Téma: Aljas nyolcas

1/10
MattColors 2016 jan. 08. - 13:57:24 1/10
(57/317)
Ja, és a Kutyaszorítóban klasszisokkal jobb! (...) Ha jól emlékszem, az elsõ filmje volt, és az sem utolsó szempont, hogy 97 perc a játékidõ. Nem ütött volna akkorát az sem, ha 3 órán keresztül húzzák. Úgy volt jó, ahogy. QT öregszik, a perverzitása pedig, a korával együtt mélyül. :)
1/10
MattColors 2016 jan. 08. - 13:45:44 1/10
(56/317)
Elolvastam pár kritikát a filmrõl, talán amibõl a részletet idézem, abban volt a legtöbb pozitív meglátás...:

"Az író-rendezõtõl megszokott egysorosok mellett a hosszas történelmi okfejtések is többszöri nézés után ütnek igazán, és nem nehéz kivenni a sorok közül Tarantino mostanában sokat ismételgetett szavait, miszerint az amerikai társadalom a polgárháború óta nem volt olyan megosztott, mint ma – ennek egy konkrét jelenetet is szentel, ahol a különbözõ eszmék követõi felosztják egymást közt a fogadó területét."

Ez helytálló szerintem.
Talán a vége azt sugallja, hogy: Az amerikai népnek össze kell fogni, nem széthúzni, még a "niggernek" meg a "fehérnek" is, különben végük. :DDD Hát nem tudom. Nekem nem jött át. :D Az amerikaiak, valószínûleg jobban értik ezt filmet, mint mi. :)
Egy biztos. Tarantino, most már annyira egyedi, hogy lassan, csak a fanatikus rajongói maradnak.
Balu64 2016 jan. 08. - 13:29:17
(55/317)
Jézusom!... 3 óra???... Normálisan ezek?... Marad online, kényelmesen a fotelból!
xdm 2016 jan. 08. - 13:04:21
(54/317)
Ez egy kalap szar volt, úgy ahogy van. Megint van übernéger, akit állítom azért rak bele mindig tarantella, hogy legyen kit niggerezni folyamatosan. Gyakorlatilag semmi értelme nem volt a filmnek. Hol van ez a Kutyaszorítóbanhoz képest? Hol? És ugyanaz az ember csinálta.... hihetetlen.

Spoiler

Ha a mondani valót próbálnám elemezni, talán az észak vs dél, és a végén ugye a két szimbolikus karakter marad "életben", egyetértése, hogy valahogy egy konszenzus kapcsolja össze õket.. Bár ez megint kérdéses, mert a levél egy hazugság volt, és a pozitív szereplõ sztem mégis a Kurt Russel volt, aki csalódott amikor megtudta, hogy hamis a levél. Erre õ is hal. Viszont a déli csávó nagyokat röhög rajta, hogy kamu, és zsigeri rasszista, de a végén csak a saját élete miatt összecimborázik a niggerrel... hiteltelen. Nem tudom értelmezni a film üzenetét, hacsak nem az, hogy a hazug, és az álszent a túlélõ. Ami megint egy fals minta.

Spoiler
1/10
MattColors 2016 jan. 08. - 12:02:40 1/10
(53/317)
Ez az év is jól kezdõdik... Egyre sûrûbben fordul elõ, hogy szar filmre ülök be moziba. Régen is elõfordult, de többször jöttem ki, jó élménnyel. Ez a mérleg, most kezd átbillenni, pedig reméltem, hogy ez jó lesz...

Egy tipikus Tarantino filmet láttam. Kár, hogy a csávónak, kezd teljesen elszállni az agya. Nem mintha, eddig normális lett volna, de most már lassan teljesen elfelejti, hogyan is kell filmet csinálni... Õ is kifogyott az ötletekbõl?
Még jó is lehetett volna, ha nem egy, majd 3 órás filmrõl lett volna szó, a Django mintájára. Ezt a szuperfeka freeman a vadnyugaton szálat, miért kell erõltetni? Értem, hogy a Django, egy egész jó film volt, de ez...

A film elsõ felében, még voltak viszonylag jó párbeszédek, késõbb már hatásvadász ripacskodás jellemezte az egészet.

