3/10
Alex Rogue 2009 nov. 22. - 01:49:24 3/10
(604/1384)
Miután nem akarok ide kisregényt írni, a véleményem azonban szeretném eljuttatni a nagyérdemûhöz, íme: http://alex-rogue.livejournal.com/1630.html
És még ebben is rövid, finom és nõies voltam. Rajongókat pedig elõre figyelmeztetek: nem kell egyetérteni. :)
ggm 2009 nov. 22. - 00:55:57
(603/1384)
hát én egyszerûen imádtam a filmet. a twilight annyira nem ragadott magával valószínûleg Kristen Stewart játéka miatt - de most néztem vele egy riportot, és megbocsátottam neki, mert az életben is nehezen találja a szavakat beszéd közben... :) viszont arra jó volt a film, hogy adjak egy esélyt a könyvnek, és onnantól elvesztem, nem tudtam letenni, és csak a lustaságom miatt nem estem még neki a negyedik résznek (nem szeretek angolul olvasni).
és a negatív emberek miatt: miért nem lehet elfogadni, hogy mindenkinek más az ízlése? egyszerûen ovis dolog... sõt még ovis sem.
nekem például amellett, hogy szeretem ezt a történetet, nagy kedvencem A gyûrûk ura, a Narnia krónikái, a Stardustért pedig odáig vagyok, azt hiszem ötször néztem meg. egyszerûen nem lehet ezt a történetet, filmet összehasonlítani mondjuk A gyûrûk urával. Tolkien egy egész világot épít fel, saját térképpel, történelemmel, népekkel, és nyelvekkel, egyszerûen remekmû - és igen, olvastam is, sõt a végén a tünde nyelvet meg az emberek történelmét is áttanulmányoztam - most akkor azért is hülye vagyok, mert azért is rajongok?? amikor ment a film a mozikban, az is tömegdolognak számított.
miért baj az, ha egy történet egyszerûen csak szórakoztató? és emellett, ha valaki elolvassa, észreveheti, hogy igen, vannak benne komoly gondolatok, bár beismerem, hogy nem ez van elõtérben.
vonvon 2009 nov. 21. - 23:42:15
(602/1384)
Igen ez igaz, de a személyiségének ezen oldala talán a legizgalmasabb, hogy mi járhatott a fejében, amikor önkényesen meghozott egy ilyen döntést, vajon mi motiválta valójában. Mi az oka, hogy annyi élet tapasztalattal a háta mögött hisz a pokolban. Ha hisz, Istenben is hinnie kell, s ezáltal a bûnbocsánatban is kellene, mégsem teszi a maga vonatkozásában
10/10
Butterfly1986 2009 nov. 21. - 23:35:59 10/10
(601/1384)
Teljesen egyetértek:) Carlisle az, aki ezt az életformát megteremtette úgymond, és neki köszönhetõ, hogy a többiek is ilyenek. Bár azt sem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy Alice-on és Jasperen kívül mindenkit õ változtatott át, ezt viszont nem érzem 100%-osan igazságos döntésnek. Kellett volna a véleményük, hogy eldönthessék akarják-e ezt az életet avagy sem:) De ha nem akarták volna, akkor nem lenne könyv sem:D
10/10
Eszdi 2009 nov. 21. - 23:24:52 10/10
(600/1384)
Szerintem hihetetlen:DDD
vonvon 2009 nov. 21. - 23:22:23
(599/1384)
bocs, Edward neve kimaradt
vonvon 2009 nov. 21. - 23:21:40
(598/1384)
Bár nyilvánvalóan nem fõszereplõ, szerintem Carlisle Cullen karaktere az egyik legfigyelemreméltóbb, hisz rajta keresztül, az õ hatására lehet olyan amilyen (illetve hát a többiek is), s ezáltal tulajdonképpen õ teremti meg a lehetõséget az egész történetnek. Nélküle Bella már rég uzsonna lenne csak. :) Igaz, hegyirab;)??
offtopic
szoszy11 2009 nov. 21. - 23:18:42
(597/1384)
csajok ha olyat irtok ami nem filmhez tartozik akkor nyomjatok offtopicot,mert szolni fognak erte...
kapucíner 2009 nov. 21. - 23:16:17
(596/1384)
hát igen.szerintem is.azért örülök,hogy egyeseknek tetszik.most töltöttem le a filmzenét,nekem az is nagyon bejön.
10/10
Butterfly1986 2009 nov. 21. - 23:10:23 10/10
(595/1384)
Igazad van:) Megyek is és írok zagyvaságokat olyan filmekhez, amiket még életemben nem láttam:)) Biztos hiteles lesz és el fogják fogadni olyanok, akik látták:) Amúgy örülök, hogy Neked is jobban tetszett, mint az elsõ:) Én sem értem a sok negatív véleményt, technikailag és színészileg is sokkal jobban sikeredett, mint az elõzõ.
kapucíner 2009 nov. 21. - 23:04:30
(594/1384)
nem látta még a filmet?minek is az?véleménynyilvánításhoz nem kell..
10/10
Ginetta 2009 nov. 21. - 22:53:06 10/10
(593/1384)
Perfect!!! Régen nem láttam ennyire friss, jól összerakott filmet. Egyetlen percig sem jutott eszembe, hogy az idõt nézem vagy mással foglalkozzak még legalább 1 órát teljesen lekötve néztem volna tovább az tuti!!!
Anita851020 2009 nov. 21. - 22:51:22
(592/1384)
Sziasztok!

