Naphinel 2009 nov. 21. - 21:48:07
(581/1381)
Nem azért írok, mert ki akarom adatni, hanem mert kikapcsol. Énekelni sem azért szeretem, mert világhírû énekes akarok lenni.
És nem szükséges sértegetned.
Naphinel 2009 nov. 21. - 21:43:45
(580/1381)
Figyu, én spec nem vok alkonyat fan, sõt, már a hátam közepére sem kívánom ezt az egész vámpír-mizériát, ennek ellenére tetszett a film (valamelyest).
Jottányit sem érdekel Jacob teste, vagy Edward húde jó képe (am. nem is az), de attól még vannak olyanok, akiket igen.

De miért zavar ez téged?
10/10
Cullangka 2009 nov. 21. - 21:34:38 10/10 Előzmény Butterfly1986
(579/1381)
jójó, nemvitatkozok, mert én csak 1x olvastam:D de tuti ír valamit az alkatáról, hogy milyen....:D na majd kiderûl:)
offtopic
szoszy11 2009 nov. 21. - 21:18:22
(578/1381)
szia,

A commentedbol arra kovetkeztettem,hogy nem olvastad a konyvet. Szerintem ha teheted akkor mindenkepp olvasd el es sokkal jobban ossze all benned a kep.
Azert a rendezot is meg lehet erteni nem volt konnyu dolga a majd` 600 oldalt bele zsugoritani egy masfel oras filmbe ugy,hogy ne terjen el a konyvtol de atadja az olvasoknak azt amit idezojelbe elvarnak.
10/10
NORBI155 2009 nov. 21. - 21:17:57 10/10
(577/1381)
Most jövök a duna plázából megtekintettem a filmet , hát hatalmas 10/10 szerintem :) Csak ajánlani tudom mindenkinek :)
10/10
Majcsi 2009 nov. 21. - 21:13:51 10/10
(576/1381)
***SPOILER PÓTOLVA***