--------SPOILER--------

-Készítettem a kabátom, ha még egyszer elmagyarázzák, hogy két deszkát kell verni az ajtóba, és ott a szög, ahol. (Csak én láttam úgy, hogy közben mindig három deszka volt az ajtón? Ez mondanivaló volt?)

-Csípem Tim Roth-ot, de számomra nem hozta hitelesen Christoph Waltz-ot!

-Michael Madsen örökifjú. A játéka is. Semmit nem változott!

-Mindenki Red Rockba tartott, és pont sikerült találkozniuk, a hóvihar kellõs közepén. Vártam, hogy csatlakozzon a Mikulás is.

-Ez a vadnyugat volt? Értékes foglyokat/hullákat szállítottak, és annyira nem bíztak senkiben, hogy elvették a fegyvereiket, szétszedték, majd bedobták a pöcegödörbe, de a kajába beleettek, a kávéba beleittak, és nem kóstoltatták meg elõtte egyikkel sem. Oké, hibáztak, el is fogadtam volna, ha ezt elõtte nem rágják a számba. Így egyszerûen, nem volt hatása a jelenetnek. Vagy ez ilyen mûvészire vett figura volt?

-Kiszámítható volt. (A végén mindenki agyonlõ, mindenkit.) Egy 3 órás mozinál, ez kínszenvedés... Az utolsó fél órában, már laposakat pislogtam. 90 perc játékidõ elég lett volna, nem több.

------SPOILER VÉGE------

A zene, pedig számomra egyenesen borzasztó élmény volt. Volt egy orgonás, szintetizátoros, nyivákoló, sípoló "zene", aminél azt éreztem, mint amikor pengével karistolják a fémet. Egyszerûen, kellemetlenül éreztem magam.

Értékelhetetlen: 1/10
10/10
mérvadó 2016 jan. 08. - 08:51:27 10/10
(52/317)
Tarantino? Plágium? Te beteg vagy? Ha leültetnek megnézni egy filmet amirõl semmit sem tudok 15 perc alatt megmondom, hogy van e köze hozzá Tarantinonak! Tõle egyedibb rendezõt nem láttam még....
7/10
Steel89 2016 jan. 08. - 06:07:25 7/10
(51/317)
Westernbe ágyazott Kutyaszorítóban. Tetszett a film de nem ájultam el tõle.
Mik a problémáim? Túlságosan elnyújtott, kiszámítható (legalábbis én a trailere alapján hasonló végkifejletre számítottam), a dialógusok se olyan pengeélesek és semmi újat nem hoz.
Van benne 1 nagyon erõs jelenet (Jackson monológ), de azon kívül olyan középszerû az egész. Tarantino ennél már fél tucat jobb filmet rendezett.
Összességében 7-es elsõ megnézésre élvezhetõ, de abban már nem vagyok biztos hogy még egyszer végigbírnám ülni ezt a 3 órát.
mapk 2016 jan. 08. - 00:07:20
(50/317)
Nem volt rossz ez az aljasosnyolcasos. Madsen miatt ültem be rá. (habár nem õ volt elõtérben)
***Spoiler -Tarantino is kedvelheti. Megint szerepelteti, és õt nyírta ki a legsimábban:) -VÉGE**
De hogy 10ezret ér a történetben... Mindenesetre végre nem egy ekkora költségvetésû filmben bukkant fel.:D
Sámuel nekem a Jackie Brown-ban tetszett a legjobban:), de ezt a karaktert is jól hozta.
A zene, és a fényképezés is profi. A 3 óra hossz, nem is zavart, szinte elröppent....volna, ha nem nagynachos menüt kérek, Literes kólával, ha még 10percet tart, csúnyábban haltam volna, mint egyesek a filmben.

