orsii. 2010 jún. 30. - 22:51:48
(288/728)
sajnos nem tudok egyszerre válaszolni két embernek is, szóval szilva35, és Nene242:
nagyon tetszett amit írtatok, és jó, hogy végre olyanok mondanak véleményt, akik tudnak mondani hideget/meleget.eddig nem volt alkalmam megnézni a filmet, de hírekbõl, cikkekbõl, fotókból és a sok másegyébbõl nekem is ugyanazok a gyengék tûntek fel (esme-jasper-rosalie; Rachelle Lefevre hiánya és ugye 12-es korhatár, ami gondolom a következõ filmre is jelentõs hatással lesz)
köszi, h ennyi betekintést nyerhettem a filmre(:
7/10
szilva35 2010 jún. 30. - 22:06:05 7/10
(287/728)
:) vegyes eredmények. A Twilight - ismeretlen okból -anno ütött rajtam mint film, olvastam mindegyik könyvet - inkább angolul - és most tegnap éjjel a 3ik film is "megvolt".
Bár elsõre sosem tudok biztosat mondani, de az alábbiak biztosak:
- jobb a vágás és a sztori vonalvezetése jobban adagolja a feszültséget és a "romantikát" - forgatókönyv és cselekmény ritmusa egészségesebb
- jobbak a dialógusok és több humor
- a zene abszolút felejthetõ eddig - talán másodszorra? Az elsõ filmzene telitalálat volt, a másodiknál félig meddig - ott a harci jeleneteknél gyengélkedett, de volt a soundtracknek és a score-nak is élvezhetõ része. El is szomorodtam, hogy a Gyûrûk ura Oscar után csak ennyi jutott:(( a fickótól
- fura Jasper és Esme haja - zavaróan, néha elbizonytalanodtam, ez ugyanaz a színész? de igen.
- Victoria - sorry, aki odáig van Bryce-ért, de nem jó, olyan mintha szinte mindig csodálkozna felcsúszott szemöldökkel - fõképp az uccsó harcjelenetnél, olyan mint egy dühöngõ kiscica;o))), félelmetesség nuku, az az ártatlanul-huncut-gonosz-szívós Victoria, ami áradt Rachelle Lefevre-bõl, eltûnt... nem véletlenül castingolták anno telibe azt a csajt...
- ami jó volt a New Moonban a Volturiból, az itt most félhalott - Aro egyértelmûen hiányzik:)a két másik rosszfiúval együtt
- bizonyos jelenetek és részletek (pl. Jasper szétharapott felsõteste helyett csak a karja, a Cullen "flashback"ek, a tábortûznél a Quileute sztori) túl rövidek, "vérszegények" - értse mindenki, ahogy akarja:) - és lebutítottak (az alakváltó animágus indián, és a lelkével testek között "szabadon" közlekedõ között lényeges differencia van)
- nem jött vissza a "varázslat", ami az elsõ filmnél megvolt
- a 12-es korhatár jelzi mennyi erotika és mennyi vér adagolható:) és várható
- az éhezõ Cullen vámpírok nagyon jók
- van önirónia - pl. Edward (félmeztelen Jacobra nézve): - ennek nincs inge?
- Riley szexi és hiteles új fiú - kár hogy csak ebben a részben volt
- a triumvirátusról - Jacob-Bella-Edward- és a többirõl max 2. nézés után.

Összeségében, középmezõnyös tinifilm. Fan-ok úgyis megnézik, ahogy én is.C'est tout. Pasiknak könnyebben túlélhetõ, mint a New Moon.
Nene242 2010 jún. 30. - 21:14:36
(286/728)
Én is megnéztem éjjel … Hááát többet vártam. Nem mondom azt h tetszett, sem azt hogy nem, de remélem a következõt nem csapják így össze. Ami nem tetszett:a Cullen család átformálása. Engem kifejezetten zavart, h nem a megszokott szereplõket látom: Rosalie trendi gebén ijesztõ volt, alig lehetett ráismerni Jasperre új séróval, Esmét szinte észre se vettem h játszott benne, Victoria lecserélve .. Elsõ részben James is kõdarab volt mikor elhalálozott?