És lehet úgy tûnik 17 éves srác kéri meg Bella kezét de mindenki tudja h az a 17 valójában 109 éves.
10/10
Majcsi 2009 nov. 21. - 21:09:29 10/10
(575/1381)
Hát ajánlom figyelmedbe a könyvet, könyveket mert akkor talán jobban megérted a dolgokat! Az h a film végig arról szólt h Bella szenved talán azért van mert a könyv is errõl szól 80%-ban, hol összeszedi magát hol újra depi. Kb a könyv elsõ 20 oldalában amíg Edward vele van meg az utolsó 20 oldalban boldog újra mikor visszajönnek olaszból. A közte lévõ rész mély letargia... Rosalie lebeszélése is elég egyértelmû. Szóval egyszerûbb elolvasni a könyveket.
offtopic
szoszy11 2009 nov. 21. - 21:08:38
(574/1381)
Jesszus!!!! Ennyi marhasagot,hogy tudtal irni?! Ezt mindet arra alapozod,mert egyesek olyan filmet szeretnek amit Te nem?
Nem kell,hogy szeresd a filmet sot ha olyan kedved van akkor fikazzad is(ha persze nincsen jobb dolgod) de,hogy ismeretlenul igy birald azokat az embereket akik szeretik ez egy kicsit tulzas mar.
Kicsit gondolkozzal mielott ide jossz es neki allod irni az okossagaidat.
gicus97516 2009 nov. 21. - 21:02:22
(573/1381)
én holnap [vagy is...vasárnap nov. 22.-én] megyek a moziba megnézni:)
és nagyon várom,mert szeretem...:)
de szerintem az ilyen filmeket szerethet egy felnõt ember is,mert háát..jóó:)
szerintem:)..de mind1;)
10/10
Majcsi 2009 nov. 21. - 21:01:10 10/10
(572/1381)
Én lassan 21 éves vagyok,egyetemen tanulok, dolgozom és nem álomvilágban élek, és már nem tartozom a tinik közé, de eléggé rajongó természet vagyok (lehet az egy nagyon jó könyv, zenekar, sorozat stb) de azért nem az az elvetemült rajongó vagyok abból már kinõttem. Nem azért ültem be a moziba h csorogjon a nyálam minden közeli képnél mikor Edward arcát mutatják és Jacob felsõtestét, az más kérdés h tetszett de nem az a lényeg. Imádom a könyvet mert valami hihetetlenül jól meg van írva, az meg egy külön plusz h a filmek is nagyszerûen megvannak hozzá csinálva ami ritka.Nem tudom hogy lehet valaki ilyen megnem mondom minek nevezzem h csak így ide dugja a képét és itt osztja az "észt" és általánosít MINDEN twilight fant, twilight szertõt, érdeklõdõt h mindenki csak tini, meg nem normális. Mit foglalkozol te azzal h ki mit szeret, miért ül be a moziba? ha azért ült be mert tetszik neki Jacob teste akkor üljön,de nem kéne általánosítani. Aláírom a moziban a 80% alig érte el a 18 évét a moziban de én láttam anyukám korabeli nõket, és olyan 30as embereket, most akkor õk is idióták??!!Vagy õk meg azért hülyék mert "ennyi idõsen" egy ilyen tinilove-ot szeretnek?!!! és ha valaki tini létére rajong akkor mi van??!!! Majd ki növi vagy nem! Legalább érdekli valami, és az hogy kiolvas egy könyvet azzal nem árt magának, sõt... Harry Pottert is lehet utálni, szeretni de tény h sokkal sokkal több gyerek, ember olvas amióta van, és ez a Twilightnál is így van fõleg a mai világban. Én elfogadom a negatív kritikát mert mindenkinek szíve joga, csak õk is fogadják el, hogy nem véletlenül vettek világszerte ennyi könyvet és nézik meg ennyien a moziban, és nemcsak azért mert Edward és Jacob annyira jó pasi!
Muya 2009 nov. 21. - 20:45:39
(571/1381)
én 29 éves vagyok és nekem is tetszik a történet, viszont a vasalthajú tinik nem valószínû, hogy azért nézik meg, mert nekik is maga a történet tetszik, hanem inkább a szereplõk miatt. én úgy látom, és ez az én "különbejáratú" véleményem, hogy a rendezõk is azt akarták inkább elérni!
nem olvastam a könyveket, lehet ez a baj...
szóval elnézést, nem akarok senkit megbántani, aki rajong a történetért (és nem a szereplõk miatt).
Otka 2009 nov. 21. - 20:45:25
(570/1381)
Én is megnéztem a filmet ma és nagyon is tetszett! Szerintem jobbra sikeredett, mint a Twilight. Még a barátomnak is tetszett, pedig õ egyáltalán nem rajongó, csak engem kísért el a moziba.
Látszik a színészeken, hogy sokat fejlõdtek. Bár nekem Edward karaktere most kicsit elhalványult, nem volt rajta akkora hangsúly mint az elõzõ filmben. Kicsit zavart a sminkje, mindig úgy nézett ki mintha mindjárt sírva fakadna! A farkasok, meg a farkasos dolgok szerintem rendben voltak. :P A filmzenék tényleg nem annyira jók, dolgozhattak volna rajta többet. Jah és a legfontosabb RIP ezüst Volvo, ezt nagyon sajnáltam!! De azért úgy egészében jó lett. És még jó párszor ezt is meg fogom nézni.
Amúgy szerintem, azért van ez a sok negatív kritika, mert aki nem olvasta a könyvet, annak annyira nem jön át a történet, így a filmen keresztül.
offtopic
Naphinel 2009 nov. 21. - 20:39:26
(569/1381)
Néhol spoiler lehet benne! (ja, és nem olvastam a könyvet, CSAK a filmrõl írtam) :)

Fú, nem nagyon tudok mit írni. Nem akarok rosszat, de a jó meg pokoli nehezen akar összejönni.