8/8
majdnem 9
egyébként meg 7
somber 2016 jan. 07. - 23:33:34
(49/317)
Én úgy vagyok vele, hogy amíg szórakoztat a mozijaival, addig annyit és onnan plagizál Tarantino, amennyit és ahonnan akar. Én speciel minden szavát ittam a filmnek, egy percet sem éreztem elfecséreltnek, bár az eredeti 187 perc talán tényleg sok. A dialógusok valóban nem érnek fel az elmúlt évek Tarantino-filmjeihez, a régi klasszikusokat pedig meg sem közelíti, ennek ellenére mégis elejétõl a végéig élveztem. Sok helyen olvastam, hogy Q.T. nem tudta, mit akar ezzel a filmmel elérni, én ezzel nem teljesen értek egyet. Én a korábbi filmjeinek egy érdekes hibridjét látom benne: megvan a Kutyaszorítóbanra emlékeztetõ csupán néhány helyszínt felsorakoztató történet, ami szintén a Kutyaszorítóban, valamint a Ponyvaregényt nonlineáris cselekményvezetésével van megspékelve, az egészhez pedig hozzáadjuk a Django western feelingjét és egy Hans Landa/Dr. Schultz-ra hajazó karaktert (Tim Roth). Ez utóbbi azt hittem idegesíteni fog, mondván már unalmas és nem is C. Waltz játssza, de igazából nem volt befolyásolótényezõ a filmmel kapcsolatban. Összességében nem mondom, hogy Q.T. legjobbja, megértem azokat is, akiknek nem tetszett, de engem megvett az öreg, a negatív kommentek miatt sokkal rosszabbra számítottam, de pozitívan csalódtam.
9/10
NN153 2016 jan. 07. - 21:16:43 9/10
(48/317)
Minden percét élveztem. Vigyorogva jöttem ki a moziból. Aki tudja az angolt értékelni, feltétlenül feliratosan nézze meg.
Aquarius 2016 jan. 05. - 00:37:22
(47/317)
Szerintem ez egész jó film volt, a Visszatérõ meg nem volt az. De egyszer azért az is nézhetõ. Viszont ha már western, akkor mindkettõt veri a Bone Tomahawk.
offtopic
Uff 2016 jan. 04. - 22:13:12 Előzmény spidermeeen001
(46/317)
OFF
Mindenki nem képes rá, de vannak akik igen, amúgy meg ép jött a tavasz, télen a folyók befagynak és nem lubickol senki benne, és mackómama az igazak álmát aludná, attól függetlenül a víz az hideg, de nem egy sós tengervíz az más tészta. Akkoriban a természetes szelekció volt, gyerekként akár egy náthába belehaltak, manapság meg védõoltás hegyek gyógyszerek.... a temetõbe nem egy sír van a családomban a dédszüleim és azelõtti idõkbõl melyek 1-5 éves gyerekek, én is csak a dokiknak köszönhetem létezésem, mert gyerekkori vírusos torokgyuszi az tuti jégre tett volna ha akkortájt éltem volna pl(Win Holf 42km ~5:30 -20C° alsógatya és szandál, próba ?)
7/10
_Freddy_ 2016 jan. 03. - 11:20:42 7/10
(45/317)
Megnéztem a filmet, és elismerem Tarantino munkásságát, de én ennél csak jobb western filmeket láttam. A Django is sokat ver erre, nem hogy a régi klasszikusok. A látvány ott van. A karaktereket mire sikerülne megkedvelnünk meghalnak, szóval róluk nem is beszélek. Feleslegesen elnyújtott a játékidõ, az elsõ 2 óra tömény unalom a folyamatos magyarázással ugyanazon az 1 helyszínen, de az utolsó 1 óráért érdemes megnézni, onnantól válik kicsit érdekessé. Ami még pozitívum, hogy a párbeszédek közben hangoznak el nagyszerû odaillõ poénok. És kicsit érzõdik rajta, hogy Oscarra lett gyúrva, de ez a film szerintem egy csiszolatlan gyémánt, fércmunka. 10/7
7/10
_Freddy_ 2016 jan. 03. - 11:14:17 7/10 Előzmény spidermeeen001
(44/317)
Igen, és ebbõl a kettõbõl a Revenant a mûvészet. :D
Bár nem értem mi értelme van összehasonlítani a kettõt, két teljesen más mûfaj.
spidermeeen001 2016 jan. 02. - 11:27:55
(43/317)
Az aljas nyolcas attól jó, hogy hordozza Tarantino jegyeket, amitõl Tarantino elismert lett. Nem tudom, hogyan jön ehhez Bay.
Az infantilis jelentésével, meg tisztába kellene lenni.
A visszatérés talán a legnagyobb problémája, hogy a nyers valóságot mutatja, miközben olyan "apróságokra" nem figyel, hogy ha 50 méterrõl leesünk, akkor sanszos, hogy mozdulni sem tudunk, vagy 2 óra a jeges vízben halált okoz, de mondhatnám a többit is, mert rengeteg volt ilyenbõl benne.
Ezért a film inkább egy fantasy lett ahol egy halhatatlan szuperhõs szenvedését láthatjuk.
A caprio film nem más, mint egy pénzbehajtás a 2 top színész nevével. Abban a filmben a medve a legjobb rész. De azzal be is fejezõdött a film.
Tarantino filmek...ízlések és pofonok.
De ez a visszatérés...
Mindkettõnél másra számítottam, kimondható, hogy az Aljas nyolcas nem top film.
De a visszatérés az a nevetséges übergagyi. A cselekmény és az alapötlet egymásnak tökéletesen ellentmond.
spidermeeen001 2016 jan. 02. - 10:18:40 Előzmény benvenuto1
(42/317)
Az aljas nyolcas nem havas tájban játszódik, azzal a f.ssal ellentétben, hanem egy szalonban. De ez ne zavarjon. Az se zavarjon, hogy a két film egészen más mûfaj. Di Caprio film hol western?
K.rvára idegesítõ, hogy azt a filmet a jó kritikák miatt megnéztem.
Az aljas nyolcas klasszis film a maga nemében.
A filmtörténelem során volt pár olyan lélektani dráma, aminek csak egy helyszíne volt, mégis filmtörténelmet írtak vele. Ezzel nem írtak, de az elsõ félórától eltekintve teljességgel élvezhetõ. Több mûfajt is vegyítettek benne és ezt elég jól megoldották.
Az én osztályzatom 7.2
spidermeeen001 2016 jan. 02. - 09:58:45
(41/317)
Ha neked a Visszatérõ jobb film, akkor a Te érzékeiddel vannak bajok, nem pedig azokéval akik a tarantino filmeket éltetik.
Össze se lehet hasonlítani a 2 filmet. Az egyik mûvészet a másik pusztán odahányt abszurd karikatúra.