A film teljesen olyannak hatott mintha színházba játszották volna elõttem, teli volt erõltetett jelentekkel, amik szerintem nem valók filmvászonra. Jobban megválaszthatták volna a zenét is hozzá. Kicsit vontatottnak éreztem a film menetét.. A havas jelentbe mintha párnacsatáztak volna és a tollpihék lettek volna hó helyett. Pozitívumként említeném Jacob mezítelen felsõtestét. Bellával a második csókjukat, a sátras jelentet és a lánykérést. Azt hiszem most megint elolvasom az eclipset és egy pár hét múlva ennek ellenére megnézem újra a filmet, hátha máshogy látom majd. Jah és hopppá.. még mielõtt nyakamat vennék a negatív kritika miatt, hozzátenném én is szeretem az Alkonyatot mind könyvben, mint filmen, heti egyszer meg szoktam nézni vmelyik részt. Ha egy mód van rá ne cipeljétek magatokkal pasitokat a filmre! Túl romantikus a férfinépnek.. sztem. Még nekem is. Nem érdemes vitákba bocsátkozni h a könyv vagy a film a jobb. Nyílván mindent nem tömöríthetnek a filmbe. Nagyjából átadta a könyv hangulatát. Szóval hajrá! NÉZZÉTEK MEG!
Ui: elvileg a vámpíroknak nincs szükségük semmi kenceficére, mert amúgy is vonzóak, és idegen anyagot nem tûrnek meg (SPOILER pölö kövi részben a kontaklencsét..spoiler vége), akkor miért kell szerencsétleneket ennyire színesre festeni? A hajfestéket, hogy hogy nem dobja le a hajukról? És hogy vágnak hajat, legfõképpen mivel, ha mindenük olyan húdekemény?
10/10
juhi94 2010 jún. 30. - 20:59:22 10/10
(285/728)
Sziasztok!
Én láttam a filmet. Szerintebb jobb lett mint az elsõ kettõ. Én nagyon szeretetem a Twilight-sagat. Természetesen a könyvek sokkal jobbak. Nekem a filmmel csak az volt a problémám, hogy ott maradtak ki részek, ahol én vártam, hogy kifejtsék a dolgokat. Pl: Rosalie élete, Jasper élete, a kiképzés, és a szerelmi 3 szögeket is leegyszerûsítették. Pedig abból van egy pár...Leah-Emily-Sam Jacob-Bella-Edward... Nagyon jó volt a premier és a közönség is :)
offtopic
Butterfly1986 2010 jún. 30. - 20:49:54
(284/728)
Elnézést. Ez volt az utolsó, amit vitából írtam:) De gyûlölöm, ha valaki úgy okoskodik, hogy nem látott egy filmet... Holnap majd leírom, hogy milyennek találtam:) Éljen,éljen:D
9/10
Norgoka 2010 jún. 30. - 20:29:16 9/10
(283/728)
Sziasztok!

A vitát én felfüggeszteném, a film miatt írok. Számomra ez a film tele volt csalódásokkal, de még mindig többet kaptam, mint amennyit egy átlagos könyv megfilmesítésétõl várhatok. Reszketve vártam, hogy Jasper elmondja a történetét, mert a külföldi újságírók, akik elõbb látták, azt ígérték, hogy a Jasper rajongók megelégednek majd, de..számomra nem volt túl kidolgozott ez a rész, ezáltal Jasper karaktere sem vált megismerhetõvé a filmben -szerintem. (ezért is a csalódás) A könyvbõl a lehetõ legtöbbet megpróbálták belezsúfolni a filmbe, aminek az lett a hátránya/elõnye, hogy nagyon pörgõsre sikeredett, a feliratot olvasva viszont lemaradsz egy csomó színészi játékról, ami hangsúlyossá teszi, és értelmet ad az olvasott szavaknak. Hm, pozitív élmény: a film összességében nagyon jó lett, szeretném többször is megnézni, bár bizonyos jelenetek hamar kiszûrõdnek a nagy információ tömegben. Amikor Rosalie elmeséli saját történetét, volt 3mp, amikor a jelen Rose-át láthattuk, amint mesél a gyilkosságokról. Az az arc..nos, köszönöm a színésznõnek, számomra tökéletes volt. A szerelmi háromszög képe élesebben rajzolódott ki számomra itt, mint a könyvben, elégedetten nyugtáztam, hogy nem a hidegvérû Edwarddal néztem szembe, hanem egy olyannal, aki tényleg képes elveszíteni az önkontrolljának egy részét. A sátoros jelenetben nem csalódtam, fõleg Jacob "kétértelmû" célzásával, miszerint "I'm hotter than You" mosolyogtam nagyot. Sokan nevettek is rajta, jó közönség volt.