Számomra kicsit csalódós volt a film, jóval többet vártam egy elhagyott tini újbóli életre találásánál.
Szinte semmi másról nem szólt, csak hogy Bella szenved – megjegyzem, nem tudták közel hozni hozzám a szenvedését, nem tudtam sajnálni Bellát… pedig nagyon igyekeztem magam beleélni magam a helyzetébe, de nem ment.
Talán a zene is közre játszott ebben, mert egyik sem volt szomorú, melodikus szám. Sõt, mikor Bella nagyon maga alatt van, ami ment közben zene - hát enyhén szólva nem illet hozzá. Egy önmarcangolós-fájdalmas érzelemhez én egy nem kevésbé szomorú számot képzelek, de ez, ami szólt, csak cseppet volt „pörgõs” hozzá.
Amennyire nem éltem bele magam Bella helyzetébe, annál jobban tetszett Edward kevéske szerepe, az õ döntését, érzelmeit teljesen megértettem, tudtam azonosulni velük. (Tán erre mondják: a kevesebb néha több)

A másik a történet: ugyanaz, mint az elsõ rész, csak vérfarkasokkal. :( Tök nyilvánvaló volt végig – annak legalábbis, aki figyelt az elsõ résznél –, hogy mi van az erdõben, és ki(k) a támadó(k).
Nem mellesleg totál zavaró volt, hogy mindenbe bele-belekapnak, és semmit nem fejeznek be. Legalább három – tök lezáratlan – szálon futott a történet.
Annak ellenére, hogy „Victoria így, meg Victoria úgy”, alig volt szerepe, és az sem volt szinte semmi (ellentétben az elsõ résszel, ahol az a kevés is meghatározó volt). Asszem Bella mondta Jacobnak, hogy Victoria rá vadászik, Jacob meg Bellának, hogy õk meg Victoriára. Ehhez képest volt egy (!) jelenet mindkét fél részérõl, semmi több.
Ráadásul nagyon hiányzott belõle a „katarzis”, ami az elsõ részben megvolt. Azt hittem, Bella valami veszélyesebb dolgokat tesz majd, azt hittem, a motorosok bántani fogják, s megjelenik – valójában – Edward, vagy ilyesmi, de semmi. Végig vártam, hogy történjen már valami.
Mellesleg Bellát úgy állították be, hogy õ a „jókislány”, akit meg kell menteni… vicc, hiszen az elsõ részben egy – látszólag-viszonylag – kemény csajszinak tûnt. Persze, itt sem ejtették a feje lágyára, meg van benne némi vagányság is – sziklaugrás, például, vagy a farkasos jelenet –, de valami hiányzik belõle. Az elsõ részben magától volt ilyen, itt viszont a csakazértis veszélykeresés miatt, és ez olyan erõltetetté tette a dolgot…

A végérõl: hm, a sziklaugrástól iszonyat jó – egy darabig. A Volturis rész végéig izgalmas volt, ott összeszorult gyomorral néztem, mi történik. Reménykedtem, hogy sem Edwardnak, sem pedig Bellának nem esik baja.
Viszont nagyon „gázul” fejezték be. Olyan se füle, se farka vége lett, egy furcsa kérdéssel-érzéssel. Nem tudom, nekem olyan komolytalannak tûnt, hogy egy tizenhat éves srác megkéri egy nála két évvel idõsebb lány kezét. Persze nem azt mondom, hogy kivetnivaló bûn (igen, ezt nem így fejezzük ki… égbekiáltó :D), csak furcsálltam. Viszont nagyon jól kifejezi, hogy Edward és Bella tiszta szívükbõl szeretik egymást.

De az, hogy Bella vámpír lesz… pfú, ezt nem gondoltam volna. Esme, vagy Rosalie – soha nem tudom ki a szõke hajú – szomorú beszéde, hogy õ Bella helyében nem kérné a vámpírlétet… hát, az elõzményekhez, ahhoz képest, hogy eddig milyen ellenszenvvel viseltetett Bella iránt… enyhén szólva meglepett, hogy õ „próbálja meg” lebeszélni róla Bellát. Alice meg Jasper annyira aranyosak voltak. Alice-t nagyon csípem, õ olyan nõvér-típus, Jas meg hát, jól elviccelte a dolgot. Mondjuk, nem tudom, én hogy döntenék, teljes mértékben megértem mind Bella, mind pedig Edward érzéseit.