Csak pár gondolatot írnék le.
Tegnap néztük meg a filmet. Szerintem jó lett, bár nem vagyok filmszakértõ.

Mikor a motoros jelenetnél a Jacobot alakító srác levette a pólóját barátnõm totál hangosan megszólalt a moziban: "Ohh basszus!" Nem kis röhögés tört ki, mindenki ezen nevetett.
9/10
stephenie 2009 nov. 21. - 22:46:26 9/10
(591/1384)
Ezerszer, milliószor jobb, mint az elsõ rész!!Kellemesen csalódtam! Szerintem még jó párszor meg fogom nézni...A záráson teljesen ledöbbentem, hatásos volt az biztos! Akinek tetszett, az nézze meg még 10x, a többiek meg menjenek el és nézzék meg! Megéri!
puszi

Ui.:Jacob már egy kicsit túl volt izmosítva, de így is tökéletes! :D
offtopic
szoszy11 2009 nov. 21. - 22:11:21
(590/1384)
Te TENYLEG nem erted,hogy miert nem magyarazkodok meg fejtegetek itt neked?! Nem azert,mert nem tudnam kifejteni neked,hogy nekem mit adott a twilight.
Hanem azert,mert SEMMI ertelme nincsen!!! SEMMI! Olyan lenne,mintha a 2 eves hugomnak probalnam elmagyarazni. Egyaltalan nem ertene meg es nem is erdekelne. Na remelem kielegito valaszt kaptal.:)
Naphinel 2009 nov. 21. - 22:09:09
(589/1384)
Én voltam a statisztikás. :)

Amúgy igen, sajnos nagyon kevesen néznek normális mûsort :( Szomorú, a színház például viszont nagyon drága... bár nem kifogás, mert kéthavonta meg tudná engedni magának az emberek jó része. :(
Szeretek színházba járni (bár musical-musical-musical, vagy táncos darabok), tévét csak nagyon ritkán nézek, akkor sem rtlklubot - kivéve, ha jó film van rajta -, többnyire zenét hallgatok, vagy olvasok... cska nincs könyvem :S
10/10
Camie 2009 nov. 21. - 22:08:20 10/10
(588/1384)
Nekem és a barátaimnak, akikkel megnéztük nagyon tetszett! Én még nem olvastam a könyvet (csak az elsõt, de most feltétlenül nekikezdek a másodiknak), mert eddig akárhányszor könyv után néztem meg filmet, teljes csalódás volt.
Nem vagyok tini, se emos, se szerelmes egyik szereplõbe se, se azoknak az elnevezéseknek egyike se, amiket kitaláltak a nagy fikázók, de a 20as éveimben járok, és nem érdekelt a körülötte keltett hisztéria meg az agyonmagasztalása egyesek részérõl. Egyszerûen az elsõ rész után csak meg akartam nézni, mert érdekelt, és érdekesnek találtam, és már várom a következõt. Az se érdekelt eddig milyen vámpíros, farkasos stb. filmek voltak, mert azok vannak és kész, ez már egy másik film, nem értem miért kell mindig összehasonlítgatni.
A kritikusokról meg annyit, hogy hadd kritizálják. Már biztos láttam vagy 100 filmet, amit totál lehúztak, vagy felmagasztaltak, ellenben nekem tetszett, ill. nem tetszett, és biztos vagyok benne, hogy más is járt már így. Azok, meg akik csak kritizálja, fõleg anélkül, hogy látták vagy olvasták volna, szíve joga. Nem kötelezõ semmi. De igaziból közben sajnálni tudom azt (azokat), akik nem bírják elviselni, hogyha valakinek olyasmi tetszik, ami éppen sok embernek tetszik, és emiatt majd megõrülnek a dühtõl, hogy nekik nem tetszik, de ami nekik tetszik az bezzeg nem annyira híres vagy éppen agyon szeretett. Biztos vagyok benne, hogy ott van az irigység maga a történet, a színészek és az egész hisztéria iránt.

***SPOILER***
Amikor Bella megsérül, és Jacob leveszi a pólóját, na az viszont béna volt. Én elhiszem, hogy a lányoknak akartak kedvezni, de azért szerintem inkább mókásra sikerült. Nálunk a moziban hatalmas vihogás lett belõle, és volt olyan is, aki alig bírta abbahagyni.
***SPOILER VÉGE***


Aki még nem látta annak jó szórakozást hozzá! :) Meg azoknak is, akik még egyszer elmennek, és megnézik.
Naphinel 2009 nov. 21. - 22:05:18
(587/1384)
Elhiszem, de perpill nincs rá pénzem, hogy megvegyem... és jó darabig nem is lesz... mellesleg ha könyv, nem twilight, mert kinéztem egy középkori templomos lovagos könyvet. Olcsóbb, keménykötésû, és hosszabb. Ja, és egy darab vámpír nincs benne - hálistennek! :)
offtopic
szoszy11 2009 nov. 21. - 22:01:56
(586/1384)
ugy akartam irni: ,,hogy akkor csak tinik olvasnak..``
Naphinel 2009 nov. 21. - 22:01:29
(585/1384)
Ja, és engem abszolút nem érdekel pl. Jacob hasa - megnézem, mert csaj vagyok, persze -, de amúgy nem gerjedek csajos kinézetû kissrácokra.

Antonio Banderas ezerszer jobban néz ki, mint õk, és ezerszer inkább lennék Zorróval, mint Edwarddal, vagy Jacobbal.