? Azért csinálta Tarantino 70 mm-esre, hogy jobb legyen szép legyen. Vagy rosszul tudom?

Amúgy nekem tetszett. A Django az valóban jobb volt, de nekünk ez is tetszett.
9/10
1979 2016 jan. 18. - 11:35:19 9/10
(140/317)
Tegnap megszavaztam a legjobb Tarantino filmnek a Ponyvaregényt 10/10.
Ez a film 9-es, jók a karakterek, jók a párbeszédek, tetszik a kamaradráma-szerû megoldás.
Továbbá nagyon komoly a zene, szép képek, megfelelõ brutalitás.
Azért az eredeti angol nyelvû verzióra kíváncsi leszek, tuti jók lesznek a régies tájszólások.
Atesz1987 2016 jan. 18. - 08:47:39
(139/317)
Spoiler, de igazából mindegy, ne nézzétek meg!

Ez a film vontatott, unalmas, és nagyon gyenge. A játékidõ 1/4-ben azt a retkes postakocsit bámuljuk, ahogy megy a havas tájon, ahol valaki elkotorta a havat (wtf?). Húúú, de mûvészi. Kár, hogy teljesen céltalan, max azt a feszültséget növeli a nézõben, hogy "haladjunk már bammeg!". Két erõs karakter van a filmben, de õk sem eredetiek igazából, láttuk már ezt ezerszer. De õket mindenképpen a film javára írom. Russelrõl, és Jacksonról van szó a gyengébbek kedvéért. Az egyetlen nõi fõ szereplõ színészi játéka, karaktere, figurája köszönõ viszonyban sincs velük, ezért rögtön megborul a film egyensúlya. A postakocsiban töltött fél órában semmi Tarantinos sziporka, feszültség, játék nem volt. Imádtam volna nézni, hallgatni a 3-4 szereplõ tusváltásait, de az egész jelenet erõtlen, fantáziátlan, még a kötelezõ szintet sem hozza, nem hogy Tarantinot. Na, akkor nagy nehezen elvergõdnek végre a fogadóig, de ott sem javul a helyzet. A bevezetett 4 új karakter szintén hiteltelen. A Mexikói olyan, mintha egy Bud Spencer westernbõl szalajtották volna. A faszi a könyvével csak ruházatában tûnik western szereplõnek, amúgy teljesen semmilyen. A modoros ürgét meg már láttuk a Django elszabadulban, csak ott egy sokkal tehetségesebb színész játssza ezt a figurát, sokkal hitelesebben. Az öregrõl sem hiszem el, hogy a nagy háborúban tábornok volt. Nincs benne semmi karakán, semmi fantázia, semmi harcedzett bölcsesség, semmi nincs benne. Ott ül súlytalanul, és nem tesz hozzá semmit a filmhez. Összességében elmondhatjuk, hogy az egész filmben 2 Tarantinóhoz méltó karakter van, de még õket is csak a filmhez képest tudom kiemelni, mert ez a rendezõ, a kisujjából külömebb epizód szereplõket rázott ki korábban. Hogy a westernél, és Samuel L Jacksonnál maradjak, a Djangó elszabadul féle rasszista vén nigger köröket ver erre a figurára, pedig abban a filmben õ csak egy erõs mellékszereplõ. Nem jön a sziporka, nem indul be a film, a karakterek tetteinek, jelenlétének nincs súlya, nincs feszültség. Mennyire vártam, hogy Tarantino egymásnak ereszt 8 erõs karaktert... De egy nagy 0 az egész. A kötelezõ tarantinoi mûvészi eszközök is teljesen súlytalanul, értelmetlenül kerülnek bele a filmbe. Nem bonyolítják a cselekményt, nem bizonytalanítják el a nézõt, nem növelik a feszültséget, nem tesznek hozzá semmi olyant, ami ne lenne evidens egy 8 éves gyerek számára is. Nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy valójában nem is Tarantino csinálta ezt a filmet. Nekem végig az az érzésem volt, hogy maximum 15-25%-t csinált belõle a mester, a maradék játékidõt meg valami imitátor töltötte meg. Az tagadhatatlan, hogy sok jelenetben érezni a keze nyomát, ezek még szórakoztatóak is, de még majdnem azok is túl vannak tolva. Fáradt, izzadság szagú, vontatott, unalmas. Méltatlan a rendezõhöz.

Spoiler vége
10/10
McQuade 2016 jan. 18. - 03:34:32 10/10
(138/317)
Ez igaz, ront a szinkron a filmen, sokszor nem is azokat a szavakat fordítják ami az eredetiben van!

Én kétszer néztem eredeti nyelven, és egyszer (utolsónak) szinkronosan, de sokkal jobb feliratosan ez tény!

Pl: Walton Goggins, és Tim Roth eredetije élményszámba megy, nem beszélve a végén a Lincoln levél felolvasásáról, azt megközelíteni sem tudják a szinkronosban!

A szinkronhangok még el is mennének, de a fordítás, és a rendezés botrányosan gyenge...