Összegezve: váltakozó érzések kerülgettek a film közben-után, mert unalmas nem volt, a zenék – többnyire – passzoltak a cselekményhez. Az erdõ ismét nagyon szép és vad lett, Jacob rövid hajjal abszolút elõnyére fejlõdött – jaj, kijöttünk a moziból, mindenhol a hátunk mögött a Jacob így, meg Jacob úgy mondatok… barátnõmmel meg is jegyeztük, hogy annyira nem nagy szám a srác –, a mozis jelenet haláli volt. Azon kevés jelenetben, amikor Edward és Jacob együtt voltak, tényleg érezni lehetett a feszültséget.
A kezdeti kellemes bizsergés és fülbemászó zene után kissé értetlenül, hiányérzettel jöttünk ki a moziból.
Na, majd talán a következõ.
10/10
galiba2 2009 nov. 21. - 20:36:11 10/10
(568/1381)
Kedves Mindenki!

Szólnék fõként azokhoz, akik úgy vélik, hogy az alkonyat sorozat kizárólag a vasalt hajú tiniket kötik le. Nos, cáfolom. Jómagam elmúltam 25 éves , férjes asszony vagyok, diplomával, nyelvizsgával és számos sikerrel az életemben. És - ha tetszik- rajongója vagyok a sorozatnak!
Semmi más okom nincs rá, minthogy végre egy film, amely nem azt hangsúlyozza, hogy tökéletes külsõvel, sok pénzzel kell rendelkezni a boldogsághoz, és már az elsõ randin ágyba kell bújni a kiszemelt delikvenssel. Tisztán a szerelemrõl szól! Lehet nyálasnak, elfogultnak meg tudomis én minek gúnyolni, de sokkal több emberi érték van benne, mint a nagy átlag által kedvelt amerikai pite és hasonló nívós filmekben...
Most õszintén: miért fáj az, ha valaki rajong ezért a filmért?
Hagyjátok abba a fikázást, mert nekünk -menthetetlenül romantikus lelkeknek- tetszik a könyv és a film is, Ti csak maradjatok a jól bevált kaptafánál, mert az üres szívû népnek bõven megfelel a tömegtermék...
10/10
Miaa 2009 nov. 21. - 20:26:17 10/10
(567/1381)
Én elégedett vagyok a filmmel, de azokat is megértem akik nem olvasták a könyvet és nem tetszik nekik. Nagyon hû lett a könyvhöz, persze egy két párbeszéd lényege mintha elveszett volna a részletekkel. A könyvben több humor szorult Edwardba amit most kispóroltak belõle.
Ebben a részben a farkasok a fõszereplõk, a cél hogy megszeressük õket is (hátha a vámpír utálók majd a farkasok kedvéért nézik meg az Ecliset), erre egy kicsit minta rágyúrtak volna. A farkasokat nagyon szépen megcsinálták, én ilyennek képzeltem, kedvem lenne megsimogatni õket:)))))))
A zene nem volt vészes, persze nem olyan jó mit a Twilight-ban, de lehetett volna jobb is.
A színészi alakítás mindenkinél nagyon tetszett, itt már jobban láthatóvá váltak az érzelmek amit a legjobban kritizáltak. Lehet tényleg a könyv rajongóinak készült, és még ez sem lett egy pasi film, de aki nem elõítélettel ül be megnézni az megszeretheti.
Elsõ moziélménynek kiváló volt, még akkor is, ha több mint félórás késéssel kezdõdött, és a várakozás alatt elõvettem a könyvet olvasgatni;)
Azt hittem hosszú lesz a 130 percet végig ülni, de szomorúan vettem tudomásul hogy az idõ észrevétlenül elszaladt.
NEKEM NAGYON TETSZETT ÉS MÉG SOKSZOR MEGNÉZEM AZ FIX ;DDD
Muya 2009 nov. 21. - 20:24:47
(566/1381)
én egyetértek azzal, hogy a felszínes rajongás miatt "menõ" ez a film. Valószínûleg ha nem ilyen "szépfiúk" játszanák a szerepeket, nem lenne tele a mozi (fõleg tizenéves csitrikkel), nem érdekelné a kutyát se a film. Bár nem emlékszem, hogy sikoltoztak meg sóhajtoztak volna régen a moziban J.Depp stb. láttán.
Pedig J.Depp ezerszer jobb színész,mint az Alkonyat összes szereplõje.
offtopic
szoszy11 2009 nov. 21. - 19:56:30
(565/1381)
Latom milyen sok a ,,pozitiv`` hozzaszolas ezert ide is bemasolom a velemenyemet:)