Összegezve: ajánlom a rajongóknak, és azoknak is, akik csak a filmeket akarják megnézni. (elõismeretekkel nem rendelkezõknek tiltandó-akkor csak rossz lehet)Õszintén szólva, bírtam volna még többet is ülni a mozi székben, túl hamar ért véget.. 2011 novemberében viszont jön a Breaking Dawn 1. része! :)
*TEAM EDWARD*
8/10
Majcsi 2010 jún. 30. - 20:12:11 8/10
(282/728)
Na én ma láttam... :)Sajnos nem vagyok úgy elragadtatva tõle mint anno a New moonnál. Tetszett, de valahogy annyira nem. Pedig az egyik kedvenc könyvem. Azt gondoltam még h mivel a könyvben inkább a szerelmi háromszögrõl szól, végén az akció h ez egy érzelmes film lesz... hát itt inkább az akcióra mentek és a gyilkolásra. amit hozzáteszek,nagyon jó volt. mert könyvbe kicsit uncsi volt olvasni, az filmbe nagyon jó volt. De sajnálom h nem mentek rá arra h Jacob harcol Belláért, és azért nem titkolja el Edward elõtt h milyen állapotba volt Bella mikor elhagyta. Ezt hiányoltam. De a legjobban a vége... na az nagyon nem tetszett... a könyvben fájdalmasan gyönyörûen le van írva Jacob és Bella "szakítása" majd utána az Edwardnak való szomorkodás, de itt ez hiányzott...De a zene, a poénok,és sok monológ szóról szóra az nagyon jó volt!!! Nem volt rossz de nekem hiányos... :(
egytokeletesember 2010 jún. 30. - 20:02:09
(281/728)
tök jó lenne, hogy ha most már azok írnának, akik látták a filmet..
10/10
alskdjfhg 2010 jún. 30. - 19:30:29 10/10
(280/728)
persze, az mégjobb. :) ez mindent elárul :) szóval helyesbítek, a vélemények 4 felé oszlanak, a fanatikus rajongók, akiknek szimplán tetszik a film, akik látták az elõzõ részt/részeket, és ez alapján osszák az észt, hogy szar a harmadik, meg vagy te..
4/10
noni21 2010 jún. 30. - 19:23:53 4/10
(279/728)
Hú, hát akkor itt kérek elnézést MINDEN fórumozótól, ha esetleg megbántottam valakit azzal, (akár itt, vagy máshol, most, vagy régebben) hogy leírtam rossz, vagy jó- e az adott film, és SZERINTEM evidens, hogy itt mindenki a saját véleményét írja le. (De, ha esetleg valaki mások nevében is ír, az viszont jelezze már, de tényleg. Köszönjük!)
10/10
alskdjfhg 2010 jún. 30. - 19:19:06 10/10
(278/728)
Engem speciel nem az zavar, hogy akinek nem tetszik, az leírja, hogy sz*r. Hanem, azok, akik szerint egy semmitmondó, nézhetetlen hülyeség... mert 100%ig biztos vagyok benne, hogy ezt a nemtetszést már csak bebeszélik maguknak, mert annyira irritálj õket, hogy ekkora port kavart a film, és ilyen felkapott. Mert, ha nem így van, akkor mi a francnak nézik meg a 3. részét is egy olyan filmnek, amitõl már kezdetek óta a hideg rázza õket???! Ráadásul moziban... mert mégcsak nem is lehet arról szó, hogy este benyomták valamelyik adón, és kénytelen volt megnézni.

Akik szidják itt, mint a bokrot, azok, vagy olyan hülyék, hogy befizetnek rá, vagy nem is látták, csak az elõzõ rész/ek alapján szidják a 3. is... Azok meg inkább olyan oldalakat látogassanak, amihez reálisan is hozzátudnak szólni:)
Zsuccy 2010 jún. 30. - 19:17:43
(277/728)
Olyan szánalmas ah egyesek szidják ezt a filmet semmi indok nélkül.Vagyis bocsánat az az indok h a csapból is ez folyik és az irigység.Ez róluk tanúsítvány.Ha írok egy kritikát azt alátámasztom vmivel.De elárulok egy titkot hiába a sok utáló a Twilight akkor is népszerû és R.P. akkor is népszerû a lányok körében.:)
Ja am nem vagyok Twilight fan,nem láttam ezt a részt sem így nem írok róla még semmit azért jöttem erre a fórumra h megtudjam megéri moziba menni vagy elég letölteni;).De ezt nem tudtam meg.
Kumpirka 2010 jún. 30. - 19:15:16
(276/728)
Szerinte ez a világ legjobb filmje!

