FlaviaAssamite 2010 júl. 12. - 18:46:16 Előzmény Hester
(468/728)
Mélységesen egyetértek...
1/10
Andriskapuhh 2010 júl. 12. - 15:46:18 1/10
(467/728)
Pfúúú...Remélem ebbõl nem készül annyi rész, mint a Herry Potterbõl, mert kár a sok maniért!
Hester 2010 júl. 12. - 14:31:48
(466/728)
Ja azt kihagytam: nagyon sajnálom hogy le kellett cserélni Rachelle Lefevre-t, szerintem õ jobb bolt Victoriának.
Hester 2010 júl. 12. - 14:30:06
(465/728)
Nekem jobban bejött az Eclipse, mint a másik kettõ. Habár lehet ez azért van, mert az elsõ részben nagyon nem bírtam Kristen Stewart játékát, nem volt Bellás. A másodikban már alakult, habár most lett a legjobb.:) Ettõl függetlenül a könyv még mindig jobb, de ez nem meglepõ. Filmhez képest szerintem nagyjából mindent ami kellett beleraktak, vagyis én nem láttam semmi, amit kihagytak volna.:) (a helyes pasik meg szintén ott voltak.;) )
10/8
10/10
zzoe 2010 júl. 11. - 22:34:16 10/10
(464/728)
Feszültség + romantika, jó zene, remek felvételek és a színészeket is szerettem...tetszik ez a sajátos hangulat, ami az "Alkonyat" sorozat könyveit és a filmjeit uralja...sokszor újranézem és olvasom, ez biztos!:)
Mr. D 2010 júl. 11. - 14:41:05
(463/728)
Hidd el, én megpróbáltam õt komolyan venni, de amit a Cápasrác mûvel az nagyon távol esik a valódi színészettõl. Talán Paris Hilton színészi kvalitásaihoz hasonló tehetséggel van megáldva, de ez még nem lenne olyan eget rengetõen nagy baj, de ha már egy tehetségtelen színész, aki amúgy se tudja megállni a helyét a filmben, még rá is kontrázik azzal, hogy halálosan szerelmes magába, na ott van a nagy baj. És ha valami megszállott Twilight majmoló tinilányka azzal vádolna, hogy a féltékenység beszél belõlem, elmondom, hogy a Transformers 2-ben is rohadtul idegesített, amit Megan Fox mûvelt (kb. ugyanaz volt, mint Taylor, nõi kivitelben), és hiába, ott legalább számomra szebb volt a látvány:), márcsak miattuk is képtelenség komolyan venni a filmet. Majd pont Taylor-ról fogom elhinni, hogy halálosan szerelmes Bella-ba, miközben üvölt a vászonról, hogy az egyetlen szerelme önmaga. És hiába, hogy a pocsék forgatókönyv ill. rendezés is közre játszik ebben (nem Taylor találta ki gondolom, hogy minden jelenetben félpucéran kelljen játszania), de láthatóan nagyon tetszik neki ez a helyzet, ami csak úgy süt arról az önelégült arcáról. Épp elég filmet láttam már életemben ahhoz, hogy fel tudjam ismerni a valódi tehetséget, és ez a srác (Pattinson kollégával karöltve) soha sem lesz "A" kategóriás színész (max ha felhagy ezzel az önimádattal a filmvásznon, akkor arra lehet esélye, hogy ne csal tinikedvenc filmekben mutogassák, mint cirkuszi majmot).
10/10
Aisa22 2010 júl. 11. - 13:43:36 10/10
(462/728)
Úgy tudtam, hogy valami szõrszálhasogató majd beleköt.... Na, bumm!

Szóval, Robert és Taylor játsza el jól az érzelmeket. Akárki akármit is mond, szerintem jók! Emeld fel a tekinteted Jacob hasizmairól az arcára, figyeld a hangját, és észreveszed, hogy jól játszik. :)
7/10
szilva35 2010 júl. 11. - 13:29:30 7/10
(461/728)
Szia
csak tegnap jutottam el másodszorra. Még mindig vegyes eredmények:) Egyrészt jó volt, hogy most már nem a tiniszakasz volt a moziban - a fél város a focivb-t nézte:), másrészt, a barátnõmet nagyon lelombozta,csalódott volt, azt mondta, unalmas volt és vontatottabb, mint a második(!) nekem másodszorra most többet adott. (de ez azért is lehet, mert a sûrített vágást felfogni múltkor éjjel 1 körül túlságosan álmos voltam)
A tanárok szerint egy filmet sokszor kell megnézni, ahhoz, hogy írni tudj róla. (mondjuk az elsõ kettõnél ez már megtörtént) Azt hiszem, ezzel egyetértek.