A filmrol:
Eloszor is meg kell,hogy jegyezzem,hogy a New Moon volt az osszes kotet kozul az, ami legkevesbbe tetszett. Olvastam angolul es magyarul is de nem fogott meg. Talan azert,mert tobb szerepet kap benne Jacob akit annyira nem szeretek.
De ettol eltekintve nagyon-nagyon vartam a filmet. :)

Es ciki vagy sem de en ketszer is elpityeregtem magam :D Eloszor amikor elkezdodott a film xD Masodjara akkor amikor a szakitos jelenet volt. Annyira jo volt Rob arcjateka. Az a fajdalom az arcan tulsagosan atjott nekem :)
Az egesz filmet en IMADTAM igy elsore. A twilightnal jobban tetszett.
Sokan kritizaljak meg fujjognak, engem hidegen hagy, nekem nagyon is TETSZETT. Nem tudnek kiemeleni egy valamit,hogy mi fogott meg. Az egesz film ugy ahogy van nagyon jo. Vannak benne hibak(de mibe nincs(?) az a jovobeli kep Bellarol meg viccnek is rossz :D Es nem tudom,hogy ki,hogy van vele de en a konyvbe eleg nagy jelentoseget tulajdonitottam annak a resznek amikor Alice kozli a Bellaval,hogy Edward a Volturi-ekhez megy, azonban nekem ugy tunt,hogy a filmbe olyan ,,egyszeruen`` elintezik. De ezek nem olyan nagy dolgok :)

Szereplokrol roviden:
Kristen ha igy folytatja a Breaking Dawn-re megkedvelem :D Sokkal jobban jatszott es ebbe a reszbe mar kevesbbe gondoltam azt,hogy nem o a megfelelo Bella szerepere. Ahogy elottem is irtak mar, igazan szep volt.
Rob....Nos en nem o miatta mentem el megnezni es nem is vagyok halalosan oda erte de azt kell,hogy mondjam olyan edi volt az egesz filmbe :D
A mosolyatol kessz voltam ^^
De,hogy a jatekat is ertekeljem: a szakitos jelenet, a verekedes Felixxel es a szenvedes amikor jane kinozza na ezek nalam 10 pontbol megkapjak a 10et :)
Taylor, ez egy kicsit gaz lesz de nekem o rola hirtelen a rikito feher fogai jutnak eszembe :DD
Amikor legeloszor feltunt a filmbe az egesz terembe mindenki vigyorgott (bar en nem ertettem miert :S)
amikor meg levette a polojat na akkor mar mindenki rohogott :D (de ahogy elneztem a hozzaszolasokat otthon sem volt maskepp:)
Az esos jelen volt a kedvencem. ;) Annal a resznel figyeltem legjobban az arcat(pedig akkor is felmeztelen volt :D) Orultem,hogy ebbe a reszbe megmutatta mit is tud. Meg persze a felsotestet :D Azt olvastam egy cikkbe,hogy az Eclipsere meg tobbet fog gyurni haat szerintem maradjon meg olyannak amilyen most ;)
A Cullenek: Nikki Reed valami borzasztosan ronda volt. Az a fej...:S
Mar az elso reszben tudtam,hogy Ashley a legjobb Alice szerepere. O tenyleg olyan amilyen stephenie megirta.
Igazandibol sokat nem tudok rola mondani,mert nem jatszott valami sokat,mint a tobbi cullen sem.
Farkasok: vegulis az egesz szamitogepes volt de olyan jol megcsinaltak :) Probaltak, azert olyan ,,lomereture`` megcsinalni oket ahogy stephenie megirta, de inkabb egy nagyobb fajta medvehez hasonlitottak :D Mozis hanggal azonban valami elkepeszto volt ;)