Ilyen kis senkik, mint Antonioni, Polanski, Coppola, Kubrick, Hitchcock, Lynch, stb, had ne soroljam fel ezt a sok tehetségtelen nímandot, elbújhatnak az Alkonyat szenzációs rendezõje, David Slade mellett!
4/10
noni21 2010 jún. 30. - 19:01:43 4/10
(275/728)
Teljesen igazad van, azokat sem kell fikázni akik szeretik, egy percig sem állítottam az ellenkezõjét. Csak én azt vettem észre, hogy többen vannak azok akik felháborodnak egy-egy negatív kritikán, ennyi. Ha pedig rosszul látom, akkor elnézést kérek mindenkitõl.
10/10
staphylococcus 2010 jún. 30. - 18:45:33 10/10
(274/728)
Igazad van, én is ezt írtam hogy mindenkinek más film tetszik,és nyilván leírhatja mindenki a véleményét. De nem csak azokat fikázzák itt akinek nem tetszik, hanem azokat is akiknek tetszik...érdekes, és felesleges,mert ennek semmi értelme sincs,hiszen akinek tetszik, annak hiába írják hogy szar, akinek meg nem tetszik, hiába mondják hogy jó!Egyébként pedig nem azokról az emberekrõl kell kritikát írni aki leírja ide a véleményét, hanem a filmrõl kell leírni hogy mi a véleményed róla.
caroline79 2010 jún. 30. - 18:44:57
(273/728)
@midnightsong17: hogy mibõl híresedett meg a könyvsorozat??? nehogymár... olvastad te azokat? amúgy meg engedd meg az olvasóknak-mozizóknak, hogy akár más véleményük is legyen. ami meg a megfogalmazásokat illeti - ne húzd fel magad rajta...
Flow14 2010 jún. 30. - 18:43:28
(272/728)
Amúgy meg miért kell KIJELENTENI tényként, hogy ez a film rossz? (Meg azt is, ha jó?) Miért nem lehet odarakni azt, a szót, hogy SZERINTEM (vagy valami hasonló értelmût)? Így nem (vagy kevésbé) sértenétek meg a másik fórumozót.
Flow14 2010 jún. 30. - 18:38:47
(271/728)
Használhattál volna mondjuk 20 db-al kevesebb melléknevet is. Akkor is felfogta volna mindenki.
4/10
noni21 2010 jún. 30. - 18:06:31 4/10
(270/728)
Ha megkérdezhetem, akkor miért is lett indítva ez a topic? Ne haragudj, de sehol sem láttam kiírva azt, hogy "Szigorúan csak Twilight rajongóknak"! Miért ne lehetne fikázni is ezt a filmet? És miért kell fikázni azt, akinek nem jön be? Olyan gyerekesen szánalmas ez már. Az meg, hogy a könyv mitõl vált sikeressé, az teljesen más tészta. Itt a filmekrõl kell véleményt alkotni, nem a könyvekrõl. Mint, már máshol is írtam, én kifejezetten imádom a könyveket, a filmek meg tényleg szörnyûek. Nem mondom, hogy a világ legrosszabb filmjei, szó sincs róla. Vannak ennél tényleg borzalmasabbak is. Én pl. ezt/ezeket 1x meg tudom nézni, de többször biztos nem. Volt olyan amit végig sem tudtam nézni. De ez az én egyéni problémám. Te máshogyan érzel? Neked tetszik? Helyes!!! Elfogadom/elfogadjuk, mert elég érdekes lenne a világ, ha mindenki mindenrõl és mindenkirõl ugyanazt gondolná.
10/10
midnightsong17 2010 jún. 30. - 17:02:16 10/10
(269/728)
Csak szólók, hogy ezzel a "mindent leírok ami eszembe jut"-tal senkit nem kápráztattál el, legalábbis nem engem.Fõleg, hogy olyan kifejezéseket használtál, amik kiütötték egymást.

Ahhoz, hogy ennyire utáljátok végig kellett volna nézni a filmet, nemde? De ha annyira rossz akkor eleve nem bírjátok ki végig. Hidd el, láttam már filmet ami TÉNYLEG rossz volt, de annak tényleg nem volt sztorija, és tényleg értelmetlen volt. De ennek kell, hogy legyen sztorija, különben mibõl híresedett meg a könyv-sorozat? Mindenesetre rossz volt az a film, mégsem töltöm azzal az idõmet, hogy ott utálkozom a fórumján.

Unatkozol? Találj más hobbit magadnak, mert innen ez igazán nem hiányzik! Ezt a topicot nem ezért indították.