SPOILEREK!!!!
Ha szórakoztatás szempontjából nézzük, ez a sztori "látványosabb" és a forgatókönyv is jobban adagolja az érzelmet és a feszültséget.
A zene sajnos továbbra is csak itt-ott fogott meg. (nõként és zenészként ez nekem fontos) Nagyon tutira mentek és a rockos vonalat nem igazán merik újra pedzegetni. Ráadásul mind a soundtrack, mind a score bátortalan/jellegtelen. (egy két kivétel akad, de a harci oktató jelenetnél se tudták visszahozni az elsõ film baseball jelenet dinamikáját)
Rossz, hogy nagyon sok a közeli. állandóan a szereplõk arcába lógunk. (ez lehet a vágó, vagy a rendezõ hibája is)
Elsõre nem tudtam, mi zavart Viktóriában. Most már láttam- Audrey Hepburn-ösre volt kifestve a szeme- nos ez kb annyira illik a Victoria karakterbe, mint wc-kefe a kávéspohárba. És továbbra is tartom, gyakorta úgy néz, mintha csodálkozna, mit keresek én itt? Azt gondolom, a SUMMIT kapzsi volt, ha az összes mellékszereplõt meg tudta tartani, akkor az egyik legfontosabb karaktert lecserélni hülyeség volt. Vadóc helyett cukilány... gáz:((
A másik, kár, hogy a backsztorik 12 éves korhatárra vannak szabva szövegben és képben. Sokat veszítettek ezzel. Lehetett volna hosszabb és merészebb.
Cullenék - Bár mostanra megszoktam a kinézetüket, de gáz, hogy a vámpírszínészek fogytak, más a hajuk.. a producerek és a rendezõk számlájára írható. Fõképp azért zavaró, mert azt többször is kimondják hogy "nem fejlõdnek" . (we are frozen)
Riley telitalálat volt (csak amikor a réten nekitámad Edwardnak, ott van egy nagyon gyenge mondata, de ez a fiú jól játszik)Erõsebb karakterépítkezést érdemelt volna.
Ráadásul, Victoriának filmes szempontból is van egy gyenge pontja. Hogyan féljünk egy Antagonist-tól - vagy az õ megbízott contagonistjától, ha nem ismerjük jól a jellemüket és a céljaikat.
pl. nem láttuk Riley hogyan csábítja el áldozatait. Nem látjuk, Victoria mennyire gonosz. Attól, hogy szaladgál az erdõben, ott vicsorog egy kicsit a hegyen, piros a szeme ettõl még nem lesz velejéig romlott. A nézõ többet tudhat, mint a szereplõk. Mégis hülyének néznek:)
Nem tudom, hogy az elsõ filmnél miért mertek bátrabban hozzányúlni a könyvhöz, de a görcsös ragaszkodás a betû szerinti hûséghez egy adaptációnál néha pont a történet "velejét" gyilkolja meg.
+ tagadhatatlan, hogy a férfi aklkotócsapatok 2-3. résznél a profitra mentek - ahhoz értenek - de a misztikumot nem tudják olyan szépen visszaadni, mint amit az elsõ csapatnak sikerült.
pl. mind a két csókjelenet sok! (gyûrüs lánykérés Edwarddal és Jacob smaci a hegyen)
Az elsõ képileg még elmegy, de beúszik a zene... majdnem mint egy szappanopera. (bocs Rob&Kirsten) A másiknál viszont még a hegyeket is mutatják és úgy zeng Shore zenéje, mintha még ez a Gyûrük ura 4. lenne- és ahogy egy-egy hópihe lengedezik... Egy whiskas reklámban elmegy. Itt nem.
(ha nagyon kegyetlen akarok lenni, akkor a filmbéli karakterek/helyszínek Meyer bábszínházában dolgoznak)
Persze, el tudok merülni benne, mert ismerõs minden szereplõ, xszer láttam az elsõ két filmet, olvastam a könyveket - tehát a "barátaim".
De ha õszinte akarok lenni, az elsõ alacsony költségvetésû volt, szûzfilm( ki tudja mi lesz belõle) kevés technikával, kezdõ színészekkel, de vhogy mindenki szívvel lélekkel csinálta. A 2ik határeset. A kevés izgalmat kínáló történet miatt nagyon bele kellett volna nyúlni, hogy "jó" film legyen. De úgy 70%ban még hozott vmi atmoszférát. (az eleje a szakításig, a farkastanya és a Volterra záró rész)
A 3-ik profi munka. Jól megcsinálták.De igazából hiányolom belõle a karizmát. mostanra eltûnt. Vannak jó pillanatai, jelenetei, de az az "egység" amit én az elején éreztem már nincs ott.