SPOILER

Amikor Bella megcsapja Pault es atvaltozik majd rohan Jacob es o is atvaltozik, poloba volt de ugye az atvaltozas miatt az szetszakadt rajta.Amikor azonban ott vannak Emilynel es megjonnek a verekedes utan ujbol rajta van a polo:) Nem vagyok ,,baki vadasz`` de ez feltunt:)

Spoiler vege

A zene: olyan sokan kritizaltak. En nem tudom kritizalni,mert ketto kedvencem is benne volt: a possibility meg a friends. :) Szerintem igen is jo volt a zene.

Ertekelem a filmet : 10bol 100000000000000000 ;)

P.s. a film vegen nagyon sokan tapsoltak szoval az angol kozonseg tetszeset elnyerte ( a korosztaly meg 18-tol volt)
Muya 2009 nov. 21. - 19:44:47
(564/1381)
Sziasztok!
megfogadom, hogy többet nem ülök be délutáni matinéra....
egyszerûen hihetetlen, hogy 16 éves kölykök agyonvasalt hajjal és buzis sállal a nyakukban (bocsánat, de egyszerûen irritálnak) nem bírnak ki 2 órát egy mozi teremben. kettesével járnak ki be, a lányok úgy szintén...dumálnak, vihognak a háttámlát rugdossák, és a legszebb TELEFONÁLNAK. ha feltûnik a félmeztelen szereplõ sóhajtoznak. Én is voltam tini, én is hittem, hogy enyém a világ, de nem emlékszem, hogy ilyen neveletlenül viselkedtem volna, és nem sóhajtoztam Brad Pitt meztelenkedéseinél...
és még a filmkritikámat le sem írtam...
SOKKKK! szentimentális vagyok, de ez egy kicsit nyálas lett. remélem a következõ rész izgalmasabb lesz. a remény hal meg utoljára.
sok a szenvedés, a közelítések, a lihegés, a "Bella" minden második mondatban benne van... nem olvastam a könyvet, abban is így van???? mert akkor csak arra tudok gondolni, hogy az alkotóknak nagyon tetszik a Bella név.
bocsánat a hosszú kommentért...
kekelilla 2009 nov. 21. - 19:35:15
(563/1381)
Ma én is megnéztem. Jobban tetszett mint az elsõ, de az apróbb hibák kicsit idegesítettek. Lautner-srác jó pár kilót felszedett magára, szép kockás hasa lett, ezzel szemben Edward röhejesen hat (olvastam a könyvet, tudom hogy nem egy izomkolosszus, na de mégis... egy két diszkrét kocka, amit nem a sminkeseknek köszönhet, nem ártott volna). Érdekes, hogy Edward stílust váltott, nagyon elegáns a megjelenése, de mellette Bella a teljesen hétköznapi (és szürke) megjelenésével furcsán hat. A kontaktlencsék borzalmasak, az elõzõben jobbak voltak, és Jasper enyhén szólva is érdekesen nézett ki. Én mindig Jacob drukker voltam, ahányszor olvasom a könyvet, annyiszor szurkolok neki, de hát ez van :(:D A zenék nagyon jók, bár Carter Burwellt nem lehet lekörözni.
Összeségében jó volt, tetszett, hogy hû volt a könyvhöz, ajánlom a Twilight fanoknak.
DRA 2009 nov. 21. - 19:23:19
(562/1381)
jó volt, de az elsõ jobb. Nem olvastam az újhold könyvet, és az elsõ részt is úgy láttam hogy elõtte nem olvastam. Már a HP-k óta rájöttem, bár nekem akkor sem volt bajom h kicsit más volt a film, akinek az a baja h nem szó szerint veszik át a könyv szövegét, az kielégíthetetlen! Aki kibírja hogy nem olvassa el és nem néz semilyen cuccot, trailert, összevágott jeleneteket, annak ajánlom hogy moziba nézze elõször, és akkor elégedett lesz mindennel. (mint én most) ja, dehát a vége....