"SPOILER"


Ha neked dicaprio 3 órás szenvedése és fájdalomtól eltorzult arca ami nagyobb és hosszabb volt mint Jézus passiója bármiféle mûvészeti értékkel bír.
Nézzük a szuper filmed alapjait mi az ami tetszhetett benne:
Ha normális az, hogy a kifordult törött lába 4. napra meggyógyul és fut vele.
Ha túléli amikor a medve széttépi és lyukat váj a torkába.
Ha a nyers valóság ábrázolása élvezettel tölt el.
Ha az, hogy egy éhezõ véres nyers húst eszik izgalomba hoz(mert errõl szól kb 15 perc a filmbõl).
Ha már a nyers valóságot mutatja be akkor az, hogy 2 órát úszik a jeges 1-2 fokos vízben szétnyílt, összevart bõrrel, háttal.
Szóval ha ezek tetszettek, és ehhez képest az Aljas nyolcas 1 csillagot kapott, akkor ne nagyon beszélj Tarkovszkijról...
Az pedig az én személyes véleményem, hogy a Visszatérés 2 órája olyan unalmas, mint az Aljas nyolcas elsõ félórája. Elmondhatom, hogy a film alatt kb. szenvedtem az egésztõl mint Caprio és amikor 50 vagy több méter magasból leugrott a lovával és azt is túlélte, hát egy hangos kacaj és egy kis káromkodás is kitört belõlem...

"SPOILER VÉGE"
offtopic
jamesbelushi 2016 jan. 01. - 14:54:35
(40/317)
Ha már angolul kommentelsz akkor megnézhetnéd hogy kell helyesen leírni a szavakat amiket használni akarsz.
1/10
Jeff74.CA 2016 jan. 01. - 07:29:56 1/10
(39/317)
Very big disappointment! The vorst movie ever made from Quentin Tarantino!
Lapos! Unalmas!! 0 pont !!!
shoc 2015 dec. 31. - 13:40:24
(38/317)
Javaslom ne nézzetek meg a netes felirattal, mert az nagyon nyers.
Le van fordítva ugyan, de bármiféle drámai érzek nelkul.

Angolul tok jo, szinkronnal is tok jo lesz, a netes felirattal (angol tudás nelkul) pedig tokunalmas, katyvasz.
Nehéz kibírni 7-ig, mikor mar fenn van a neten, de megéri.