Azt a nyomasztó, veszélyes, kicsit titokzatos hangulatot, és azt a keserédességet már nem hozza. Rosszul van súlyozva az agresszió-szerelem-halál háromszög. (mert nagyjából ezek a dilemmái a történetnek)
Ami bosszantó, hogy látszik tizenéves lányokra szabták (vagyis azt gondolják, hogy ez az értelmi-érzelmi intelligenciája egy tininek és ez kell neki) mert pl. a Harry Potter könyvek mindkét nem körében népszerûek voltak, ezért sokkal merészebbek a filmek készítésekor.
Remélem, egyszer majd -amíg még élek - lesz vmi bátor rendezõ, aki
hozzá mer nyúlni (addigra már a könyrajongók megöregszenek:))) - és újrafogalmazza a sztori mondandóját, mint ahogy Cristopher Nolan is megtette a Batman-nel:)
Ja, igen, tuuuudom, csinálnak belõle paródiát és szexfilmet is, igaz a Titanicból is csináltak:)
SZóval Veni, azt hiszem, ez olyan, mint a nagyi sütije.. Beugrasz hozzá egy esõs napon, bõrig ázva a kis földszinti szoba-konyhás lakásába és megcsap az illat, leülsz mellé az asztalhoz, mosolyog, nem szólsz egy szót sem, csak eszel - mert rohadt éhes voltál:) - és isteni az íze, jóllaksz, aztán nagyot beszélgettek.
Eltelik x év. benézel a nagyihoz, de sietned kell, alig maradsz, õ meg nagyon fáradt már, megkér hogy menjél. Mostanában már nem süt "sütit" elmész egy puccos étterembe a haverokkal és van a "süti" az étlapon. Rendelsz, kihozzák. Nem rossz, szép a tányér, a díszítés, az egész szervirozás sokkal elegánsabb, mint anno abban a sötét kis konyhában, kedves a pincér, finom az íze, a recept is ugyanaz, de ma nem esett az esõ, nem is voltál igazán éhes és ezért már fizetned kell.
Aztán egy nap, meglátod, hogy már a McDonalds is árulja a "sütidet", bemész kiváncsiságból,megnézed - kicsit gyanús - , megveszed, kisétálsz, rágod az utcán az íze ismerõs és mégsem... miközben a villamoshoz sietsz, talán néhányan meg is löknek és közben eszedbe jut, a nagyi már halott.
2/10
Arkagyin 2010 júl. 11. - 12:46:59 2/10
(460/728)
Fantasztikusan játszák a szerepüket? XD És jól jelenitik meg az érzelmeket? XD
Mr. D-nek igaza van. Az egyik csak mutogatja a pucér felsõ testét, a másik meg csak a "fogfájást" mutatja az arcán :D
Mr. D teljesen egyetértek veled.
hozzászóló11 2010 júl. 11. - 11:16:44
(459/728)
köszönöm!!
Mr. D 2010 júl. 11. - 10:31:56
(458/728)
Edward és Jacob nehezen jelenítik meg az eljátszandó érzelmeket, ugyanis õket kéne megjelenítenie Robert Pattinson-nak ill. Taylor Lautner-nek, de sajna az elõbbi a fogfájós arckifejezésen, utóbbi meg a magamutogató ripacskodáson kívül nem igazán jelenít meg semmit.
10/10
BabyBaba07 2010 júl. 11. - 00:12:59 10/10
(457/728)
Most jöttünk meg a moziból és nekünk nagyon tetszett :)! Várjuk már a következõt :)!
juhaszveni 2010 júl. 10. - 22:42:13 Előzmény szilva35
(456/728)
Kíváncsi lennék szilva35, hogy láttad-e újra a filmet, és ha igen, mit fûznél még hozzá? Bár minél többet rágódom, csak az jár a fejemben, amit ez a mondat tökéletesen kifejez: "Ha valamit szeretsz, akkor arra vágysz, hogy tökéletes legyen, persze semmi nem lehet az, maximum teljes." Ezt is Te írtad :).
10/10
Aisa22 2010 júl. 10. - 20:55:00 10/10
(455/728)
Ma néztem meg harmadjára, és még mindig ugyanúgy remeg a gyomrom és dobog a szívem tõle. :) Egyszerûen imádom! A'szem függõ lettem. :)

Bárki bármit mond, Edward és Jacob is fantasztikusan jelenítik meg az eljátszandó érzelmeket! Imádom mindkét karaktert!
Otiska 2010 júl. 10. - 18:45:07
(454/728)
SPOILER VAN BENNE!!!
szóval én már rögtön a premier,június 30-án megnéztem.és nagyon tetszett.a három közül kimagaslóan ez volt a legjobb.amúgy tudni kell rólam hogy iszonyat nagy fan vagyok.
de azért lenne néhány megjegyzésem.
az elsõ:max. ha kétszer esett az esõ.pedig mint tudjuk forsban szinte mindig esik az esõ.a második:én elhiszem h sürgette õket a határidõ na de kérem Edward a végén nem csillogott!!!pedig látszott hogy nagyon süt a nap mert hunyorgott(kezdetben a mezõn avégén még csillogott de mikor felhúzta bella újjár a gyûrût akkor már biza nem).a harmadik:hogy szerintem egetverõ baki a könyvhöz képest hogy a küzdelmnél bella megvágja magát!!!de amúgy azon a pár változtatáson kívül amit itt eszközöltek nekem kifejezetten tetszett!sõt nagyon tetszett!!!úgyhogy én mindenkinek csak ajánlani tudom
jah!és nagyon tetszett hogy Edward karakterét a forgatókönyv végre nem "világfajdom van az arcomon az egész film során"ra csinálták hanem sokkal erõtejesebbre.és egyébként lehet hogy csak a szemem káprázott demintha taylor kevesbé lett volna izmos.tény hogy már sokkal jobban néz ki.
huh!!kicsit hosszú lett no de nekem ez a véleményem!!
apukadat 2010 júl. 10. - 00:10:50
(453/728)
hali srácok!
Nemfigyeltétek a filmbe hogy volvoja volt srácnak?:D engem az érdekelne
(amugy elvileg ma nézzük meg barátnõmmel, kiváncsi leszek a hozzûszólásokat nézve!:D)
2/10
monimalna 2010 júl. 09. - 22:46:07 2/10
(452/728)
ezt most nekem mondod? xDD egyik csajnak a hozzászolására reagáltam aki ezt horrorisztikusnak nevezte..szal nem értem miröl bezsélsz én ezt nme tartom horrornak inkább rakás fosnak tartom
Babiána 2010 júl. 09. - 22:34:54
(451/728)
Ma néztem meg tesómmal meg bnõmmel nagyon jó volt, sokkot kaptam szinte xD, ez a legjobb rész a 3 közül...:D:D 1/10 ez egyértelmû*.* Azok a beszólások néhol:)Jasper:D Jacob:D Bella keze xD legjobb rész a sátorban:)
tobywong 2010 júl. 09. - 21:09:12
(450/728)
Nekem nagyon bejött, sõt, ez tetszett a legjobban, de hozzáteszem, EGYIK KÖNYVET SEM OLVASTAM!!!!
Sorrendben 3-2-1, így tetszettek. Egyre több az izgalom, nekem ez tetszik..... 10/10
sushi 2010 júl. 09. - 19:05:57
(449/728)
Egy kicsit csalódott vagyok!Valahogy a könyvet jobban átéreztem és nagyobb hatással volt rám. Lehet azért mert miközben olvastam az egész filmet leforgattam az agyamba és az enyém sokkal de sokkal jobb volt!!!
Az írónõ húzta az agyamat mindvégig, nem tudtam hogy most tényleg felkérik a vérfarkasokat segíteni vagy sem, mert addig addig húzta míg kétszer is meggondoltam megkérik e õket. A filmben mintha meg természetes lett volna hogy segítenek, de ez a könyvben nem volt ám így.
A másik hogy Edward és Bella érzései sokkal erõteljesebb volt a könyvbe mint a filmbe....
Az elsõ 5 perce a filmnek a könyvben elsõ 200 oldal egybesûrítése volt.
Annyira gyorsan lejátszodótt az egész könyv a filmben, hogy nem is tudtam élvezni.
Persze azért izgultam meg teszett, csak a könyv még jobban.
Úgy érzem kicsit azért volt ilyen ez a film, ilyen gyors és sûrített, mert úgy is az összes twilight rajongó tudja hogy mi fog történni és ez az egész film csak egy vizuális megvalósítása az emlékeinknek a könyvbõl. Bár nekem nem én többre emlékszem.

Nekem a legelsõ film a best:)Nagyon tetszett és akkor szerettem meg ezt az egész twilight mizériát, pedig amikor elõször láttam akkor már mindegyik könyv kint volt és az elsõ két film is megjelent.

Most olvasom a 4.-et, mit ne mondjak r*****, *******, ***** izgalmas:)és imádom!!!!